Legendárny hrdina John Wick je späť. Pod nátlakom bývalého spolupracovníka, ktorý má v pláne získať kontrolu nad tajným medzinárodným združením nájomných vrahov, sa v plnej sile vracia do akcie. Viazaný krvavou prísahou sa vydáva na cestu do Ríma, kde ho čaká zúčtovanie s bandou tých najnebezpečnejších zabijakov na svete. (Forum Film SK)

Tobias18

Skvělé pokračování-všeho je víc a všechno je větší. To rozhodně druhý John Wick splňuje na jedničku, a to i přesto, že tentokrát na to šel trochu jinak. A možná že ten trochu odlišný přístup, kde šlo více o budování fikčního světa nájemných zabijáků než o rádoby osobní příběh o pomstě, zapříčinil to, že je to jen o vlásek lepší než první díl. Akce je stále na 110%, lépe to v dnešní době prostě natočit nelze, ale druhý díl má to něco, co tomu prvnímu chybělo. Stále to sice není úplně chytré a nemá to dokonalý scénář, ale tentokrát mi to přišlo lepší než minule. Uvidíme co třetí díl, konec mě totiž velmi navnadil. 80%. ()

StaryMech

Že si bývalý kaskadér, jehož vkus zjevně tvarovaly videohry a reklamní klipy, natočí film podle svých představ, chápu. Do těchto představ se snadno vejde vyzývavé ignorování uměleckého realismu,tvůrčí původnosti, tradiční dramaturgie i morálky atd. - a na druhé straně obluzenost stylem, módními vlnami cynismu, absurdity, naturalistických obrazů násilí, "meta" her s klišé... Co nejsem s to pochopit, je ochota, s níž se mnozí zdejší přispěvatelé i profesionální kritici z ciziny (hodnocení AMATÉRSKÝCH uživatelů "IMDB" je v průměru překvapivě nízké) vzdávají diváckého nároku na příběh - rozumí se příběh smysluplný a citově zasahující, neřkuli katartický. Jak snadno v zaujetí formou ztrácíme zájem o obsah! Přitom, jak věřím, by takový "John Wick 2" nemohl stát o mnoho víc peněz a energie, kdyby se ke scénáři a dialogům přistoupilo ZODPOVĚDNĚJI. Jistě, proč bych se být výrobcem namáhal, když spotřebitel zabere na tu nejlacinější dostatečně blýskavou třpytku, a ještě mi poděkuje. Stavovská čest, profesní hrdost a zodpovědnost je jak se zdá věcí minulosti - u filmového režiséra stejně jako u instalatéra, prodavače, učitele či politika. Necháme umřít i hrdost diváckou, tak jako jistá zámořská kritička, která napsala, že z kina vycházela celá rozechvělá obdivem a nadšením, že Reevesovy tělesné výkony v akčních scénách ji přiměly užasnout nad samotnými možnostmi lidského těla a že filmu, který ji naplnil radostí a adrenalinovým opojením, vděčí za to, že teď vkládá ve svět větší naděje? (Nemohu si odpustit doušku : pár dní před zhlédnutím "Johna Wicka 2" jsem četl rozhovor Karla Hvížďaly s Václavem Bělohradským z roku 2005. K oběma mám své výhrady, ale ústřední myšlenky textu mě oslovily. Jednou z nich je tato : současná - nejen česká - média se na nás proviňují tím, že šíří potřebu pasivně se ztotožňovat s jimi nabízenými hrdiny namísto potřeby aktivně hledat odpovědi na otázky, v jakém světě žijeme a čím v tomto světě jsme - nebo můžeme být. Filmy jako "John Wick 2" vidím jako dokonalou ilustraci této myšlenky. A myslím, že nejde o prázdný intelektuálský žvást: sám v sobě často a silně cítím to, před čím V.B. varuje.) ()

Vonter

Ale ale, ono to začíná fungovat. Pomaličku, polehoučku mi John Kwick začal zalézat pod kůži a v půlce filmu už mi roztáhl pyskoret ve spokojený škleb. Ozubená kola do sebe pozvolna zapadají, pryč je nuda, stupidita a otřesní záporáci z jedničky, tady je všechno promazáno mnohem lépe a mašina zvaná BabaJaga nabírá vysoké otáčky! ()

