Pán prstenů: Prsteny moci

• USA The Lord of the Rings: The Rings of Power
USA, (2022–2024), 17 h 57 min (Minutáž: 65–72 min)

T2

║Rozpočet $465miliónov (715miliónov to je vrátane práv)║ __1.séria__ No, zhrnuté, podčiarknuté ide jednoznačne o najväčší možný prúser. Dobojoval som to poctivo po posledný diel prvej série.... á ach jaj, tak nesympatické zlé obsadenie, kde si nedokážete obľúbiť ani len náznakom nejakú postavu, ktorá by aspoň trochu prirástla k srdcu a k tomu ohromne povrchné, nudné dialógy až hrôza. Nuž nemôžem ani kvitovať technickú stránku a vizuál, ktorá za ten rozpočet mala byť ohromujúca, málo záberov zaujme, či troška ako že strhne, neponúknu nám nič dechberúce, kopírovanie hudby Howarda Shore to fakt nezachráni, keď produkcia pôsobí vo všetkých smeroch zmatočne, nezaujato. Nesrší z toho žiadna sila, iskra, o atmosféru to neškrkne, skôr to poväčšinou pôsobí nechcene úsmevné. K tomu masky (okrem škretov) a vlasové dekorácie sú na facku ale že moc. Rytierska zbroj, brnenie príde strašne umelá akoby vojaci - komparz vybehli rovno z výpredaju od hračkárstva Dráčik. Nie som zrovna veľký fanúšik LOTRa ale rád si s chuťou pozriem vždy Spoločenstva prsteňa ale toto čo ponúkol Amazon je veľký zlý nepodarený vtip, ktorý radšej nemal uzrieť svetlo sveta. /20%/ ()

