Hviezdne vojny IV - Nová nádej

• Slovensko Hviezdne vojny (viac)

Rytíři Jedi byli vyhlazeni a Impérium vládne galaxii pevnou rukou. Malá skupina povstalců se odváží vzdorovat a ukradne plány k nejmocnější zbrani Impéria, Hvězdě smrti. Imperátorův nejvěrnější služebník, Darth Vader, musí najít plány a skrytou základnu povstalců. Zpráva o princezně Lei a vůdci rebelů se dostane až k obyčejnému farmáři, Lukovi Skywalkerovi. Ten se řídí svým osudem, zachraňuje princeznu a pomáhá povstalcům svrhnout Impérium společně s takovými nezapomenutelnými spojenci jako: Obi-Wan Kenobi, domýšlivý Han Solo, loajální Chewbacca a droidové R2-D2 a C3PO. (oficiálny text distribútora)

jasanka

No teda... To bylo něco. Nikdy jsem nevěřila, že by se mi tento film mohl líbit, vyhýbala jsem se mu. Dopadlo to tak, že jsem ho sledovala s otevřenou pusou, chvílemi se smíchem, a s výkřiky "bacha", "neee" apod. Pokud by člověk hledal typický film ve škatulce "pohádka pro dospělé", tak Star Wars by byly bezkonkurenčně na prvním místě. V jakém jiném "dospěláckém" filmu uvidíte mimozemšťany hrající na hudební nástroje? Nejlepší byly dva hlavní roztomilí robůtci. A když k tomu všemu přidáte dokonalou hudbu a efekty, které jsou i na dnešní dobu kvalitní, a sem tam nenásilně prohozený vtip, dát méně než 5* snad ani nejde. Vzhůru na další epizodu. ()

fisus

Před dávnými časy v předaleké galaxii.......vznikla ta nejlepší hvězdná série všech dob.Je to sice čtvrtý díl,ale to jsem jako kluk ještě netušil.Pro mě to všechno začalo honbou Dartha Vadera za princeznou Leiou a i teď musím říci,že i přes vynikající Pomstu Sithů je pro mě Nová naděje tím nejlepším dílem ze všech šesti majstrštyků.Klobouk dolů před vámi,pane Lucasi!!!!! ()

goniss

asi nejlepší zžitek byl, když předělaný Anakin šel po svém synovi. A jak Bojoval s Obiwanem. A to je tak celé, co se mi na tom líbilo. Možná byla chyba dívat se od jedničky, a né od čtverky, ale 1 2 3 se mi libi prostě víc, a nejen kvůli technice, celková atmosféra je prostě úplně jiná, i dkyž se všechny epizody dají strčit do jenoho velkofilmu. Chybí mi tam herci, na které jsem si zvykla v novějších dílech, i kdyby po tehcnické stránce předělali všechny nejstarši dily a upravili po vizualni strance.. ()

ElManiacus

Asi druhý nejlepší Star Wars vůbec . Skvělá hudba, efekty, jak vizuální tak zvukové a vyborný příběh, který se jen tak nevidí - 91%. ()

Silencia90

Ono asi ne, že by to bylo něco extra, příběh celkem obyčejný a konec víceméně předvídatelný. Ale kvalita oproti I-III o moc neklesla (určo tím, že sám Lucas asi nechtěl sám sebe shodit), efekty vcelku uvěřitelný, ale na tomhle mě nejvíc dostává ta promyšlenost všeho. Vše do detailu ať vědomě, či náhodně pospojované. (Ale neodpustim si rejpnout: Ten dabing?... je sice fajn, to jo, ale v první sérii je překlad "Džedaj" a "ER-dva".. a tady naproti tomu "Džedy" a "ÁR-tů". Tak buď oboje vyslovuju anglicky nebo oboje česky :D) ()

Narciska

Klasika. Hezky sci-fi, pěkně fantasy, skvěle dobrodružné. Oproti novým dílům nabité epikou, hodnotnými dialogy, vybroušenými hereckými výkony a upřednostněním detailů před megalomanií. Hlavně je to srdcová záležitost, těžko hodnotit. ()

ladno

Nudil som sa. Bohužiaľ. Objektívne môžem povedať, že je to super dielo, ale subjektívne musím dať 65%. Pretože ani u štvor-, ani u päťhviezdičkových filmov sa jednoducho nenudím. Som však v budúcnosti ochotný dať tomuto filmu druhú šancu, tak uvidím. ()

