Mandalorián

• USA The Mandalorian (viac)
USA, (2019–2023), 16 h 29 min (Minutáž: 31–59 min)

Tvorcovia:

Jon Favreau

Pedro Pascal, Gina Carano, Carl Weathers, Werner Herzog, Nick Nolte, Emily Swallow, Omid Abtahi, Taika Waititi, Giancarlo Esposito, John Beasley, Horatio Sanz (viac)

Recenzie používateľa JamesConnorG k tomuto seriálu (7)

Mandalorián (2019)

10/10 - Za mě Topovka mezi SW seriály a taky i pro mě nejoblíbenější SW seriál. Postavy, Příběh, Efekty, Hudba, ACH, ta hudba! The Mandalorian má hodně slibnou budoucnost a po 2 sériích stále neomrzel. Vřele doporučuji všem fanouškům Star Wars! ()

Kapitola 17: Odpadlík (2023) (S03E01)

7.5/10. - Krásný začátek série a celkově důstojný návrat k Mandovi po 2 letech čekání. Celé to na mě působilo svižně, zajímavě a krásně. Potěšil mě jak návrat starých postav (kupříkladu kovářka, Greff nebo Bo-Katan ), ale také mě potěšil i nástup nových postav, přesněji piráti, který tu působí slušně. Na zápletku příběhů se těším a taktéž se nemůžu dočkat po dlouhé době na Mandalore. Čekání se rozhodně vyplatilo a o důvod víc se těšit na středu! ()

Kapitola 18: Bane Mandalóru (2023) (S03E02)

9/10. - Parádní a napínavá jízda skrz depresivní Mandalore. Prozkoumáváčka téhle planety byla pro mě rozhodně intenzivní a smutná podívaná, protože to, co si Mandalore prožil a co z něj zbylo od bombárdace Impéria si rozhodně nezasloužil. Co tuhle epizodu dosti táhne jsou vztahové vazby skrz postavy. Dost mě těší, že se do příběhu pořádně zapojila i Bo-Katan a s Dinem a Groguem tvoří zábavný a zajímavý vztah. Abych byl upřímný, v první epizodě mě moc nesedla, ale tady si svoji reputaci silně spravila a oblíbil jsem si ji opět stejně jako v Clone Wars. Uvidíme, kam nás další epizody zavedou, ale můžu zatím říct, že jsem se 3 sérii dosti spokojen. ()

Kapitola 19: Konvertita (2023) (S03E03)

7/10. - Epizoda nebyla vyloženě špatná, ale více mě bavila část s Mandem než část na Coruscantě. Část to nebyla vyloženě špatná, ale na mě byla moc zdlouhavá a až moc klišé. Fajn pomrknutí k postavám, co se tu dávno objevili, ale tahle pasáž mohla být zpracována o něco lépe a nemusela být tak dlouhá . Naopak část s Mandem mě dosti bavila, začátečnická přestřelka se zbytky Impéria mě dosti bavila a celková linka "Vykoupení" mi přišla ukončena jaksi rychle. Série jako taková mi nepřijde vůbec špatná, ale je zatím výrazně slabší a přijde mi, že nemá moc stanovený jakýsi směr či poselství. Uvidíme, co si pro nás tvůrci připravili dále. ()

Kapitola 20: Najdúch (2023) (S03E04)

8/10. - Dosti fajnová epizoda. Líbí se mi tu větší prostor Mandalorianu a taktéž celkové začlenění a působení Bo-Katan v klanu. Co se týče příběhu, tak se mi dosti líbil, ano, má své mezery a v pár momentech je dosti klišé, ale tyhle maličkosti okatě přehlížím a nevadí mi při sledování. Plus moc chválím za obsazení a cameo herce Ahmeda Besta, který dříve hrál námi oblíbeného Jar Jara a Lucasfilm mu umožnil jeho odkoupení. ()

Kapitola 21: Pirát (2023) (S03E05)

9/10. - Tady už konečně vidím to kouzlo, co dělal seriál tak úžasným dříve. Celkový děj je dosti zajímavý a dobře napsaný, dosti se mi líbí nová záporácká banda Pirátu, jak designem, tak i jejich role v téhle epizodě. Co na Mandovi žeru je návrat buď starých nebo nových známých postav. Objevil se nám tu starý známí pilot z minulých sérii, tak i Zeb ze seriálu Povstalci a máme tu čím dál více teasing na očekáváný seriál Ahsoka. Co se týče akce, tak tu jsem si opět užil. Tahle série fakt umí ukázat dobré letecké či skupinové bitvy. Finální zjištění a záhada skrz Gideonova úniku a souvislost s Mandaloriany mi přijde opravdu zajímavá a nemůžu se dočkat, kam se v týhle lince dostaneme dál. ()

Kapitola 22: Žoldnieri (2023) (S03E06)

8/10. - Epizoda jako samotná se mi líbila. Konečně jsem z ní cítil tu správnou atmosféru dvou předešlých řad, kde Mando plnil své poslání skrz Grogua. Cameo Jacka Black nebo Christophera Lloyda mě dosti potěšil a jsem rád, že tu takový velikány mohl právě tenhle seriál ukázat, co mě ale na tyhle epizodě dosti vadilo byla stupidita scénáře. Nemluvím přesněji o lince skrz Porouchaný droidy, ta se mi naopak líbila a bavila mě. Chci spíše poukázat na fakt, že nám příběh ukaže skupinku Mandalorianu, kteři jsou na zmíněnou misi schopni, ale i přes to hlavní vladaři vyberou nuceně hlavní postavy, aby side quest udělali. Proč? Protože potřebujeme odvyprávět epizodu z jejich pohledu. Udělat to chytře, že třeba ta skupinka Mandalorianu zrovna někde je a nemůže zrovna misi udělat by alespoň zachránila ten můj pocit, že ti vládci jsou tak trochu stupidní. Když pomineme tenhle fakt, tak se mi celková výprava tohodle side questu líbila. Jen už nám zbývají poslední dvě epizody série a mi fakt nemáme jakýkoliv smysl nebo směr téhle série. Snad ty poslední dvě epizody dokážou ukázat, o co tu vlastně jde. ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Pokud jste fanoušci hraných verzí disneyovských animáků, následující první zpráva pro vás nebude úplně pozitivní. Plánovaná hraná verze animovaného snímku Moana (Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa… (viac)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers