Galadriel se obává návratu dávného zla, Arondir učiní znepokojivý objev, Elrond dostává nový úkol a Nori poruší nejdéle dodržované pravidlo mezi Chluponohy. (Prime Video)

phil22

Až téměř k pláči, Elrond s krátkými vlasy a Galadriel v brnění a s mečem. Možná by to chtělo asi nejdříve otevřít knížku. Ale vzhledem k tomu, že tvůrci dávají prostor nějakým negr-elfům a negr-trpaslíkům...... nedá se divit že seriál takhle vypadá. Hořké zklamalí z traileru pokračuje už i v prvních dílech. ()

VLADEK

Je mi líto, ale tenhle první díl mi přišel audiovizuálně jako něco z 90.let na Hallmarku, ono to supermega rozlišení nebývá vždy k užitku. A v ostatním? Jo asi děti na to můžete nechat dívat, na rozdíl od věcí od Tolkiena. ()

swenyx

Asi nejvíc hatovaný seriál co jsem kdy viděl a popravdě (zatím) nechápu proč. Úvodní díl nás krásně přivítá zpět do Středozemě, záběry krajiny jsou úžasné a minimálně na tohle nemůže nikdo říct ani slovo. Soundtrack nejvíc nabudil atmosféru a jediné co mi zatím vadilo byly povídačky mezi Elrondem a Galadriel, byly zdlouhavé a zbytečné. ()

DaNvYto

Lehce kvalitnější pohádková Řachanda... bez Tolkienovi / Jacksonovi atmosféry... ne že by Jackson byl strop, ale tohle zatím nepředvedlo nic nového. Nejvíce mě ani tak nezklamali nebledé tváře... ty naopak jsou to nejzajímavější a nejzábavnější... a to je asi o to nejsmutnější... Tak či tak... chybí tomu kvalitní hudební doprovod, takže atmosféra nemůže být kdovíjaká... I pitomá úvodní znělka je u Game of Thrones lepší a nápaditě propracovaná. Čekal jsem jednoduše víc... ačkoli... vlastně asi ani ne. ()

SuperSheep odpad!

Toto prostě nemá skoro nic společného s Tolkienem. Nic co do obsahu, formy, charakterů, a absolutně nic do dialogů. Jen generická fantasy s random rozházenými jmény z Legendaria. Je to srážka vlaku "Na co má Amazon práva" s vlakem "Na co Amazon nemá práva" a přeživší jsou znásilněni a okradeni feminazi brigádou "tvůrců". Takže vznikne teprve stosedmdesátdruhý příběh o nesnesitelné hlavní hrdince, která je ve všem nejlepší a vše ví nejlépe. Její mužští kolegové ji od malička jen šikanují, odrazují, zpomalují. Jsou tak ubozí, hloupí a slabí. Tolik peněz utratili, aby to vypadalo "hezky", ale co naplat, když je to tak žalostně NEAUTENTICKÉ! Kostýmy, účesy a designy nemají nádech Tolkiena a nejsou ani prakticky uvěřitelné. Přinejlepším jen prázdná póza. S Tolkienem to má společného jen tolik, a sice že je to podvratný úskok Melka nebo Saurona. Jako takové si to zaslouží jedině odpad. Za aktivní snahu o zničení Tolkienova odkazu a jeho Anglické mytologie. I kdyby se dalo oprostit od Tolkiena a ideologické agitky, stále je to katastrofa. Strašidelné dialogy, kde skoro každá věta je: nesmysl / hluboce se tvářící nesmysl / lež / protimluv proti tomu, co se děje na obrazovce / manipulace, kterou by použil Melkor nebo Sauron (ale pronesená elfem). ()

Brodequin

Já jsem tedy nadšen! Parádní vizuál a ani ta zástupnost všech tělových barev mi tu nějak nevadí. Pokud mají herci charizma, dokážu to vzít. Vadí mi, když se na to vyloženě tlačí. Nicméně první díl mě hodně překvapil a zmiňovaný vizuál jsem si fakt užíval! Vše ostatní za mě řekl už Wade Wright. Dát odpad něčemu takovému může fakt jen hlupák. I kdyby se mu to nelíbilo... fakt si zkuste sami něco vytvořit a pak mějte kecy. Vůbec nic nevíte... ()

