Legendárny hrdina John Wick je späť. Pod nátlakom bývalého spolupracovníka, ktorý má v pláne získať kontrolu nad tajným medzinárodným združením nájomných vrahov, sa v plnej sile vracia do akcie. Viazaný krvavou prísahou sa vydáva na cestu do Ríma, kde ho čaká zúčtovanie s bandou tých najnebezpečnejších zabijakov na svete. (Forum Film SK)

GOREGASM

Brutální a stylová řezanice, kde se stejně jako v prvním filmu nešetří elegancí a fatalitami a to vše v kvádru a s procítěným výrazem ve tváři Keanu Reevese. Keanu je v téhle roli evidentně jako ryba ve vodě a tuhle postavu "udělal" on. Nicméně mu zdatně sekunduje i režisér Chad Stahelski, který svého stonefaced killera opět vůbec nešetří, a i když to s počtem protivníků přehání (méně je někdy více), tak svými sakra over the edge vizuálními nápady mnohdy zanechá díru v hlavě i vám. Dynamická akce během které ani nemáte čas přemýšlet, jestli to dává smysl, neboť je prakticky nonstopoidní a těch pár intermezzo dialogů má díky McShaneovi a spol. potřebné charisma a vy vůbec nebudete řešit nakolik to dává smysl :-). Jednička se mi líbila víc, ale pořád je to řežba jako řemen a palec nahoru Stahelskimu, že se snaží neopakovat. 90% ()

dexter29

John Wick 2 je o čosi lepší film ako prvá časť, to priznávam, ale ako film taký, mi prišiel naozaj dosť o ničom. Niesom nejaký fanúšik akčných filmov, ale tento film u mňa pôsobil naozaj dosť odradzujúco (scéna so zrkadlami mala čaro, to priznávam). Film mi prišiel ako kopa strieľačiek z počítačových hier s hlavným hrdinom, ktorý zmasakruje všetkých do jedného a hlavne tak plytký scenár mi tento film robil podstatne horším. ()

Folky

Nejvíce mě bavilo fungování podsvětí. Je to absurdní, ale svět, kde je pět vrahů na kilometr čtvereční, funguje v něm speciální měna, a vrahové mají speciální hotel, chci po tomto filmu prozkoumat mnohem víc. Jinak perfektní akční film. Scenáristicky i režijně. ()

Ombak▼Penari

Proti jedničče zlepšení. Skvělá akce a dokonalý elegán Wick, až mám občas pocit, že se tu startuje erkový Bond z podsvětí. Jen se trochu obávám, že se koncept střílení do hlavy a cákanců krve rychle okouká. Třetí díl a dost, ale rád se budu mýlit. ()

Wallis3

I když to bylo stejné jako jednička, dokonce to začalo stejnýma kecama jak jednička, John Wick se pohyboval a střílel stejně jako v jedničce, bavilo mě to víc jak jednička. A udělat z Wicka vyděděnce, zajímá se, jak se tím Baba Jaga popere, kór když pronesl takový slib. ()

hazaba

Pokud máte rádi bezduché střílečky, budete tenhle film milova6t. Trochu mi to připomínalo počítačovou hru Call of duty nebo co to bylo, kterou kdysi hrál můj bratr. Ale bylo úsměvné se koukat, jak si připravují podklad pro třetí díl, který bude, hádám, ještě větším masakrem, než co jsme dosud viděli. A všimli jste si, jak Keanu při soubojích hekal? ()

helloween93

Druhý John Wick dává divákovi nahlédnout do světa elitních zabijáků a v náznacích ukazuje, jak svět, jehož součástí je i John Wick, funguje. Akce se opět skvěle sleduje a je zábavná (úvodní akce s autem, shootout v katakombách nebo v muzeu vizuálního umění). Náběh na třetí díl je zcela přímočarý, to bude John Wick vs World. No, docela se těším. Úvod roku 2017 byl v případě Summitu/Lionsgate veselý, protože Wick 2 vydělal mnohem více než jednička a protože hned první větší projekt komerčně vyšel. 4* ()

MickeyStuma

Nejnebezpečnější hitman světa je nucen se vrátit do hry. A jako obvykle nezůstane nit suchá. Volné pokračování přináší další slibnou akční jízdu, která svou náturou svádí k myšlence vytvořit další akční filmovou sérii. Jen to musí mít stále dobré nápady. Změť drsné akce a prezentace násilí není vše. Tento druhý snímek funguje úplně stejně, jako  předchozí. Ten byl překvapivě nízkorozpočtový, což opět hrdě potvrdilo pravidlo, že i z mála lze udělat hodně. Nyní se rozpočet navýšil na dvojnásobek a jestli je to znát, záleží na dojmu diváků. Co se týče výpravy, efektů, barevnosti a tempa, je na co se dívat. Tmavé pozadí, neonové osvětlení a uměle vytvořené záběry prostě stále fungují. Drsná atmosféra se striktně drží své nátury a vytváří vzrušující akční zábavu bez bázně a hany. Z Johna Wicka se pomalu, ale jistě, stává akční fenomén, který by mohl mít v rámci žánru něco do sebe. ()

