Escape Room

• Slovensko Úniková hra (viac)

Známy hororový režisér Adam Robitel (Insidious: Posledný kľúč) prináša príbeh šiestich ľudí, ktorí prijali pozvanie do tajomnej escape room. Netrvá dlho, kým si uvedomia, že z tejto hry sa nedá uniknúť... treba ju prežiť. (Itafilm)

Soweek

Escape Room je čerstvý vítr na poli filmů typu Saw ( a to neříkám jen proto, že sám únikovky miluji ) . Film se nesnaží být zbytečně brutální a explicitní, myslím, že je dokonce PG 13. Namísto toho nabízí důraz na nepřetržité napětí a překvapivě i samotné řešení hádanek. Únikové místnosti jsou opravdu hezky udělané. Škoda toho příběhu v pozadí, který působí trochu přehnaně a v závěru megalomansky, ale není se čemu divit. Film měl velký komerční úspěch a domnívám se, že několik dalších dílů v průběhu pár let můžeme vesele očekávat. ()

netahlo

Nemusel to byt spatny snimek, kdyby tak hrali opravdovi herci a ne ochotnici, co sli nahodou kolem. A hlavne bez te prechytrale afroamericanky! ()

Melios

Keď sa spoja tvorcovia Kocky (ÁNO!) a tvorcovia SAWa (FUJ!) tak sa nedá čakať poriadne nič zaujímavé. No bol som milo prekvapený. Típci od Sawa dokázali ,že vedia točiť aj niečo iné ako krvavý seriál.....proste pokiaľ chcete niečo ako kocku ,mrknite na toto a nič moc od toho nečakajte. Budete prekvapení....plus k tomu sa chystá dvojka ,ktorá má dobrú jednotku. Čo viac si priať? ()

herr_carter

ale jo, nakonec dobrá oddychovka celkem - přesně jak se tu píše, je to odnož série Saw , obsahující pár překvapivých řešení a situací . Oproti prvním Saw ale bohužel točeno podle "klasického mustru dnešní doby" - tzn. pro všechny věkové vrstvy, ale především pro nejširší cílovou skupinu, což jsou puberťáci.......................moje hodnocení = 6 z 10. ()

sedm.1

Já se musím přiznat, že jako příznivce těch krvavějších a násilnějších zástupců žánru hororu, poslední roky nefalšovaně trpím, neboť tento žánr je již prakticky oddán už jen buď duchařinám, nebo hororům, určených svým zpracováním pro dětské publikum, čímž jsou v podstatě zbaveny veškerých explicitnějších scén a momentů, takže na nějaké gore, nahotu, či brutalitu si mohou diváci jako já nechat zajít tak akorát chuť. A právě Úniková hra je svým zpracováním toho zářným příkladem, nicméně v tomto případě ale nebudu zas až tak kritický, neboť vše ostatní tu poměrně šlape. Zápletka je tak, dalo by se i tvrdit, nápaditá a možná i netuctová, i když mírná inspirace v Saw by se tedy najít dala, každopádně je to ale i celkem svižné, rozhodně nenudící, místnosti a dění v nich je zábavné a především v první polovině i hodně napínavé, atmosféra pak působí až nečekaně funkčně a co se postav týče, ty jsou sice obsazeny sympatickými herci, nicméně jsou zároveň i vážně ploché a nevýrazné, nehledě na to, že kdo přežije se dá též odhadnout bohužel vcelku dost brzy. Škoda je pak slabší gradace, a co se týče úplného závěru, tak to jako pardon, to se krapet tvůrcům vymklo a za to ode mě chytili pěkných pár peprnějších výrazů, s tím si prostě tvůrci nedali příliš práce a fantazie. Celkově mě to ale asi spíš bavilo, zkrátka jde o takový výraznější a rozhodně nenudící snímek pro odrostlejší dorost, ovšem opakuji, jde především o umírněnější thriller, než aby měl cokoliv společného s hororem. ()

666Carnage

Úniková hra není žádným dalším hororem, který by následoval série jako je kostka nebo saw, Ale musí se nechat, že je to velice promyšlený thriller s dobře provedenými místnostmi z kterých má hráč utéct. Ano je to film kde herecké výkony nestojí za nic a zápletka je jednoduchá ale kouká se na to dobře a svižné tempo tomu taky přidá. Vlastně po prvních 20 minutách se hra rozjede a jede až do konce. Nic převratného se nekoná ale to neznamená, že se u toho nedá pobavit a film obsahuje lekačky, které vlastně nejsou ani strašidelné ale leknete se a zároveň zasmějete, že jste se lekli zrovna u tohohle. Finále jasně odkazuje na další díl, tak uvidíme jak se s tím poperou. 65% ()

Wally

Jelo to od začátku až do konce...herci sympaťáci, akce, dobré nápady, atmosféra...já se neskutečně bavil a hrozně rychle mi to uteklo. Takhle se to má dělat. Snad je nenapadne dělat dvojku trojku...aby to neskončilo trapně jako treba Saw série... ()

iXtr3m3

Slabšie štyri, či silnejšie tri hviezdy? Toť otázka. Keďže väčšinou nadhodnocujem, teraz trošku uberiem a dávam len silnejšie a lepšie tri hviezdy. Nebolo to zlé a už vôbec nie márne, ale chýbalo tomu tvrdé R-ko, potom by to dostalo šmrnc ála Saw alebo Collector. ()

