Hviezdne vojny: Epizóda I - Skrytá hrozba

• Česko Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (viac)

Galaktickou republikou zmítají nepokoje. Vznikly spory ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která začne úplnou blokádu malé planety Naboo. Zatímco Republikový kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, Nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, ochránce míru a spravedlnosti v galaxii, aby konflikt zažehnali... (oficiálny text distribútora)

papuchalk

Vzhledem k tomu, že nejsem fanoušek Star Wars, se mi tohle hodně líbilo. Oproti původním filmům už to není tak sterilní (hlavně první film je opravdu slabý) svět je daleko zaplněnější a přirozenější, souboje vypadají realisticky, a hlavně postavy do soubojů vstupují s určitým "levelem" schopností, a tím je výsledek dost ovlivněn. V původních filmech se nad ničím takovým nezamýšleli, a proto to místy byla taková blbost : ) Už od této epizody mě fascinuje osud Anakina. Všichni víme co z něj nakonec bude a přitom ho teď máme možnost vidět nazačátku jako malého snaživého kluka, který má nasměrováno k jediům... možná jedna z mála věcí na hvězdných válkách, o které se dá aspoň trochu přemýšlet. ()

x_ander

The phantom menace je nejslabší epizoda Star wars, ale pořád je to Star wars. Jar jar stojí za starou belu, je to více "dětské" než další epizody, ale kruci... ta atmosféra tady pořád je. Qui-Gon Jinn v podání Liama Neesona je jednou z nejcharismatičtějších postav ságy, mladý Obi-wan mu zdárně sekunduje, závody kluzáků jsou cool a závěrečná bitva o Naboo (na zemi, na orbitě, v paláci a k tomu výborný souboj lightsaberů) je dokonalá - ve škatulce sci-fi jednoznačný nadprůměr, ve škatulce Star wars už si tak jistý nejsem. Přesto dávám solidních 80%. ()

Darth Kedr

Skrytá hrozba je dost odlišná od všech ostatních dílů ságy, je taková pohádková. Hodně tu chybí ta typická temnota, která prostě ke Star Wars patří, čertík Darth Maul je prostě takovej neúplnej Sith. Takže atmosfericky to na ostatní díly ztrácí, ale i přesto si zachovává vysoké kvality, také díky vydatné podpoře skvěle vybraných herců - Liama Neesona, Ewana McGregora a mladinké Natalii Portman. Byl jsem na tom po cca 12 letech v kině, nyní ve 3D (přistupuji k němu skepticky, takže žádné zklamání jsem nepocítil - jen je to zbytečné vyhazování peněz) a i po takové době je to úžasný film. I když už asi nebudu tolik posedlý hvězdnou ságou jako tenkrát, kdy jsem potřeboval několik knížek a encyklopedií Star Wars :D ()

adamcikv

Nevím, co říct. Je to na hranici mezi skvělým filmem a hrůzou. Každopádně zamrzela nepřehlednost bojů a strašně moc vyplácaného času na Jar Jar Binkse. Jistě, SW E1 je skvělým začátkem prequelu, ale prostě na další díly nemá. 3D je fakt 3D, takže nevadí, ale neuchvátí. ()

Charlinka

Můj nejoblíbenější díl Hvězdných válek. Přestože má spoustu nedostatků je z nich řekněme nejpohádkovější. Mladý ještě nevinný Anakin, závod kluzáků, planeta Naboo. ()

davistercz

Na to, že to bylo natočeno v roce 1999, tak to je opravdu slušný a dobrý film. Sice jsem čekal víc, ale dostal jsem co jsem chtěl. Pár zajímavých scén, skvělých triků a samozřejmě herecké obsazení a naprosto úchvatný děj. Nejsem žádný fanda Hvězdných válek, ale tahle první část se mi opravdu líbila. I přesto, že se mi to líbilo bohužel nemohu dát plný počet bodů, jelikož mi tam vadil ten malý chlapec "Anakim Skywalker", který opravdu tam neměl být a ještě poslouchat ty jeho kecy... Jinak to vidím na velmi povedenou sci-fi střílečku. ()

Wulz

Dokanalé, jinak to říct nejde. Pro mě je epizoda 1, prostě super zážitek. Prostě sci-fi jak má být. Pokaždé když to vidím si říkám "Jak málo je takových filmů". No jo no.... Co se dá dělat. Samozřejmě Lucas to umí to se musí nechat. Super svět, super postavy, super děj, super herci, super hudba, super všechno. NE TEĎ UŽ VÁŽNĚ... NEBYLO TO VŮBEC HROZNÝ, ALE MOHLO TO BÝT O DOST LEPŠÍ..NEVADÍ NO! Ne beru zpět! ()

