Pán prstenů: Prsteny moci

• USA The Lord of the Rings: The Rings of Power
USA, (2022–2024), 17 h 57 min (Minutáž: 65–72 min)

Myung

Snažil jsem se tenhle seriál hodnotit co nejvíc objektivně, ale u posledních dílů už to absolutně nešlo :D Poslední díl je jeden z nejlépe hodnocených a já jsem přitom už od 20 minuty doufal, ať to skončí. Herečka Galadriel dělá neustále tak zvláštní grimasy, v tom posledním díle hlavně obočím, to už začalo být vyloženě k smíchu :D Jediný + seriálu za hudbu a kameru, i když ty slow motiony v každém díle tomu moc nepřidaly ()

MoziMedve

Pán prstenů, prsteny moci je špatně napsaná nuda která se ani nepokouší držet původní mytologie a nenabízí nic hodnotného jako alternativu. Nemám problém, s tím když se adaptace ubere jiným směrem než je původní dílo, ale nemohu pochopit proč tak tvůrci činí když nenabídnou nic co by se kvalitou co jen blížilo k původnímu příběhu. Sledování adaptací je pak frustrující záležitostí protože krom samotného špatně napsaného děje vnímáte taky ten potenciál co to mohlo být, kdyby se proste drželi toho co již bylo napsáno. Rozdíli vůči mytologii již dál nebudu rozvíjet, protože to nemá smysl a pojďme pohledět na seriál jako takový. Dějová linka s chluponohama se 8 dílů točí v kolečku, kdy hobiti opakovaně mají z cizince strach a posléze ho zase přijmou, a znovu a znovu. Krom toho jsou chluponohové nesympatičtí psychopati, kteří zároveň hlásají o soudružnosti a vzájemných vazbách ale zároveň by Vás nechali se zlomenou nohou osamotě v divočině. Dějová línie v Numenoru graduje k záchraně jedné vesnice a posléze ústupu zpátky za moře. Jednak se nikdo do středozemě od nich dávno neplavil, ale zároveň mají ve středozemi kolonie (které královna ani nenavštívila, protože je nutné spéchat na záchranu oné vesnice). Dějová línie samotné vesnice pozůstává z taktického ústupu do pevnosti kde se mohou lépe bránit nepříteli a posléze taktický ústup zpátky do vesnice, kde mohou čekat na záchranu od deus ex numenorijců. Nakonec máme nesmyslný blábol o úpadku elfů, které zachrání nugetka Mithrilu. Kdo tušil, že Frodo držel svou mithrilovou košili v tajnosti proto, aby se k němu nechtěně netulili všichni náhodní elfové... Jediný co, tak počítačové efekty a lokace vypadají dobře. Za mě je to propadák, u kterého je vidět, že talent by tam i byl, a vůle taky, jenom ten scénář stojí za starou belu. Za hezké efekty a Durina 1/5ti, ale je to promarněný potenciál na který si pravdépodobně za týden už ani nevzpomenu. Ztráta času, nekoukat. ()

