Pán prstenů: Prsteny moci

• USA The Lord of the Rings: The Rings of Power
USA, (2022–2024), 17 h 57 min (Minutáž: 65–72 min)

Recenzie používateľa drackula k tomuto seriálu (9)

Série 1 (2022) (S01)

Nemalo to taký ťah na bránu aký by divák čakal. Vyslovená osudovosť a atmosféra Stredozeme bola citeľná iba v dvoch epizódach. Napriek tomu ide o kvalitné fantasy, ktoré asi nepoteší LOTR radikálov, avšak ja som si ho vcelku užil. Teším sa na pokračovanie. Amazon ()

Stín minulosti (2022) (S01E01)

Úvod bol síce epický, ale potom to išlo do oveľa skromnejších koľají. Predstavených nám bolo množstvo postáv a lokácií a okrem Galadriel žiadna výraznejšie nezaujala. Je to ale asi príliš skoro hodnotiť. Nebol som sklamaný, ale vyslovene ma to nestrhlo. 60% Amazon ()

Na moři (2022) (S01E02)

O niečo lepšie ako úvodná epizóda, keďže sa už dostavilo aj pár vyslovene wow momentov, ako napríklad ríša trpaslíkov. Zlo sa ale opäť objavilo len epizódne a dianie často len prešľapuje na mieste. Už by to chcelo poriadny rozbeh, lebo obrázky sú to síce pekné, ale ocenil by som zaujímavejší obsah. 70% Amazon ()

Adar (2022) (S01E03)

Dianie sa začína výraznejšie hýbať, svet sa stáva stále zaujímavejší a konečne je vidieť aj nejaká línia príbehu. Po prvý raz sa mi stalo, že som si po záverečných titulkoch vyslovene chcel pustiť ďalšiu epizódu. 70% Amazon ()

Velká vlna (2022) (S01E04)

Stále sa na to dobre pozerá, dianie síce na prvý pohľad stojí, ale mne sa páčia tie rôzne zákulisné naťahovačky. Ako som už pár krát písal, nepadol som na zadok ale udržalo si to moju pozornosť. 70% Amazon ()

Odchody (2022) (S01E05)

Drží si to líniu z predošlej epizódy. To znamená stále úchvatný vizuál a ako bonus podmanivá hudba. Už by to ale namiesto zákulisného/politického/osudového motania, chcelo niečo zásadné. 70% Amazon ()

Udûn (2022) (S01E06)

Konečne som mal pocit, že sa v Stredozemi deje niečo zásadné. Budované línie sa prepojili a v závere to príjemne prekvapilo. Dúfam, že seriál nevystrieľal všetku muníciu a že bude v podobnom duchu pokračovať až do finále. 90% Amazon ()

Oko (2022) (S01E07)

Po minulej epizóde je to žiaľ trochu ústup z pozícií, ale aj napriek tomu, je formovanie Stredozeme vcelku zaujímavé. Miestami som mal pocit, že sa pozerám na záverečnú epizódu, takže som zvedavý, čo prinesie finále. 70% Amazon ()

Slitina (2022) (S01E08)

Čakal som asi niečo viac, ale na druhú stranu, pekne to do seba všetko zapadlo a prepojilo sa to s "hlavnou látkou" čo ocenia najmä diváci, čo v tom nie sú až tak doma. 80% Amazon ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

29.11.2023

Seriálový Fallout má datum premiéry

Seriálový Fallout má datum premiéry

25.10.2023

Seriálová nabídka streamovací služby od Amazonu se brzy rozroste po Pánovi prstenů o další slavnou značku. Už příští duben totiž na Prime Video dorazí adaptace kultovní herní série Fallout od… (viac)

Akční Citadela se dočká další řady

Akční Citadela se dočká další řady

26.05.2023

Amazon opět zatřásl svými bezednými měšci na peníze a potvrdil dříve avizovanou druhou sérii akčního seriálu Citadela. Projekt, který měl poměrně komplikovanou cestu na obrazovky a několikrát změnil… (viac)