Jaký by byl Romeo, kdyby se narodil v dnešní přetechnizované době? A co na to panensky čistá láska Julie ve světě neřestí a násilí? Mohl by jejich vztah vůbec přečkat věky, jak o tom vypráví William Shakespeare? Podívejte se na dávný příběh, který scénárista posunul o pár set let blíže atomovému věku. Nenechte se zaskočit, že místo romantických altánů, majestátných rób a ušlechtilých kordů jsou kulisami benzínové pumpy, kožené bundy a plné zásobníky pistolí. Skvělé výkony herců, nádherná hudba a ohňostroj světel vás přimrazí ke křeslu a zanechá tam někde uvnitř nesmazatelnou stopu. (oficiálny text distribútora)

Skautka

Tohohle jsem se bála, jelikož si Shakespeara a zvláště jeho díla Romeo a Julie velice vážím. Myslela jsem si, že přenesením děje do moderní doby dílu nijak neprospěje. Ovšem tady nastává bod zlomu a... možná i střed zájmu. Dílo celé zachraňují jen skutečné verše a Leonadro DiCaprio. Musím navíc uznat, že k němu mohla být vybrána hezčí Julie, ale to už je detail. ()

ZnalecH

Přestože mám DiCapria docela dost rád, tak tady v tom filmu nedokázal pozvednout jeho úroveň ani on. Byla to opravdu taková slátanina, které není rovnou. Když po sově dva znepřátelené rody střílejí z pistolí. Jsou tam občas povedené chvíle, ale dá to jen tak tak na jednu hvězdu. ()

Acrobat

Už sa rozsvietilo mesto a na balkóne stojí. Premýšľa o pár veršoch, kde by zasadil úder a vyzdvihol sa na fiktívny piedestál. Už sa píšu kritiky, Verona nepokojne spí. Baz udiera na bubon LaChapella, z ohňa vytvára znamenie, ktoré otláča do sŕdc, duší. Oči sa nemôžu nabažiť, prsty žmolia papyrus, romantika je vyjadrením pušného prachu. Už sa zbiehajú supy, ale iskra zažala svetlo v temnotách autorstva. Wiliam sa v hrobe ukľudnil, všetci umierajú pokojní. Victory is ours!! ()

Jacques1 odpad!

Někdy je možno poznat veliká umělecká díla podle toho, co všechno ještě snesou, skrze jakou hrůzu ještě může proniknout jejich síla. Skvělé dialogy, strašný film. ()

Bezmenny

Musím priznať, že to bolo veľmi netradičné. Počúvať starú angličtinu uprostred veľkomesta. Miesto mečov tasiť zbrane (swordy). Neuveriteľne ma to pobavilo. Chválim nápad a chválim aj spracovanie s hereckými výkonmi. ()

Falco.araea odpad!

Leonardo DiCaprio, když ještě měl ten svůj nechutně floutkovský slizký zevnějšek - můj první důvod, proč nenávidět tento film. Mezi další patří například to, že jsem byla na tuto slátaninu přinucena se dívat s bandou přiopilých shakespaeromilů nebo prostě fakt, že tohle je sračka a kýč nejvyššího stupně a že ani "mistr", kterého samotného já moc nemusím, by si tohle nezasloužil. ()

joelly01

A me zase tahle modernizace pana Williama sedla jak zadel na hrnec a vubec cely film se mi presne trefil do noty. Takhle kolotocarsky a pritom sofistikovane to asi dovede jenom Luhrmann. Co se filmu tyce, tak tohle je asi muj nejoblibenejsi kyc. Je to vsechno strasne sladke, je toho vseho strasne moc.. a pritom se to vse paradne doplnuje a veskery ten kyc dava smysl a vubec se to vsechno k sobe krasne hodi. Od prvni sekundy az do te posledni. Pripocteme paradni soundtrack a ja proste jinak nez petkovat nemuzu. Neb vzdy pobavi a vzdy slza ukapne. A to je prece super, ne? ()

papadoce

Začiatok mi silne pripomína chaotickú zlátaninu prvých 20 minút Moulin Rouge. Do tej chvíle je to čistý odpad. Film začína v momente, keď sa po prvýkrát stretnú R + J. V tej scéne je dokonalé snáď všetko, celé im to verím až do morku kostí a na tejto vlne sa vezieme až do konca. Ale chápem aj tých, ktorým sa to nepáči vôbec. Do červených to, ale podľa mňa patrí. ()

1mArc0

Ako napísal Shakespeare v jednej z jeho hier... Z klamstiev žijú, iba podliaci!.. Tak prosím vás Amíci neklamte.. už toľko spracovaní, už toľko sa o tom hovorí, že sa človeku zhnusí to pozerať a čítať o tom, ani nehovoriac.. tak sa len ničí Shakespearový duch... /30%/ ()

crap

Krásný film.. z pohledu dítěte(skoro puberťáka), kdy jsem ho viděla poprvé, mi přišel mnohem zajímavější než ten z 60.let, který prozměnu milovala máma. Mladost a romantika této moderní verze mi byla tak nějak bližší a rýmy jen umocnily celou tu zváštnost a ojedinělost která z tohoto snímku na mě dýchala. Navíc, Leo a Claire to zahráli velmi přesvědčivě jako mladistvý pár a jejich láska působila tak sladce, nevinně a věrohodně.. zasazení do atomového věku působivě kontrastovalo s veršy a silnými emocemi "nemožné" lásky, což divákům dodá pocitu, že i tak romantická atmosféra dob minulých dokáže vzplanout v dobách nynějších :) ()

TaNya_

Dlouho jsem tuhle Luhrmannovu adaptaci odkládala a po zkouknutí jsem trochu rozpolcená. Části se mi líbily a modernizace mi nijak nevadila, na druhou stranu mi v některých momentech přišlo, jako že všichni, hlavně režisér, tlačí hrozně na pilu. ()

JK77

Lebo Claire Danes je taka sweet, lebo soundtrack mi hral v usiach pol roka. lebo to bolo proste super. Baz Luhrmann je maliar na platne. ()

nmarca

Je to opravdu těžké, natočit nejznámějšího Shakespeara nově a zajímavě, zvláště po dokonalé a dosud nepřekonané Zeffirelliho adaptaci z 60. let, nicméně DiCaprio i Danesová jsou typově velmi vhodní, dobře hrají, silná je i hudební složka. Divoké, novátorské, nikoli však nezpomenutelné. ()

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino

26.07.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Včera totiž zemřel také druhý slavný charakterní Paul Sorvino. 83letý veterán, známý pro hraní silných urostlých typů mužů, zemřel přirozenou smrtí ve svém domě… (viac)

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Výrazný britský herec s neobvyklým jménem v neděli prohrál svůj zápas s rakovinou. Byl králem vedlejších rolí, přesto jsme jej všichni dobře znali, což je vlastně důkaz, jak výjimečný to byl herec.… (viac)