Polux

S1 | 5/10 | Ve zkratce "The Lord Of The Fillers: The Series" (Jakže to říkal Bilbo o malém kousku másla, namazaném na příliš velkém krajíci chleba?), což se vlastně s ohledem na fakt, jakým způsobem Amazon k licenci přišel a na co všechno (respektive málo) ne/získal práva k adaptování, asi dalo předem očekávat. V návaznosti na z toho vyplývající nezáviděníhodnou potřebu ze strany tvůrců zaplnit prázdná místa po Tolkienovi nějakým vlastním, nejlépe pak smysluplným, obsahem (s ohledem na to, že Tolkienovo dílo je totální Svatý grál na poli literatury (i v umění celkově) a navazovat na něj se prakticky rovná pokusu napsat pokračování Bible, není divu, že si na něco takového netroufl ani Christopher Tolkien, o dalších dědicích ani nemluvě), je to pak pro diváka tak trochu smrtící kombinace. | Aneb pamatuje si někdo ten extrémní kvalitativní sešup v předposlední a poslední sezóně GoT když, do té doby vcelku oblíbeným, showrunnerům došla Martinova předloha a začali ve velkém vařit z vody na základě doslova hrstky kusých informací od Martina, takže nově na pořadu dne byly nevěrohodné charakterové posuny postav, děj přeplněný logickými lapsy, příběhové kotrmelce, překotné skoky v čase, stupidní dialogy, atd., protože bez Martinovy knižní opory v zádech se naplno ukázali jako nekompetentní rutinéři a jedinými světlými body na konci tunelu, kterými se zbytek série mohl stále ještě chlubit, tak zůstaly jen prachy a obecně produkční kvality (kostýmy, masky, lokace, výprava, triky, atd.) a nadále povedený OST od Djawadiho? Tak RoP je v podstatě totéž s tím rozdílem, že je to tak průměrné až vyloženě špatné už od první sezóny a v některých ohledech ještě o něco horší (ano, i to je kupodivu možné). | Jedna věc samozřejmě je, že práva k použití na Tolkienovo dílo jsou z historických důvodů "rozdělena" mezi dvě společnosti (Middle-Earth Enterprises vs Tolkien Estate) a Amazon uzavřel dohodu zrovna s Tolkien Estate (a to prakticky obratem poté, co se vedení v Tolkien Estate vzdal Christopher Tolkien (Náhoda? Nemyslím si:-).) a otěže převzali lidé, kteří slogan "money talks" nosí na vizitkách a na tričku) a využili při tom historickou právní kličku (tv série o osmi epizodách), aniž by to v Middle-Earth Enterprises mohli jakkoliv ovlivnit (přestože na věci z LOTRa a Hobbita drží licenci oni) a za zmíněná práva Bezos a spol. nevyplatili ty obří prachy proto, aby celou IP vytěžili v jedné sezoně a konec. Nepěkně řečeno "dojit" se tady pochopitelně bude spousty let (nedivil bych se, kdyby sérii nakonec natáhli klidně na 10 let) a kompletně do sucha, přičemž na extrémně velkou časovou dotaci nevyhnutelně připadne extrémně malé množství smysluplného obsahu a zbytek budou tuny a tuny výplňové vaty (a to se někteří lidé tehdy smáli Jacksonovu "natahovanému" Hobbitovi:-)). | Druhá věc ovšem je, že zmíněná výplňová vata je ve většině případů strašlivě nezajímavá až nudná (čest všem, na počty skromným, výjimkám), mnohé dějové linky jsou zde skutečně jen proto, aby zde byly, přičemž se během nich nestane nic zvláštního/působivého/zajímavého, co by jejich existenci obhájilo (časová dotace je holt neúprosná), postavy popírají vlastní výroky nebo činy nikoliv jen napříč jednotlivými díly, ale přímo v dané epizodě, s čímž souvisí některé prapodivné charakterové oblouky určitých postav, Tolkienovský lore si tvůrci vykládají značně svérázně (aneb když to není Tolkienem do detailu, případně rovnou vůbec, popsáno, tak se to přece klidně mohlo stát právě takto), častokrát