Adelaide Wilsonová (Lupita Nyong'o) prichádza s manželom a dvoma deťmi na prázdninový pobyt na chatu na kalifornskom pobreží, kde ako malá trávila prázdniny. Na prvý pohľad vyrovnaná a spokojná žena v sebe skrýva veľké trauma z detstva a hneď po príchode v nej reťaz zdanlivo nevinných udalostí vyvolá silnú paranoju a pocit, že rodinná idylka veľmi skoro skončí. Predtucha sa premení na realitu, keď sa uprostred noci na príjazdovej ceste k domu objaví štvorica podivínov, ktorí na rodinu ihneď zaútočia. Desivá nočná mora je o to strašnejšia, že útočníci vyzerajú rovnako ako Wilsonovci. Majú však v rukách zbrane a neváhajú ich použiť. (Cinemart SK)

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ  Lidský řetěz? Nůžky? Hned předem říkám, horor to není, není to nic u čeho by jsem se posral, jo bylo tam hodně věci, který jsem sám předvídal.. Bat na to sere pes! Mi se to kurva líbilo, všechno do sebe pěkně zapadalo, bylo to celkem i napínavý, žeru černochy a tohohle černýho direktora miluju kurva nejvíc! Tohle bylo možná i lepší než Uteč.. prostě mi to všechno sedlo, dokonce chápu i to malý hodnocení.. většinu to asi zklamalo kvůli traileru, ale mě to naopak ještě víc překvapilo. A hodně se mi líbí ten ajdyja s lidským řetězem, celkově to všechno vypadá pretty fajn, když je to tak synchronizovaný atf. ne jak ty klasický "horory", tady jde kurva vidět, že se s tím dala práce nebo to aspoň mělo nějakej fakin nápad! Pan Džordn je můj černej Džízis! P.S. Miluju bodání zlatýma nůžkama. :) ()

Sabrewulf odpad!

Intoušský blábol galaktických rozměrů. Jordánek má po úspěchu své rasistické prvotiny nosánek trochu nahoru a tak tu vyblil něco, co nejspíš nedávávalo smysl ani jemu, ale řekl si, že to bude fakt sofistikované, když tam bude plácat jednu smysl postrádající hovadinu za druhou a intoušci z toho budou vlhcí a budou uznale kývat hlavou, přičemž ani oni samozřejmě nebudou chápat, která bije. Měly mě varovat už úvodní titulky, s dlouhatánským záběrem (pocitově tak hodinu) na klece s králíky za doprovodu abnormálně IDIOTSKÉHO HUDEBNÍHO DOPROVODU "no-ty-pi-čo-co-to-kur-va", což s vysokou pravděpodobnosí ve stylu Mechanického pomeranče používají k mučení vězňů. Musel jsem dokonce na chvilku vypnout zvuk, aby mi z toho nezačalo hrabat. Každopádně v kontextu toho, jak nám Jordánek (hlavně ke konci) sází jakože strašně chytré výjevy a hlubokomyslné nevímco, tak je jeho pozérství o to směšnější, protože si hned v úvodu neumí poskládat ani normální uvěřitelnou zápletku. Rozuměj, malá holka s rodiči večer na pouti a ona jde sama někam do prdele? Jako fakt si to představte! Jste malí, stojíte večer s mamkou a taťkou u nějaké atrakce, kterou jde taťka hrát, mamka potřebuje na chvíli odejít a vám řekne "Nikam nechoď!" a vy místo toho (fakt si to představte), aby jste čekali na mamku a dívali se, jak taťka hraje, tak prostě jdete úplně mimo pouť někam na pláž do tmy, kde není ani živáčka, proboha PROČ?!!! Každopádně od chvíle, co nastoupí na scénu dvojníci to jde celé do kopru a stane se z toho nezáživný mix všeho a ničeho. Dvojnice hlavní hrdinky mluví jak retard. Občas se znovu ozve debilní skladba "pa-ne-bo-že-zas-to-hov-no", přičemž jsem zase musel vypnout na chvíli zvuk. Vůbec nevím, co si mám myslet o tom, že tenhle intoušský sranec vydělal v kinech 250 míčů, což je částka, která se ani z poloviny nepodařila opravdu kvalitním hororovým kouskům, to je hrozně moc na přesdržku. ()

