Los Angeles, 2028. Krása 13-poschodového hotela Artemis už dávno pominula. Ale jeho múry ukrývajú to najmodernejšie zdravotnícke zariadenie na svete, ktoré financuje obávaný gangster Wolfking (Jeff Goldblum). Je určené výhradne pre bohatú klientelu podsvetia. Dobre utajenej nemocnici vládne už 22 rokov tvrdou rukou manažérka Jean Thomas, prezývaná Sestra (Jodie Foster). Vzhľadom k tomu, že jej "hostia" sú zločinci najťažšieho kalibru, pravidlá sú jednoduché - neurážať personál, žiadne zbrane a zákaz zabíjať ostatných pacientov. Keď sa na urgentnom príjme objavia bankový lupič Sherman (Sterling K. Brown) so svojím ťažko zraneným bratom Levom (Brian Tyree Henry), nanažérka netuší, že práve ubytovala veľmi veľký problém. Bratia totiž majú pri sebe zdanlivo nezaujímavý predmet, ktorý pochádza z poslednej nevydarenej lúpeže. Ten však má hodnotu 18 miliónov dolárov, čo je pre zločineckú elitu príliš veľa dôvodov na to, aby sa vykašľala na pravidlá. A navyše tá drobnosť patrí samotnému Wolfkingovi. Nuž, dnes v noci bude v hoteli Artemis poriadne rušno. (TV JOJ)

kingik

Los Angeles, rok 2028. Ponurý, omšelý a utajený hotel Artemis už dlouhá léta slouží jako útočiště pro klientelu podsvětí. Však jej financuje vyhlášený gangster (Jeff Goldblum). Manažerka Jodie Foster, která zároven funguje jako zdravotník, k výpomoci má zdravotníka Dave Bautistu a k dispozici má v útrobách hotelu to nejmodernější zdravotnické zařízení, které by neudělalo ostudu v ryzím sci-fi filmu, jedné noci přijme dva bankovní lupiče ( standardně tyto role ztvárnil Sterling K. Brown & Brian Tyree Henry) kteří spustí lavinu nevole. A navíc v centru města vypukly nepokoje, které na pohodě také nepřidají. Film má jednoznačně slibný námět a absolutně zadupaný potenciál. Nepochopil jsem dostatečně úlohu některých postav a jejich charakterizaci. A také žánrové zařazení je poměrně nejednoznačné. Režisér    Drew Pearce vlastně dohromady neměl pořádně ujasněno, s čím přesně má vyrukovat. Jednu chvíli to vypadá na temný thriller, vzápětí se do filmu přilije trochu sci-fi prvků, posléze divák vyhlíží nějakou tu brilantní akci, které se prakticky nedostává. Hraje naprosto druhé housle. Největší vzruch a bitku obstarala Sofia Boutella, to už ale film spěje ke svému konci. A filmu se prostě nedaří zafungovat ideálním směrem. Největším lákadlem je jistě obsazení. Jodie Foster se vrátila k herectví po pětileté odmlce, načež maskéři mohou za to, že vzhledově neoslní. Obličej má nalíčený tak na sedmdesát let, pořád ještě ale něco umí zahrát. A aby si užila i nějaké to scenáristické klišé, je ztrápená smrtí svého syna. Účast Charlieho Daye představovala konečně jinou položku, než jen jen jeho obvyklé komické vrávorání a pištění, přičemž jeho postava, až na to, že nedopadne dvakrát dobře, vůbec ničím nezaujme. Jeff Goldblum a Zachary Quinto dorazí do hotelu, aby v něm udělali pořádný rozruch. A taky nikterak neutkví v paměti. Nejlepší zůstává Sofia Boutella, která zdatně plní kvóty sexy feministicky pojaté ženské, co pro pořádnou ránu nejde daleko. A role zdravotníka svému představiteli Dave Bautistovi asi nehynoucí slávu zrovna nepřinese. Za vše negativní ale může hlavně scénář, který je ve všech směrech nedotažený. A Pearce, který na poli režie debutuje, se snažil se svým osobně sepsaným scénářem bojovat, nicméně se mu to většinou nedařilo tak, abych mohl napsat, že je jeho prvotina kompaktní a dostatečně zajímavě pojatá. Určitě místy sahal po určitém vyzrálém režijním přístupu, což bylo podpořeno i zdárně ošetřenou a vytříbenou technickou stránkou, převládal však chaotický ráz, který značně ubíral na diváckém komfortu. Návštěva hotelu Artemis vesměs dopadla rozpačitě. 6/10 ()

Anderton

Mohlo ísť o podobný nášup, ako Dredd alebo Repo Men, alebo o niečo filozofickejšie v zmysle High Rise, aby sme sa nakoniec dočkali niečoho kvalitatívne veľmi podobného Očiste. Celý film pôsobí skôr ako pilot k seriálu, kľudne sa Pearce mohol so scenárom vyhrať viac. Mal som dojem, že film mohol aj po udalostiach, ktorých sme boli svedkami, pokračovať 20 minút a dať tomu nejakú šokujúcejšiu bodku. Ak sa u nás v kinách nepremietali prvé tri spomínané filmy, nechápem, prečo si Hotel Artemis nepočkal až na vydanie na DVD/BR, na domácom kine by mu tá jeho fajn béčkovosť slušala viac než v multiplexoch. ()

