Nori pochybuje o svých instinktech, Elrond se snaží dodržet svůj slib, Halbrand zvažuje svůj osud, Jižané se připravují na útok. (Prime Video)

Pan.Antonin

„Trpělivost je nejlepším přítelem člověka.“ (Frank Herbert) Hobití linka se začíná zlepšovat, cizinec konečně tento díl nevypadal jako totální idiot a putování krajinou s písničkou oněch chluponohých působilo příjemným pohádkovým dojmem. Akorát ti vlci vypadají jako od Syfy. Jinak moc pozitivní nebudu. Děj se stále dost vleče, zejména na ostrově Númenor, a elfská zápletka s Mithrilem a "vyhasínáním" se mi vůbec nelíbí. Že nebude obsazení tak bombastické jako ve filmech se dalo čekat, ale i bez velkých jmen lze dosáhnout velké podívané. A tady (hlavně u Elfů) mnohdy jen nevěřícně kroutím hlavou. P.S. Númenorští mladíci nejsou zrovna skvělí bojovníci, Galadriel je dost vyškolila. ()

swenyx

Nori se strangerem a skřeti asi jediné přijatelné dějové linky. Vše ostatní je shit. Jako to abych po 5. dílech neměl rád žádnou postavu se mi u seriálu hodně dlouho nestalo. Přemýšlím jestli se hecnu a dokoukám zbývající 3 díly, abych věděl jak moc tragický to je. ()

jjjerry

Tak tohle se asi fakt nerozjede. Pátý díl a stále stejná trapárna. Přiblblí Hobiti ušli pár set metrů a zase se nic nestalo. Jen jsou stále více otravnější.  Jedna hvězdička za to, že tam nebyl černá trpaslice. Jiné plusy mě nenapadají. ()

SuperSheep odpad!

Jen samé nedomrlé mystery boxy a MacGuffiny. A stupňující se prznění Tolkienova světa, nesmyslné až urážlivé výmysly. Že se nás seriál snaží ukolébat nudou ještě neznamená, že si nevšimneme otřesných dialogů, nepochopitelných změn názorů, prkenného herectví atd. Númenor posílá do války nezkušené brance. Místo jejich treninku se Galadriel ukájí v tom jak je lepší. Na lodích jim exploduje TNT a nikdo se nepozastaví nad dvěma plaváčky; jeden je i odměněn. Atd, atp. ()

Tai_K_B

Chtělo by to omezit ty nekonečně nekonečné zpomalené záběry a scény, sledovat je začíná být porod. Ale hudba je fakt dobrá (jen by už možná mohli omezit ten Númenorský motiv, začíná se omrzovat). A výprava je čím dál úžasnější – kostýmy jsou úchvatné. Pobavilo mě šermovací vyučování. Chluponozi mě stále nezaujali, naopak, jejich náladovost a tendence šmahem „odebírat kola“ a exkomunikovat (= odsuzovat k smrti) kohokoli kvůli čemukoli mi začíná být z duše protivná. Ale docela pěkná byla ta cestovací písnička. Zatím to stále celé stojí a padá na přátelství Elronda s Durinem a jsem docela zvědavá, co hodlají tvůrci „vytěžit“ z té inovativní zápletky s mithrilem. Že by se třebas na konci některé sezony ukázalo, že ta apokryfní story o jeho genezi je opravdu pouhý apokryf a půlka elfů pomře v honbě za kusem spásného kamene, než zjistí, že to není žádná elfí duracelka, ale „jen“ superkvalitní fantasy kevlar? Jinak, zbytek děje byl opět jen samé tlachání o cti a hodnotách a předurčenosti a podobných velkých věcech, které už se začínají trochu zajídat. Co budou řešit za deset epizod? Že by scénáristům nikdo nikdy neřekl nic o tom, že stokrát nic umořilo osla? Pardon, diváka? Ale abych jim zase úplně nekřivdila, linie okolo Ostirithu byla dobrá a celková atmosféra taky. ()