Triple H

Po Get out sklamanie. Myšlienka, ktorú sa film snaží predať nie je zlá, dokonca by som povedal výborná, ale príbeh samotný je natoľko absurdný, že si pýtal omnoho viac premyslieť, dotiahnuť, prípadne pre svoju absurdnosť jednoducho škrtnúť. Peele ako keby po Get out uveril vlastnému hypu, dostal jednu geniálnu myšlienku na ďalší horor so sociálnym komentárom a rýchlo (a sebavedomo) okolo nej uplácal dej bez toho, aby sa zamyslel či to celé vôbec má hlavu a pätu. Niežeby nemal remeselnú zručnosť, herci sú snaživí (Lupita Nyongo do toho dáva všetko), ale je to skrátka blbosť presvedčená o tom, že údernosť presahu či posolstva ospravedlní početné logické prešľapy. Get out bol z princípu tiež nezmysel, ale natoľko dotiahnutý a pedantný, že človek vedel na režisérovu hru pristúpiť. Prepracovanosť a snaha aj čo najväčší úlet uzemniť a dať mu systém Us jednoducho chýba, nech už je pointa akokoľvek dobre myslená. Ak by mal film byť len akási za vlasy pritiahnutá hororová bájka, pri ktorej nemá zmysel riešiť každý detail, povedzme, ale nie som si istý či toto bol režisérov zámer. A prekvapuje ma, že už takto skoro Peele vykráda vlastné ikonické scény (nemá/stoická tvár, z ktorej tečú slzy). Ponúka sa porovnanie so Shyamalanom, ktorý ale zakopol prvý krát po troch filmoch. Peele bude musieť svojím tretím filmom presvedčiť, že jeho debut nebol šťastná náhoda. ()

Cedr

Atmosferické a po všech stránkách chytlavé, nicméně to není dostatečně "na zemi" ani "meta" na to, aby se daly přejít "drobné" nelogičnosti. Snaha být originální se ale cení. ()

UhLee

(7/10). Velmi originální počin. První hodina filmu vás naprosto odpálí a vy jen s údivem sledujete děsivé kreace herců a jejich herecké výkony. Do toho ještě ta děsivě dokonalá hudba. Moment překvapení a hrůzy zde funguje vážně výborně. Bohužel jako u všech horrorů, tak i zde si na strach zvyknete a napětí už také polevuje. Ovšem závěrečný přesah, to opět vynáší nad pomyslnou hranici průměru. ()

Avathar

Ohohó, tak toto už áno! Som rád, že sa stále častejšie objavujú tvorcovia hororov, ktorí sa nespoliehajú na polodementné prízraky z kuchyne Jamesa Wana a ich nudné deriváty, ale majú na žáner a divákov vyššie nároky. Jordan Peele po výbornom UTEČ nadobudol sebavedomie a poriadne sa do toho oprel. A ja som si to náramne užíval. Toto je totiž sebavedomá a sympaticky svojská vízia. Vychytaná audiovizuálna stránka, poriadne creepy atmosféra a hudba, skvelá Lupita Nyong'o (chcelo by to nejakú cenu) a množstvo podnetov na premýšľanie. Peele tentokrát nejde na ruku tak priamočiaro ako minule, ale odvážil sa prísť so symbolickejším príbehom, ktorý počíta s premýšľajúcim divákom a jeho schopnosťou interpretácie. Inteligentné, brilantne natočené a napínavé až do konca. Veľmi veľká spokojnosť. ()

Lachtaan

Scenáristická rafinovanost na začátku mě zaujala a onen home invasion chvilkami i děsil, poté se ale Peele dostává do slepých odboček, které mi přišly na horor až směsné, obzvláště na dnešní dobu, kdy je zrovna v tomto žánru velmi podstatná originalita. Nemůžu se zachránit ničím, ani hereckými (ne)výkony, ani lokalitami.. Snad to vyjde příště Jordane. ()

Tosi

Rejžova druhotina je vizuální parádou s takovou hromadou nejednoznačných metafor, až jsem došel k závěru, že v tom radši nic velkého hledat nebudu. A fakt jsem nevěděl, že někde na světě pobíhá moje stínové já, jen v méně št'astnější verzi. Tvl, kam na to ti lidi choděj. ()

Qitek

Jordan Peele - “Horor mastermind” nebo prostě jen “mastermind”. Už od prvního, extrémě přeceňovaného Get out, jsem si nemohl pomoct a říkal si - “O.k. Tady to trošku přeháníme. Ale... Možná ti něco uniklo.” Třeba to bylo fakt všechno mnohem rafinovanější. Ve své podstatě. A pak jsem to zkusil znovu. Ne. Prostě ne. Žádná rafinovaná satira. Žádné rafinované narážky. Vše bylo tak do oči atomovým výbuchem vpálené, že mě ohlasy jako “originální, důvtipné, geniální...” naprosto zmátli. No nic. K Us. Us, beru jako potvrzení toho, že se kritici už dočista zbláznili. Jestli začíná být někdo naprosto overrated pak je to Jordan Peele. Us, je dobrým řemeslem. Jistě. Jeho sledovaní mě ovšem nutilo se smát na místech, kdy se o humor nikdo nepokoušel. A naopak. Chěl jsem být chytrý, ale jsem z toho hloupej. A ten závěr... Jo a Lupita a její dark side tón hlasu scarry? ()

