Legendárny hrdina John Wick je späť. Pod nátlakom bývalého spolupracovníka, ktorý má v pláne získať kontrolu nad tajným medzinárodným združením nájomných vrahov, sa v plnej sile vracia do akcie. Viazaný krvavou prísahou sa vydáva na cestu do Ríma, kde ho čaká zúčtovanie s bandou tých najnebezpečnejších zabijakov na svete. (Forum Film SK)

Rocky88

Historie se opakuje. Johna Wicka potkal stejný osud jako Raid a Raid 2. Tzn., že se dočkáme hutných a neotřelých akčních sekvencí, zmuchlaného hlavního hrdiny, agresivní hudby, a dokonce i upgradu příběhu. Wicka tady trochu zpomaluje více neakčních sekvencí (pokec se záporákovou ségrou, pokec s Morpheem, návrat "domů"), ale jinak není co vytknout. Choreografie je úchvatná a stále nabízí nové vychytávky (Wickova variace na Jokerův trik s tužkou je konečně k vidění), plusem je i fakt, že se film nebere příliš vážně a nabízí různá humorná odlehčení. Finále v zrcadlovém sále je uhrančivé. Třetí díl musí mít podtitul "Wick proti všem". Mír. ()

joker.george

V úvodní akční sekvenci, která ještě přímo řešila resty z minula, jsem ,,pouze" uznale pokyvoval hlavou. Pravá jízda začala vzápětí, sice k ní nevedla nejoriginálnější cesta, ale kdybych o tom chtěl v tu chvíli přemýšlet, tak mi ujede vlak, jelikož v rychlém sledu střídá jedna lahůdková akce druhou a rozdané headshoty jsou stejně efektní jako efektivní. Je to větší než jednička, svět se značně rozrostl a je to ku prospěchu, žádná vada na kráse, která by z toho mohla plynout, se neobjevila. (Boskovice, letní kino) ()

Nach

Co z počátku vypadalo jako akční béčko, kde uzavřená mafiánská společnost s vlastními pravidly a rituály vykonává nájemné vraždy a vendety, se ve druhém díle přelilo do akčního béčka, kde je celý svět jednou mafiánskou společností s vlastními pravidly a rituály, kde neexistuje policie (kromě jednoho, který je ale členem mafie), ani jiné profese, které nemají s vražděním nic společného. Je to morbidní, ale skvěle se na to dívá. Logiku za tím opravdu nehledejte, jinak tomu dáte odpad. Nicméně akce je výborná, stejně jako herci. Dobře se u toho vypne, což doporučuji, neb přemýšlení může škodit pro zhodnocení kvalit tohoto počinu. Já si ho užil a moc se těším na třetí část. 75% ()

Streeper

Stejně dobré jako jednička, ničím originální. John Wick si jde stále za tím svým za pomstou a ani se mu nedivím. Taky bych se naštvala, kdybych zabetonovala svoje věci a najednou mi roztřílí barák a já bych ten beton měla zase rozbít a jít po nich? Pff. Naštěstí našel jednodušší cestu, jak za pomstou, škoda jen, že v téhle kariéře nikomu nemůžeš věřit. Už se těším na třetí díl, je to stále skvělá akční série, která neurazí ani nenadchne a Keanu je jako Wick prostě super. ()

cubajz

Našláplejší než jednička ve všech směrech - rozvinutí zákulisí sítě zabijáků (až do dost paranoidních důsledků), lepší a nápaditější akce, větší pes a nekonečné zástupy pohůnků toužících nechat si prostřelit hlavu. Jediné co mě trošku štvalo bylo, když Keanu střílí nepřátele v davu a nezasáhne nikoho jiného než je (dalo by se říct dobře, má slabší laboraci střeliva a je to fakt borec, takže nikdy nemine a ta kulka v těle pohůnka zůstane) jen aby ke konci filmu někoho tou samou pistolí vesele odprásknul přes zeď... ()

laik_60

akčnák, strieľačky, bitka , scéna v metre a potom v zrkadlovej sieni .. hm ... aukurát ma jedujú tie prechádzky mestom so zakrvavenou tvarou, ... ako to tá hluchonemá ukázala ? "brzy na shledanou" .... .. zdá sa ze bude aj trojka .. mne to však nehovorí nič, . ()

