Hviezdne vojny: Epizóda I - Skrytá hrozba

• Česko Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (viac)

Galaktickou republikou zmítají nepokoje. Vznikly spory ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která začne úplnou blokádu malé planety Naboo. Zatímco Republikový kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, Nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, ochránce míru a spravedlnosti v galaxii, aby konflikt zažehnali... (oficiálny text distribútora)

Peter-1307

Tento diel si získal len môj mozog, nie srdce. Prvý diel tejto ságy "Star Wars", je predovšetkým vizuálnou a trikovou prezentáciou, čo filmové umenie dokáže. Je to trocha na škodu veci, pretože dej tak ustupuje do pozadia, a pre mňa osobne táto časť pôsobí neosobne chladne. Nie, nemôžem tomu uprieť par exelance triky, ktoré som si užil, ale....Film nie je len o tom. Hudba a audio, tie to celé nezachránia tiež. Z hercov ma upútal predovšetkým Liam Neeson. Ak by som nebol zarytý fans "Star Wars" tak je to pre mňa len jeden z blockbuster kalerábikov na dlhý večer. ()

Slunik

Totální nuda. Polovina filmu je zaplácnutá závody kluzáků na Tatooinu a ve zbytku se neděje už úplně nic. Pokus o humor, jehož nositelem je Jar Jar Binks, vyznívá velmi trapně. Jediné, co film zachraňuje je fakt, že jsou to prostě Hvězdné války. ()

fanik15

Rozhodně nejslabší díl celé série. Přidání Jar Jara asi mělo být přitáhnutí publikum kterému ještě nebylo 12. Celkově mi tento díl připadá hodně dětinský a barevný a pokud si Lucas myslel, že diváci budou baf z virtuálních orgií tak se mýlil. ()

HChinaski

Mám jeden jediný, ale zcela zásadní problém. Má dementní ksicht, je to Gungan a jmenuje se Jar Jar Binks. Averze vůči Palpatinovi má ve srovnání s tímhle kryploidním charakterem zcela mikroskopické rozměry. Vidím v jeho příběhu paralelu s českou politikou...Jar Jarova cesta z retarda potloukajícího se po lesích Naboo až do Corusantského senátu reflektuje spoustu lidských příběhů z Dolní i Horní komory Parlamentu České Republiky. ()

greymon

Film je po technické stránce vyřešen skvěle. Pro mě tento film není špatný jen se přikláním k původní trilogii Star Wars, která mi přijde klasičtější a na rok 1977, 1980 a 1983 předvedla skvělé efekty. Tento film už je novější a efekty už tak nepřekvapí. I když je film dobře proveden 2 výhrady mám. 1. je dlouhé čekání na pořádnou akci a 2. nejvíc na filmu mi vadí postava Jar Jar, která mi přijde velmi trapná a zbytečná a filmu to podle mého hodně kazí na vážnosti. Kdyby se postava Jar jara chovala trochu normálně film by měl možná víc procent. ()

pery352

WOW po tolika letech a já se konečně dočkal a viděl Epizodu I v kině. Teď už mám kompletní novou trilogii v kině za sebou a těším se na další 3D reales. Tohle mě fakt dostalo. Doufám, že ty Extendet scény budou i na Blu-ray a nebudou po promítání v kinech skryty divákům navždy. ()

Ferenzo

Už se to trochu rozbíhá od předchozích dílů, ale stále to není ono. Děj je takovej zdlouhavej až nudnej. Jediná opravdu dobrá postava je Sith s oboustranným mečem. 70%. ()

kabul

Jednoznačne najlepšia časť zo všetkých 6 epizód. A to bez ohľadu na vznik prvých troch častí, ktoré nechápem prečo sú toľko ospevované. ()

Mugs

Jar Jar Binks byl fajn, když mi bylo 10 a já koukal na Skrytou hrozbu jako na pěknou pohádku o vesmírných rytířích! Když dneska jako milovník SW sjíždím celou ságu, nejradši bych tento díl vždycky vynechal. Kladně hodnotím jenom triky, a mého oblibence Darth Maula. Jinak zde chybí všechno. Málo akce, málo napětí, málo Síly... Pro ty co na to šli v 99 do kina určitě největší zklamání. ()