domirovec

John Wick?.. More like John Dick!.. Cháchá, jak humorné! On však ten Džon Vik není zas takový pako, jak si někdo může možná, z nějakých záhadných důvodů myslet. Von je to docela sympaťák, mám-li být upřímný. Je rychlej, vytrvalej, s nikým se ani trochu nesere a nezastaví ho ani němá ženská s opičím kxichtem! Brilantní! Tak to má být! Džon je přesně ten typ chlapa, po kterém by šla každá česká ženská, nejlépe ta každá, která miluje krásně barevně nasvícené akčňáky se super hudebním podkladem. Od minula se sice Džonovi zachtělo nějak více kecat než zkriplovat již jako kriply narozené nepřátelské hajzly. Ale však my, nebo alespoň já, mu to odpustím, přece jenom ke konci nám ty občasné ne zrovna zábavné dialogy vynahradil přestřelkou v krásném, kurva-fix velkém zrcadlovém prostoru, ve kterém by se ztratil seriózně každý chytrý a vyspělý jedinec. 5/5 ()

fog

Takhle hodne jsem se v kine uz dlouho nenudil. Totalne zadna dejova linka, nula humoru, pouze nekonecna tezkopadna akce s nesmrtelny Wickem v hlavni roli. Velke zklamani. ()

Stíba

John Wick to má opět na háku a kosí si to jak je mu libo. Čistokrevná akce bez servírek, která si na nic nehraje. (Kino Benešov - 23. 2. 2017) ()

Narayan

Furt se to sice snaží mít obrovský koule, ale oproti jedničce to už bohužel dost ztrácí, hlavně díky okoukanosti námětu. Keanu se tváří oba filmy furt stejně, a už to podruhé prostě není taková zábava. Navíc děj je podle mě zbytečně překombinovaný, a úplně z něj tolik nesálá ta atmosféra nasraného drsňáka, co jde zcela jednoduše přes mrtvoly za svojí zcela jednoduchou pomstou. A co se týče akční části, tady už mi přišlo, že to občas hraničilo s absurditou. Víc než co jinýho mi to připomínalo starý dobrý Moorhuhn. Kdo nikdy neslyšel o Moorhuhnu, jedná se o hru, ve které jde o totální genocidu tupých slepic, které vám létají před zaměřovač vaší zbraně. Nemůžu si pomoct, ale Keanovi protivníci ve mě svým chováním silně evokovali právě tyto slípky. Jasně, v jedničce ty souboje taky nebyly zrovna vrcholem věrohodnosti, ale tak nějak to ještě balancovalo na hraně. Tady mi přijde, že cílem záporáků nebylo nic jiného, než co nejefektivněji a nejrychleji schytat kulku, ideálně pak do ksichtu, a ochotně postříkat nějakou tu stěnu za sebou vlastním mozkem. Navíc to vypadá, že se John ani nemusí moc dřít. Nedělá nijak efektivní rychlé pohyby, nijak moc neuhýbá, nekryje se, prostě většinu času jen jde rovnou za nosem a kosí další a další slepice... Po chvíli už to pomalu přestávalo bejt zábavný. Konec se ale celkem povedl, a dává tušit, že pokračování nás nemine. Což je asi dobře, jen bych prosil o něco přímočařejší a chytřejší příběh, a o něco lépe zvládnutou akci, která bude působit alespoň o trochu reálněji. ()

FanKalEl

Rozdiel medzi jednotkou a dvojkou je taký, že v prvom dieli hlavný hrdina dýchal na krk tým zlým a v druhom zase oni jemu. Preto na to bolo treba dvojitý rozpočet a dvojitú nálož akcie. Mne sa osobne páčil ten prvý príbeh, kde nebol v zadku ale baba jaga. No ale ak dám príbeh bokom jedná sa o originálnu jazdu bez jediného hluchého miesta so správnym striedaním tempa, dialógov a akcie ktorá mi svojim napätím a zvratom pripomenula Berandala. Bolo jasné že sa režisér inšpiroval druhou prepadovkou z Indonézie. Dokonca tu fungovala aj chémia medzi postavami. Zaujímavé je aj to, že až na zopár scén sledujeme hlavného hrdinu z tretej osoby..po celý čas ako vo videohre. Vojde takmer do každej scény a kradne si film len a len pre seba, že ostatným dáva maximálne tak miesto oponovať ak je v danej scéne aj on sám. Záver a súcit k Johnovi ma presvedčil že tá jazda bola skutočne za plný kotol. (90%) ()

Torpid

Dobrej akčňák by měl mít dvě věci: špičkově technicky zvládnutou akci a styl, kterej vytvoří pouze talentovanej a inteligentní tvůrce. Tak třeba Poslední skaut měl styl nahláškovanej, Nebezpečná rychlost měla svý všední superhrdiny a John Wick 2 má svou mytologii zabijáckého mikrosvěta, který je originálně podán do kontrastu s naší běžnou realitou, kde zpravidla vládnou splachovací charaktery a pravidlo účelu světící prostředky. Jen víc hotelů, kde vrah sám od sebe přeruší svou práci. ()