BROKEN_

Film který jsem měl ve svém žebříčku nejočekávanější filmy roku 2019, a jak to dopadlo? Jordan Peele mně zklamal, ale nejsu si furt jistý jestli je to dobrý film a nebo průser. Každopádně po filmu Uteč přichází, jak už jsem řekl, zklamání. Prvních pár minut nenabízí žádnou zábavu, jako například atmosféru, prostě nic. V této části film ztrácí, a dokonce jsem zapomněl že se jedná o horor. Větší vzrušení přichází až v 35 minutě, kdy konečně potkávají sami sebe. Tahle část byla skvělá. Kamera působivá, to má Peele pevně v rukou. Herci perfektní, hlavně Lupita Nyong'o, která je fantastická! A ten soundtrack lidi, neskutečně posouvá tenhle film výš. SOUNDTRACKY ( https://youtu.be/eyYvWjrp2yY, https://youtu.be/1idEVy_qH8c, https://youtu.be/UOxAXTr9RPY, https://youtu.be/h5xQR9SiT-c ). Hlavní věc co lidi určitě zajímá nejvíc je myšlenka filmu, neboli pointa toho všeho. A přiznám se, vůbec jsem to nepochopil, možná mám nízké IQ, ale fakt jsem to nepochopil. Nicméně každý v tom může vidět něco jiného, já byl ale zmaten, totálně. Filmu bych ale nevyčítal tu myšlenku, ale chování postav, nebo nedotaženě myšlenky. Další věc co bych vytkl, jsou komediální prvky, to kazilo atmosféru,, která mi přišla až někdy nulová. Je to originální to se musí nechat, narozdíl od dnešních hororů. Když to tak shrnu, jedná se po filmu Uteč zklamání od režiséra Peela, ale je to působivé, a zas taková katastrofa to není. Hodnocení 3,5. Ale příště pane Peele bych si přál atmosferický horor, prosím! ()

Johnny.ARN

Na tento film vám stačí čierno-biely televízor. Opäť skvelá Peeleho réžia, opäť horor čo nestraší prvoplánovo na jumpscary ale zakladá si na prepracovanom deji a postavách. Keby som sa viac zamyslel, asi by som ich prekukol podstatne skôr, ale ten záver sa snažili spraviť fakt prekvapivo a celkom to zabralo. Možno trochu pokulháva námet, predsa len myšlienka hypnózy ma bavila viac. Peele ale zase raz dal do pľacu film, o ktorom sa dá rozprávať a ktorý sa postupne dostáva pod kožu. Objektívne za tri, ale ked nerozmýšľate nejak prehnane, ten záver vás poteší. 4 z 5 ()

Sfinkter

Get Out Peeleho vrchol, Us jeho dno. Technicky zvládnuté, ale nudné se zbytečným humorem, který ještě podkopává zamýšlenou hloubku. Prvních 30 minut napjatého očekávání a část pointy stojí za to, zbytek můžete přetočit. ()

JimmyII

Hm. Asi chápu, co chtěl Peele říct a udělat, ale v tom případě to udělal špatně. Us je strašně rozporuplný film, je víc čistě žánrově hororový než byl Get Out, ale současně se snaží o stejnou alegoričnost a společenský přesah. Jenže to úplně nejde dohromady zejména tím, jak doslovný se snažil Peele být a jak naprosto nesmyslné je závěrečné vysvětlení, které diváka nutí se ve všech událostech a chování postav vrtat, a ani pak to nedává smysl. Jako horor je to napínavé, jako komedie to taky funguje, a pár vtipů je výborných, ale jako celek to prostě nefunguje. Vypíchnul bych herecké výkony a kameru Mika Gioulakise, ale Peela u klávesnice plácám přes prsty. ()