slashgibson

Recenzia obsahuje mensi spoiler. Videl som vsetky traileri a povedal som si ze to bude strasne, hlavne kvoli CGI. Vyzera , ze na tom zapracovali. Vcera som si  pozrel  prve 2 casti a prislo mi to v pohode.  Hned ked to vyslo som si vsimol rozne hodnotenia, pricom striedali sa 2 protipoly (najlepsi/najhorsi).  Za mna je to niekde v strede, mozno trochu nad. Dialogy mi pridu dlhe a nezaujimave, kostymy makeup su za mna az prilis dokonale/nerealisticke/umele, mozno je to niekedy zbytocne natahovane.Za mna je to zatial az prilis rozpravkove. Dalej mame niekolko dejovych linii ktore sa dost casto striedaju a v podstate sa v nich nic zasadne nedeje. Spoiler: Najlepsia bola Galadriel kde v uvode zabije toho obra a vsetci sa chovaju akoby nemali ruky a nevedeli bojovat. Za mna sa to na povodnu trilogiu od Jacksona nechyta, ale nie je to zle.  PS nehodnotim na zaklade knih z ktorych to vychadza takze neviem posudit autenticitu. 3.5/5 ()

zodiak217

Za mňa slabá prvá epizóda, čo sa týka tempa, hereckého obsadenia a takej živelnosti, ktorú očakávam od príbehov Stredozeme. Nesympatické herecké obsadenie, ktoré tam nezapadá avšak, verím, že sa to postupne rozbehne. Silnou stránkou je tá vizuálna s krásnymi exteriérmi, scenériami. Však treba niekde aj vidieť na čo použili toľké milióny, keď na scenár to asi nebolo. ()

Peter.Coney

Největší protiklady jsou za mě určitě dialogy a pak až moc pohádková atmosféra. Každopádně místy jsem se bavil a jako urážka Tolkiena mi to nepřijde. ()

MartCT

Překvapivě velká spokojenost. Na původní trilogii to nemá, ale jinak efekty, hudba, herci perfektní s výjimkou krále elfů, ten na mě malinko působí, jak z parodie😊. Jsem zvědav na celou sérii, snad tomu nedojde dech a nebo to nezabijí nějakými nelogickými kravinami. Určitě drobnosti, by se našli, ale první díl nad očekávání. P.S. nemyslím si, že by to s těmi tolik propíranými rasami byl problém, musím říct, že jsem to tolik nevnímal. Ale samozřejmě, kdo hledá najde... ()

Tai_K_B

Mně se to zatím líbí. Mám pár výhrad, ale uvidíme, kam se to rozvine. Nejrozpačitější jsem z toho, že nejelfštěji na mě kromě Galadriel (tu vybrali perfektně) působí zaklínačsky se tvářící a poněkud nepochopitelně „haradsky opálený“ Arondir. Vizuálně mi dost vadí Elrond, ale za šišatý obličej holt žádný herec (většinou) nemůže. Kostýmy a výprava pěkné, národy Středozemě jsou vykresleny chytlavě a co do děje… Druhý věk je zatím neokoukaný. Tak jsem zvědavá. Zatím to vypadá slibně. ()

Pan.Antonin

"Stín, který je vypěstoval, umí jen křivit a napodobovat, ne tvořit, nic nového a vlastního" (Frodo o skřetech - J.R.R. Tolkien). Přiznám se, že jsem měl o seriál velké obavy. Hlavně proto, že tvůrci adaptují druhý věk, aniž by měli práva na Silmarillion či Nedokončené příběhy. A po prvním díle už to tak černě nevidím. Vzhledově je to totiž parádní a ze záběrů (asi díky inspirací Jacksonem) toho Tolkiena cítím. Hodně se mi líbil úvod epizody a rekapitulace války s Melkorem. Od Tolkiena se to bohužel trochu odvrací (a teď ani nemyslím tolik elfa ze solárka, jako třeba pozicí paní Galadriel - kde má např. manžela :-D ). A jako hlavní problém první epizody vidím samotný příběh. Od výše zmíněného uvedení do děje se toho totiž tolik nestane a Stíny minulosti tak slouží hlavně jako představení světa. ()

jjjerry

Jako snažil jsem se trošku odprostit od té gender rasový rádoby vyváženosti. Ale to se fakt nedá. Twl černý Elf? jako proč? Ve vesnici nemaj rádi Elfy a cizince a ona si udělá s cizincem dítě s asijskými rysy aby to bylo vyvážené? jako really. Nikdo z postav mně nepřirostl k srdci. Nemá to žádný příběh a napětí. ()

