Jo, Meg, Amy a Beth sú štyri dospievajúce sestry, ktoré snáď ani nemôžu byť viac odlišné. Ich otec bojuje vo vojne, preto žijú len s matkou a napriek tomu, že ich život je ťažký, tieto „malé ženy“ nestrácajú nádej ani chuť žiť najlepšie, ako vedia, no hlavne – po svojom. (Itafilm)

natalanka

První malé ženy se mi líbí daleko víc. Tohle je víc zmatené... nevadí mi jiné roviny v posloupnosti příběhu, ale tady mi to nesedlo. Co naplat... víc se mi opravdu líbí ty starší ztvárnění... :-) ()

Elessar.

Malé ženy po XYntý krát, avšak zakaždým iné. V tomto prípade bolo dobré poznať literárnu predlohu, keďže príbeh elegantne skáče medzi rôznymi rovinami. Prvá časť románu je spracovaná svetelne a hravo, akoby zdôrazňovala tú hravosť a veselosť a druhá časť, ktorá sa prelína, nachádza spoločné body a scény je zatiahnutá zvláštnou bledosťou obrazu. Je to film, ktorý udržiava divákovu pozornosť, pretože sa musí sústrediť na roztrieštenú mozaikovú naráciu. Herecké výkony sú viac než príjemné. Mne osobne sa nové Malé ženy páčili. ()

xzajox

Zo začiatku som tomu veľmi neveril. Okrem príjemného hereckého obsadenia mi to veľa nedávalo. Upišťané baby, všetko trochu chaotické, hlavne kvôli tým nečakaným a neuchopiteľným skokom v čase. Potom som však reagoval správne a film som prestal vnímať z chronologického hľadiska, a začal ho brať z hľadiska rozvoja postáv. Najmocnejšie v príbehu je totiž ich postupné vykresľovanie, vývoj, pochopenie ich pocitov, činov, myšlienok a celkového správania. Z tohto pohľadu snímok považujem za majstrovské dielo. V každej postave som si našiel niečo, s čím sa dá stotožniť alebo súcitiť. Každé drobné odhalenie postáv bolo pre mňa malou odmenou. Hlavná postava - tá, ktorej dušu odhaľujeme ako poslednú - blonďavá Jo (ak správne chápem, autorka príbehu) bola poslednou a aj vrcholnou odmenou. Jej správaniu som úplne nerozumel až takmer do konca, kedy všetko do seba zapadlo a dávalo zmysel. Verím, že hodnotenie, najmä u chlapov môže byť značne ovplyvnené aktuálnou náladou. U mňa bola nálada správna. 89% - 5* ()

Raskoslav

Na protagonistky je radost pohledět, ale než dojde na pointu děje, tak to uběhne mezitím celá věčnost. Zkrátit to o hodinu, tak se nic nestane. ()

blazma

Věřím, že se tady najde spousta jak to říct slušně, méně inteligentních a zainteresovaných osob, které budou tvrdit jak tento film je jenom dílo nějakých feministek, které chtějí dokázat, že i ženy toho hodně dokážou. No a přesně o tom to je, já jsem zastánce toho, že ženy můžou dělat všechno co si zamanou a tento film to výborně vystihuje, v době kdy se k ženám chovalo jen jako ke kusu majetku. Příběh sester, které mají každá vlastní vizi na svojí budoucnost, byla skvělá podívaná i díky výbornému obsazení. ()

blondboss

Tento snímok už síce po niekoľkýkrát omieľa obohranú platňu, ale treba dodať, že s noblesou, množstvom citu a vášne a peknou a domyslenou réžiou. Navyše sa do toho primotalo množstvo súčasných mladých hereckých hviezd, takže výsledok nemôže byť zlý, pričom Gerwigová to poňala s akousi zvláštnou ľahkosťou, ktorá sa tiahla celým filmom a aj tie najmelancholickejšie pasáže vyzneli bez nejakého zbytočného pátosu. Mne sa na to pozeralo dobre a určite možno hovoriť o jednom z najlepších prevedení tohto románu. 75 % ()

Elio

Celý tenhle příběh silného sesterství, krásného dětství a tak trochu smutné dospělosti ve mně rezonoval už při prvním zpracování z roku 1994. Jediné vady, které jsem na příběhu tehdy spatřovala, byl vztah Teddyho a Amy. Verze z roku 2019 zdá se tohle nešťastné pojetí představila v trochu příznivějším a roztomilejším světle, takže jsem byla z celého obratu moc mile překvapená. A i když v tomto zpracování za mě Beth nebyla tak silnou postavou jako v minulé verzi, rozhodně to hodlám odpustit. Protože celý příběh byl jednoduše sám o sobě pojat tak silným a emočně drásajícím způsobem, i když tak trochu tiše a nenápadně, že jsem po každém jeho sledování víc a víc dojatá. A myslím, že skutečně začínám až po několikerém zhlédnutí chápat, o čem tohle dílo vlastně je. I když se přítomnost může ve světle těch nejzářivějších včerejšků zdát sebešedivější, je tu naděje, že zítřek se může stát novým, probarveným okamžikem. No a k samotnému pojetí příběhu, řekněme, že pokud 2/3 stopáže prakticky probrečím, pravděpodobně to o jeho zpracování něco vypovídá. ()

bigjames

Film se mnou poměrně silně rezonoval. Řemeslně je natočen velmi zdatně, a to se týká jak kamery a střihu, tak například jemného, ale dobře se hodícího hudebního doprovodu. Nejvíc jsem si díky skvělému hereckému výkonu (a také až nadpřirozeně božské kráse) oblíbil v roli Amy excelující Florence Pugh. ()