Elanornegra

Jedna velka akcna jazda, kde sa clovek ani na chvilku nepozostavi, nad tym svetom kde to bez HS nejde. Krasne tam zapadol Fishbourne, az ma zamrazilo pri tej nostalgi. Inac je to o tom istom, clovek aspon dostane co chce a nic viac. Spokojnost 80% ()

jerzy1976

Neskutečný akční a vizuální nářez. Zíral jsem už u jedničky a teď ještě víc. Do toho ten propracovaný svět "zabijáků"... Viděl jsem teď postupně Equalizera,Jacka Reachera...., ale John Wick by si všechny namazal na prsa :-))) ()

MatyRock

John Wick 2 jednoznačně převyšuje svůj první film. I na několikáté zhlédnutí, které jsem dneska učinil, je to pořád naprostá pecka. Je to jeden z nejlepších akčních filmů vůbec, co jsem kdy viděl. Ano příběh je v podstatě pořád o pomstě, ale je to krásně doplňováno celistvým světem zločinců a jeho systémem. Vůbec nejlepší je konec, který si nechal hodně otevřené dveře pro třetí film. Lepší akční scény, než ty, co jsou v tomhle filmu, uvidíte jen málo kde! 9/10 ()

vince_c

Působivé vizuální zpracování nelze odepřít a proto se to dá dokoukat. Dějově je to bohužel prostě děravá ptákovina. Argument že se u toho nemá myslet prostě nestačí. V jádru je to prostá fúze 90's akce a gaming kultury. Nikoho přesto neodsuzuju za to, že scénáristům odpustí a dokáže se do toho ponořit. Kdyby šlo dávat půlhvězdy, tak přivřu oko za 2,5. 50% ()

Yeloumen

Od akčního filmu čekám, překvapivě, akci, spád, efekty, napětí a v neposlední řadě i pokud možno ne hloupý příběh. John Wick 2 je film, kde hlavní hrdina tahá většinu ostatních postav za ruku a střílí je do hlavy. 2 hodiny. ()

GesikCZ odpad!

Dvě hodiny mlácení a zabíjení, bez příběhu, bez pointy. Nechápu, jak se takhle hloupoučké filmy můžou vůbec někomu líbit… ()

Milonak odpad!

Ale no tak, proč to má 77%? Doslova extra pitomý akční film, ve kterém neustále někde pobíhá dětinsky vypadající Reeves (kterého jinak celkem můžu) a jeho nesmrtelnost dosahuje absurdna. Snad ani Arnold v Komandu neutekl tolikrát jisté smrti. Na Reevese permanentně čekají elitní zabijáci a ochránci a vždy se podívají, až hlavní hrdina někoho sejme a pak se nechají zneškodnit taky. Proč takhle, to ty scény nemohou být aspoň z 1% blízké realitě? Vždyť kdybych byl na místě zabijáků já, tak by Reeves nepřežil prvních pár minut - stačilo by se ze 3 metrů trefit do bojujícího člověka. Už dlouho se mně nestalo, abych u akčního filmu - ve kterém je v podstatě navíc jedna akční scéna za druhou - usínal. JW2 je totiž strašně nezáživný, bez jakékoliv špetky příchutí pořádné akční zábavy. A když se dostanou ke slovu dialogy, tak už usnete doslova....... Jedna z nejhorších věcí, co jsem kdy viděl. ()

Hayley_Kelly

Vzato kolem a kolem, není vlastně potřeba sem psát hodnocení, stačí si zjistit, co se píše o jedničce, je to prakticky totéž. Uznávám, že akce si od minule trochu polepšila a fakt, že tvůrci alespoň částečně upustili od dost stereotypního střílení do hlavy a předvedli trochu kreativnější způsoby zabíjení. Co však musím vytknout je dost prapodivná zápletka... už v jedničce byl celý ten nápad (zabili mi štěně, zabiju je všechny do jednoho!) dost na hlavu, ovšem tady už je ten děj vyloženě protlačený na sílu (ta jejich slavná rada má strašný problém s tím, že někdo zabije jejího člena, ale vlastně nikdo nejde po tom, kdo si vraha najal/přinutil ho vraždit. John Wick tu ženskou na začátku zabít musí, protože krevní úpis, ale vlastně jí zabít nesmí, protože je členkou rady... zdá se, že ani skvěle organizovaní zabijáci, pro které zřejmě pracuje úplně každý v New Yorku, přeci jenom nemají pravidla na všechno). Takže suma sumárum, trochu slabší, než jednička, ale neurazí. A ty dvě hodiny naplnění falešnou krví, skvělým střihem a velmi povedenou kamerou se dají bez sebemenší námahy vydržet, ačkoliv znovu ten film vidět nemusím. ()

opatstviolov

Oproti minulému dílu trochu horší. Akční scény byli stejně topovka, ale bylo to delší než by muselo. I záporák mi přišel trochu horší než v jedničce. Nicméně stále solidní akčňák. 7/10 ()

