Hviezdne vojny: Epizóda I - Skrytá hrozba

• Česko Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (viac)

Galaktickou republikou zmítají nepokoje. Vznikly spory ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která začne úplnou blokádu malé planety Naboo. Zatímco Republikový kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, Nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, ochránce míru a spravedlnosti v galaxii, aby konflikt zažehnali... (oficiálny text distribútora)

CJFlip

Celá sága pro mě funguje jako jeden uzavřený celek, který na sebe logicky navazuje. Ať už je pro někoho tenhle díl nejslabší, já ho považuji za vynikající podívanou. Největší plus považuji zachycení staré republiky, rady rytířů jedi a vykreslení kultury na planetě Tatooine, za což uděluji jednu *. Kde jsem dostal fascinující kluzácký závody, u kterých jsem ani nedutal. A když k tomu ještě připočtu skvělé sitha Darth Maula s dvojitým světelným mečem a závěrečný souboj se světelnými meči za doprovodu hudebního orchestru, tak jsem nad míru spokojen. Jsem zarytí fanoušek Star Wars a chci vědět o tomto světě vědět něco nového, což jsem taky i dostal. ()

Richie24

Řekl jsem si, že před tím, než se vydám na sedmičku, musím bezpodmínečně zhlédnout všechny předchozí epizody po těch dlouhých letech znovu - a pěkně po pořádku. The Phantom Menace je velice slušný film, navzdory tupým opičárnám Jar-Jara, nezřídka se vyskytujícího patosu a Palpatinově předvídatelnosti. Bez debat jej táhne vynikající Liam Neeson v roli Qui-Gon Jinna (věčná škoda, že pro něj v dalších epizodách logicky už nebylo místo) a Darth Maul, jehož charisma a temnotu mu může budoucí Darth Vader akorát tak tiše závidět. A nesmím zapomenout na perfektní závodní vložku na Tatooine. 4 ****. ()

Cermbo

Zpětně musím poupravit komentář, ve kterém jsem původně nechápal, proč je tato Epizoda tak kritizovaná. Zpětně už tomu rozumím, kdo "vyrůstal" na staré trilogii, tak tohle muselo působit jako pěst na oko s úplně jinými tvůrci a nepovedeným rebootem. Na druhou stranu diváci, kteří vyrůstali na této trilogii většinou nemuseli skrývat své nadšení. A výsledek po letech? Tato Epizoda se musela uležet a dává smysl až s celou trilogií a obsahuje dodnes ze všech SW filmů nejepičtější final battle společně s Epizodou III. George Lucas holt nerecykloval a dělal film podle sebe, nikoliv trendů, vdechl tomu něco nového, bohužel fanouškama staré trilogie nebyl tento krok přijat. Skrytá Hrozba má sice slabší a silnější momenty i stránky, ale vesměs úplně něco jiného než aktuální filmy, které jsou opravdový výsměch staré trilogii. (VII a VIII zejména). ()

sirien

Tenhle film mi přijde neustále horší a horší. Když byly v době premiéry mé nároky nižší, z oslnění tunama zbytečnýho CGI sem tomu dal 2*. Později sem je ze všeho toho trapnýho humoru s vtipama o šlapání do hoven, naprosto absurdní příběhová linie s naprosto wtf zakončenim stáhnul na 1*. A když si teď vybavuju postavy a jejich ztvárnění... nemá smysl to pitvat, bolí mě to jen na to teď při psaní vzpomínám. ()

zdeny99

Filmové triky a efekty jsou na té nejvyšší úrovni, podobně jako u Pána prstenů. Jenže kvůli značně komplikovanému ději jsem si to neužil jako běžný fanoušek sci-fi a fanoušek Star Wars. [48187. hodnocení, 1102. komentář, 79%, 122. nejoblíbenější film] ()