není vůbec jasné, kolik času uplynulo od jedné události ke druhé (která na ni přímo navazuje), dialogy šustí papírem na pravidelné bázi, některé scény jsou nechtěně až na úrovni parodie a zákony fyziky, logiky a pravděpodobnosti si tady berou hromadnou dovolenou i na benevolentnější poměry "filmové reality". K tomu je pak potřeba ještě přičíst značně průměrnou akci jak po stránce choreografie, tak schopnosti ji natočit poutavým způsobem, nebo lehce úsměvnou snahu tvůrců kopírovat tu více, tu méně, Jacksonovu LOTRovskou trilogii, což se dá vysvětlit tím, že pravděpodobně chtěli potěšit diváky, navyklé na audiovizuální jazyk Tolkienova světa, nahlížený optikou Jacksona (potažmo dvojice Lee/Howe), ovšem s ohledem na jejich tvůrčí bezradnost ve všech ostatních (podstatných) ohledech vyvolávající podezření, že spíše nejsou schopni přijít s ničím původním (v oblastech, kde je to příhodné). | Na úroveň alespoň průměru sérii jako celek tak vytahuje vážně jen produkční stránka věci. Ty neskutečné prachy, které Amazon do projektu investoval (nad rámec licence), jsou na sérii opravdu vidět (což zdaleka není pravidlo jak na poli filmů, tak sérií). Až jsem se trochu podivoval tomu, že takových těch klasických establishing/money shotů není v průběhu série více. Kostýmy, masky, lokace, výprava nebo triky, to všechno je na dnešní poměry na vynikající úrovni. Sem tam se sice objeví nějaký "slabší" moment (což se stalo třeba i tomu Jacksonovi), ale v celkovém pohledu jde, bez diskuze, o prvotřídní řemeslo. Stejně tak je výborný hudební doprovod od McCrearyho, který se sice v míře větší než malé "inspiruje" Shorem, ale těch pár krátkých momentů, které se v celé sérii alespoň trochu přibližují oné kouzelné poetice Jacksonovy trilogie LOTRa, za to vděčí zejména jeho OST (jestli někdo z celého štábu zaslouží skutečně uznání stran uměleckých kvalit, tak rozhodně on). Takovým příkladem budiž třeba sekvence s montáží putování, která v doprovodu McCrearyho hudby, vypadá jako by byla úplně odjinud a natočena někým úplně jiným, a.k.a. osamocený mithril mezi tunou šutrů:-). Podobných okamžiků je ale v celé sérii proklatě málo (asi tak jako mithrilu v útrobách hor:-)). | V případě castingu je to tak půl na půl. Vybraní herci sami o sobě jsou ve většině případů slušní, někteří z nich jsou dokonce hodně dobří, ale co je to platné, když jejich snažení pravidelně sráží dolů to, jakým, častokrát až nešťastným, způsobem jsou jejich postavy ze strany tvůrců napsány. Mnohokrát v průběhu série jsem zažíval pocit, jaká je škoda, že svůj talent ten který herec propůjčuje zrovna tak průměrnému dílu jako je toto. | Celkově je série od Amazonu zhmotněnou tezí o tom, že za prachy lze koupit skoro všechno, přičemž ta tenká hranice, zastupovaná slovem "skoro", odděluje neobyčejné zrno (umění) od obyčejných plev (produktu). V těch lepších momentech jde o levnou (vlastně drahou, ale chápeme se, ne?) kopírku Jacksonovy LOTRovské trilogie, v těch horších pak o příliš smyslu nedávající fanfikci, rádoby věrnou své nedostižné předloze. Ve zlepšení v dalších sezónách příliš nevěřím, protože tady jde už fakt jen o prachy a prodej série úplně všem a za každou cenu, bez ohledu na nějakou kvalitu. Čísla sledovanosti jsou, a do budoucna jistě i budou, obří tak jako tak (nehledě na následné kritické a divácké přijetí), takže Amazon, bohužel, nemá příliš důvodů se posouvat někam dál a výš. Škoda, potenciál na vynikající sezónu a sérii obecně tady určitě byl. | PeZet () (menej) (viac)

