Arctic: Ľadové peklo

• Slovensko Ľadové peklo (festivalový názov) (viac)

Muž z havarovaného lietadla uviazne v Arktíde, nepriaznivej a opustenej ľadovej pustatine, kde bojuje o svoje prežitie. Postupne sa ale naučil ako bojovať so zimou a víchricami, ako byť ostražitý voči ľadovým medveďom a ako si uloviť potravu.. Nečakaná udalosť ho však prinúti vyraziť na dlhú a nebezpečnú expedíciu, ktorá rozhodne o jeho prežití. (Continental film)

Mark1983

Když se na film divák dívá z psychologického aspektu a zároveň psychologický nádech se vším všudy preferuje, 80 až 100% hodnocení filmu věnuje. Ale i když některé psychologické snímky taktéž můžu, tyto typy na 95% bez dialogů jsou většinou pro mě průměrné a proto filmu věnuji jen tři hvězdičky. ()

durkes

Dosť veľká 97-minútová nuda. Ani Mads Mikkelsen svoju monodrámu neutihne, lebo nemá čo hrať. Tú jednu hviezdu za ľadového medveďa a peknú scenériu. Ináč o ničom, celkom zbytočný film. ()

boss123

Artic Ľadové peklo je filmom, o ktorom som dopredu pred jeho zhliadnutím takmer nič nevedel. Len to, že tam hrá Mads Mikkelsen, ktorý je podľa mňa jedným z najlepších súčasných európskych hercov. A nebyť jeho v hlavnej úlohe tak film je tak polovičný. V celom filme vlastne vystupujú len dvaja herci a mrazivá arktická krajina. Tá je v tomto filme zobrazená ako kruté neobyvatelné územie, v ktorom by som sa nechcel ocitnúť ani na minútu. Čo musím veľmi oceniť je stopáž filmu, ktorá nie je dlhá takže tvorcovia nič zbytočne nenaťahujú. Je pravda, že zo začiatku som sa trošku nudil, ale neskôr sa to zmenilo. Mads Mikkelsen ma opäť nesklamal podáva veľmi uveriteľný výkon a ku koncu mi ho začalo byť až ľúto. Jeho herecká kolegyňa vlastne nemá veľmi, čo hrať, ale aspoň robí film zaujímavejším. Artic je nadpriemerne kvalitným filmom, ktorý ma nijak zvlášť nesklamal ani neprekvapil a po jeho skončení som si musel urobiť horúci čaj. Vo finálnom verdikte dávam, teda štyri hviezdy a 80%. ()

kotrlak

“Never give up! Never surrender!” je motto z komedie 'Galaxy Quest'. V tomhle duchu se odehrává drama jednoho přeživšího v drsný krajině severu. Na imdb píšou že to natočil youtuber. Za zmínku ještě stojí zdejší Obsah, kde se píše "...nebo se vydat na stovky dlouhou pouť."......stovky čeho - kilometrů?...no to je asi hovadina, ne?..takže metrů?..hm...centimetrů?...anyway, pokud máte náladu čumět hodinu a půl do prázdný bílý krajiny, tak si přijdete na svý....já se přiznám že mě tenhle minimalistickej survivor baví a uklidňuje a klidně bych čuměl tři hodiny jen na to jak loví v ledu čudly a točí klikou dynama... ()

PoprockCZ

Je to pěkně natočený vizuálně hezký survival, který věrně ilustruje život drsném artickém prostředí, ovšem jeho tempo je velmi pomalé a repetitivní. Spoustu momentů je i očekávatelných, protože upřímně co jiného se vám může stát ve sněžné pustině než naděje na záchranu, napadení medvědem a zranění? Film tedy neurazí ani nenadchne. ()

johankazarku

Uvažovala som aj nad 3* ale nedalo mi to. Mads to proste dokonale uhral aj keď tomu chýbal ten drive. Dobre sa to pozeralo ale netreba čakať, že príde niečo viac lebo nepríde. ()

fabregas1

Pohled na charismatického Madsena, jak pořád kouká do neznáma a k tomu mírně depresivní, ale hezká hudba baví zhruba 30min. Pak už jsem se věnoval spíše mobilu. Nebít oblíbeného Madsena, velice brzy vypínám. PS: by mě zajímal honorář té paní co si vezla prdel ve spacáku a za celý film řekla pilot a ahoj :) ()