verbal

Nemyslete si, soudruzi, že je toto je snad nějaká „podprahová účelová manipulace“, jak nás naprosto směšně napadají ty odporné konzervativní živly, nepřátele strany, lidu a Mumulendu, se kterými záhy po bolševicku řádně zatočíme!!! Kdepak, na vše existují naprosto exaktní a nerozporovatelné důkazy, a to zejména v podobě ztracených a nikdy nenalezených spisů „Silmarillion bygyns aneb nezpochybnitelná revizionistická pravda o rasistické Středozemi“ známého progresivisty, inkluzníka, homofila a feministy – soudruha Tolkiena. Výše zmíněná publikace se zabývá událostmi ještě před Prvním věkem, kdy Hobitci obývali tenkrát velmi temný Aman, a byla to pěkně zkurvená, necivilizovaná, agresivní a dobyvačná pakáž, která bez skrupulí kolonizovala a zotročovala celý tehdy známý svět, vytírala si výsměšně prdel i ušlechtilými elfy a trpajzlíky měla za podřadný gasarbajtří póvl. Až se jednou naštěstí stalo, že předpisově probuzený a solidně nadržený hobitek jménem Lačnopyj Negrorád podlehl při svých konkvistadorských toulkách zaostalým jihem Hytheru, kam tenkrát ještě hobití noha nikdy nevkročila, šarmu podivné čokoládové bytosti, dnes díky Kronikám pověr známé jako Latoya Lumumbu, a i přes přísný zákaz zpátečnické, přísně eugenicky vládnoucí hobití garnitury Amanu ji bezuzdně vyprcal. Načež mu Latoya po šesti měsících potratila trojčata, dva syny a dceru, které šťastní rodiče pojmenovali Mandelín, Kládomil a Žaneta. Ve snaze zajistit své nově nabyté rodině lepší a civilizovanější život, plný lásky a podpor, odvezl je, a to včetně veškerých chtivých příbuzných své družky, čili asi tak stohlavou vesnici, zpět do Amanu. A jistě si dovedete představit ty odporné předsudky, xenofofobii a perzekuce, zamítání dávek, nechutné nucení je vzdělávat se a pracovat a jiná úděsná příkoří, kterým museli naši hrdinové čelit. Ti však ve své kulturní svébytnosti neochvějně vytrvali, až došlo na historickou událost, která ty zkurvené bílé hobití huby přinutila vytáhnout si hlavy z prdelí a revidovat svou ryze předsudečnou páprdovitou konzervativní ideologii, ani trochu nezakládající se na empirii. V roce 3685 Předprvního věku připlula totiž do Amanu delegace elfů z Nevrastu (česky „Nevražín“), sice tak trochu buzny, ale jinak veskrze árijská verbež, co se sice již předtím probudila na březích Curviénenu, ovšem probudila se evidentně špatně, aby s hobitky dojednala alianci v uzurpování podřadných a nikdy neviděných ras na celé tehdejší Zeměplacce. No a co se nestalo?! Samotný bratr elfského imperátora Buzolnda XXII. se nejprve zakoukal do ebenového mikrofešáka Kládomila Negroráda - Lumumby. To ovšem uvádím jen pro dokreslení oné zjevné, historicky podložené naprosté přirozenosti, protože jinak z toho byla dost slepá větev, ač plná lásky a ruptur. Tou přelomovou, radostnou a stěžejní událostí ve skutečnosti bylo, že Buzolndův syn Legomamlas naprosto propadl hnědému, a již tehdy kapku otylému, to víte hobití geny, kouzlu Žanety (pozdější věhlasné elfské královny Mathroniel Dolcevithy I., která ve slavné Bitvě kovů porazila vojska temného lorda Morgoshe). Načež tento svazek vyvolal až revoluční vlnu revisionismu v celé Středozemi i mimo ni, všichni náhle toužili mít doma alespoň něco hnědého, hýčkat si to v bavlnce a navěky chtivě respektovat kulturní rozdíly, ač se od mazlíčků podobného respektu nikdy nedočkají. A tak to tam černalo a černalo, až už se na tu temnotu ani Sauron nemohl dívat … Ale nemyslete si, i tato zářivá asimilační historie, směřující ke sluníčkovým zítřkům Mumuzemě měla své stinné stránky. Jako příklad bych uvedl jeden z mnoha politováníhodných incidentů, popsaných v kapitole 28 - „Středozemské sufraštětky“, kdy vnučku Žanety a Buzolnda – Smilněnu Buřtorádovou - rasisticky znásilnila na párty v Mordoru banda zkurvených šovinistických skřetů poté, co tančila nahá na stolech a pak je kouřila na hajzlech, načež si to oni zcela patologicky až sociopaticky vyložili jako konsenzuální souhlas!!! Ovšem ani Smilněna nezůstala spravedlivě nepomstěna! Cestou domů totiž potkala právě poprvé na povrch ze šachty vylezšího slavného trpasličího krále Thuporina Macatého Palcáta. A to víte, byla tma, ona měla po tom bukkake držku celou pocákanou skřetokulátem, který je, jak známo, černý, tudíž ji Thuporin, věčně zlitý žaludovým pivem a nikdy nepohrdající ani jeskynními trolicemi, považoval za exotickou a seksy fousatou trpaslici, poprvé v životě Smilněnu pořádně dotáhl, a ta zůstala sice trochu podměrečným, ovšem solidně osvaleným fešákem v mithrilových slipech uhranuta až do konce svých dnů, což mělo za následek mimořádně plodnou generaci ebenových trpaslíků. Tak vidíte, soudruzi! Nade vši pochybnost prokázanými a zcela nespornými historickými fuckty jsem vám, vy zkurvení zpátečníci, právě konstruktivně doložil, že všichni ti negrolfové, čokobiti a afroslíci mají v anglosaské mykologii své nezpochybnitelné a nezaměnitelné místo, úplně stejné, jako například Vikingové či jiní modroocí blonďáci v senegalských mýtech. A ty zvuky, které vycházejí z hovny pokryté hrobky soudruha Tolkiena dozajista nepocházejí z hysterického obracení se, jak scestně tvrdí někteří zkostnatělí páprdové, nýbrž z radostného horizontálního tance nad tou nádhernou inkluzí a asimilací, o kterou ve svých dílech vždy tolik usiloval! Škoda, no. Je to totiž jinak sice kapku natahovaná, ovšem naprosto uhrančivě udělaná fantasy téměř na pět strupů, citlivě respektující Džejárárovu epiku, poetiku i hravost a parádně kompletující toho neprobuzeného zkurveného rasistu Džexna, který mimo pár skřetů neobsadil snad jediného stěžejního mouřenína, zmrd jeden. Avšak zdánlivě nevinné a naprosto jednostranné účelové kurvení mýtů následně vede k účelovému kurvení historie (už se paralelně i děje) a končí totálním zkurvením vlastní kulturní svébytnosti (cuming soon) pro blaho těch „tak strašlivě utlačovaných až genocidovaných“ minorit, jejichž kulturu ovšem bezvýhradně respektujeme a ctíme, protože jsme řádně demagogicky převychováváni bezpáteřní a sterilní milouši, nepokrytě seroucí na hroby svých předků. Prostě neodpustitelné, na hlavu postavené svinstvo, zaštiťující se bojem s větrnými pseudorasistickými mlýny a sloužící výhradně ke kokotporátně cílevědomě budovanému neomarxistickému pasení snadno ovladatelného stáda a k přípravě ovcí na plánované masové stěhování Afriky. Takže na jedné straně skoro pět strupů, na druhé čistý odpad, a to v natolik extremistických protipólech, že se prostě nedají průměrovat. Takže nehodnotím, protože nevím jak. () (menej) (viac)