dubinak

Nevím, jestli jsem slepá, blbá nebo jsem spadla z višně, ale druhý Wick u mě na pětku rozhodně není a upřímně se tady tomu hodnocení trošku divím. Abych pravdu řekla, jedničku si skoro nepamatuju. Navíc, nemám moc ráda honičky v autech, střílečky jakbysmet a zkrátka Wick mi toho moc nabídnout nemohl. Mně to možná přišlo i krapet afektované. Zase bych to tradičně shrnula jako průměrnou akční naháněčku, jejíž příběh do dvou týdnu zapomenu, bohužel no. I wasn't born for this. ()

bourec

Takže máme tady dvojku,viděno na dvd ,na domácím kině.Sice s dabingem,ale origoš si pustim hned jak koupim nosiš s filmem,Co se týče akce je podobně peprná jako v prvním filmu,navíc skvělá hudba.Ovšem jedna hvězda dolů za celkově neexistující ,takovou tu hustou atmosféru,ty emoce a vztek,který cloumaly hlavním hrdinou,a ve mě to vyvolávalo nadšení.To tady zčásti nevidim.Jinak ale další slušnej příspěvek do žánru akce.80%. ()

C0r0ner

Řežba excelentní, Keanu Reeves nenapodobitelný, závěr skvělý... Ale! Oproti jedničce tomu chybí jakýkoli motiv. Proč by tentokrát šel John Wick proti všem? Předtím mu zabili psa. Teď? Nic. Prostě jenom vymlátil jeden kartel bez jakékoli vnitřní pohnutky, což je obrovský rozdíl oproti prvnímu dílu. 70% ()

Topco

Akcia bola cool a strhujúca - to áno (akčňák roka), ale jednotku som si užil viac. O čosi menej katovačiek a viac psychológie postáv by nezaškodilo. Ale ako pokračovanie vynikajúce. ()

TomikZlesa

Někomu holt stačí málo, střílení do hlavy je horzně top ! jendoduchá píčovina co bohužel není ani zábavná. Kdyby to aspon bylo braný jako parodie, ale to jak se film celou dobu tváří vážně je parodie sama o sobě. ()

epicek

Jestli jsem byl z jedničky odvařenej , tak teď jsem minimálně dvakrát tolik. Naprostá vizuální senzace okořeněná luxusní a hodně brutální podívanou. Keanu si prostě jede svoje celé dvě hodiny a já tu čelist dával nahoru až při finálních titulkách. Jde vidět, že jeho tvrdá práce a píle se mu prostě vyplatila. Líbilo se mi vykreslení světa nájemných zabijáku a měl jsem z toho i trošku hitmanovský feel, což je jenom dobře a jde vidět že si s pokračováním tvůrci více pohráli a proto "dvojka" svého staršího bratříčka mírně zastiňuje. Nebojím se říct, že se jedná o jeden z nejlepších akčních filmů, co jsem kdy mohl vidět a rozhodně potřebuju chapter 3, protože John Wick se teď stane naprostým kultem a já už jsem mu naprosto propadl. You wanted me back... I'm back! ()