Lindushka

Som nezasvätený človek, ktorý nevidel pôvodné Hviezdne vojny a tak som mala pocit, že som začala pozerať nejaký film od prostriedku. Navyše išlo akoby o film pre batoľatá kde sa to hemží rôznymi milými príšerkami ale nič sa nedeje, alebo len toľko aby to pochopilo aj batoľa a že vlastne ani nie je podstatné čo sa deje. Až v kontexte so SW 2 to trochu začalo dávať zmysel, takže som zvedavá na trojku a potom na pôvodné Hviezdne vojny. ()

Hogo Fogo

Najlepšia časť z druhej trilógie. Priznajme si, tie nasledujúce filmy odchodom Liama Neesona stratili jedineho charizmatického herca, ktorý mohol čosi zachrániť. II. a III. už boli vzhľadfom na nedostatok skutočných hereckých výkonov o triedu slabšie. ()

SkyCaptain

Infantilní a trochu odtažité od diváka, ale je to vizuálně snad nejpůsobivější film co jsem kdy viděl, ten úžasný design měst, ras, závodů a všeho to je bomba, v kontextu nové trilogie celý film vyjadřuje "dětství", tudíž ta jeho lehká kýčovitost a barevnost má podle mě hlubší význam než jen nalákat malé diváky do kin, ale přesto je to pro mě určitě nejhorší epizoda celé ságy. 3D verze do kin (2012) se moc nepovedla, obraz byl rozmazaný a postavy "placaté". ()

gumbo

50% - jednoznačně nejhorší Star War. Myslím že by stačilo tak 20-30 minut v Ep. II a nebylo by potřeba točit tyto 2 hodiny nudy, u kterých se zabaví leda tak malé děti, jelikož tam pobíhají takové dětsky veselé postavičky, o nichž vlastně nikdo neví z jakého důvodu tam jsou. ()

clump

Ackoliv jsem byl v dobe uvedeni Skryte hrozby do kin lehce rozladen a zklaman, s odstupem casu mi prijde lepsi nez na prvni pohled. Az na nektere momenty z ni na me dycha nefalsovana atmosfera Hvezdnych valek. A i kdyz mi uvod prijde trochu zmateny, scenar misty lehce prekombinovany a Jar Jar i jine digitalni postavy nekdy zbytecne dementni, tak je tu opravdu hromada skvelych scen. Skrytou hrozbu povazuji za originalni a exotickou pohadku a mam ji proste rad. Vlastne je to celkem avantgarda. Mimochodem, Lucas zinfantilnel uz v Navratu Jediu, coz je podle me nejhorsi dil serie, ne tenhle. ()

NikaLango

Na "původní" Star Wars nová trilogie nemá, je to už trochu někde jinde. Ale přesto se mi tahle epizoda z těch nových zdá nejlepší a rozhodně bych to nenazvala zklamáním. Nová doba-nové filmy, nejde očekávat, že Lucas naváže ve stejném stylu, se stejnou atmosférou. ()

ebi

Fantastická ukázka možností animace. Oblečení legendárního příběhu do moderního hávu. Strhující a dokonalá animace ()

Tom44zKA

Zřejmě nejslabší díl celé ságy, ale i přesto se u něj člověk nenudí a s dychtivým očekáváním si jde pustit následující díl... :) ()

Pr4d3d

Určitě nejhorší díl série, ale zase se skvělým hereckým obsazením (ne že by stará trilogie měla špatné herce, zvláště Han Solo v podání Harrisona Forda je dokonalý). Pořát je to ale naštěstí Star Wars a to se počítá. I když postava Jar Jara byla vážně dementní a neměla tam co dělat. ()

KHkomiks

Ne tak skvělý po stránce příběhu jako první trillogie s Markem Hamillem, ale vůbec ne špatný nebo průměrný díl nové trilogie. Má také něco do sebe, noví herci krom R2-D2, C3PO, Iana McDiarmida a Franka Oze ( Yoda ). Nová trilogie se podle mého rozjela velmi slušně. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

01.04.2021

Jen pár dní poté, co studio Lucasfilm odhalilo kompletní obsazení nadcházejícího seriálu s Obi-Wanem Kenobim, přichází ze světa Star Wars další zpráva. Nového seriálu na streamovací službě Disney+ se… (viac)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (viac)