Paladin25

V momente keď Dark Maul zapne svoj dvojitý hviezdny meč a pustí sa do súboja s dvoma rytiermi Jedi mi prechádzajú telom zimomriavky. Skrytá hrozba je veľkolepé otvorenie tejto nesmrteľnej série. P.S. Ako povedal majster Yoda: "Osud Anakina je neistý" :D Avšak zábava v tomto filme je ultimátna. ()

KeepVerve

Tenhle díl mohl být teda malinko lepší, po 4,5,6 nepřišel Lucas s ničým převratným, ale i přesto super, hlavně kvůli droidům a závodům na kluzácích :) ()

Mrs.SMEGhead

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba Píšu sice komentář k I.epizodě, ale chtěla bych se jim dotknout celé ságy Star Wars. K první mě navedl přítel a já se pak už nemohla odtrhnout od přehrávače a musela shlédnout dalších 5 epizod. Lucasův svět SW mě neskutečně nadchnul, ta různorodost ras, planet, „záporáků a klaďasů“, jakoby ten svět opravdu existoval :D. S hrdiny jsem se sžila natolik, že III. Epizoda mne dohnala až k slzám :D. Příběh naplněn zármutkem i happyendem no nádhera! Nejde jinak než 5 hvězdiček a těšit se další SW maraton ^_^ ()

Vimrak158

Epizodu 1 jsem miloval už jako malý a když jsem si ji před půl rokem pustil bezmála po deseti letech, díky blu-ray edici, ovanul mě krásný záchvěv nostalgie a já si jí po prvním shlédnutí pustil ještě mnohokrát. Když jsem se dozvěděl, že má v únoru být opět v kině předělávka ve 3D byl jsem nadšen. Lucas víceméně zabil dvě mouchy jednou ranou a díky blu-ray konverzi se dále nemusel zabývat obrazovou kvalitou, ale pouze 3D konverzí. Díky tomu jsem se na 3D neskutečně těšil, ovšem po prvních minutách ve filmu jsem zjistil, že se jedná o (co se týče 3D) o zmršenou konverzi, u které si člověk může sundat 3D brýle a nic nepozná, ba naopak film bude světlejší a jasnější. Tohle je ale opravdu jediný negativní bod, jelikož jinak je pocit být na Star Wars 3D v kině úžasný (když byla první epizoda tak jsem byl malý,tím pádem jsem na ní v kině nebyl) a slyšet chorály při souboji s Darth Maulem je zážitek na který se jen tak nezapomíná. Doufám, že film vydělá dost na to aby to strýčkovi Lucasovi zafinancovalo konverzi 2 epizody, která by snad tu 3D konverzi mohla mít mnohem lepší. ()

lobo87

Pokračovanie Star Wars, resp. jej celý začiatok ma príjemne prekvapil. Priznám sa, že pôvodná trilógia zo mňa fanúšika nespravila, ale na nových Hviezdnych vojnách som sa bavil viac. Vďaka Neesonovi, McGregorovi, Natalie Portman, efektom... 70% ()

