Hviezdne vojny IV - Nová nádej

• Slovensko Hviezdne vojny (viac)

Rytíři Jedi byli vyhlazeni a Impérium vládne galaxii pevnou rukou. Malá skupina povstalců se odváží vzdorovat a ukradne plány k nejmocnější zbrani Impéria, Hvězdě smrti. Imperátorův nejvěrnější služebník, Darth Vader, musí najít plány a skrytou základnu povstalců. Zpráva o princezně Lei a vůdci rebelů se dostane až k obyčejnému farmáři, Lukovi Skywalkerovi. Ten se řídí svým osudem, zachraňuje princeznu a pomáhá povstalcům svrhnout Impérium společně s takovými nezapomenutelnými spojenci jako: Obi-Wan Kenobi, domýšlivý Han Solo, loajální Chewbacca a droidové R2-D2 a C3PO. (oficiálny text distribútora)

blackrain

První sci-fi film z dílny George Lucase, který ve mě probudil lásku k žánru sci-fi. Do slova a do písmene revoluční snímek. Film nasadil trikařskou laťku hodně vysoko a rozpoutal hotovou mánii. Efekty neměly obdoby. Taky blázním a to dost často. Star Wars jsou pro mě kultovním filmem, obrovským fenoménem. V pokoji mám dokonce zarámovaný plakát, který mi visí nad postelí. Samozřejmě se zde objevuje geniální doprovod legendárního Johna Williamse. Ten nemá chybu. Úplně mě z té hudby mrazí v zádech. ()

Bat55

Čo na to povedať. Je to proste legendárna sci-fi vesmírna strielačka s naozaj (na svoju dobu) úchvatnými efektami. George Lucas nakrútil skvele úvodné dielo tejto ságy. Darth Vader je faktický záporák, akého som si predstavoval len v tých najdivokejších snoch:-))) Aj tá myšlienka o svetelných mečoch je zaujímavá a dodnes veľmi originálna. Týmto dielom sa začína najlegendárnejšia a najlepšia sci-fi séria s božským soundtrackom od Wiliamsa. /95%. ()

gogos

Jasně, na filmu je vidět zub času. Efekty jsou tytam, zvuk nepříliš zachovalý, masky neuchvacující. Ale což. Lucas napsal skvělý příběh, který zrežíroval brilantně. Williams složil legendární hudbu. Harrison Ford a Carrie Fisher jsou dvojka, na kterou bych se mohl dívat pořád. A na to, že je film pětatřicet let starý, pořád vypadá zatraceně cool! První Star Wars možná nejsou dokonalí, možná nemají přelomové efekty, možná se nechlubí brilantními hereckými výkony, ale rozhodně hýří originalitou, nápadem, úžasnou dvojkou C3-PO a R2-D2! Hvězdné války jsou klasika, která ani po letech a po několikáté repríze neomrzí! A remaster obrazu na HD se vydařil... Stará dobrá pětihvězdičková klasika! ()

ABLABLABLA

Úžasný film, to se musí nechat. Ovšem nevím jestli je to mým pohlavím, nebo věkem, ale tento scifi snímek ve mně nevyvolal až takovou dávku nadšení, jakou by asi měl. Dnes už je to, dalo by se říct, klasika, a proto oceňuju leckteré dnes už chabé triky, ale na tehdejší dobu to bylo asi něco. Han Solo v podání Harrisona Forda a Žvejkal byla nejlepší dvojka. A nejvíce úsměvů na tváři mi zase vykouzlili R2D2 a C3PO. ()

Alementina

Pamatuju si, jak jsem to jako dite videla poprve, myslim, ze to bylo na ORF, rakouskem kanalu, co jsme chytali na jizni morave, a fascinove jsem na to koukala a vubec tomu nerozumnela, jen se mi hrozne libily ty efekty...a cely mi to prislo proste uzasne. Zmlsana filmovymi efekty poslednich 10 let mi to ted cele prijde proste usmevne. Uznavam, ze v 77 to byla boma a byl to velky zlom ve filmove tvorbe, ale ted, s odstupem casu, je to jen vzpominka na slavne casy, kdy to vsechno zacalo... ()

kaylin

Sice už to není tak silné, jako když jsem viděl "Star Wars", tenkrát ještě uváděné jako "Hvězdné války" poprvé, ale stejně to na vás tak krásně padne. Tohle je prostě veledílo sci-fi v tom smyslu, jak bohatý vesmír dokázal Lucas tímhle jediným filmem vytvořit, nemluvě pak o filmech dalších. Už od začátku má v úmyslu vhodit vás do něčeho velkého a to se mu daří. ()