KarelR

(Po 1. sérii) Vlastně... docela hezká průměrná fantasy? Některé linky šlapaly, některé bolely, u herců to samé. Nakonec jsem se ale zvládl soustředit spíš na pozitiva, a jelikož Bear McCreary po hudební stránce opravdu nezklamal, přinejmenším něco Prsteny moci trefily na jedničku. Radši si ale nechci představovat, jak mohly vypadat, kdyby je napsal a natočil někdo výrazně schopnější... ()

Algernons

Po velmi příjemných úvodních dvou epizodách to byl trochu porod, hromada linek, které se ještě víc a víc větvily, hromada postav ke kterým si divák nestihá udělat vztah a je prostě nemožné se zajímat o 10 linek a 50 postav. V tomto ohledu mohla být první série o dost osekanější a učesanější, avšak poslední 3 díly to začalo zapadat do sebe a utvořilo to vlastně dost uspokojivou první sérii, která je solidním úvodem. Má to hromadu problémů, ať už střih některých scén, logika některých předmětů nebo událostí, slabší postavy i dialogy. To vše je , ale vyváženo momenty která naopak excelují. Ve spoustě věcí je to tedy hit & miss strategie. Možná se ten scénář a preprodukce mohla péct o půl roku déle. Určitě se ale nejedná o průser jak si všichni mysleli, navíc ten krásný vizuál a hudba to krásně pozvedá. Nakonec dávám tedy 6,5/10 trochu tomu nadržuji, ale vlastně se těším na to, jak to bude pokračovat. Přišlo i dojetí, tak co vlastně člověk může chtít víc? ()

DaViD´82

S trochou toho obrácení očí v sloup (do)koukatelné. Ovšem i v nejzdařilejších momentech přinejlepším průměrné (no dobře, v závěrečných třech epizodách je pár výtečných scén). Největší problémy jsou v konceptu, charakterizaci, dialozích, neprotínajících se liniích (že dvě nejsou ani do počtu, je téma samo pro sebe, nemluvě že nejlepší linie je zhola zbytečná). Tedy aspektech, které i když se nakrásně podstatně pro další série zlepší, tak na pozdvihnutí z béčkových vod to stačit nebude. Je smutné, že McCreary pro to dělá více než kdo jiný. Pokud (a je to velké pokud) se dokážete přenést přes degradaci "LOTRa" (jedno zda literárního či filmového), tak jako tuctové špatně napsané fantasy je to obstojné. Což je trestuhodně málo. | S1: 3/5 | ()