ASSBURGER

Bez tohto filmu by asi ľudstvo nepoznalo sci-fi. To je len môj názor je jasné že niektorý to vidia inak a nemám im to za zle ale ja si to myslím. Touto častou začal perfektný príbeh Luka Skywalkera (Mark Hamill) a jeho priateľov. Jedného dna ked som prišiel domov zo školy som si povedal hmmm ved ja som ešte nevidel Star Wars tak som si povedal že si to pozriem a hned toho dna som si pozrel štvrtú časť ktorá mala neskutočný začiatok ale aj koniec a bola ešte lepšia ako som si myslel. Fujjjj a poviem vám neľutujem vôbec ale vôbec to že som si ju pozrel a takto som si v ten deň v duchu povedal ced prečo si nepozriem aj ostatné. A poviem vám v tej chvíli som považoval Georga Lucasa za boha ktorý spravil niečo bez čoho by ľudstvo bolo asi len nič. Podla mňa dal ostatným režisérom motiváciu toči science fiction (sci-fi) a tak asi vznikly ostatné sci-fi filmy ktoré poznáme do teraz ako napríklad Back to the Future, Aliens,Terminátor,Avatar....... mohol by som ich vimenovávať asi večnosť proste tento film päť hviezd ked nie viac. ()

Bozvav

Jedno z nejlepších sci-fi co jsem kdy viděla. Vzhledem k technologiím, které při vzniku filmu byly po ruce, ba přímo grandiózní. Výborný scénář, herecké výkony. lahůdka, ke které se budu nadosmrti vracet. ty novější díly už mě tak neberou. byť také nejsou vůbec marné. ()

kamigava

Novou nadějí to celé začalo! Sice slabší rozjezd, ale pak děj neskutečně graduje až do legendárního útoku na Hvězdu smrti. Den, kdy rebelové vyhráli na plné čáře. Lucasi, děkuji ti za tvou fantazii. Takový svět by jen tak někdo nevymyslel. A bez Johna Williamse a jeho epické hudby by SW neměly ten správný nádech. ()

Richie24

Ve své době zajisté mimořádně okouzlující úvod druhého poločasu. Za mě maličko mizí ono "mimořádně", přecejen to, co především dělá Star Wars tím, čím jsou, čili souboje, prostředí a efekty, je zde ještě výrazně slabší (i oproti "pětce" a "šestce"). Na druhou stranu atmosféra je nastíněna fantasticky, takže jasné 4 ****. ()

sirien

(po novém zkouknutí) - nechal sem 5*, protože to je prostě základ všeho a na svou dobu to bylo něco naprosto epického, nicméně reálně bych tomu dal spíš 4 - ta Lucasova ruka tam je příliš cítit, na spoustě míst to je protaženější, než by být mělo, naopak některé věci jsou dost ve zkratce... ale u tohodle filmu to asi nemá smysl pitvat, naopak klady toho filmu - od efektů přes kostýmy, rekvizity atd. jsou výborné i dneska a ani očividné zestárnutí jim nijak neubralo na výborném dojmu. (btw. mizerný editace, je dost opruz shánět původní verzi). ()

molcan2

Tento film je kinematografické majstrovské dielo, ktoré bude navždy milované. Špeciálne efekty na rok 1977 sú fakt dobré a tento film ma úžasný soundtrack. ()

zdeny99

Oproti prvním třem dílům, které se točily o víc jak 20 let později než tento, tak Star Wars z roku 1977 jsou jen takovou pohádkou pro dospělé. [54651. hodnocení, 1073. komentář, 88%, 67. nejlepší film, 43. nejoblíbenější film] ()

inachisio

Možná je chyba, že jsem film neviděla jako dítě nebo v době, kdy se natáčel, aby mi připadal nějak úžasný. Přesto byl velice roztomilý a obdivovala jsem práci, kterou museli filmaři vynaložit. Ano, opakovaly se tam stejné záběry třeba třikrát a hudba se tam někdy vůbec nehodila, ale připomíná mi to staré časy a, jak jsem říkala je to velice roztomilé. Herecké obsazení a hlavně výkony byly skvělé a děj mě do sebe téměř vtáhl. Proč mě pořád napadá to stejné slovo - roztomilé? ()

pirko7

Tolik kladných recenzí a vyplácaných fandů pro tunu efektů ze staré doby. Dříve to asi bylo kouzelné, dneska to budí spíše komičnost. A pokud mám shrnout 2h v tomto ději? Tak se tam téměř nic nedělo. ()

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes