Jaký by byl Romeo, kdyby se narodil v dnešní přetechnizované době? A co na to panensky čistá láska Julie ve světě neřestí a násilí? Mohl by jejich vztah vůbec přečkat věky, jak o tom vypráví William Shakespeare? Podívejte se na dávný příběh, který scénárista posunul o pár set let blíže atomovému věku. Nenechte se zaskočit, že místo romantických altánů, majestátných rób a ušlechtilých kordů jsou kulisami benzínové pumpy, kožené bundy a plné zásobníky pistolí. Skvělé výkony herců, nádherná hudba a ohňostroj světel vás přimrazí ke křeslu a zanechá tam někde uvnitř nesmazatelnou stopu. (oficiálny text distribútora)

dozana

Nádhera. Bazu Luhrmannu se povedlo přiblížit shakespearovskou klasiku i mladším lidem, vzal Leonarda DiCapria, Clarie Danes, film sestříhal do klipových sekvencích a vdechl filmu šťávu a náboj. Já osobně se na tento film mohu koukat kdykoliv a kdekoliv. ()

Wishkah

Velice zajímavý počin Baze Luhrmana, který mě bohužel v několika svých částech příšerně nudil. Plus mu ale dávám za výběr ústřední dvojky, která mi k sobě opravdu seděla a mezi Danes a DiCapriem to pěkně jiskří. ()

defagoo

Po skvělé úvodní čtyřicetiminutovce, která je originální a s klasikou si hraje způsobem, který absolutně nehraničí s trapností či nevyrovnaností, bohužel film ztrácí dech a už jen nudně přepisuje Shakespeara v líbivých dekoracích, ale s nezvládnutou gradací a tempem děje. Jinak ústřední dvojka je dokonalá. ()

Darik

Nebylo to vůbec špatný, ale taky to nebylo nějak extra dobrý - na klasickýho Shakespeara si radši zajdu do divadla. ale i tak mě tenhle trochu netradiční pohled na největší lovestory všech dob překvapil tím, jak si dokázal udržet tempo. ()

Prochy38

Hodně zvláštní verze, ale kdo tuto tragédii zná, zjistí, že ač to dobou nesedí, jinak to sedí ve všem. L. DiCaprio i C. Danes hodně, hodně, hodně dobře! ()

Luff

V prvním momentě co jsem viděla začátek, jsem se zděsila. Co to proboha je?Střílečka v tak krásném příběhu o lásce? To ne... Ale nějak mě to uchvátilo a nedokázala jsem od filmu odvrátit oči ani na sekundu. Poté jsem se na něj dívala víckrát a dostal se mi pod kůži. Prostě nádherné zpracování. Navíc zcela podle knižní předlohy. 100 % ()

.baris.

Shakespeare je jedním z mých nejmilejších spisovatelů, a i když je pro mě číslem jedna jasně Hamlet, Romeo a Julie je taky srdeční záležitost. Před tímhle filmem jsem se bála, hodně moc jsem se bála, aby klasik nebyl zprzněn. Ale zbytečně. Vše je třeba brát nadsazeně, s čímž jsem - překvapivě - neměla problém. Leguizamo vynikající, Danes nevinná přesně jak má být a DiCaprio okouzlující.. Do takového Romea bych se zamilovala na povel i já :-). Luhrmann nezklamal, ba naopak, po Moulin Rouge znovu upoutal moji pozornost. Strhující, jedinečné, efektní, slzopudné! ()

peetriss

Luhrmannův hollywoodský debut, a už tehdy notně a odvážně utržený z řetězu. Nic proti moderní variaci na Romea a Julii, naopak takovéto pohledy mohou přinést mnoho zajímavého. Luhrmann se však tradičně ve svém barevném, vizuálně neotřelém světě plném pompézních výstřelků a kýče opět nejednou utápěl. V Romeovi a Julii funguje téměř výhradně jen samotná dějová linie okolo romantického a krásného vztahu mezi titulními milenci (naštěstí samozřejmě hlavní a stopážově většinová), která dokáže dojmout natolik, že vlastně ani nevnímáte zasazení do současné doby a neklidného místa. To, co se děje okolo, až na výjimky tak dokonale nefungovalo a zde se Luhrmann ztrácel natolik, že dokázal (naštěstí ojediněle) skočit na vlnu tehdy se rozjíždějící záplavy teen filmů. Vizuál i soundtrack dobrý. Hlavní dvojice výborná, DiCaprio uvěřitelný a dokonale afektivní, avšak po boku Claire Danes pouze sekunduje. Luhrmann může poděkovat právě sedmnáctileté krásné a kouzelné Claire Danes za to, že mu tento film dokázala utáhnout právě ona, díky šarmu, charismatu a hlavně vyspěle působícímu pevnému herectví. A zde za mě nemluví pouze fakt, že mně jako muži bude vždy sympatičtější ženská polovička dvojice. Dalším, kdo potěšil byl Pete Postlethwaite. Závěrečná tragédie sice netradiční, ale dechberoucí. Celkově to není zlé, několik výtřelků je navíc - na to jsme však u Luhrmanna už zvyklí - avšak zajímavý a neotřelý moderní pohled na nesmrtelný příběh, který záhy odstartoval vlnu dalších moderních variací Shakespearových klasických děl. ()