Fr

„K ČEMU JE DOBRÉ BÝT NAŽIVU, KDYŽ NEŽIJEME DOBŘE…“   Pohádka ze světa LOTRa. Ano, sere mě, že je elf nebo trpaslík černej (a že nemá vousy). A že… ale už jsem velkej kluk, kterej chápe, že svět není v pořádku, takže to vytěsňuju…(Navíc jsem na to kurva byl vod vás připravenej!) Naštěstí se mi nesnažej namlouvat, že trpaslík je bukvice, takže furt ještě může bejt hůř…  Zdá se mi, že na tom ty prachy nejsou znát. Naštěstí se to pak lepší (a lepší!). Pohádka. A tak to beru. (Navíc tipuju, kdo je kdo?) Celkem mě to bavilo. Chybělo mi víc emocí, chyběla magie vyprávění. Ale třeba Sauron i Gandalf mají zajímavej příběh. Jinak je to samozřejmě zklamání, který dává vyniknout genialitě vyprávění Petera Jacksona.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) J. R. R. Tolkien a jeho dodatky k „Druhýmu věku Středozemě“, neznám. 2.) Mám srdce větší než nohy (a nebo obráceně).  /// Thx za titule „Ludmila Vodičková a Kateřina Hámová“.                  PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Velký seriálový návrat do Středozemě mohl být působivější, ale většinu fandů nejspíš zklamal, já se přesto budu řadit k těm spokojenějším divákům, protože ikdyž to nedosahuje kvalit Jacksonovy trilogie, pořád je to lepší než jakékoliv jiné fantasy poslední doby. Amazon se práskl přes kapsu a natočil jeden z nejdražších seriálů, sice by člověk očekával, že peníze šly na akci a té tu překvapivě moc není, což je pro mne jediná taková větší výtka, ale jinak jsem se výborně bavil a každý týden těšil na každý díl, což je u mne pozitivní vizitka. Lore od LOTRA je v jádru hodně cool a všechny ty rasy, postavičky, názvy měst, jména, zbraně, creatury mě hodně fascinují a velmi baví. Některé dějové linky byly slabší . Chluponozi na tom se shodnem všichni, nejméně zajímavá linie. Hodně mě bavil Arondir ( kritizovaný černý elf je paradoxně jedna z nejlepších postav) a záporák Adar je vynikající ( byť neměl tolik prostoru, kolik se žádalo). Galadriel i Halbrand hlavně v Numenoru pecka, Durin a Elrond velká paráda taktéž, takže postavy mi k srdci přirostly a žádná mě vyloženě neotravovala. Nejlepší díl je Údun, jedna velká akční nálož se skřety, tam jsem si rochnil blahem a potěší i fakt, že to je překvapivě brutální, což LOTR byl odjakživa PG-13. Bavily mě dialogy, vizuál, výprava, herci, temnější atmosféra a spousta easter eggů. Já osobně s tím neměl žádný velký problém a věřím, že s dalšími řady to půjde vše razantně ještě k lepšímu. Tedy větší příslib akce, temnoty i lore. 7.5/10. ()

B!shop

Ja fakt nevim, co si o tomhle myslet. Pokud to budu brat jako fanousek Jacksonovo filmu, tak mi tady asi nejvic chybi takova ta poetika a silny postavy, tohle je proste "jen" dobre vypadajici fantasy s naprosto, ale naprosto prisernym castingem. Nechci tvrdit, ze by herci hrali spatne, to ne, jen jsou proste absolutne nezajimavy a bez charismatu. Az teda na par drobnejch vyjimek, ale to se bohuzel bavime o vedlejsich postavach. Pokud serial budu brat jako fanousek Tolkiena, a to jsem ty knizky cet fakt uz davno a spoustu detailu si uz nepamatuju, tak budu leda tak nasranej, co za pribehovej paskvil to tvurci vymysleli, protoze co si budem povidat, dej je naprosto utahanej a stupidni. No a pokud to budu brat ciste jako fanda fantasy serialu, tak bych to asi shrnul neurazi, nenadchne, nekterej dil lepsi, nekterej horsi, vizual moc peknej, hudba prumerna, vytka na herce a dej bohuzel ale plati. Takze sice muzu nadavat sebevic, co za sragoru to Amazon spatlal, ale stejne sem si tech 8 dilu celkem uzil a druhou serii skouknu taky. ()

Gimli

Čekal jsem, že seriál půjde novou cestou, ale přidržel se Jacksonova vizuálu, což považuji za chybu, přestože mám Jacksonovu trilogii velmi rád. Jiné pojetí by podle mě bylo vítaným osvěžením, které by mohlo kompenzovat nedostatky pramenící ze snahy scénáristů roztáhnout relativně krátkou a plochou předlohu do mnoha seriálových hodin. Každopádně tento seriál lze celkem bez újmy sledovat a já jsem stále zvědav, jak to bude dál. ()

Slasher

S01: Jasně, komu hrozně záleží jakou barvu kůže má která fantasy postavička (...), že to tu je samá ženská hrdinka (...), a nebo jak přesně co Tolkien zamýšlel a popisoval/ popřípadě fixuje se na Jacksona, bude zdá se nespokojen. Moje očekávání byla fajn pohádka + nějaký ten přesah, což jsem dostal. Řada impozantních krajin a měst Středozemě, poctivý skřetí masky, s výjimkou E07 svižný tempo a dostatečně poutavý děj, bavilo mě i po stránce hlubších témat; síla zášti davu lůzy a kmenová my vs. ostatní mentalita, pomíjivost velkých civilizací a motiv s ničivou potopou, nebo myšlenka poznej temnotu a zlo než začneš sám konat dobro... Co mi tu chybí nejvíc, je hvězdnější obsazení a alespoň fakt sympatická jedna postava. 75% ()

Psychor odpad!