MegaBite

Děj začíná pomalu nabírat na obrátkách, ale pořád to není ono. Neříkám, že jsem se nebavil, ale už by se opravdu mohlo začít něco dít. Chluponozí jsou nejhorší a nejzbytečnější část celého seriálu, ale úloha cizince určitě bude důležitá, takže je nebudu zatracovat. 4* dávám už jen kvůli tomu, abych zvedl hodnocení kvůli zoufalcům, kteří dávají odpady (ani díl neviděli) prostě jen tak, protože se na internetu říká, že je to fraška. Takových lidí je mi opravdu líto, celý tenhle seriál je skvěle zpracovaný a tak nízké hodnocení si nezalouží kvůli černému elfovi, trpaslici, Galadriel válečnice a krátkovlasým elfům. Takže závěrem: solidní epizoda, vypadá to, že už se konečně k něčemu schyluje a další epizoda bude velice zajímavá. ()

Krnac

Trpasličia linka to neskutočne ťahala ale tá ľudská sa hýbe extrémne pomaly. Až teraz sa u ľudí len začalo diať niečo poriadne a len predchádzajúcu ep sme zistili ako linka rádoby Hobitov súvisí so širším dianím. Ak chcú týmto tempom dôjsť k bitke so Sauronom ani tých plánovaných 5 sérii im stačiť nebude. ()

Frank2

Nemůžu jinak. Filmy mám hrozně rád ale seriál jim zatím čest nedělá. 5tý díl bych popsal asi takto: Pokud by si člověk po 4tém pustil až 6tý díl o nic by nepřišel, možná by si toho ani nevšiml. Vždyť se tu nic nestalo, ani jeden děj se vůbec neposunul. ()

tata22

Podle mne zatím nejlepší díl, i když tempo není opravdu vysoké. Nicméně si to vychutnávám. Je pravda, že se hodně mluví a málo jedná. Taky bych uvítal více akčních scén a rychlejší posun děje. Ty tři vypluvší lodi s nevycvičenými jelímánky toho asi moc nesvedou ale nechám se překvapit... ()

MoziMedve odpad!

Tento díl představuje docela výrazné odchylky od původní mytologie, a sorry jako ale je to natolik disfunkční změna až to bolí. Tvůrci se snaží imitovat Tolkiena, ale jejich znalosti jsou založené asi na úvodním odstavci na Wikipedii. Tolkien měl rád stromy, žejo, strčme Silmaril do stromu, a pokud do něj praští blesk, bum Mithril! Geniální! Evidentně je znalost původní zcela zbytečná, dokonce obtěžující protože kdo zná původní předlohu příběhu (a nemusí číst Silmarilion, viz dodatky v návratu krále) toho směrování seriálu spíš naštve. V kontextu samotného seriálu, co vůbec jsou ty Silmarily? Divák je bombardován pojmy které by asi měl odněkud znát, protože seriál je nijak moc nevysvětlí ( Silmarily, Feanor, Aule, Earendil), jakoby od díváka předpokládali předchozí znalost, ale pak to celé tématicky rozšlapou, zadupou, zničí. Gil-Galad je lhář a manipulátor, Galadriel je namachrované dětsko, Isildur je neschopný lempl, Hobiti jsou psychopati a tak dál...  Tvůrci se snaží do seriálu zapracovat zvraty aniž by je dostatečně předem připravily, takže "zvrat" poznají pouze lidi co tuší, jak to mělo být původně. Vyprávění seriálu prostě stojí za odpad. Člověk se buď nudí nebo je nasranej.  Co se týče dalších dejových linek, pořád je mi jedno, kdo je MeteorMan. Arondir a vesničani v pevnosti taky nijak nezaujali. Hobití píseň je vykradená od Bilba...  Co člověka mrzí nejvíc je, že na serálu se evidentně podíleli schopný lidi, a herci se fakt snaží ale i vynikající herec s nahovno scénářem zahraje leda hovno. A scénář je na hovno, o tom není pochyb. Místy jenou za čas člověk narazí na náznak něčeho zajímavého, ale není to zlato, je to jenom kukuřice v tom hovně... ()

