Hviezdne vojny: Epizóda I - Skrytá hrozba

• Česko Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (viac)

Galaktickou republikou zmítají nepokoje. Vznikly spory ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která začne úplnou blokádu malé planety Naboo. Zatímco Republikový kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, Nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, ochránce míru a spravedlnosti v galaxii, aby konflikt zažehnali... (oficiálny text distribútora)

Edgerton

Jednoznačně nejslabší díl z celý série, ale furt to má to svoje kouzlo, takže se divák moc nudit nestačí a nechá se koupit dokonalou vizuální stránkou. ()

Cazzysvjet

Ať říká kdo chce co chce. Jak jsou starý SW úžasný..., ne, vážně je to brak. A od prvního dílu je to horší a horší. Takže pokud dám prvnímu dílu 5 hvězd tak poslední je prostě odpad! V novejch třech dílech se dá alespoň na ty efekty koukat. Ty starý, těm tak 2 hvězdy za nostalgii, víc si nezaslouží. 80% ()

CAR0DEJ

Skvelý film. Práve som bol na koncerte Pražského filmovového orchestru a naladilo nás to s bratom tak, že sme si rovno pustili Phantom Menace. Ten soundtrack je epický.Krásny jednoduchý príbeh chlapca, ktorý nechcel vyrásť :) ()

lida93

Nechápu to nadšení to kultovnost, co se okolo toho táhne. Věřím, že pro někoho je to vrchol, ale pro mě teda rozhodně ne. Viděla jsem asi dva a půl dílu... takže se odhodlávám hodnotit. Třeba jednou pochopím co je na tom to úžasné :) ()

pierre9

Nie som žiadny skalný fanúšik Star Wars, možno práve preto nerozumiem mnoho kritických komentárov, ktoré sa na tento film zniesli. Nie je dokonalý, no v mojich očiach napriek tomu v porovnaní so staršími dielmi obstojí. Bol to prvý film Star Wars, ktorý som videl - jediný v kine - a niektoré scény si pamätám aj po takmer 15 rokoch. Napr. súboj Jediov s Lordom Maulom patrí medzi to naj. A preteky na plátne v kine sú jednoducho skvelým zážitkom. Takisto herecké obsadenie mi sadlo a pre mňa je to dôstojný "začiatok" ságy. ()

PeteBuck

Pred nedávnom som si to pozrel znovu. Vlastne prvýkrát od doby, čo som bol na tom v kine. Nebolo to zlé, ale na pôvodné Hviezdne vojny to nemá. Aj keď musím povedať, že súboje so svetelnými mečmi sú choreograficky oveľa lepšie ako v pôvodných troch dieloch. Liam Neeson a Ewan McGregor boli skvelí, Natalie Portman sa tiež snažila, Samuel L. Jackson bol ako rytier Jedi perfektný. Sadlo mu to. Dúfal som, že Jar Jar Binks zhebne päť minút potom, ako sa objavil na plátne. Nestalo sa. Dej je celkom slušný, Z Darth Maula ide fakt strach. Ale ten pokec o prťavých živočíchov, čo sú v krvi a sú prejavom prítomnosti sily v človeku? To som nejako nepochopil. Takže nádejného Jediho spoznáme podľa krvného testu? Trochu šibnuté, nie? Nejako mi to do mytológie Hviezdnych vojen nesadlo. Ale pre fanúšika Hviezdnych vojen povinnosť. Možno mal Lucas urobiť niečo podobné, čo praktikoval Roddenberry. Prizvať k scenáru niekoho, kto o Hviezdnych vojnách nič nevie (OK, to je asi nemožné), alebo ich pozná iba okrajovo a vniesol by tam trochu čerstvého vzduchu. Nech sa Lucas snažil, ako chcel. trochu to škrípe. ()

Nerdvana

Říkejte si, co chcete, vy brýlatí umaštění mamánci, ale tenhle film je moje srdeční záležitost a ještě slovo a praštím vás maketou světelného meče. ()

LencaN

Tak já nevím, mně to přišlo hrozně zdlouhavé. Pořád se tam něco dělo, ale hrozně to natahovali, že už jsem si asi třikrát říkala "A teď už určitě bude konec" :D asi to zkrátím - Yoda byl škaredější a méně sympatický než v první trilogii, což je pro mě zklamáním. Někde jsem tam zaslechla ruský přízvuk... co to? Příšerky sice krásné, ale na mě jich tam bylo až moc a byla jim přikládána až moc velká role, navíc méně počítačové zpracování příšerkám slušelo víc. Sice obrazově krásné scenérie a potvůrky, ale na mě to působilo až příliš uměle. Chvílemi mi to spíš přišlo jako pohádka a ne scifi, které jsem očekávala od Star Wars. Scénář super - Natalie Portman s Keirou Knightley se střídají hezky. Ale prostě tomu chybí taková ta aura. Taky mě vytáčel český dabing, především Natalie Portman měla šílenou dabérku. A taky mi vadilo počeštělé vyslovování písmenkového a číselného označení třeba robůtků, viz R2-D2, vyslovovali česky er dva dé dva, což se s artu ditu nedá srovnat, to samé C-3PO. Chci zpátky Artu! :)) Nebo v první trilogii to bylo "džedy" a tady už je to upgradováno na "džedaj". Achjo, tak jak teda. Jinak rohatý ďábelský padouch Darth Maul taky zajímavý. ()

