Jaký by byl Romeo, kdyby se narodil v dnešní přetechnizované době? A co na to panensky čistá láska Julie ve světě neřestí a násilí? Mohl by jejich vztah vůbec přečkat věky, jak o tom vypráví William Shakespeare? Podívejte se na dávný příběh, který scénárista posunul o pár set let blíže atomovému věku. Nenechte se zaskočit, že místo romantických altánů, majestátných rób a ušlechtilých kordů jsou kulisami benzínové pumpy, kožené bundy a plné zásobníky pistolí. Skvělé výkony herců, nádherná hudba a ohňostroj světel vás přimrazí ke křeslu a zanechá tam někde uvnitř nesmazatelnou stopu. (oficiálny text distribútora)

bolf!k

Po zdlouhavym predstavovani postav pro imbecilni amiky(aspon tak mi to prislo) a scene u pumpy hned na zacatku sem mel chut to vypnout(odbarveny posuci s pistolema a hawai kosilema co se castujou versovanyma nadavkama me zrovna nepotesily, a uprimne sem si rikal WTF co je to za slataninu) ale sem rad ze sem vydrzel protoze hned od prvniho setkani milencu se film rozjizdi do hereckeho maxima. 85% ()

Utero

Pro mě opravdu příjemné překvapení. Vlastně na film jsem se díval pouze ze zvědavosti, kvůli písním Talk Show Host a Exit Music od Radiohead a vlastně na nic víc jsem ve filmu nečekal než na nějakou tu scénu kde ty krásné písně zazní. Nakonec jsem navíc dostal opravdu zajímavou podívanou. Rozhodně mi zasazení Romea a Julie do dnešní doby sedlo a opravdu ho doporučuju shlédnout! ()

guri

Cakal som klasiku zaujimavo zasadenu do sucasnosti. Shakespeareova klasika to bola, sucasnost tiez, len zaujimave spojenie absolutne chybalo. Dve hodiny velkej nudy. Snad jedine pozitivum filmu bol ustredny hudobny motiv z pesnicky Kissing you od Des'ree. ()

Biopler

Strašný výber hlavnej herečky, naopak, presladený DiCaprio sa do hlavnej mužskej úlohy priam naramne hodí, ale nepresvedčivým výkonom len podčiarkuje podľa mňa prestrelený "moderný look" slávnej tragédie, ktorý jej dal Luhrmann. Nepáčilo sa mi to, Shakespeare sa musí v hrobe obracať. Ani nápad nie je fajn, toto sa nerobí. Na určité miesta sa nemá šahať. A ak áno, tak veľmi citlivo, nie takýmto buranským spôsobom. ()

bjukenenen

Než jsem tohle viděl, nenapadlo mě, že může kněz nosit havajské košile a mít kérku přes celé záda. A takhle je to s celým filmem, jsou v něm věci u kterých mě ani nenapadla jejich existence, ale ono se mi to fest líbí(bouchačky pojmenované po mečích!). Krásný příběh v moderním nápaditém kabátku a s výjimečně dobrou hudbou. A ještě jedna věc – jak opravdu nemusím dabing, protože dabing jak víme kurví filmy, tak tady mi sedl jak prdel na hrnec. V originále jsem tenhle film ještě neviděl, až uvidím, možná budu překvapen co z něj vyleze, každopádně předabovanou verzi doporučuji všemi deseti. ()

Razzor_82

Ach Romeo, Romeo! Proč jsi Romeo? Luhrmann u mě teda zabodoval velmi originálním a citlivým přenesením klasiky do moderní doby. Vše s mrazivou romancí o lásce až za hrob. DiCaprio perfektně stylizuje roli odvážného Romea a Danes zase čistotu Julie mezi kterými láska doslova elektrizuje. Verše se zdají být ze začátku kýčem, jenže se vše zlomí po prvotním setkání na plese v podkresu I'm Kissing You od Des'ree a vznikají už jen bohatá sousloví a okřídlené fráze. Skvělá volba prostředí města Verona Beach. 8/10 ()