Gluminator

2,5* Tak dlouho jsme čekali, až jsme se všichni nestačili divit (až teda na nějaké výjimky). Myslím si, že celý seriál trpí tím, že laťka je fakt hooodně vysoko od Pána Prstenů. S tím se prostě nedá hnout a to je jen dobře. Zkouším se podívat na tento seriál z mnohá úhlů a nekoukat na to skrz Pána Prstenů jako takového. Být to samostatný seriál, tak je to celkem slušný kousek, nicméně opravdu zde je vidět, i přes velkou snahu je zde hoodně zádrhelů. Dialogy jsou místy fakt hrozné, člověk si občas říká, zda to je fakt nejdražší seriál všech dob. Z celého seriálu mě nejvíce přirostla k srdci dějová linie Durina a Elronda, ta se povedla opravdu na jedničku, celkově hodně podobné Hobitovi. I přízvuk Durina je typický trpaslický a mladý Elrond je prostě cool. Nejvíce mě nebavila část s hobitam, kdy měli zbytečně prostor scény, které kdyby nebyly, tak se nic neděje. Neustálé stěhování a a popocházení. Dále Galadriel, která je sice po zhlédnutí první série celkem ok, tak v prvních pár dílech mi připadalo, že záběr na její obličej byl každou druhou scénu. Númenor je na mé gusto moc CGI a hlavně ty kostýmy, to je velké mínus celé show. Každý kostým je jak vytažený z šatníku, čistý, upravený a má desítky barev a odstínů, taková trochu Narnie a jakoby pohádka. Ztrácí to "autentičnost" (já vím, jsme ve fantasy), ale prostě v Pánu Prstenů byly všechny kostýmy opravdu onošené a zapadaly lépe do situace a bylo vše lépe uvěřitelné. Pozor SPOILER!! Halbrand mi celou tu dobu připadal, že to bude asi King of the Dead, ale celé vyústění jeho postavy, že je to Sauron, mi teda opravdu přišlo nic moc. Protože zde měli tvůrci opravdu volnou ruku, jelikož lidskou podobu jsme ještě neviděli. Celé to tak ukazuje, že v podstatě to není tak zlý chlapík a pak si z trucu jde hrát na svou horu Osudu. No co už, uvidíme co přinese v druhé sérii, třeba konečně bude temný a dobrý záporák jako byl Adar, který se mi velice líbil. Ale co vyloženě musím vytknout, je otřesné zobrazení "vrků", to by se autor měl opravdu zamyslet, zda to myslel vážně. Dále nepochopím kdo vymyslel to, že skřeti budou chodit s bílým pláštěm a jejich "brnění" z kostí bylo taky zvláštní. Chápu, že je to před dobou Mordoru ještě, ale prostě vůbec z nich nešel strach. Nevím, bohužel prostě tomu celému dávám jen 55% a to jen díky Elrondovi a Durinovi. Bohužel ani hudba nestojí za zmínku, Pán Prstenů je i v téhle větvi naprostý unikát, pustíte si hudbu a hned víte, ke které scéně to zařadit, ale tady? Tady není jediná scéna, ze které bych si vybavil krásnou hudbu. Obávám se, že tento seriál se nezlepší, neponaučí se z chyb z první série. Trošku považuju za zklamání, kdy do vás v trailerech pořád mastí Balroga a on tam nakonec zatím vůbec nebyl... ()

Chaospunx

Jaj boha to byl zase zásek pod vajca.... Za miliardu dolarů natočit něco, co nemá hodnotu suchého z nosu je taky umění. Pokud pominu nereálnosti povinované dnešní woke kultuře a nebudu hodnotit všechny ty negropaslice, negroelfy a negromenorejce, tak i tak, jde o velmi špatný počin. I když pomineme nehoráznou nudu a retardované dialogy tak takové "perly" jako jsou 3 Númenorejské pramičky, na které by se stěží vešlo 30 lidí a ješte by celou cestu trávili ve stoje, které přepravují 300 hlavou armádu včetně koní..., deset trhanů, kteří se připravují na boj s armádou skřetů a negroelf jim radí, že musí počkat až všichni skřeti přejdou přes most (vedoucí přes potůček se kterým by nemělo problém ani batole bez plavacích křidélek)..., krásná Galadriel jako arogantní fracek, zralej tak akorát na domácí násilí (tím ho samozřejmě nechci schvalovat, aby se toho nějaký aktivní aktivista nechytil) a zhrzený bývalý elf, který jako "taťka" velí armádě skřetů a srší charismatem asi jako filcky z rozkroku Angeliny Jolie, tak to už pominout nejde. Gandalf po lobotomii je taky pecka jak z avokáda. Ale asi jsem moc velká konzerva a tyto výdobytky moderní kinematografie nejsem schopen řádně ocenit.... ()