Ivo

Svěží techno počítačová hra o nesmrtelném strýčku Vikovi, který dostal v úvodním nastavení od autorů do vínku 1000 životů, které může hráč libovolně uplatnit zejména v případech opakovaných prudkých srážení auty, na průstřely břicha (které se zázračně a bez následků zhojí během několika vteřin), až na 200 000 smrtících kopanců a ran do ksichtu, cyklické pády a devastující kutálení ze schodů a budov, prorážení oken, výloh a prosklených dveří atd.atd. Díky skvěle vytvořenému algoritmu hrdina pak vždy poté vyskočí čerstvý, silný, s nažehleným kvádrem a v elegantní formě (jen s pár kapkami kečupu na tváři) a hra může dál pokračovat v dalším levelu. Pro předplatitele verze 2.2 je tu zároveň navíc i speciální bonus ve formě tajemného neprůstřelného pole, které jej obklopuje a díky kterému se do něj ze 2 metrů netrefí ani 1000 zlých hemžících se virtuálních borců nečekaně a stylově vyskakujících ze všech rohů a zákoutí a tyto postavičky mají zároveň svoje vlastní reciproční pole magnetické, které zase neomylně a bleskově přitahuje všechny strýčkovy koule (zejména do hlavy a do koulí) .... Malým omezením jsou pouze 2 typy předdefinovaných tanečních kroků, kterými hrdina rychle a unifikovaně posílá k zemi všechny své animované soupeře (ať už v kostýmech barových kovbojů nebo umně zamaskovaných bezdomovců). Proti tomu snad i Švarcenbergovo Kokotmando je hluboce fiilosofická epopej ... ()

HenryIvan

Ó aká to akčná slasť, ó aké to krviprelievanie. Samozrejme tento film postráda uveriteľnosť a to vo veľkej miere, ale úprimne, koho to vôbec zaujíma. Keanu je jednoducho skvelý, nie je čo dodať. Meno John mu dokonale sedí ( veď už si zahral postavu s menom John piaty krát ). Scény sú aj napriek rýchlosti prevedenia, či absencií svetla na obrazovke prehľadné a vy si môžete užiť všetko do detailov. Myslím si, že takáto réžia je budúcnosť akčných filmov. Človek, ktorý síce nevie príbeh prerozprávať až tak dôkladne, vie však presne odhadnúť dĺžku a intenzitu záberu, vie presne usmerniť hercov ako sa majú hýbať pred kamerou, aby sa dosiahla precíznosť. Takýto človek, ktorý je skoro celý život angžovaný v tejto problematike. Jednoducho profesionálny kaskadér a stunt dablér. Inde by nedostatok logiky príbehu uškodil, no tu to nehrá veľkú rolu. Nevravím, že je tento film bez pointy, dokonca ju má väčšiu ako mala jednotka. Myslím si, že ak bude pokračovať v réžii trojky Stahelski tak sa môžme tešiť na najväčší nápor akcie, strieľania a gun-fu. Jednoznačne akčný nárez roku 2017. 85 %. ()

bararich8

Jak já byl natěšenej, díky všem těm nadšeným komentářům, skvělým trailerům, videím s Keanem a jeho přípravou a průpravou... a světě div se, nakonec jsem to tak nějak dostal, ale stejně mi tam do maximální spokojenosti něco chybělo, občas to totiž spadalo do béčkového ražení (záporáci přibývají dle potřeby, tajemné seskupení zabijáků, ohýbání pravidel a příběhu dle aktuální potřeby), ale to je tak vše, co mohu vytknout, jinak super jízda, kde se opět dočkáme přehledné kamery, kvalitní akce na x způsobů a i pár zajímavých postav a řekněme i dialogů. Hned úvodní scéna je pro mě best of, kdy jsem měl celou dobu husí kůži - paráda. 4,5* ()

Dm1tr1j

Dvojka sa len zdramatizovala, a vidíme ako dobré je keď človek rýchlo vo filme postupuje, keď sa rovno zabíja keď je prvá príležitosť. Film je lepší, stihne sa viac vrážd a viac bitiek, ja neviem prečo kurva treba naťahovať filmy kde sa zaporak skrýva celý film hlavne keď hneď nazačiatku ho mohol hrdina zabiť...a tá scéna so zrkadlami nie, nebola dobrá bolo do blbé zdĺhavé a zbytočné klišé. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Třetí John Wick si našel padoucha

Třetí John Wick si našel padoucha

19.01.2018

John Wick 2 loni vydělal dvakrát tolik co jednička (88 milionů vs. 171 milionů), takže se logicky dočkáme třetího dílu. Studio Lionsgate už ho stihlo oznámit na 17. května 2019 a stoprocentně ho… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

John Wick se vrátí

John Wick se vrátí

30.05.2017

Dvojka Johna Wicka vydělala dvakrát víc než jednička (88 milionů vs. 166 milionů), takže není divu, že se plánuje trojka. Režisér Chad Stahelski stále neví, jestli znovu usedne za kameru, protože… (viac)