catt

Dokonalé. Stačí vzít původní dialogy (opravdu Shakespearův alžbětinský jazyk) a přidat tomu dnešní dynamiku. Až na pár škrtnutých scén je v tom filmu vše. Neuvěřitelné. ()

arkie

Jediný "milostný" film s DiCapriom, ktorý zvládnem. Tento je totiž prefektne spracovanou modernou verziou klasického Shakespearového príbehu o láske, ktorá ide až za hrob. Herci prednášajú notoricky známe repliky bez korekcie, pričom vizuálne sa dej odohráva v súčasnosti. Príklad - "Tasím svůj šaršoun!" a siahne po brokovnici s vygravírovaným nápisom Short sword. A Júlia bola krásna. :( ()

teddinka1

Shakeseara mám ráda. Hodnotím nápad použít originální verše. Hodnotím, že nezpoměnili dějovou linku. Žádnej happy ending:) Začátek mi přišel hodně zmatený. Někdy zbytečně přehrávané, ale to se dalo přijmout, vždyt je to původně divadelní hra. Druhá polovina filmu se mi celkem líbila. ()

Saimon

Je tomu už neco malo let,kdy má sestra vlozila do videoprehravace VHSku s timto filmem...Bylo mi tehdy asi osm nebo devet. Hehe,kdyz nato tak vzpominam ..pocity byli v zaveru stejne jako po mem prvnim bongu. A veřte mi,že jsem se nesmál. ()

dessa

Když se na to budu dívat očima divadelního kritika, jenž miluje Shakespeara, budu dávat nízké hodnocení, ale když se na to podívám jako na netradiční lovestory s vynikajícím hereckým výkonem dvou mladých herců - Claire a Leonarda, budu užívat samé superlativy... Pro mě je to prostě pecka. ()

waska

Tyhle variace shakespearovských témat moc nemusím, ale po příjemném překvapení od Hamleta ( M.Gibson ) jsem se s chutí podíval i na tuhle adaptaci na další žhavé téma. I když to nedosahuje kvalit originálu od mistra Shakespeara a ani filmového Hamleta, je mi tahle verze sympatická a to hlavně díky mladým představitelům hlavních rolí. A to mladého DiCapria přímo nemusím.. ()

Tyna31

Bazi, tak tady si mě zklamal. Dlouho jsem filmu odolávala a asi jsem věděla proč. Je to roztahané, Romeo a Julie jsou jak dva puberťáci - já jim tu lásku prostě nežrala, a tak vůbec...příště si na to raději zajdu do divadla. ()

Anayka

Film má výtečný soundtrack a snaha přiblížit Shakespeara mladším generacím se cení. Ale nemůžu si pomoct - vznikla z toho kýčovitá hovadina. Tu správnou oscilaci na pokraji kýče Luhrmann zvládl až v Moulin Rouge. ()

BDMarty007

Taková věc o které nevím co si mám myslet a nedokážu si urovnat názor. Osciluji mezi intuitivním totálním odmítnutím až po fascinaci bizarností spojení původních veršů (vše je ve verších a téměř 100% původní Shakespeare), moderních reálií a silných výtvarných prvků. Buď je to umění a nebo úplný kýč. Tak dávám za 3 a každý ať se na to podívá sám. Když nic jiného, je to velmi neobvyklé. ()

Dan

Začátek mi přišel naprosto vymazlený - spousta drobných narážek a ujetých detailů. Pak ale začal docházet dech, přibylo sladkostí, klišé a hollywoodské romantiky. Celkově poměrně zajímavý projekt, který stojí za vidění ;) ()

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino

26.07.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Včera totiž zemřel také druhý slavný charakterní Paul Sorvino. 83letý veterán, známý pro hraní silných urostlých typů mužů, zemřel přirozenou smrtí ve svém domě… (viac)

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Výrazný britský herec s neobvyklým jménem v neděli prohrál svůj zápas s rakovinou. Byl králem vedlejších rolí, přesto jsme jej všichni dobře znali, což je vlastně důkaz, jak výjimečný to byl herec.… (viac)