Ufololog

Pustí li se někdo do filmové adaptace něčeho tak epického, jako je Tolkienovo dílo, tak ta adaptace bude muset být nevyhnutelně porovnávána s literární předlohou, nebo jinou filmovou adaptací. P. Jackson natočil bez mála 12 hodin (prodloužený verze) pána prstenů za 300 milionů $, tzn. 1 hodinu za 25 milionů $. Jestli to Buzzazon natočil za 750 milionů dolarů, pak jeden hodinovej díl vyšel na 90 milionů $. A ten rozdíl je Valinorutyčný. Oprávněně zkritizovaný už to bylo dostatečně a zastánci zprznění jsou schopni "argumentovat" tím, že by bylo fajn, kdyby tam třeba jebal Olifant Celýhobrambora do prďáku, protože to bylo málo propagující homopráva utiskovaných úchylných minořiť. Takže s nima je diskuse zcela bezpředmětná a i nemožná... Něco prostě ok, ale většinou předražená bída. Jestli druhou sérii budou dělat ti samí, tak to už bude vyloženě provokační tragédie... Celkem objektivní recenze, kupodivu z ČT art zde ; https://art.ceskatelevize.cz/360/obrovske-prachy-a-straslive-nepochopeni-amazon-studios-pri-adaptaci-tolkiena-qZm2O ( ()

Tomas.Abi

Knihy stranou, protože toto je pouze adaptace a jak je to s každou knižní adaptací, je velmi těžké zavděčit se knižním fanouškům, kteří dokáží být někdy až extrémně přecitlivělí a podobají se německým hnědokošilákům z let třicátých.  Rozpočet se v této show nezapře, ovšem i přes velký budget se nemusí vždy jednat o úspěch, jak se můžeme přesvědčit u jiných děl. Ovšem jak se povedl využít tento obrovský budget v Prstenech moci ? Vizuál je naprosto dech beroucí a je z něj cítit láska všech zúčastněných umělců, kteří se podíleli na vizuální stránce. Kostýmy, architektura daných lokací, masky a i efekty jsou ve většině scén špičkové a propracované do detailů. Je znát, že se umělci inspirovali knižními ilustracemi od Alana Lee. Obsazení hlavních charakterů se, až na pár výjimek, poměrné zdařilo, a chemie mezi postavami funguje skvěle. Zde ale většina pozitiv končí. Scénáristicky to bohužel opět pokulhává a ani herecké výkony, ani kostýmy a detailní efekty nemohou seriál vytáhnout k nadprůměrnosti celkového díla. I když jsou zde povedené nápady, od trpasličí soutěže rozbíjení kamenů a zpívání hoře pro co nejlepší těžení dané žíly, což je podle mě čiré Tolkienovské téma, se moc neděje, protože se zde rozjíždí až moc příběhových linek, kterým chybí čas na to, abyste byli pořádně zainteresováni do daných příběhů. Přestože se v zásadě první polovinu seriálu moc neděje, nějak se daří vás upoutat v křesle a pustit si další díl, kdy doufáte, že se konečně něco začne dít. Předehra je opravdu dlouhá a nakonec děj chytne pořádné tempo až v posledních epizodách. Moc zvratů nečekejte, až možná na jeden, který může někoho překvapit.  Bohužel a i možná naštěstí, seriál nesplnil očekávání, jak ta záporná, tak i ta kladná, a i přes rekordní rozpočet se veze na vlně průměrnosti, neboť i přes veškerou snahu je až mnohdy nekonzistentní a v daných scénách vypadá i přes nádherný vizuál přihlouple, za což může občas špatný střih, občas hloupé dialogy a občas zase nelogické umístění daných scén do nevhodného prostředí čí jen artový nicneříkající slowmotion jízdy na koni, který nikam a k ničemu nevede.  Mohu s klidným srdcem doporučit seriál shlédnout každému fanouškovi fantasy, protože si určitě zaslouží vaši pozornost. Za mě příjemných 70%, bohužel peníze a výtvarný cit dobrý scénář nenahradí. ()