Sejkorka

2 * jsou ještě milostrdné. O čem ten film vlastně je? Proč se takové filmy točí? Pokud to autoři myslí vážně, je možné, že nikdo Johna netrefí do hlavy, přičemž on vystřeluje jeden mozek za druhým. A aby se lépe trefil v podzemí muzea, honiči mu posvítí baterkami, aby věděl, kam střílet. A masový vrah řádí dál. Policie pochopitelně nikde  Je John Wick kladný hrdina ? Asi jo, protože zabije 100 lidí, který by mohl zabít 1000 nevinných. Ale na trojku už kašlu. ()

stuj

Nejdřív to vypadá stejně jako jednička - furt jen akce. I když zde trochu víc jako počítačová hra - na hráče nabíhají protivníci hezky popořadě, aby to zvládl. Jenže pak začnou být některé akční scény vyloženě úlet (krytí střelby supersakem, přestřelka uprostřed pochodujících lidí, aniž by si někdo něčeho všimnul apod.), až si divák říká, jak je to trapné. Z obyč. akčňáku, v němž člověk nad blbostmi přivírá oči, se stal trapnej akčňák. ()

gggggg

Baba Jaga sa vrátila. John Wick je ešte brutálnejší, čo pritiahne diváka. Avšak niektoré akčné scény sú už cez čiaru reálnosti. Strih a kamera sú opäť najlepšie na celom filme, miestami som mal pocit, že pozerám Counter Strike. Film má jasnú dejovú líniu, ale predsa len stopáž bola prehnane dlhá. Taktiež pomyselný vrchol filmu bol už v Ríme, potom to upadlo do nudy a zbytočnosti. ()

Forrestovi

Same, same, but different. Stejný Johnatan, který se s ničím nes*re, stále přímočarý příběh, stále desítky až stovky mrtvol, stále hotel/y Continental, a přesto mě to stále sakra baví. Příjemně překvapil jiný příběh, než se na konci jedničky nabízel. Lepší, promyšlenější, jehož děj utáhne bez problémů celý dvouhodinový film. Svět zabijáků má jasná pravidla, která jsou striktně dodržována, a pokud ne, viník je spravedlivě potrestán. I v tomto tkví neskutečná krása snímku. V té jednoduchosti. Třešničkou na dortu je pak elegance a styl. Elegance až grácie, s jakou zabijáci jednají, a styl, jakým se oblékají. Dámy, musíte uznat, že chlap v parádním obleku, lakýrkách, uhlazenými vlasy, se zbraní v ruce a se zabijáckým pohledem je zatraceně sexy. Jediné, co mě trochu tahalo za uši, bylo mnohokrát řečené „to není jen tak někdo, to je John Wick“. Není potřeba to slyšet z úst každého Johnatanova protivníka. To víme už dávno. Ostatně je to vidět na každé špičkově natočené a sestříhané akční scéně. A propos klobouk dolů před Keanu Reevesem nejen co se bojových umění týče, ale i v zacházení se zbraněmi. Když jsme u akčních scén, ve dvojce už z nich čím dál tím víc čiší pořádná „gamesa“, střílečka typu Counter Strike. Jednička na mě působila víc realističtěji, což neberu dobře ani špatně, ale jen jako holé konstatování. A jsem vážně, VÁŽNĚ zvědavá, jak se z tohoto průseru John dostane.  PS: „Gas leak?“ (otázka policajta na Johna před jeho hořícím domem). I kvůli těmto detailům (že by se z těchto krátkých a úderných rozhovorů stala tradice?) je film zkrátka jedinečný! ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Třetí John Wick si našel padoucha

Třetí John Wick si našel padoucha

19.01.2018

John Wick 2 loni vydělal dvakrát tolik co jednička (88 milionů vs. 171 milionů), takže se logicky dočkáme třetího dílu. Studio Lionsgate už ho stihlo oznámit na 17. května 2019 a stoprocentně ho… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

John Wick se vrátí

John Wick se vrátí

30.05.2017

Dvojka Johna Wicka vydělala dvakrát víc než jednička (88 milionů vs. 166 milionů), takže není divu, že se plánuje trojka. Režisér Chad Stahelski stále neví, jestli znovu usedne za kameru, protože… (viac)