Syna.1990

Líbilo se mi to od začátku do konce.!! Jar Jar Binks je naprosto geniální .. :D Filmy tohoto typu mám moc rád a sleduji je s velkým zaujetím. Konkrétně tento má svižné tempo, super triky a hlavně moc vyvedené postavy .. Nic jiného než 5 hvězd prostě dát nemůžu. ()

brzozin

V podstatě vše už tady bylo řečeno. Takže jen stručně. Kdyby toto byl první film celé ságy, který bych viděl, nikdy bych se na ostatní nedíval. Béčková sračka nadupaná efekty a infatilitami nejhrubšího zrna. Jar Jar Binks nemohl být nikdy myšlen vážně. Toho uřvaného dementního ichtyla musel Lucas odkoukal z nějaké nechutné taškařice mistra Trošky. Celý děj by se dal smrsknout do 20 minut ve v stylu kterak Obi potkal Anyho. A kde je jako ta skrytá hrozba? Nějaká hloupá blokáda jakousi nevýznamnou obchodní federací? Uznávám ale, že efekty jsou skvělé. Za to jedna hvězda. Druhá je za Anakina a jeho závod na kluzácích, snad jedinou koukatelnou část tohoto výplachu mozků a peněženek. ()

anyonecek

Velká škoda, že nebylo vše natočeno z chronologického hlediska ještě za staré doby, kdy to mělo tu atmosféru a vše se netočilo jen okolo efektů. Staré díly měly určitě větší kouzlo než tyhle nové a efekty byly snad ještě hezčí. Každopádně jako pokračování to není zklamání a jsem docela spokojen, jen mi to prostě na původní (závěrečné) 3 díly nestačilo. ()

Vykuk

Nuda nuda nuda. Ani po několikáté nezaujalo. Pro mne jsou jen 3 díly Hvězdných válek. Tohle jen parazituje na jejich slávě. ()

jayman

Nech mi nikto netvrdí, že Episode I je hrozný film a chce to odvôvodniť Jar-Jarom. Je to totálne pokrytecké, ignorantské, krátkozraké, tupé a hejterské. Na jedného Jar-Jar Binksa tu totiž máme NAJŠTÝLOVEJŠIEHO sitha všetkých čias - Darth Maula, začiatok epického príbehu o vzostupe Palpatina a o tom, ako Republika prestala byť republikou, Anakina, ktorého príbeh je ešte epickejší, skvelé finále (pri vesmírnej bitke som mal na konci takú radosť ako pri jej obdobe v 4ke). To nehovorím o hudbe, Yodovi, Jedi-rebelovi Qui-Gonovi, ktorý si ma získal, droideka-och...a vôbec! Prvé hviezdne vojny, ktoré som kedy videl milujem a musí ich milovať každý! EDIT: Štyri. Jar-Jar je prílš veľký debil a Anakin je príliš veľké decko a dokopy je to príliš rodinný film, aby bol päťhviezdičkový. ()

Wooke

Prvý diel nebol najlepší, no aj tak je to bomba. A Darth Maul je najlepší záporák akého som kedy videl. S tou palicou robil divy. ()

hynn3k

Nějak celá sága začít musela, ale zrovna takhle? Jak se Lucas od témat ve staré trilogii dostal k midichlorianům, gunganům, Obchodní federaci a nudným droidům? Místo čekání na technologii vhodnou pro natočení triků měl trávit více času nad scénářem. Hodně slabý 4*. Když by kolem toho nebylo to ostatní, co ze Star Wars dělá Star Wars, tak jdu na 3*. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

01.04.2021

Jen pár dní poté, co studio Lucasfilm odhalilo kompletní obsazení nadcházejícího seriálu s Obi-Wanem Kenobim, přichází ze světa Star Wars další zpráva. Nového seriálu na streamovací službě Disney+ se… (viac)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (viac)