Dr.Love

Jaký je rozdíl mezi kamenem a lodí….metafyzično a třetí oko roste na palici jak nežid na zadku Celerbrambora. V hlavních rolích, Fritol Šourek a Slim převlečený za holky chluponožky, Šmajdalf ještě před tím než se naučil trik se špičatým kloboukem, ta holka co ztmavne když se rozčilí - ba ne ted je to Guyladriel, a Sauron ale tady mu raději říkají Halbrand nebo tak nějak? Jo ha to mělo bejt jako překvapení? Oooops. A jak to dojebnout ještě víc, hej proč si do toho všeho ještě nezkurvit publikum. Vítejte v pekle.   Výborný grafický kabátek, úžasné kostýmky a naprosto perfektní hudební doprovod. To jsou nesporné kvality tohoto dílka. Ale to je vše.  Pak přichází vystřízlivění a zjištění že se koukáte na předraženou “soap operu” kombinovanou s posíláním zpráv světu o slabých mužích a silných ženách. Dialogy zni jen jako výplně do ticha. Scénář se doslova táhne jak nekvalitní náhražka sýru na pizze. Nulové pozadí postav jako Arondir, za osm dílů zjistíme akorát že než byl voják byl farmář, prostě jen tak existuje bez důvodu, bez motivů. Ale je mu okolo 1500 let to přece nezaslouží žádný lore. Wooow. Simply walk to the Mordor. Celerbrambor dostane mythril a neví co s ním ok asi musí přijít nápověda od Elronda. Přes tisíc let mlátíte do kovadliny ale pak nevíte co rudou. To musela bejt teda párty se takhle vymazat.  Asi největším průjem je hlavní postava Galadriel kouzelnice jak byla propagovaná ve třetím věku, zde v druhém je nadanou válečnicí, kovanou litým bojem akorát o tom boji a jak likvidovala skřety se jen mluví. Nezjistíme jak dostala ony tituly o kterých Elrond básní. A co hůř kombinuje chování Karen z amerického obchodu co chce vidět vedoucího a Mary Sue tu holku se štěstím. Prostě je stěží uvěřitelná. Resperive ji vystihuje jen jedno slovo der Übermensch. Takhle se onen bájný silný ženský charakter nedělá, charakter postavený na slepé pomstě a na já mám pravdu vždy všude jak usoplený vzteklý dítě, díky bohu máme spoustu jiných příkladů silného ženského charakteru abychom ten shit prohlédli a pokud se někdo ozve s kritikou, pak je mu nabídnut sopečný kraj Gorgorothu kde se Amazon maskuje za rasismus a hate speach, aby schoval své neschopné scénaristy a strašné herecké výkony.  To je kvalitní seriál. To je chování společnosti která vytvořila vadný produkt, prostě haters gona hate a budeme to mít tam kde slunce nesvítí. Pokud politická agitace a názory začnou výrazně vstupovat do seriálu nebo onen zpravodajský duch zvítězí nad příběhem měl by na to divák upozornit nebo se stane politický vliv součástí seriálů a filmů ale v tom případě nebude divák kritizovat jen dílo ale i politický názor tvůrce. A tohle je fakt lajdácky udělanej seriál v krásném, ale laciném pozlátku, nic víc, nic míň. ()

Radim98

Září 2022 zjevně patří totálnímu průměru a týká se to i Rings of Power. Ohromně špatně se to hodnotí - vizuál je krásný, příběh je prázdný, snaha doručit kouzlo Středozemě je upřímná, v reálném provedení se to ale nedaří a ten feeling tam prostě není. Casting poplatný době neřeším, snaha autorů ho obhájit jako věrohodný je samozřejmě naprosto sebeparodující a směšná, ale to je aktuální problém všech filmových a seriálových děl, ne jen RoP, tady je jen citlivější cílové publikum. Děj se jakž takž drží v mantinelech nastavených předlohou, občas si ve snaze diváka zaujmout udělá kličku doleva nebo doprava, ale vcelku zbytečně, protože prostě stejně všichni celou dobu na 99% ví kdo je kdo a jak to dopadne, což jim seriál v poslední epizodě 1. řady prostě jen potvrdí a tím to končí. Je tu hrozně málo obsahu, který už by nám neodvyprávěl Pán prstenů a Hobit (a to co je tu navíc je - buďme upřímní - vycucané z prstu, takže o přidané hodnotě nelze hovořit) a proto je na pováženou, zda vůbec seriál dokáže obhájit svojí existenci. Koukám na to jen proto, že mám Středozem od srdce rád, ale kdybych nebyl zaujatý fanoušek Tolkienova díla, vůbec nevím, jak by tenhle seriál chtěl bojovat o mojí pozornost. Je to tlučení prázdné slámy, pokud chtěli investovat takové peníze, měli jít all-in a koupit Silmarilion, to by bylo o něčem jiném. Tohle zatím nefunguje. (2022 po 1. sérii) ()

Bender0101 odpad!

