Nori pochybuje o svých instinktech, Elrond se snaží dodržet svůj slib, Halbrand zvažuje svůj osud, Jižané se připravují na útok. (Prime Video)

Martrix

Nemůžu říct, že mě to nízké hodnocení překvapuje. Sám jsem v rozpacích, protože v tom nevidím podvod na diváka, ani snahu jen rýžovat. Vnímám, kolik prostředků a energie bylo vynaloženo. Že záměr byl udělat něco úžasného, co diváka potěší. Občas je to až přehnané. Výprava je místy nesmyslně naddimenzovaná. Třeba prostý odjezd z města, působí zbytečně pompézně. Scénář je ale naopak slabší, takže to někdy působí, jako prázdná paráda. V této epizodě vcelku slušně zafungovaly přechody mezi linkami, potvrdilo se, že minimálně jedna z nich se odehrává v jiném čase. Což je dobře...trochu to celý seriál zhutnilo. Přesto...Galadriel line mě pořád moc nebaví. Chluponožka a pan S....dost se to táhne a skřeťácká linka byla naprosto neobsažná. Dívá se na to dobře, ale že bych se nějak těšil na další epizodu, jako u jiných seriálů, které mě chytly ...to určitě ne. Možná je potíž v tom, že jde o prequel. Všichni víme, kam to vede, že jde jen o prolog k velkému příběhu se šťastným koncem. Není o koho se bát a víme, že veškeré snahy skončí v této éře neúspěšně. Víme kdo přežije a známe osudy mnoha postav. Podobně na mě ta prequelovitost nefunguje, ani v Rodu draka. ()

elanius

Bohužiaľ ďalší úpadok. To zúfalstvo začína byť až moc očividné. To ako sa od začiatku seriálu pristúpilo k dejovej linke má za následok absolútnu neexistenciu vzťahu medzi divákom, postavami a príbehom. Celý diel spočíva len v strihoch na inú lokáciu, kde sa do zblbnutia vznešene debatuje o ničom. Celý hodinu a štvrť dlhý diel zachránil Elrond a Durin jednou extra vydarenou scénkou. (4/10) ()

Sany33

Príbeh: Numenorská armáda sa naskladala na tri lode a vyplávala do Stredozeme. Elrond musí porušiť prísahu aby spasil svoj ľud. Chlponohovia putojú ďalej a do cesty sa im stavajú stále väčšie prekážky. Ľudia juhu sú pripravený brániť svoje domovy aj za cenu vlastných životov, teda aspoň niektorý. Prevedenie: Dejová linka okolo Balina a Elronda ma doslova vytáča ale pevne verím, že je dôležitá a preto sme jej svedkami. Na druhú stranu Južania ma dosť bavia po novom aj s Numenorskou armádou, ktorá kántri škretov. 75% ()

drackula

Drží si to líniu z predošlej epizódy. To znamená stále úchvatný vizuál a ako bonus podmanivá hudba. Už by to ale namiesto zákulisného/politického/osudového motania, chcelo niečo zásadné. 70% Amazon ()

Anet21

⚪Fraška, aneb ako silné ženy Amazonom otriasli.⚪Piaty diel z ôsmich a dej sa stále motá v kruhu. Tak, hlavne, že sme tento diel dostali hneď na začiatku jeden prudko feministický rečnícky prejav a jeden prudko feministický zápas 1v6, v ktorom emancipovaná Galadriel poľahky prebila šiestich mladých trénovaných chlapov. A že teda táto scéna stojí za to, divák nevie, či sa smiať, či plakať. Pôsobí to celé ako paródia - od herečkinho herectva až po trápne slabú choreografiu boja, v ktorom sa Galadriel pohybuje asi o polovicu pomalšie ako ostatní herci, no všetci jej aj tak zázračne uhýbajú, potkýnajú sa pred ňou a pod., aby ona mohla byť za výbornú bojovníčku - k smiechu a zatiaľ najblbšia scéna (ak nerátame tú skoro rovnako blbú z minulého dielu, v ktorej zavrela 4 kráľovských strážcov do väzenia).⚪Znova sa objavuje linka s hobitmi, znova nestojí skoro za nič, asiGandalf, ktorý sa skôr podobá na starého Pierra Richarda si zase strihne 1v3 súboj proti škaredým cgi vlkom, ktorý celý nemá ani napätie, ani nápad.⚪Ono, celý seriál pôsobí, že pri jeho tvorbe nikto nerozmýšľal, všetko je buď až bizarne amatérske alebo úplne nefunkčné, po piatich dieloch sa divák ani nesmeje tomu, čo vidí, len čaká, kedy diel skončí (aj v tomto diele napr.: scéna, kde sa vyleje olej vo vnútri lode, zapáli sa, daná loď vybuchne, ale následne vybuchujú aj ďalšie lode, aj keď ich sa oheň ani nedotkol, alebo scéna, v ktorej elf popiera, že by niečo vedel o bájnom hľadanom kameni, a potom, keď elfský kráľ od neho asi na 2 metre poodíde vytiahne presne ten kameň z vrecka a začne si ho obzerať, pričom kráľ to môže z diaľky krásne vidieť....)⚪Inak, kde sú tie miliardy na výrobu stále nevieme a už by som bola naozaj ochotná veriť, že sa väčšina rozkradla.⚪ ()

