Nori pochybuje o svých instinktech, Elrond se snaží dodržet svůj slib, Halbrand zvažuje svůj osud, Jižané se připravují na útok. (Prime Video)

mellon.a

Už by si všichni mohli  přestat stěžovat na Galadriel. Tolkien ji v Silmarillionu nebo v Nedokončených příbězích, teď přesně nevím, popsal jako pyšnou, svéhlavou a nepoddajnou, žádná světice to zkraje nebyla.  Do vznešenosti se prostě musí dorůst. Seriál je skvělý v tom, jak dává postavám určité pozadí a hloubku. Teď, když si představím třeba zrovna tu Galadriel, jak stojí v Pánovi prstenů a září autoritou, dovedu si lépe představit, jak ta autorita vznikla a proč Galadriel všichni uctívají a poslouchají.  Seriál má nejen krásnou výpravu, ale i hloubku myšlenek. Třeba to, co se stalo u skřetů po příchodu lidí, bylo hodně k zamyšlení a hodně aktuální. Jenom to prostě chce  nemít srdce z kamene a mozek z másla. A komu vadí, že to není přesně podle Tolkiena, ať si čte Homéra v originálu a neprudí. ()

Andrestorm odpad!

Tak za prvé to na mě působí hodně nepovedeně a Peter Jackson se musí plácat přes čelo. Je to jak parodie na LoTR elfy, hobity a trpaslíky v jednom guláši. Jako pardon nejsem rasista, Obamu taky nemůže hrát běloch nebo asiat. Hlavně ve středověké fantazy jsou přece jasně dané rasy. Pochopím postapokalyptický seriál kde jsou namíchané, tady mi to prostě hrozně vadí... dále dějové linky - nudné, herci bezcharakterní, scenérie umělé. Za ty prachy nevěřím nikomu ani jejich výkony. Příběh se neposouvá nikam, dá se celý sestříhat do jedné hodiny...Durin a království trpaslíků by bylo za 1* jinak celé odpad ()

Lukinsons-

Zase dementní, nelogický vývoj děje a chování postav, nudná dějová linka v Numenoru, postavy, co mění názor jak nic...furt dokola ty stejně problémy. TOP CRINGE MOMENTY EPIZODY: 1). Elrond se svěřuje 2). Durin přijímá omluvu 3). cvičení s meči ()

horcrux7

Asi som to s hodnotením prehnal... Mám kopec výhrad.... Všetky postavy akoby trpeli miernou demenciou, sú protivne letargické a stále sa niečím nadchýnajú, až mi je čoraz trápnejšie nadchýnať sa (pre niečo) spolu s nimi. A stále mi vŕta hlavou, prečo je Galadriel (dofrasa!) taká nízka...? ()