Eric.Kosar

Zlatej průměr. Mikkelsen je mistr tesař ve svém oboru, tady není o čem. Film mi ale místo super dobrodružné výpravy přes ledové peklo přišlo jako prosté "nic". Jasný, asi se nějací odbornící z ČSFD ozvou v tom smyslu, že takovou měl film pointu, ale prostě jen říkám, že film měl několik nedokonalostí, například natahovaní děje, bez některých scének nebo pasáží bychom se obešli, ale to by film měl asi jen 80 minut, a málokdo by šel na 80-ti minutový film do kina. Dále "love story", spadne vrtulník, manžel umře a Mads zachrání nadoraz manželku, teď si říkáte, bude z toho vztah? Nechá ji nakonec umrznout? Obětuje se pro ni? Ikdyž tohle byl spíš bod k dobru, tohle pohrávání s dějem a lidským očekáváním bylo fajn. Film za to zhlédnutí stojí, ale po filmu si budete připadat prázdní, možná i neuspokojení. ()

surprise

Že muž havaruje s letadlem nevidíme, vidíme jen následky a to už po jisté době, kdy je muž relativně smířen s osudem a relativně zabydlen. Muž beze jména a bez příběhu, bez okolností, které by ho jakkoli přiblížily. Záměr? Na mě teda moc nefungoval. Anonymní boj, anonymních lidí. ()

Bogrant

"It's okay"... Dobrý survival, ktorý sa líši tým, že nezačína samotnou haváriou, nerozpitváva postupne osobný život hlavnej postavy, o ktorej sa v podstate nič nedozvieme, ale začína rovno bojom o prežitie. Ten neponúkne zrovna niečo extra výnimočné, no je aj tak pútavý a odohráva sa v drsnom reálnom prostredí, ktoré mu značne dopomáha, rovnako ako Trapaneseho hudba. Na Mikkelsenovi navyše vidno, že čo to si isto pretrpel a predvádza opäť nadmieru solídny výkon. Výborný záver. ()

Sidenius

I přesto že Mads Mikkelsen je můj oblíbený herec patří tenhle film k těm slabším. V podstatě poměrně plochý děj, s realitou se film vůbec nepotkává. téma bez nápadu. Velmi úsporný scénář, čemuž se nedivím když netrpí samomluvou. ()

Maud164

Za mě naprosto uvěřitelný syrový příběh, ve kterém nic nechybí a není tam nic navíc. To, co někdo považuje za nudu, je pro mě dimenze, která vystihuje, co by člověk v takové situaci prožíval. Bylo by to bylo "utahaný". Byla by tam to ticho, magická i zoufalá krajina, prázdno. Mads Mikkelsen mě absolutně přesvědčil. A pak najednou po miliontý šestý, vyskočí naděje, která klidně může být vzápětí zhacena... ()

Little_Sawy

Pevně doufám že se svím sračkocením se mi to dost líbilo, survival v arctické mrazem žeroucí múví prostě můůůžu! A ještě když vím že hlavní hrdina do toho šel jen tak bez jakýchkoli pomoc od štábu, a jen s vysílačkoua do toho pak musel vlect zmrzlou polomŕtvou kapučínovou.. Tzv.osobu, se kterou se pak ukrývají v jeskyních zmrzlej na kost. Napětí funguje vcelku slušně i když najdou se i medzery, děj je jede celkem fajn, prostředí je dost pěkný. ()

Colomba666

Co čekat od survival dramatu, kde má hlavní roli nejlepší skandinávský herec současnosti? Je to drama, je drsné, surové, ale je to hlavně a především o jedné osobě, která se snaží přežít. Víc z toho ani vyždímat nešlo.  Za mne jedině doporučuji. ()