Reanimated

Po EP4 jsem řekl, že tomu dám ještě šanci. Hmm... ty dialogy ale trhaj uši. Děj je totální nesmysl. A ten swordfight Galadriel. Dávám jednu hvězdu za hudbu. A tím nemyslím tu písničku ze začátku. To bylo fakt plivnutí na Tolkiena. Oni absolutně neumí ty "callbacky" dávat s citem. Největší fail je casting (Galadriel, Gil-Galad, Celembrimbor, Miriel...) a scénář. Ten fakt psaly nějaké AI od Amazonu. ()

kenkaku

Je zvláštní jak děj v druhé polovině “zčernobílal”. Prakticky cokoliv co se děje okolo blond-pipky (která se nonstop tváří jako protivná nafoukaná pinda) je nezáživné, až otravné. A cokoliv mimo nabízí něco zajímavého. O to víc mě štve, že se děj věnuje více té jedné otravné linii (přitom ostatní jsou mnohem zajímavější a s větším potenciálem než sledovat blbečka v přístavu, co neví co chce). Za mě top linii (se Skřety) je věnováno času nejméně. ()

KoRner

Riadna vata... Tak nakoniec konečne vyrazili ani neviem kam za neviem kým (to je jedna novinka, asi to nie je Ten, ktorý sme si všetci mysleli). Tá hrdinská hospodyňa, či kto to je, je na zabitie... Raz má prihovor, ako sa tých pár sedliakov postaví mnohopocetnej armáde a potom plače, že sa to nedá... To jej fakt trvalo tak dlho si to uvedomiť? Prosím, dúfam, že nepobije pol ohyzdej armady, lebo sa na to môžem...  Už sme za polovicou seriálu a namiesto gradovania to ide dolu vodou. ()

SpaceOdyseus

Presteva me bavit sledovat Isildurovo potloukani, kdyz vim, ze do Stredozeme odpluje a jak skonci. Prestava me bavit vecne nevynucene girlpower sceny, ktere jsou zpravidla podporene hloupou akcni choreografii. Prestava me bavit arogantni Galadriel hrana slabou hereckou. Prestava me bavit nedomyslene otukavani harfootu s clovekem trvajici uz ctyri dily. ()

Litvicek

Jsme zřejmě v půlce seriálu. Zatím se všude událo úplný hovno. Postavy jsou relativně u prdele a děj celkem bych řekl, že taky. Ale! Koukáme na nejdražší seriál od Amazonu a souvisí to s Pánem Prstenu, takže jedeme dál. Zatím tedy bída. Spoustu dějových kiksů a zpracovaných hloupostí máme za sebou, tak snad si trochu zlepšíme chuť. ()

Mitin

Elrond "Prdel" mě pobavilo. Galadriel vs Númenoriens je něco jako scéna z parodie. Ne pardon, celá tahle sračka je jak nějaká špatná parodie. Většina postav je k smíchu, ale Galadriel je vážně mezi nejhoršíma postavama v dějinách. Nic nedává smysl, tohle snad nemohl napsat někdo s mozkem. Každý díl má hodinu a nestane se absolutně nic! Přes 5 hodin a tempo seriálu je svižný jak když jdu ve 3 ráno po tmě na záchod. Díl od dílů je náročnější tuhle telenovelu přelouskat, poslední epizodu budu pravděpodobně koukat z mentálního ústavu. V ústavu už jsou pravděpodobně jedinci, kteří si myslí, že tomu někdo dává špatný hodnocení kvůli rasám. A sami dají větší hodnocení jen kvůli ostatním lidem. Tak se prosím propleskněte! Jedinej rasista je tady Amazon, kterým jde jen o to poštvat proti sobě lidi a tím hodit všechnu kritiku na "nemáme rádi černý lidi". Odpad by to byl i kdyby RoP byl bílej jak stěna, v House of Dragon diverzita nikomu nevadí, tak se přestaňte vymlouvat na "lidi dávají odpad protože jsou rasisti"! ()

Warle

Hudba, výprava a efekty nádherné. I dějově se to začíná pomalu otevírat. Skřeti a Durin jsou super. Ani ten černej elf mi už tolik nevadí i když mě to jeho obsazení furt trochu irituje. Škoda jen té Galadriel, tam to prostě furt herecky a scénáristicky vázne. Ale jako seriálové putování fantasy světem na jedničku. Těším se, že to časem dám znova na jeden zátah. ()

Sochorisko

Tak jsem zase zklamán. Nechám stranou jasné nesrovnalosti s předlohou, obsazení černých hobitů, dokonce i převládající feminismus ale ta lenost, trokost a odtažitost s jakou nám jsou NEprezentováný jednotlivé postavy a charaktery, ti je běs. Další díl, kde se nic nestalo, rozvleklé zdlouhavé stopáže koukající do nikam a zápletka tak “vypjatá” že sem si málem vyrval vlasy. Pořád představují nové a nové postavy… ale měli by taky něco už sdělit! A ta prkenatost Galadriel? To je děs, ta hraje ikonu, která je jak podstrčená loutka bez charakteru, bez charismatu, bez elánu, co to je, ta působí fakt odporně, bohužel, vůbec nesedí. ()

Spacecore

Jako německá TV fantasy na sobotní dopoledne by to bylo na 5 hvězd, takhle je to fakt průser. Možná kdyby se to sestříhalo, bylo by to lepší. Si vezměte, že na délku jsme někde tam, kde končily Dvě Věže, ale srovnatelně s dějem je to nikde. To je prostě špatně. Já chápu,, že se dneska seriály natahují, ale to není přístup, který si tahle látka zaslouží. Je to sranec. Dokoukáme s ženou první řadu a tím to hasne. ()