Thomas

I dnes po pětadvaceti letech je to zážitek s velkým Z. Báječný příběh, efekty a předvším neopakovatelné kouzlo, které dýchá z každého políčka filmu. Zřejmě nejzásadnější dílo posledních třiceti let. ()

movieband

Po dlouhé době, jsem znovu shlédl na DVD remasterovanou verzi Nové naděje a je to stejný prožitek, jako když jsem to viděl poprvé na originální VHSce původní Star Wars trilogie, která před x lety vycházela ve speciální edici a kterou stále ještě vlastním. Zážitek je to možná o to silnější, když člověk pocítí tu vlnu nostalgie, která se na něj ze snímku valí. Vidět znovu Hana Sola, Chewbaccu, Falcona (Bože, jak já tu loď miluju), princeznu Leiu a legendárního Luka Skywalkera. George Lucas dal vzniknout fenoménu známém po celém světě. S legendární hudbou, nadčasovým zpracováním, hřejivým humorem a poutavým dějem, se ze Star Wars stala legenda, která tu s námi bude do konce věků. Nová naděje pro mě není jen filmem. Nová naděje je kusem mého dětství, celá trilogie (77-80-83) mě provázela jako malého klučinu a já si přál být alespoň trochu jako Han Solo. Nebráním se faktu, že mě film v závěru skoro dojal, a během celého filmu jsem měl potutelný výraz, jak malé dítě. Na chvíli jsem se jím zase stal a prožíval jsem to úplně stejně jako poprvé. Star Wars jsou legendou a taky jsou neodlučitelnou součástí mě samotného. "Hey Luke. May the Force be with You." 110% ()

Damiel

100 % - Soška Dartha Vadera hrozivě vyhlíží z čestného místa mé DVD vitríny :-) Víc nemám, co bych k tomuto majstrštyku dodal... ()

Helo

Po dlouhé době jsem se opět koukl na původní neupravenou verzi a pořád je to stejně skvělé. Nejvíc mě mrzí, že to zřejmě nikdy neuvidím v kině. A závidím těm, co mohli být na premiéře, protože věřím, že ten pocit musel být naprosto úžasný. ()

MATADOR

Nikdy jsem nechápa ty ódy na Star Wars, nastal čas, abych s tím konečně taky něco udělal! A New Hope je na svou dobu trikově báječná záležitost, příběhově má co nabídnout a stále se něco děje. V závěru se mi tedy stalo, že jsem trošku klimbal, určitou parádu na tom chápu, ale ruku na srdce, zas tak úžasný to není. Přesto to i občas solidně utíkalo a jsem zvědav na další díly. ()

katuska138

Mé první setkání se Star Wars proběhlo shlédnutím Epizody I. a poté i II. a III., proto mám teď trochu problém s tímto dílem. Efekty na dobu, ve které vznikly, jsou neuvěřitelné, obdivuju Lucase, co v této oblasti dokázal, že se nevzdal svého cíle i přes obrovské problémy při natáčení. Z tohohle filmu je naprosto cítit, že byl vytvořen s láskou k filmu a ne pro peníze. Drobnosti převzaté z různých kultur poskládané dohromy tvoří svět fantazie, který si získal miliony fanoušků. Jen v dnešní době, pro někoho, kdo k tomu nemá citový vztah, to celé působí trochu směšně. Z toho plynou mé smíšené pocity. ()

FilmFan24

Prostě film pro ty, kteří jsou a zůstali stále dětmi. Sci-Fi klasika nejklasikovatější s Williamsovým hudebním doprovodem, který ve mě doslova pořád zní. Moje nejoblíbenější část! ()

Falconica

Konečně jsem po dlouhé době shlédla všechny díly znovu a musím přiznat, že jakkoliv tyhle starý díly musely ve svý době být revoluční, já už se z toho prostě v tomhle století nepočůrám. ALE furt to je výborný "doplnění" novějších dílů (nadávejte si na ty nový jak chcete, mně se líběj) a jejich existence zdá se zcela nezbytná pro celkovej dojem. A nemám ráda Žvejka. I have a bad feeling about him. ()

JohnMiller

Pre mňa bude táto časť vždy ako epizóda jedna. Tie nové nestoja ani za deravý groš. Takže prvá epizóda kultovej ságy ktorú režíroval George Lucas ktorý síce nestojí za nič, ale tu nič nepokazil, má prevratné filmové triky pri niektorých prekonali svoju dobu o pár pekných rokov. Neuveriteľné na 70´s roky. Celí príbeh je veľmi zaujímavý je tu milión originálnych námetov. Najlepší herecký výkon podal podľa mňa dnes už kultový Harrison Ford. ()

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes