Legendárny hrdina John Wick je späť. Pod nátlakom bývalého spolupracovníka, ktorý má v pláne získať kontrolu nad tajným medzinárodným združením nájomných vrahov, sa v plnej sile vracia do akcie. Viazaný krvavou prísahou sa vydáva na cestu do Ríma, kde ho čaká zúčtovanie s bandou tých najnebezpečnejších zabijakov na svete. (Forum Film SK)

TheHofi

Jednoznačně horký kandidát na film roku, Keanu Reeves dokazuje to, že i ve svém věku dokáže natočit film takového kalibru, že jsem na to chtěl jít aspoň třikrát za sebou. Akční scény jsou skvělé a zásluhu na tom má i hudba. Filmu dávám tak vysoké hodnocení, protože mi hodně lidí říkalo, je to špatný, ale o to víc mě ten film překvapil 100%. ()

gulista

The man. The myth. The legend. Pokračovanie mi príde o troška slabšie než skvelá prvá časť. Po fajn úvode príde pomalšia tretina (v porovnaní so zbesilým zvyškom), po nej prestrelka v Ríme podobná ako v jednotke, no a scéna s ceruzkou, kontrastné metro, súboj Jonathan vs Cassian, krvavá galéria alebo zrkadlové finále patria k tomu najlepšiemu vrámci akčného žánru. Štýlový vizuál, elegancia, prepracované interiéry, choreografia, perfektná kamera a prehľadnosť pridávajú na celkovom dojme. You wanted me back... I'm back! 75% ()

Matli

Není to úplně nabitý akcí, jak se tu někdo dušuje, ale akce je tam požehnaně. Každopádně to Reevesovi sekne, ten ohoz, to charisma, prostě drsňák nesmrtelnej největší. Akční scény překonávají sami sebe a s brutalitou si fakt hlavu nikdo neláme, kamera výborná a to scénáristické finále taky nemá chybu.84% ()

warrenur

Ale ano. Dostal som presne to, co som ocakaval. O dost vybrusenejsu akciu a snad trochu menej "strelnej" vaty, hoci....Pacilo sa mi rozsirenie a detailnejsie spracovanie myslienky tych safe-haeven hotelov a tiez mocnosti v podsveti. Opatovne sklznutie do viru udalosti, len par sekund po "zabetonovani" bolo usmevne a trochu klisoidne. Gangsterske reci, slusnost a ohladuplnost posobila v rozmedzi od zaujimavej, cez pobavenu az hlupu, ale v ramci tohoto zanru sa to dalo zniest. Keanu-ovi ide. Jednym z hlavnych dovodov ale bude jeho super podsivka v obleku a nemenej, neschopnost jedineho strelca zasiahnut nieco ine ako torzo. :) Zvuk zbrani a motorov mi este dlho bude hucat v hlave, nakolko typci v Mirrage kine ho ustrelili opat vysoko. Pri takomto filme by som ocakaval rozumny adjustment. Kamera ozvucenie, kulisy a scenerie boli o dost zaujimavejsie ako v jednotke. Zhodnem sa s ostatnymi, ze najatraktivnejsia cast filmu sa odohrava v NewYorku, ozaj "maso". Pokec s typkom na zaver "I can give you 1hour" a 200 ludi zmznutych v pohybe je paradne, skoro ako v niekorych znamych youtube videach. Zabery so psom na pozadi horiaceho domu, ci pri zapadajucom slnku si vyslovene pytaju zaramovat. Celkom fajn jednoducha a dynamicka zabava. Zabavny nadpriemer s uzasnym vizualom. Otazku ci som niekde pracovne, alebo ci akurat "pracujem" budem zrejme este dlho vnimat v inom kontexte. :) ()

TaanStari

Dvojka, všechno větší, lepší, rychlejší, ale taky neuvěřitelnější. I děj se posouvá tak nějak videoherně, stylem mookové > miniboss > safepoint. Tím neříkám, že je ten film horší než jednička, naopak je možná i zábavnější, akorát mi to připadá, jako trochu jiný žánr. Viz scéna, kde si Keanu schovává hlavu pod sako, které ochrání před deštěm, stejně jako před olovem. Tam už jsem mhouřit obě oči s vypětím všech sil, abych mohl brát zbytek nějak seriózně. Poslední scéna potom celou sérii posouvá úplně do fantasy realmu, tak akorát doufám, že to v trojce nepřeženou. ()

Martyr

...takto dobre natocenu kravinu som uz dlho nevidel. Rozmyslam, ci som vobec videl film s viac mrtvolami ako dokazal vyrobit Peter Bažík..very very cool a ost tiez na 1ku. Tesim sa na trojku ()

pirko7

V jednu chvíli neuvěřitelný zabiják s reflexi nadpřirozené člověku. A pak trubka co si nevšimne jezdicího auta. Příběh nezajimavý, boje nesmyslný. A závěř asi z fantazy. Trochu mi není jasný lepší hodnocení dvojky oproti jedničce. Sheep style? :-D ()