Kienast

Určitě to není ztráta času, řemeslně je to zvládnuté skvěle, bohužel rozuzlení jsem čekal mnohem chytřejší, pointu snad uhádne každý jen trochu inteligentnější jedinec. Podobné filmy Saw a Kostka jsou o level jinde. 5/10 ()

Lukoboss

Kostku už jsme viděli, Saw pochopitelně taky, takže přijít s dalším takovým počinem je celkem odvaha. Každopádně musím říct, že jsem se od začátku celkem bavil, i když bylo potřeba přivírat oči. Pasti jsou tady velkolepý, přehnaný, ale je to film, kterej má bavit, takže bych to nebral nějak dramaticky. Horší je to pak s postavama, některý jsou tam opravdu jen jako výplň, bohužel (z mýho pohledu) se nejdál dostane postava, která mně tam vlastně štvala skoro od začátku. Dalším mínusem je snaha dostat ten film mezi co nejširší masu především mladých lidí, tzn. nečekejte žádný krváky, naopak všechno je to decentní, ukrytý, žádnej naturalismus, kterej by takovýmu žánru slušel. A pak ten závěr... já nevím, jestli mám být spokojenej, ale dá se očekávat, že přijde minimálně dvojka. Kostka taky pokračovala, o Saw ani nemluvím, takže... ()

Jane18CZ

Ty herecké výkony mohly být mnohen lepší. Jinak je to ale velmi povedený film, s dobrým koncem a skvělými místnostmi. Fakt mě to bavilo a zkoukla jsem to na jeden zátah, což se mi nestává moc často poslední dobou :) ()

Han22

Nebyl jsem nikdy v žádné únikovce, ale na PC jsem dohrál desítky adventur, což je takový herní ekvilant únikovek - hledání stop, kombinace předmětů a v těch nejstarších sierovkách taky chcípání na každém kroku :) Takže jsem v Únikové hře byl hnedka jako doma i když je to filmově tak trošku kopírka Kostky a Saw. Což jsou série, které mě baví a bavil mě i tento film. Perfektně vymyšlené místnosti plné pastí, zajímavá šestice postav, postup dál vyžadující fyzické i intelektuální schopnosti a také pasti upomínající na minulost přeživších. Není to sice brutální či krvavé jako Saw, ale o to realističtější. Plus krátká stopáž, rychlý spád, perfektní finále a celkem logické odhalení kdo je za tím. SPOILER Vzhledem k tomu, že dvojice přeživších chce pátrat dál a firma na ně připravuje další hru, moc se těším na druhý díl. ()

Janega

Také mínus pre tvorcov je to, že nám hneď na začiatku ukázali kúsok finále, a tým pádom sa u mňa nedostavilo to potrebné napätie, kto bude ten posledný. Takže prvých 5 minút si radšej zavrite oči, lebo ako to na konci povedal tvorca hry ani ja by som nečakal, že to dokonca dotiahne ten dotyčný. Takže žiaden moment prekvapenia. Inak sa jedná o fajn oddychovú thrillerovú blbinku, čo za jedno pozretie stojí. P. S. Až ma zamrazilo, keď som sa dozvedel, že v deň premiéri tohto filmu, v Poľsku v tejto hre uhorelo 5 dievčat, pričom vo filme je hneď prvá miestnosť o ohni. ()

Junglista

Jako jo, je to slepenec zde mnohokrát zmiňovanejch filmů, ale ono to docela funguje. Maso do mlejnku poměrně nezajímavý, ale mohlo bejt i horší. Místnosti pěkný, nápaditý, škoda jen, že nejlepší byla hned na začátku. Klasicky mi nesed konec, ale tentokrát ne z důvodu klasickýho oslího mostu na pokračování, ale tady se tvůrci ani nepokusili ho udělat "jinak", než zcela očekávaně. A až teď jsem si všim, že se na hudbě podílel Brian Tyler - hudbu jsem prakticky neregistroval, takže buď vytáh odpad ze šuplíku nebo se nám chlapec kazí. Celkově ani tak ani tak, ale nenudil jsem se a možná že se na to pokračování i mrknu. ()

Hanys_

Teenege mix sawu, kostky a nezvratných osudů, který rozhodně nebyl vůbec špatný. Minimálně jako nenáročná oddychovka tohle funguje a (vzhledem k velikosti rozpočtu a tržbám) asi ještě pár únikovek možná proběhne. ()

Gogo333

Čekal jsem trochu víc hádanek a složitější dostávání se z místností, zdálo se mi to docela jednoduchý. Trochu mi to připomínalo mix Kostky a Saw, akorát bez násilí. V obsazení potěšili Tyler Labine a Deborah Ann Woll. Závěr mě moc nezaujal. 60% ()

kery-

Jednoduchá vyvražďovačka silně inspirovaná Saw. Hravé lokace a pastičky potěší nejednoho fandu zmíněné série. Film bohužel postrádá jakoukoliv originalitu k tomu, aby se z toho mohla stát podobně žádaná série. Já jsem se ale docela bavil, a od toho ledna, co jsem na tom byl v kině, jsem asi neviděl žádnou zábavnější a koukatelnější žánrovku. ()

Úniková hra se dočká pokračování

Úniková hra se dočká pokračování

26.02.2019

Hororový thriller Úniková hra od Adama Robitela (Insidious: Poslední klíč) se v roce 2020 dočká pokračování. Studio Sony Pictures je podle všeho nadmíru spokojeno s výdělky levného hororu (rozpočet… (viac)