Xenerix

Episoda I je pro mě osobně nejspíše nejhorším dílem obou trilogií Star Wars. Na druhou stranu je třeba objektivně uznat, že z kina jsem tenkrát neodcházel zklamán (nejspíše také dáno věkem v té době) a film u mě dost ztrácí až postupem času a příchodem EIII, která naplno ukázala potenciál moderních triků, ale v kombinaci se solidním příběhem, který už hraje na osudovost, o čemž se v EI mluvit příliš nedá navzdory názvu. ■ Asi nemá cenu papouškovat, jak moc se Lucas odchýlil od původní trilogie a posunul tu novou blíže mladším divákům. Osobně to považuji za dosti nešťastný krok, protože jsem "žral" starou trilogii i ve věku 10 let a méně a věřím, že jsem nebyl sám. Věčně proklínaná postava Jar-Jar Binkse lze skutečně přirovnat pouze k paskvilu typu Ewokové a v tomto ohledu je ještě o dost překonává (jediné štěstí je, jak moc byl Jar-Jar upozaděn v dalších episodách, jeho role v EII a EIII byla naprosto adekvátní a už nejspíše ani nikoho přiliš nepopuzovala). ■ Ale přátelé, na druhou stranu... ...byl to po xxx letech další díl výborné ságy, která diktovala trend sci-fi celé předchozí dekády, a rozhodně měl několik pozitiv. Triky na rok 1999 byly nádherné, světelné meče konečně vypadaly vcelku věrně, Coruscant působil živým dojmem, závody kluzáků byly dynamické a opět trikově perfektní. Na výbornou také dopadl casting (s výjimkou malého Ani, toho skutečně vystihuje pouze anglický výraz "annoying"), výborné duo Ewan McGreggor a Liam Neeson film mocně táhnou, zvláště pak volba Ewana McGreggora do role Obi-Wana se ukázala jako geniální i v návaznosti na EIII a její přechod v EIV - taková podobnost s Alecem Guinnessem a neskutečná pracovitost McGreggora, který studoval hodiny a hodiny, jak Guiness ve starých Star Wars mluvil, chodil, gestikuloval, tvářil se atd., aby ho mohl co nejvíc napodobit. Povedlo se mu to do takové míry (hlavně v EII a EIII), že beru Obi-Wana jako jednu kontinuální postavu, přestože ho vlastně hráli 2 herci. K tomu Natalie Portman, která je důstojnou následovnicí Carrie Fisher v pozici hlavní ženské role no a nakonec můj oblíbený Samuel L. Jackson v poměrně netradiční roli. ■ Když už tedy člověk překousne veškerá negativa filmu, čeká ho solidní podívaná s výborným vyvrcholením v podobě závěrečného souboje Maul vs. Obi-Wan+Qui-Gon. Choreografie souboje má ještě sice určité mezery (zvláště Liam, do této doby spíše dramatický herec, působí občas lehce prkenně, ale to mu člověk ještě rád odpustí), ale stále je o mílové koky dál, než celá stará trilogie, kde souboje v tomto srovnání působí jako neškodné máchaní klacky. Dobrý nápad bylo obsazení Ray Parka v roli Dartha Maula, kde mohl naplno zužitkovat bojová umění a nadstandardní fyzické a akrobatické předpoklady, čímž působil závěrečný souboj uvěřitelněji (McGreggor tvrdě trénoval, aby alespoň na plátně mohl být důstojným protivníkem v souboji 1v1). Trochu zamrzí část závěru z vesmírné bitvy, která je dost zkrácena ve prospěch ostatních linií a navíc bych čekal něco epičtějšího než 10 stíhaček vs. velitelská loď droidů, která je ještě ke všemu obyčejná přestavěná nákladní loď. Vše samozřejmě podkresleno výbornou hudbou Williamse, který doladil původní motivy a složil řadu nových, z nichž některé jsou velice povedené (Duel of the Fates). ■ Celkově vzato si start nové trilogie 4 hvězdy zaslouží. Hodnocení 2 hvězdy a méně beru od hodnotících spíše jako výraz zklamání z obrovského a nenaplněného očekávání - kdyby neexistovala stará trilogie, tak má EI dle mého názoru značně vyšší hodnocení. V české kotlině ji ještě dosti poškodil dabing, který je jedním slovem příšerný a z nesympatických postav typu Jar-Jar a malý Ani dělá postavy zcela nesnesitelné. () (menej) (viac)

mArtinko5MB

Na mňa príliš dlhé na to, aký to má dej. Dalo sa to určite aj kratšie a zážitok by to len zpríjemnilo. Obľúbená pasáš sú preteky, tie stroje sú božské. Inak nemám špeciálne výhrady, je však pravda, že to je trošku slabší začiatok. 75% ()

Madeleine.o

Těžko se mi ten snímek bere vážně, když zadržuju (neúspěšně) výbuch smíchu pokaždý, když Liam Neeson vytáhne ze svýho Jedi pláště světelný meč. Mám z něho pocit, že si musel po celou dobu natáčení připadat jako náramnej trouba. A vůbec, Natalie Portman mám celkem ráda, ale tady na mě působila postiženě. Vlastně všichni na mě působili tak nějak zvláštně, nejistě. Jako kdyby věděli, že to, co natáčí a čeho jsou součástí je nic moc? Snad ještě přijdu Hvězdným válkám na chuť. Nerada bych zavrhovala tak kultovní záležitost. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

01.04.2021

Jen pár dní poté, co studio Lucasfilm odhalilo kompletní obsazení nadcházejícího seriálu s Obi-Wanem Kenobim, přichází ze světa Star Wars další zpráva. Nového seriálu na streamovací službě Disney+ se… (viac)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (viac)