PavelVanekArt

,,Vrazil jsi nůž Ďáblovi do zad. Pro něj tohle není pomsta, pro něj je to spravedlnost" John Wick. Baba Jaga. Strašák. Nájemný vrah 21. století s tím nejlepším vkusem pro efektní zabití. Tři výstřely. Koleno, koleno, hlava. Pro jistotu ještě jednu do srdce. V prvním díle zazářil vynikající Keanu Reeves jako novodobý badass hrdina a stal se jakousi moderní ikonou hollywoodské akční kinematografie. Teď je tu podruhé. Ale je to pořád ono? John Wick se po konci prvního dílu odklidil bokem od ,,bývalé práce,, a poklidně si žije se svým psem. Nechce už zabíjet. Byl TOPovej zabiják, když byl v ráži tak ho všichni znali jen jako Strašáka, Babu Jagu. K návratu ze zabijáckého důchodu ho donutí jeho bývalý spolupracovník, který se pomocí intrik snaží převzít kontrolu nad tajemným mezinárodním sdružením nájemných zabijáků. Krevní přísaha Johna zavazuje, aby mu pomohl, a tak se vypraví do Říma, kde se utká s několika nejnebezpečnějšími zabijáky na světě. Jednoduchost sama. Jenže to za prvním dílem maličko pokulhává. Jasně, nečekal jsem žádnej naprcanej příběh plnej zvratků. Ale první díl měl v sobě ten feel pomsty. Tiché a úderné. Zabijete mu psa, ukradnete auto a máte na sobě terč. Tady už se jde hlouběji k jádru věci. Odhaluje se nám svět nájemných zabijáků v plné kráse a má to efekt, ale taky to má svoje mínusy. Na někoho to může být až moc informací naráz. Nějaká ta vrchní rada zabijáků a tak. Ale pořád je to zanedbatelný mínus, člověk se tak jako tak během filmu chytne. Objektivně je to vlastně skvělá akční jízda, která si nehraje na nic víc a jede si dle svých pravidel se svou omáčkou navíc. Ale Subjektivně, tedy čistě z mého hlediska, hodně pokulhává postava Johna Wicka. Nebo samotný Keanu Reeves? To já právě nevím doprčic. Postava mi přišla hrozně nepřirozená oproti prvnímu filmu. Tam se dala mlčenlivost a odsekané dialogy pochopit, John toho nemusel moc namluvit a byl nasranej, že jo. Tady se už ale snaží konverzovat a to není dobře. Jeho odsekávání odpovědí, strojená řeč, nezáživné podávání hlášek. To všechno je hrozně divný. Ale je tak napsaná postava nebo tak blbě podaná? To právě nevím, ale jedná se o můj subjektivní názor, tak klid. Když se vrátíme k objektivu, tak je to prostě super nastavená kaše jako první díl. Nádherná choreografie střelby a boje, reálné souboje jeden na jednoho a Keanu si akční scény dává snad líp jak Tom Cruise (uvidíme po Mumii). Je to dobrý. Bojuje se tam pěstma, munice lítá na všechny strany, dobře otevřenej konec. Krom samotné postavy nemám co vytknout. Tak proč ne 5* a.k.a 90% ()

Martrix

Velmi dobře udělaný akční film s videoherním scénářem, díky kterému se chovají hloupě snad všechny postavy. Pokus schovat tyto nelogičnosti za zločinecký kodex a cool look vychází jen tehdy, pokud jste schopni nebrat druhého Wicka jako krimi thiller, ale spíš jen jako akční vybíječku. Nicméně i přes ty výhrady smekám před Reevesem a přestože nepatřím k těm, kteří si libují právě v tupých akčních ostřelovánkách, ty tři hvězdy za kvalitu dám. ()

campix

Jednička byla naprosté akční zjevení. Učebnicově jednoduchá zápletka, kulervoucí akční scény a zběsilé tempo, které vydrželo až do konce. Ve světle toho všeho zápletka Johna Wicka 2 už nepůsobí jednoduše, ale pouze debilně. Zároveň první polovina, kde se vysvětluje kdo, co a komu, je hodně zdlouhavá a brzdí akční jízdu, která se rozpoutá po všem tom seznamování. Všechno dobré zůstalo, jen lehce schází moment překvapení, který nastal u prvního dílu. Díky bohu za vizuálně opojné finále, které zachraňuje vlažný začátek. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Třetí John Wick si našel padoucha

Třetí John Wick si našel padoucha

19.01.2018

John Wick 2 loni vydělal dvakrát tolik co jednička (88 milionů vs. 171 milionů), takže se logicky dočkáme třetího dílu. Studio Lionsgate už ho stihlo oznámit na 17. května 2019 a stoprocentně ho… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

John Wick se vrátí

John Wick se vrátí

30.05.2017

Dvojka Johna Wicka vydělala dvakrát víc než jednička (88 milionů vs. 166 milionů), takže není divu, že se plánuje trojka. Režisér Chad Stahelski stále neví, jestli znovu usedne za kameru, protože… (viac)