Pidzey

Jeden z největších akčních nářezů posledních několika let. Ač je scénář trochu slabší a trochu mi tam chybí pořádná motivace hlavního hrdiny, pořád je tam několik bezva nápadů. Především celý systém podsvětí. Akční scény jsou totálně boží. Skvěle přehledný, drsný a uvěřitelný. I John, i když je to fakt borec, dostává občas po hubě. Nejlepší scény celého filmu jsou ty, kde s Keanu vystupuje Common. Od té „Jsi tu pracovně?“ až po mlátičku v metru. Jestli má být třetí díl, tak sem s ním a rychle. Jen dát trochu větší důvod pro to zabíjení. Momentálně zařazuji tento film do své top a zastupuje tu oba díli. Oba považuji za stejně dobré. ()

Derny

Pohádka o Babě Jaze pro dospělé. Boj na všechny způsoby. Herní střílečka, westernová soubojovka, hand to hand combat. Vše, na co si u akčního filmu vzpomenete, tu najdete, k tomu s perfektním choreem. A co je nejlepší, budete mít často úsměv na rtech. Nejen ten úchylně blažený z akčních scén a spousty krve, ale i ten pobavený nad tím, jak tenhle filmek sám sebe bere těžce s nadhledem. ()

Bozvav

Zatímco jednička dávala smysl, byla i lehce tajemná, tak dvojka je co se scénáře týče chudá příbuzná. Akce sice požehnaně, ale je tupě jednotvárná, dialogy na úrovni besídky zvláštní školy, hudba fádní a závěr očekávatelný. Nerozbitný jagušák mne spíše prudil, než bavil. Za mne velké zklamání, byť na stranu druhou musím uznat, že v rámci žánru pořád lepší průměr, tedy tři odřené hvězdičky. Na trojku se snad už raději ani těšit nebudu. ()

Aurus

Hodně skvělý akční film. První díl byl perfektní a tento druhý díl je taky perfektní. Příběh je perfektní, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, akce tu je neuvěřitelně výborná, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Pro mě je John Wick jedna z nejlepších akčních sériích všech dob. Jsem zvědav na zatím poslední třetí díl ale podle mě bude stejně perfektní jako jednička a dvojka. Za mě 8,5/10. ()

kesty

uznávam, že oproti jednotke nastal posun v choreografii a nasnímaní akčných scén, aj vizuálne je to o level zaujímavejšie (scény v metre, v múzeu, u kráľa žobrákov...) a viac ma bavilo aj postupné odhaľovanie loru celého Wick-verza. a viem, že k podobným filmom by som mal pristupovať s vypnutou hlavou, ale keď ono to celkom nejde. a zrazu človek vidí všetky tie do očí bijúce detaily a nedokonalosti...ako to, ako postupne nabieha cannon fodder Johnovi do rany, ako nikto nikdy nemá pripravenú pištoľ aby strielal, ako všetci naokolo počkajú, kým John zasiahne toho jedného, ako si John ide domov sadnúť do dažďa len tak, aby ho tam niekto vyrušil, pretože film sa už doslova nemá kam posunúť, aký nezmyselný je ten kruh násilia, ktorý scenáristi volajú príbeh (a ktorý Peter Stormare na začiatku tak prezieravo prerušil)...fakt som sa nesnažil hladať chybičky jak taký šimijé, ale keď si to človek všimne, zrazu film stráca to magické čarovno a kúzlo "reality" je preč. zrazu vidíte, že je to celé nacvičené, že je to umelina, choreografia. a to je škoda. rovnako, ako je škoda vidieť Keanuho, ako stoicky prednáša otrasné dialógy, ktoré mu príšerne nejdú do úst (finálne "I'll kill them, I'll kill them all" znie ako z najhoršieho béčka Stevena Seagala). ja mu proste toho rozcíteného, milujúceho manžela a zároveň stone-cold killera neverím. veď ani nasraný nevyzeral. som zvedavý na trojku, ale nerozumiem nadšeniu, aké tu v komentároch vládne. taký Matrix, z novších The Raid, alebo aj tie spomínané staré Woo-ove klasiky sú stále o pár stupienkov vyššie. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Třetí John Wick si našel padoucha

Třetí John Wick si našel padoucha

19.01.2018

John Wick 2 loni vydělal dvakrát tolik co jednička (88 milionů vs. 171 milionů), takže se logicky dočkáme třetího dílu. Studio Lionsgate už ho stihlo oznámit na 17. května 2019 a stoprocentně ho… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

John Wick se vrátí

John Wick se vrátí

30.05.2017

Dvojka Johna Wicka vydělala dvakrát víc než jednička (88 milionů vs. 166 milionů), takže není divu, že se plánuje trojka. Režisér Chad Stahelski stále neví, jestli znovu usedne za kameru, protože… (viac)