oveckaoa

Pamatujete Chud ? https://www.csfd.cz/film/19641-c-h-u-d/komentare/ tak na něčem podobném staví My jen příšery vyměnily lidi . Až do konce filmu jsem chtěl dat 4 hvězdy, ale ta závěrečná pointa je tak blbá (někdo může říct i originální nikomu názor neberu) , že hvězdu stahuji dole. Jinak doufám, že to horor roku nebude a přijde něco daleko lepšího ještě. P.s. spoilery + nedořešené věci 1) Ohledně myšlenky v globálním hledisku to nedává absolutně smysl jelikož pokud kopírovaly přesně jejich pohyby musely se to odněkud naučit z toho vyplývá, že už nejspíše byly na povrchu a sledovaly je dalo by se to pochopit třeba u jednoho člověka, ale u třeba 5000 ani omylem 2) O co jim teda jako šlo to jako chtěly jít na povrch zabít ty lidi co vypadaly jako oni a pak utvořit řetěz navíc pokud jich minimálně 8 umřelo budou v tom řetězu díry nebo je zaplnil někdo jiný? To nemluvím o tom, že v Usa má každý druhý zbraň tak, že několik retardů ozbrojených nůžkama by je asi moc nevystrašilo 3) Z celé komunity uměla mluvit jen jedna ženská a to ještě jí moc nebylo ani rozumět ostatní byli retardi dorozumývající se pomocí zvuků (neurážím to tam fakt je) tak, že nějaký plán na nahrazení dvojníků padá jelikož by je odhalil i pacient Bohnic ()

TKKMR

Po druhom pozretí mením hodnotenie zo 4 na 5. Tento Peeleho podivný, no originálny a atmosferický horor sa mi totiž dostal pod kožu tak, ako už dlho nič. Zvláštne pocity z tohto filmu, umocnené aj soundtrackom pretrvali aj niekoľko dní po projekcii. ()

elanius

(44/2019) / Jordan Peele je obrovský talent a stále v podstate vychádzajúca hviezda. Ak by Us bol jeho prvým filmom, myslím, že by nazbieral viac percent. Laťku však svojim debutom nastavil vysoko. Us je v jadre len obyčajný hororík ale v niektorých detailoch vypilovaný do maxima: hrátky s hudbou, symbolika, výrazná štylizácia. Má to proste ten Peelovský feeling, ale okrem vyššie spomenutých detailov to nie je tak dobrý celok ako Get Out. (7/10) ()

hroubek

Bylo by nefér tvrdit, že jsem hodně moc zklamaný. Na druhou stranu o žádném velkém nadšením bohužel hovořit taky nemohu. Minulý film Jordana Peelea mě celkem sedl, ale nikdy jsem ho nepovažoval za ultra pecku. Trailery na tento film mě přišly velmi dobré, a vzbuzovaly ve mě víru v dobrý film. Totéž se povedlo nadšeným recenzím ze zahraničí. Jenže to co se líbí za moře, se nutně nemusí líbit u nás, a naopak. My jsou velmi dobře natočené, co se týče řemeslné stránky. Peele krásně pracuje s kamerou, s hudbou(všechny použité písničky jsou velmi dobře zasazené do děje), se zvuky a umí krásně prodávat konkrétní scény. Peele to zvládá i po režisérské stránce a z jeho režie je cítit jistota. Největším problém filmu je pak scénář, který by nebyl špatný, kdyby v něm nebylo tolik logický děr a nesmyslů. Dokud se něco děje, tak to není tak patrné. Problém nastane jakmile začneme o příběhu a jeho smyslu trochu přemýšlet, protože hned v tom momentě se začne rozpadat jako domeček z karet. A najednou je všechno jedno. Lupita Nyong'o je dobrá herečka a tady předvádí hodně příjemný výkon. Winston Duke je hodně přirozený a tahle role mu sedla. Shahadi Wright Joseph a Evan Alex velmi dobře doplňují hlavní hereckou dvojici a jejich výkon je rozhodně kvalitní a mě se líbil. Film dokáže být napínaví a má slušné tempo. Začátek je sice pomalejší, ale pak se to rozjede a přijde několik dobrý a povedených scén. Bohužel taky přijdou momenty, u kterých jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Je to velká škoda, protože z filmu je cítit, že by měl na víc. My je slušný film, jenž dokáže dobře pobavit, přesto toho ve výsledku nabídne mnohem méně, než ze začátku sliboval. ()

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

01.05.2019

Magazín Variety vydal čerstvě článek o platech hollywoodských herců a jak se tak zdá, fanoušci streamovacích služeb nejsou jediní, komu dělá Netflix radost. Streamovací gigant totiž razantně navyšuje… (viac)

Horor My je obří hit

Horor My je obří hit

24.03.2019

Režisér Jordan Peele (Uteč) se po dvou letech vrací do kin se svým teprve druhým celovečerním filmem a už teď je jasné, že z toho bude další obří hit. Snímek My má totiž po víkendové premiéře v… (viac)