Zlo nemůže vytvořit nic nového, může pouze zkazit a zničit to, co dobré síly vymyslely nebo vytvořily.“  Jacksonova filmová trilogie si okamžitě získala srdce všech fanoušků fantasy, jelikož se jedná o velice zdařilou a nebývale věrnou adaptaci Tolkienova díla. A není se čemu divit. Tvůrci do snímků totiž nevkládali žádné politické názory, vlastní zprávy či témata. Místo toho se snažili analyzovat, co bylo důležité pro Tolkiena a tomu následně vzdávají hold. Podle sociálních inženýrů z Amazonu však nejslavnější fantasy všech dob potřebovala opravit, a tak Tolkienův unikátní fikční svět znetvořili do podoby, která je genderově dostatečně reprezentativní a reflektuje rasovou diverzitu dnešní doby. Drobné odchylky od zdrojového materiálu jsou pochopitelné, a mnohdy i žádoucí, leč v případě The Rings of Power se proces adaptace nejspíše omezil jen na jména postav. Pochybuji, že drsná válečnice ve zbroji někomu asociuje pravou Galadriel, tedy čarokrásnou éterickou bytost, jež vládne nepoznanou a mocnou magií. Při pohledu na nově vytvořené postavy typu krátkovlasého afroelfa Arondira či bezvousé trpaslice Disy z čeledi Dlouhovousáčů už jsem dokonce zvažoval ukončení projekce. Pigment melanin, který zabarvuje kůži, se evolučně vyvinul jako obrana proti ultrafialové složce slunečního záření. Je mi záhadou, kde k němu přišla trpaslice žijící v podzemí... Tolkien se musí obracet v hrobě. Odpad! ()

xxmartinxx

Co do production vallues bezprecedentní, co do příběhu plně uspokojivý kus televize. Chápu, pokud někomu vadí pomalé tempo a (Tolkienově stylu a žánru umělého mýtu věrným způsobem) jednorozměrné postavy, ale já osobně s tím tak velký problém neměl. Utáhlo to 8 epizod a za rok si dám rád další řadu. ()

3DD!3

Rozdrobený děj, zbytečné linie a usínací tempo nezachrání ani fantastická výprava a drahé trikové scény. Zkrátit na dvouhodinový film, odebrat vyloženě debilní dialogy mezi Galadriel a kýmkoliv, zhutnit hobití linii a odstranit polovinu elfů. Velké zklamání, druhou sérií to rychle ukončete. ()

Hitman_47

Je velká škoda, že tvůrcům záleželo na politické korektnosti a rasových/genderových tabulkách více, než na scénáři a schopné režii ... ()

berg.12

Největší chybou Amazonu bylo, za každou investovat do drobtů z Tolkienových autorských práv. Protože největší chybou Prstenů moci je, že mají s Tolkienem vůbec něco společného. Mohla z toho být velkolepá seriálová fantasy, takhle to zůstává někde u kostrbatě napsané Narnie. A u přehnané internetové hysterie, protože bych stále volil tohle než filmového Frankensteina jménem Hobbit. ()

Spiker01

Jsem zklamán, jelikož jsem seriál bránil do poslední chvíle. Dlouho očekáváný rozšířený vstup do Tolkienovo světa to měl těžké v podstatě od první fotky, ale čert vem ty pseudoskandály s neúctou k předloze a černými elfy, mnohem horší pro mě je, že mě seriál od první chvíle nechytl a nenapravil to až do konce. Vizuálně se sice bylo na co koukat, nicméně apka Amazon Prime by chtěla ještě vyladit, protože ačkoliv jako první seriál na této službě Lotr podporuje 4k a Dolby vision, kvalita mi povážlivě klesala (mám rychlý internet, ale bohužel vyšší latenci). Poslední díl byl ještě zdaleka nejlepší, ale bylo vážně trapné, jak se snaží tvůrci vše polomaticky vysvětlit a dialogy naprosto nepochopitelně žádají po postavách vyslovení určitých jmen, aby to docvaklo vážně každému. V kontextu House of the Dragon, se kterým šly Prsteny moci do přímého souboje, je novinka HBO naprosto rozšmelcovala a mně nezbývá než doufat, že druhá řada bude mnohem mnohem lepší. ()

Rogue odpad!