Jayk19

Jsou to hvězdné války,ale proč proboha jediné dobře vypadající postavy jsou ty z těch starých SW.Ty klišoidní postavy a rádoby vtipy ubírají na vážnosti.Krom Obiho a jeho mistra,Yody,C3PO a R2D2 mi žádná postava nesedla.nebýt nostalgie a přece jen tématiky SW bylo by hodnocení ještě nižší.Nemohu souhlasit že toto je dobře udělaný prequel vynikající klasiky.(Zatím viděna z nových SW pouze jednička) ()

Kriklan49

No tohle snad ne, ono to má 80%?! Vždyť kde začít? Proboha lidi, to jste si nevšimli, že ten film ani nemá hlavní postavu? Že každá replika je totálně nesmyslná? Že místo vyprávění příběhu na nás ten film blije jednu CGI scénu za druhou? A že v podstatě není co vyprávět, poněvadž to prostě děj nemá? Zkuste si na kus papírku udělat diagram toho, o co v tom filmu vlastně jde. Dojde vám, že si jednotlivé linky totálně odporují a že tam každý přemejšlí jak na cracku! A co ty urážky veškerého rozumu v každé scéně: Amidala se vrací na Naboo a tam vymýšlí, co bude dělat (a kapitán jí správně říká, že nemají armádu, panebože!) - Zajetím rady budou droidi bezradní. A nebudou spíš dělat, k čemu jsou naprogramovaní, když jsou to droidi? A jak se vůbec dozví, že je někdo zajal? Co takhle prostě zničit tu řídící loď a napochodovat si pro radu bez odporu?! - A kde jsou ostatní lodě blokády? - A taky mi někdo vysvětlete, proč invazní armáda přistává na druhém konci planety uprostřed lesa, když by mohla nakrásně přistát uprostřed hlavního města státu, který armádu nemá? Pokud si pamatujete, tak přistáli pár metrů od Gunaganského města a z něj se pak Jediové museli do města dostat středem planety. Takže asi fakt na úplně jinou stranu! - Tenhle "film" je urážka veškerého rozumu a filmařiny. O co horší to je, že to nese název Star Wars! ()

Jack_F.

Tak není to nejlepší díl zatím 6. dílného universa, ovšem pro mne vždycky nad původními třemi díly(ač třebas mám rád mnoho postav z původních třech dílů). Navíc Darth Maul was cool! ()

rigby

Původně jsem dal pouhé tři hvězdičky, protože se jedná o nejslabší film z celé série. Ale nakonec jsem to změnil, protože provedení je úchvatné a směle se může rovnat se zbytkem. Závody kluzáků jsou už legendární a choreografie soubojů je zkrátka úchvatná. Ale nic to nezmění na tom, že měla být vypuštěna účast Jar Jara, který měl zřejmě tuto sci-fi legendu přiblížit novým divákům. Zatím se jednalo o největší průšvih celé série. 4- ()

Sentinel

Jasně, je to dementní (nejen Jar Jar), světelné roky za původní trilogií, ale přiznám se, že jsem s tímhle filmem nikdy zvláštní problém neměl. Možná proto, že jsem byl mladší :) Po opětovném zhlédnutí po x letech už to není co kdysi, takže jedna * jde dolů. Ale že bych se zajíkal ostudou, to zase ne. ()

Adhol

Na Star Wars jsem vyrůstal a Epizoda I se mi tehdy líbila ze všech nejvíc a to teď vidím jako největší slabinu. The Phantom Menace je prostě a především strašně dětská a infantilní (Anakin jako děcko, naprosto debilní Jar Jar, je toho spousta, stupidní humor..). Přitom se skoro celou střední část řeší politika, která nikoho moc nezajímá a do SW úplně nepatří. Takže úplně pro děti to vlastně taky není. Tak kdo se ve Skryté hrozbě úplně najde? Asi opravdu málokdo. Byly by to pro mě opravdu nedobré Hvězdné války nebýt jedné postavy a tou je Darth Maul. I přes to, že za celý film řekne dohromady tak maximálně 10 slov, je to skoro stejně cool záporák jako Darth Vader a to už je hodně co říct :). Vůbec celý souboj s ním je určitě nejsilnější moment filmu a i jeden z nejlepších lightsaber duelů v celé sáze. Proto je velká škoda, že Lucas zabil jednu z nejlepších postav prequelové trilogie už v prvním filmu. Za Darth Maula a za to, že na jedničku mám nejnostalgičtější vzpomínky z dětství dávám 7/10. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

01.04.2021

Jen pár dní poté, co studio Lucasfilm odhalilo kompletní obsazení nadcházejícího seriálu s Obi-Wanem Kenobim, přichází ze světa Star Wars další zpráva. Nového seriálu na streamovací službě Disney+ se… (viac)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (viac)