S01 jsem komentář napsal. Teď k seriálu obecně. "Připadalo nám přirozené, že adaptace Tolkienova díla bude odrážet, jak (náš) svět vypadá."- L. Weber. "Celá tvorba tohoto seriálu byla pro všechny zúčastněné obrovskou zkušeností. Netušili jsme, do čeho jdeme."- P. McKay. "...byly tam určité ingredience, které musely být součástí: elfové, trpaslíci, půlčíkové – v podobě Chluponohů. Bylo pro nás těžké vymyslet příběh ze Středozemě, který by neobsahoval čaroděje."- J.D. Payne. "Zeptali se mě (spisovatelka-producentka Fran Walsh), jestli se chci zapojit a já řekl: ‚Na to je nemožné odpovědět, aniž bych viděl scénář.‘ Takže řekli: ‚Jakmile budeme mít prvních pár scénářů, pošleme vám je.‘ A scénáře se nikdy neobjevily."- P. Jackson. "Pro barevné lidi to (rasová reprezentace v Tolkienově mýtech) znamená naprosto vše."- S. Nomvete. "Elfové byli zobrazováni jako bílí. Chtěl jsem být elf."- I. C. Cordova "Čas vysublimovat."- T. Shippey (pravděpodobně). HaHa na lidi, kteří tvrdili, že se předem nedá odhadnout kvalita tohohle počinu. "Hateři" byli pravdě blízko, ale ani oni nevěděli, jak velká bída to bude. Jeb*t Jar Jara Abramse, který u Amazonu ztratil dobré slovo za své naprosto nezkušené učedníky McKaye a Payna; jeb*t Amazon za zničení Tolkiena, za manipulaci s recenzemi a za nahánění zhlédnutí u poslední epizody (pomocí reklamy, která vyhodí uživatele z přehrávání, takže musí zapnout díl znovu). Pokud máte pocit, že jsou Prsteny (objektivně samozřejmě) kvalitní... podívejte se schválně ještě jednou, pozorněji. ()

hronikpetr

No, šel jsem do toho s tím, že to bude průšvih (co jsem četl a viděl recenze). Musím ale říct že jsem byl celkem mile překvapený, sice černá trpaslice, černý elf a sem tam věci že kdyby to viděl sám Tolkien asi by vlastnoručně uškrtil, ale na dnešní dobu to celkem šlo.. Rozhodně se mi líbí příběh Saurona a Gandalf.. Jsou zde pěkné odkazy.. Pro milovníky trilogie filmové dobře, pro milovníky knih a originálů určitě ne.. Za mě pěkných 80% ()

slovan.mma odpad!

Ďalšia woke Dúhová BLM agitka. Nevadí že scenár je chabý a plot impotentny,hlavny je "the message"... Hnus a škoda času. P.s. nabudúce by mali skúsiť transgender čierneho vozickara... ()

zekon

Mnohem víc spokojenější než u přeplácaného Hobita. Oproti Zaklínač odpadu se autoři drží předlohy podstatně lépe. ()

lusst

Dôstojná fanfikcia zo sveta majstra Tolkiena. Skvelý vizuál, hudba, výprava a ani United colors of Benetton mi nevadili až toľko ako som čakal. Jasné, je tam nejaká vata,ale to už k seriálom tak nejak patrí. Čakal som průser, no za mňa spokojnosť. ()