Force Awakens magic box pattern zas a znovu. Galadriel jako kombinace Xeny a sedmnáctileté arogantní bitch, ženské ušpiněné kopie Froda a Sama, Gandalf, Saruman na voru, teď už jen přidat Balroga a Nazguly a máme to kompletní. Psychopatický hobití klan s heslem "Nobody walks alone" připravený kohokoliv nechat zemřít, aby si později všechny mrtvé připomněli recitálem "we will wait for you". Pokud celá tahle fanfiction sračka s labelem Lotr něco rozhodně být neměla, je to zkurvená alegorie. To by se člověk poblil. Scénář i postavy by líp napsalo i devítileté retardované dítě, takhle hluboké dialogy nepamatuju ani ze straight to dvd klenotů. Do you know why a ship floats but a stone cannot? Because the stone sees only downward. bastardize /ˈbɑːstədʌɪz,ˈbastədʌɪz/  change (something) in such a way as to lower its quality or value, typically by adding new elements ()

Arbiter

Prsteny moci jsou, zejména fenomenální výpravou, kostýmy a esteticky, ale i narativním obloukem, sound designem i soundtrackem, věrné ne tolik Tolkienově předloze (v těch věcech z výčtu, u kterých srovnání má smysl), jako spíš Jacksonově interpretaci (první) filmovou trilogií. Pomrkávání jeho směrem nelze vnímat jen jako uctivé pokývnutí - je to spíš někdy trochu úlisně vlezlý. ___ Bohužel, autory seriálu očividně chvilkama přepadl pocit,  že pro divácký úspěch je nezbytné narvat do vyprávění známé postavy, protkat je na sílu celým dějem, dát jim do úst několik hrozně pitomých replik a dodat dostatek epických momentů. Lore proto chvilkama zbytečně trpí (ale fakt jako zbytečně). Jindy ale, v poměrně milých detailech, jsem měl pocit, že sleduju zamilovaný fanfiction se vším dobrým, co to nese. Vcelku vlastně docela příjemný. Lepší než filmový Hobit. ()

LiVentura

První a poslední díl této série za něco stáli... a obecně by se to vše vyprávění neobešlo právě bez těchto dvou dílů, ty dalsi jsou jen balast... Tesim se moc na dalsi serii za dva roky! A song Khazad dum je neuveritelne fabtasticky! ;-) ()

Fiftis

Je to neuveriteľné - seriál je prevažne o mojej najobľúbenejšej postave z Pána Prsteňov - Galadriel a mne z toho po prvej sérií vychádzajú 2 hviezdy. Strašne z toho cítiť Bčko a malý rozpočet. Áno, pre mňa je veľká škoda že Galadriel už nehrá sexi kosť Cate Blanchett, ale Morfydd Clark celkom ujde a obľúbil som si ju v tomto seriáli. Príbehy o ostatných veciach ale nudia. Nebavia ma elfovia, nebavia ma škriatkovia a už tobôž ma nebavia nesympatickí hobiti. Tí "chluponozi" ako to zase komicky pomenovali češi mi skôr pripomínajú nejakú cigánsku kočovnú famíliu čo cestuje z Indie za lepším životom. Sklamanie a neočakávam že sa to druhou sériou zlepší. Hodnotenie: Epizódy: 1* / 2,5,6,7 ** / 3,8 *** / 4 **** ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

29.11.2023

Seriálový Fallout má datum premiéry

Seriálový Fallout má datum premiéry

25.10.2023

Seriálová nabídka streamovací služby od Amazonu se brzy rozroste po Pánovi prstenů o další slavnou značku. Už příští duben totiž na Prime Video dorazí adaptace kultovní herní série Fallout od… (viac)

Akční Citadela se dočká další řady

Akční Citadela se dočká další řady

26.05.2023

Amazon opět zatřásl svými bezednými měšci na peníze a potvrdil dříve avizovanou druhou sérii akčního seriálu Citadela. Projekt, který měl poměrně komplikovanou cestu na obrazovky a několikrát změnil… (viac)