Ufololog

Mě snad zaujme víc večerníček třeba o Rákosníčkovy. Zase dvojí usnutí, potřetí, abych se udržel sem si u toho musel hrabat v mobilu a občas odhlédnout. Pokusím se to amazonský martyrium dát najednou, ale pochybuju, že se mi to podaří bez čtvrt kila perníku. Zatím to vypadá, že po skončení první série bude jasný, že by se to v pohodě vmáčklo do jednoho filmu, ne li dílu. Víc jak 5ti hodinový čekání na děj ze světa Tolkiena, který mě nadchne aspoň částečně jako zpracování P. Jacksona začíná být doslova utrpením... ()

jarmil8

Působí to strašně lacině. Přes vynaložené prostředky chybí nějaká vize, kvalitnější režie. Občas mám pocit, že se dívám na nějaký rutinní "sword-and-sandal" film. A to, že se děj i po 5. dílu stále tone pouze v náznacích, moc nepomáhá. ()

Bender0101

Dialogy pořád stupidní, stejně jako scénář i akce. Hudba pořád zapomenutelná, ale aspoň (ne)hobití písnička vykradla "not all who wander all lost". Kam se za hodinu posunul děj? Elfové chtějí mithril, Durin souhlasí, že jim pomůže; Guyladriel (silná žena No.1) zmanipuluje neSaurona, aby plul do Středozemě; Númenorejci se nalodí a zvedají kotvy. Naštěstí máme další vývoj postav: zjišťujeme, že Guyladriel, Gil-galad i (ne)hobiti jsou ("překvapivě") horší, než jsme mysleli. Změny/rozhodnutí u Isildura, Kemena a Ëarien (silná žena No.5) probíhají offscreen. Pěkný filler, už teď na 4*.  Pátá hvězda je zasloužená tréninkem Númenorejců. Nemají kasárna, cvičí na ulici u kovárny, ze které právě teď dostali výzbroj, pouhý den před odjezdem, aby stejně nic neuměli. Kapitán Elendil musí čekat na silnou ženu (zde Guyladriel),aby vedla výcvik, protože on je pouze muž. Dúnadani nevědí jak bojovat proti skřetům (i když za to dostali ostrov), podle Guyladriel je nejspolehlivější způsob bodnutí (není); pak  si ve sparingu s ostrými meči povodí tyhle totální amatéry, div se neudělá nad tím, jak je úžasná. Boj má choreografii nestojící ani za lejno, ke všemu špatně natočenou. Guyladriel dá pár rad, které jsou debilní a ukazují její neznalost šermu, ale samozřejmě nikoho nenaučí bodat. Náhodný týpek dostane plukovníka za naříznutí šatů (kvalitní armáda). Všichni jsou spokojení, i když vlastně nejsou pěšáci, ale kavaleristi. Krása, nádhera, tleskám; škoda, že maximum je 5*. P.S.: K destrukci předlohy se vyjadřovat nebudu a zde ji nezahrnuji do hodnocení. ()

Máraˇ5ˇ

Velká škoda, že spíš Amazon neudělal novou trilogii. Věřím, že sestříhat první sérii do 2,5 hodinovýho filmu, mohl to být zážitek roku. Má to úžasné záblesky (v tomhle díle třeba pěkná písnička u hobitů, pochod skřetů a obecně samozřejmě nádherný vizuál a úžasná Tolkienova předloha), jenže jako seriál to vůbec nefunguje. Co se vlastně v tomhle díle stalo? Zase nic, ani po šesti hodinách se přitom nestihly pořádně vybudovat charaktery. Tohle Amazon opravdu podělal... ()