KukulienkaHO

A je to tu. Prvá epizóda historicky najdrahšieho seriálu uzrela svetlo sveta. Jeho oznámenie zožalo obrovskú vlnu nevôle. Propagačné materiály si zas vyslúžili kopu hejtu. Treba však objektívne povedať, že sa pred vypustením skutočne jednalo o dosť kontroverzný projekt. A oprávnene. Upútavky nenadchli a asi iba málokto tomu veril. Každopádne, teraz je to vonku a až teraz sa dá diskutovať o kvalitách Prsteňov moci. Hneď treba povedať, že pilot dopadol celkom fajn. Žiadne predchádzajúce diela to vôbec neuráža. Avšak rozhodne zatiaľ nejde o nič prevratné. Takže je som momentálne niekde v strede. Nemám nijaký dôvod, aby som to hejtoval len preto, že sa niekto rozhodol "zadaptovať" niečo, čo už raz zadaptované bolo v podobe legendárnej trilógie. Rovnako nemám potrebu nový seriál zo Stredozeme vychvaľovať do nebies a onanovať nad ním. Ešte je čas na robenie akýchkoľvek záverov... Vizuálna stránka je solídna, ale ten obrovský badžet tam fakt zatiaľ nevidieť. Je potrebné, aby sa to fantasy oveľa viac prejavilo, pretože postavy či svet extra neohúrili. Dej je v pohode a má to veľkú šancu byť zaujímavé. Ale tá kostra o zle, ktoré zmizlo, o hrdinoch, ktorí sú presvedčení, že sa niečo ukryté v tieňoch deje, o neveriacich Tomášoch či o nezvyčajnej hŕstke bytostí, z ktorých sa celkom isto skôr či neskôr stane nejaké spoločenstvo, mi velice podozrivo niečo pripomína...😄 A nemyslím si, že je táto cesta úplne správna. Bol by som rád, keby nám seriál viac povedal o minulosti Stredozeme, Morgothovi, keď sa už rozhodli pre prequel. Zatiaľ to v krátkosti zhrnuli v prológu, tak dúfam, že sa k tomu ešte niekedy vrátia. Milo ma však prekvapilo, že už v prvej epizóde je väčšina záberov z trailerov, čo môže znamenať 2 možnosti. Buď si tvorcovia všetky ako-tak zaujímavé momenty prečerpali hneď na úvod a nás čaká prakticky nezáživná podívaná, alebo sa môžeme tešiť na mnoho prekvapení a zvratov. Budem optimistom a prikloním sa k druhej variante.🙂 P.S.: Trpaslíci čo?! ()

Illithune

Dvě hvězdy dávám zejména za neskutečně plytké a nudné dialogy o ničem. Ono třeba LOTR nemá úplně geniální dialogy (při srovnání například s GOT), ale tak nějak to nevadí a funguje to, jsou vždy tak nějak k věci. Ale nevidím žádný důvod v tom, proč se Elrond baví s Galadriel deset minut o tom, jak musí zabít Saurona - střih - a opět desetiminutová scéna o tom, že Galadriel prostě chce zabít Saurona, akorát na jiném místě. Zároveň postavy mi nepřipadají dostatečně charismatické/líbivé, ale uvidíme, co další díly. Spíš mi připadá, že chudý scénář se snaží dohnat perfektní a drahou grafikou, nicméně to je přeci až na druhé koleji a jen doplněk k dobrému scénáři, nemělo by to být naopak. ()

daleba

Nic moc jsem nečekal a o to víc jsem dostal. Za mě příjemný překvapení. Nehodnotím epizodu, ale všechny díly k 30.9. Hvězdička navíc je za místní xenofobní ubožáky s jejich odpadama! Je mi z vás na blití... ()

brasek

Hrozná nuda! Úvod do Tolkienovho sveta nie je žiadny a príbeh tápe hneď od začiatku. Veľa postáv, samé nudné dialógy, veľa paralelných dejov (snáď to ani hlavný dej nemá, alebo sa stratil) a ani jeden nie je zaujímavý. Vizuálne ale pekné, afroamerickí elfovia a hobiti mi nevadia, ale je to zvláštne. ()

Jonypony4CZ

Musím říct, že mi úplně nesedí vizuál seriálu, vše působí extrémně uměle i když chápu, že u Elfů je to asi záměr. Dějově se zde všechno zatím jen rozjíždí a určitě díl navnadí na pokračování hlouběji do seriálu, něž že by nabádal k opuštění. Leading postavy teprve utvářejí svůj charakter, který je teda zatím nic moc. Ale i tak doporučuji, pro fanoušky LOTR povinnost! ()