peto.smeto

Rings of Power. Seriál, ktorý mal vďaka obrovitánskemu budgetu potenciál ukázať Tolkienov svet novej generácii fantasy nadšencov, pre ktorých bola pôvodná filmová trilógia v réžii Petera Jacskona spred dvadsiatich rokov už príliš zastaralou záležitosťou. Ono sa to vlastne v mnohých ohľadoch podarilo, bohužiaľ nie v tých zásadných, vďaka ktorým by táto televízna veľkovýpravná show nadobudla pre divákov absolútne kolosálnu atraktívnosť. Ja osobne som sa snažil všetkých osem epizód pozerať nezaujato voči pôvodnému dielu, ale počiatočné sklamanie nahradilo veľmi zvláštne rozčarovanie, kde sa vám ani za toho boha neviem rozhodnúť, či sa mi to páčilo, alebo či by som to celé poslal na smetisko dejín nepodarených produkcií. Celkový vizuál a CGI sú až na pár výnimiek vkusne podmanivé, hudba majestátna a epická, no casting hercov a ich dialógy, tam to už hapruje vo veľkom. Dej sa hýbe dopredu asi ako slimák na rýchlostných pretekoch, prepracovanejšie kostýmy a parochne mala kedysi na začiatku deväťdesiatiek Fantaghiro, a výzor elfov sa tvorcom podarilo dokaličiť natoľko, že som pri niektorých scénach doslova vyprskol od smiechu. Aby som len nepindal, nájdu sa tu aj svetlé a možno až krásne momenty, ktoré mi pripomenuli ako veľmi milujem príbehy zo Stredozeme, ale tých je žalostne málo. Za mňa prevláda rozpačitosť a poriadne okatý pocit odfláknutosti, o to prispôsobenie sa dnešným očakávaniam by ani tak nešlo, keď si človek zvykne. Ak má tento seriál pokračovať ďalej až do piatej série, tak najbližšie omnoho väčšiu dávku snahy a pohranie sa s dejovými linkami, možno by to ešte mohlo mať aj šmrnc. ()

JKB

Tvorcom seriálu sa behom natáčania podarilo najväčší rozpočet v histórii seriálu asi niekde stratiť. Jednomiliardovú slávu tu budeme hľadať márne. Od otrasných hereckých výkonom po scenár pravdepodobne napísaný absolventom základnej osobitnej školy trpiacim poruchou osobnosti je tento výtvor na zaplakanie. Viac opisovať túto katastrofu je rovnaká strata času ako ju pozerať. Rings of Power alebo: Try not to get brain damage and die of boredom challenge. (Tolkien sa obracia v hrobe) ()

Isuzu

Ozaj veľmi, ale veľmi slabé...Na to, že toto je materiál, ktorý sa snáď nedá pokaziť, toho tvorcovia pokazili až príliš veľa. Áno, vizuál je krásny, ale aj tam by sa niekedy dalo ubrať (naozaj je nutné, aby v Númenore boli asi 3 obrovské sochy na každý druhý meter štvorcový plochy?). A to je k pozitívam asi tak všetko...Jediné, čo ma udržalo pri sledovaní až do konca bolo, či sa teda ten Sauron objaví...Ani to nakoniec nestálo za to čakanie. Nehovoriac o veľmu urputnej až trápnej snahe o "hlboké dialógy" (ktoré naopak vyznievali ako zbierka motivačných citátov) a neskutočne plochých postavách, ktoré sa za 8 dielov nikam nepohli (jediné malé plus za Durina s Elrondom). Veľmi veľké sklamanie a tú druhú sériu zapnem, len ak si prečítam na konci série, že niekto naozaj zapracoval na scenári...Škoda. ()

ArgeeMan

Prvních šest dílů jsem se neskutečně nudil, až jsem u každého z nich nudou regulérně usínal. Zbytečně táhlé dialogy, které kolikrát neměli žádný zásadní vývoj pro příběh. Málo akce. Málo příšer. Málo svižných prostřihů. Od sedmého dílu se konečně začalo něco pořádného dít a proto hodnocení 3/5. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

29.11.2023

Seriálový Fallout má datum premiéry

Seriálový Fallout má datum premiéry

25.10.2023

Seriálová nabídka streamovací služby od Amazonu se brzy rozroste po Pánovi prstenů o další slavnou značku. Už příští duben totiž na Prime Video dorazí adaptace kultovní herní série Fallout od… (viac)

Akční Citadela se dočká další řady

Akční Citadela se dočká další řady

26.05.2023

Amazon opět zatřásl svými bezednými měšci na peníze a potvrdil dříve avizovanou druhou sérii akčního seriálu Citadela. Projekt, který měl poměrně komplikovanou cestu na obrazovky a několikrát změnil… (viac)