JFlower

Krásně zpracované. Lze vytknout chaotičnost děje, kdy se divák ztrácí v jednotlivých časových rovinách. Zároveň je dost otravné poslouchat, že jsou hrdinky chudé a nemají nikdy peníze - ačkoliv dům, oblečení a ani množstí jídla tomu zdaleka neodpovídá. ()

AlDelon

Ne špatný film ale mám-li začít s negativy tak tohle je film především pro ženy. Nezávisle na tom mi ovšem přišly emoce a jednání postav trochu neupřímné a nereálné. Celý film je poměrně naivní i když se realita s příběhem knihy i zajímavě prolíná. Jediné co mi přišlo opravdu ,,hezké", vydařené a nějakým způsobem hodnotné byla část s nemocnou Beth jež se spíše vymykala všemu co jsem zde napsal. A co ještě: furt v pozadí hrála a dokreslovala, podle toho jestli byl film momentálně smutný či veselý, plitká hudba. Dalo se to skousnout ale byl to trochu taky výplach. ()

Veeria

Po všech stránkách perfektní, umělecké dílo..... skvostný film, kterému velké plátno sluší a vykouzlí nevšední a nezapomenutelný zážitek. Herecké obsazení, dekorace, kostýmy, lokace.....poutavý příběh, který odkazuje na rodinné vazby a přátelství, lidskou jedinečnost a originalitu, různorodost povah, vrtkavost, sílu a nevyzpytatelnost lásky a životního osudu..... ukazuje i na tehdejší postavení žen ve společnosti. Hudba....kouzelná a magická, za níž stojí talentovaný Alexandre Desplat. Vyzdvihnout musím herecký výkon Saiorse Ronan - tuto herečku naprosto zbožňuji a obdivuji její krásu, cit pro kameru, její herecký talent. Když se smála - smála jsem se s ní; když se usmívala - usmívala jsem se s ní.... Přenesla na mě emoce a pro ztvárnění Jo si nedovedu představit lepší herečku. Má dar a jsem šťastná, že její půvab a talent propůjčí tvář mnoha filmových postavám. Z tohoto filmu jsem si odnesla mnoho, musím nad ním přemýšlet i nyní, což vypovídá o tom, že si mě tento film získal. Malé ženy jsou v mých očích velké. Tím, jak každá byla jiná, ale jak stály při sobě a jak přistupovaly ke svému životu. Tím, jak si každá našla to, co ji dělalo šťastnou. Nezapomenutelné. Jsem vděčná, že jsem tento film mohla vidět a ráda se k němu vrátím. Jen bylo matoucí prolínání přítomnosti, budoucnosti a minulosti, ale to je jen nepatrný detail, který nesnižuje moje nadšení. ()

rigby

Film jsem si užíval, je moc pěkně a citlivě natočený. Není nijak přetažený, všechno působí velmi civilně a přirozeně. A ještě víc bych si ho užil, kdybych byl žena. Bohužel pro muže toto dílo není určené a nedovedou ho náležitě ocenit. Ženské duši porozumí jen žena. Opravdu povedený kousek, i když v druhé polovině se kouzlo trochu vytrácí. ()

Astonko

Verte či neverte, žiadnu adaptáciu Malých žien som doteraz nevidel a ani knihu som nečítal, takže s ničím tento film porovnávať nebudem. Neviem ani ako veľmi je odlišný od knihy a nakoľko majú postavy rozdielne vlastnosti, viem však, že toto bol skvelý film s veľmi zaujímavým príbehom (duh keď už bol toľkokrát spracovaný...) zasadeným do veľmi atraktívneho prostredia a doby, s vynikajúcim obsadením podávajúcim vynikajúce výkony. Trochu ma mrzí, že linka Meg je len načrtnutá a nemá ani zďaleka toľko priestoru ako ostatné sestry. Tým však určite nechcem povedať, že by mal film byť dlhší, skôr naopak, niečo by som vypustil, i keď hluchých miest som tam moc nenašiel, ak vôbec. Team Amy! 7.5/10 ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (viac)

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

13.01.2020

Předkrm v podání Zlatých glóbů máme za sebou, a tak přišel čas na hlavní chod. Tím budou stejně jako každý rok Oscaři, jejichž 92. ročník se bude vyhlašovat 9. února 2020 v Dolby Theatre v Los… (viac)