cityman

Milovníci klasika Shakespeara a i mistr sám by se asi moc divil kdyby to viděl, ale sakra žijeme v jednadvacátem století tak co! Když už nic tak se mnoho mladých lidí díky Luhrmanovi a DiCapriovi setkalo s Shakespearem a hlavně, nenudili se! Na co Buz šáhne to se mu povede a jedno, že se to nezařadí do "projektu 100", důležité je že nás všechny baví! ()

zzuzi

Klasické drama Williama Shakespeare, přesto neklasicky zfilmované. Někoho na filmu přitahuje kdysi slavný Leo DiCaprio, někoho křehká Claire Danes. Mě na tomto filmu uchvátilo i něco jiného - moderní prostředí a přesto velmi známé verše podle překladu E. A. Saudka. Pro mě opravdu úžasné spojení a hlavně něco pro romantické dušičky... ()

efko

Moderné veľkomesto, rýchle autá, nablýskané pištole... Takto nejako si predstavuje Buz Luhrmann moderné spracovanie asi najkrajšej drámy Willieho Shakespeara a mne sa táto predstava veľmi páčila. Netradičná, inovatívna, nápaditá, zaujímavá adaptácia, výborná kamera, skvelá hudba, dobré herecké výkony. ()

Mikeel

Nejtragičtější příběh lásky všech dob zasazený do pouličních rvaček, "gangů" a přestřelek. Vzhledem k tomu, že Romea a Julii, jakožto Shakespearovo drama miluji, trochu jsem přehlídl, že tento film je tak trochu kýč. Tohle téma bylo už tolikrát zpracované, že se prostě muselo přijít s něčím novým. Nejsem vyložene zklamán, dokonce jsem se i dobře bavil, ale... Pořád tu nějaké "ale" zůstává! Ale jak říkám. Romeo a Julie je pro mne příběh, který je nádherný už sám o sobě. Láska, kterou svět už nikdy nepozná, fascinuje mne. ()

Delaney

Bohužel Romeo a Julie v přítomnosti mi příliš nesedli... Upřímně mě srali... ALE všechny společné scény Romea a Julie byly vážně překrásné (až na všechny modernosti co se do krásnejch veršů "vesrali"). Celý film, mě celých 120minut vadil a provovkoval, ale po mnoho dnech na něj stále myslím a nedokážu zapomenout na úžasnej výkon Dicapria a na tu krásnou silnou lásku, která mezi Romeem a Julií vážne jiskřila... Proto je moje závěrečné hodnocení hodně rozporuplné... 60% ()

Ollie235

Nikdy nejsem proti zkusit něco nového, ale sledovat, jak po sobě Kapuleti a Montekové střílejí, honí se v autech a k tomu poslouchají hiphop, tak to je hodně proti mému gustu. Omlouvám se, že jsem tak konzervativní, ale tohle jsem nepobral. ()

feeme

Škoda, že jak prostředí, zbraně, oděvy, škoda, že tak nepřevedli scénáristi i tu mluvu do novodobé podoby. Je totiž nepřirozený, když týpek s pistolí mluví ve verších. To by bylo zas o něčem jinym, takhle je v tom vcelku odpor. Zvláště souhlasím s dojmy, že mezi Romeem a Julií to nejiskřilo, určitě ne tolik, jak by mělo, abych dokázala uvěřit, že pro takovou lásku je člověk schopen se zabít. Drama je to nádherný, film nikoliv, ač za shlédnutí stojí. ()

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino

26.07.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Včera totiž zemřel také druhý slavný charakterní Paul Sorvino. 83letý veterán, známý pro hraní silných urostlých typů mužů, zemřel přirozenou smrtí ve svém domě… (viac)

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Výrazný britský herec s neobvyklým jménem v neděli prohrál svůj zápas s rakovinou. Byl králem vedlejších rolí, přesto jsme jej všichni dobře znali, což je vlastně důkaz, jak výjimečný to byl herec.… (viac)