Kudly4

Já tu čtyrečku tady plácnu. Líbilo se mi prostředí a high-tech vychytávky. Akční to moc není, ale vůbec mi to nevadilo. Slušný film. ()

Yoshitsune

Hotel Artemis je v mnoha ohledech, dobře zahrán a má i postavy, které kupodivu nepůsobí jenom na efekt, tak jak to v mnoha filmech bývá. Logicky největší problém je, že se v první polovině, hodně mluví a je to hodně dlouhá seznamovačka s postavama. Pak je tu druhá polovina, v té je zase hodně akce, která působí dost uspěchaně, ale zase je dobře natočená, zahraná a má dobrou choreografii. Ale největší zklamání, přichází s tuctovým koncem, přitom tenhle film by si zasloužil, pořádný twist, který by nám udělal díru do hlavy, tak jak to kdysi tyhle filmy dělali. Velké očekávání, velcí herci, velký nápad s hotelem a pak to takhle celé zahodit, jaká to škoda. ()

silentname

"Hotel Artemis" tak trošku zlyháva. Keď si len človek prečíta obsah, ktorý máme tu na CSFD, tak očakáva niečo úplne iné, než sa tu nakoniec reálne udeje. A možno preto som očakával trošku iný film. Odstránim teda z cesty pár skutočností. V prvom rade ten "malý predmet" tu dokopy nemá skoro absolútne žiadnu rolu. Mohli sme to z filmu odstrániť, a dokopy by nebol skoro v ničom iný. Štrajk vonku a klient, ktorý drží pevne kohútiky vody vo svojej hrsti a ukrýva sa v hoteli... to sa dalo tiež pokojne úplne vyhodiť z filmu von. Dokonca si myslím, že aj malá bočná momentka so sestrou, ktorá zachráni mladú policajtku sa dala tiež pokojne vystrihnúť (aj keď poviem pravdu - táto časť ma z tých všetkých štvala asi úplne najmenej) a rovnako aj celá love story a história medzi Shermanom a Neece tu vôbec nebola potrebná. Všetko stačilo nasmerovať na ostatné veci, rozviť ich a mohli sme tu mať celkom schopný film. Napríklad poznať viac históriu medzi Sestrou a Wolfkingom. Vidieť viac akcie. Dať väčší priestor Zacharymu Quintovi. Alebo dať väčší priestor Everestovi, ktorý je jednoznačne najlepšou postavou v celom filme. Každá scénka s ním funguje. Jodie Foster ako sestra je tiež celkom dobrá. A dokonca na konci musím povedať, že jej postava prejde dobrou premenou. A okrem toho pôsobí, že je v jadre skutočne dobrou osobou. Takže tú som rád sledoval. Ostatné postavy sú pre mňa dosť mix. Majú buď málo priestoru, alebo dokopy nič poriadne neukážu a nestihnú sa poriadne predstaviť. Akcia ku koncu je super, no už je človek trošku unavený z toho, že sa v tomto hoteli dokopy stále nič nedeje. A jednotlivé príbehy ostatných hrdinov ma vôbec nezaujímali. S výnimkou Jodie Foster a tej mladej policajtky. Aj keď to moc príbehu nepridalo, minimálne to dalo tomu viac srdca. Celkovo neviem čo viac povedať. Film to nie je zlý, ale rozhodne mal na viac. A rozhodne mohol priniesť viac. Výsledne je to len obyčajný priemer s pár dobrými momentkami. Hodnotenie: C ()

Marze

Film má řečeno vinařskou hantýrkou charakter i přes nerozvinutou zápletku a vztahy postav. Herečka Jodie Fosterová si dala pauzu pět let a konečně se v tomto snímku vrátila zpět a plátno. Je zde nejzvláštnější a zároveň ústřední postavou. nebojí se vypadat starší, než je. Film vstoupil do kin uprostřed rekordně horkého a suchého léta 2018 26. července. Fosterová zvaná Sestra zdravotnickému zařízení pro bohatou klientelu podsvětí vládne tvrdou rukou. Protagonisté jsou moc typizovaní, ale snímek má efektní vizuální stránku i atmosféru. S motivem nedostatku vody symbolizující naše současné změny klimatu zacházejí autoři ledabyle také některé další motivy jsou nedotažené. ()

Chrustyn

Film sliboval akční řež v zajímavém prostředí s bizarními postavami. Bizarní postavy jsou, prostředí také, ale z akčního filmu je pouze nudná konverzačka s minimální a hodně nevýraznou akcí. ()

honajz

Blbost s tolika nelogičnostmi (mimochodem v žánrech chybí sci-fi: když už jste k tomuto žánru na ČSFD přidali Útok na 13. okrsek), až se mi to nechce ani komentovat. Jednání postav je v rozporu s jejich potřebami i s cíli zlodějské komunity navzájem. Čirou náhodou v tom taky lítá propiska - trezor s obsahem za 18 milionů. Jeff Goldblum si moc nezahrál a Zachary Quinto taky moc prostoru nedostal, i když zas hraje záporáka. Ale tohle prostě nejsou Heroes. Žádné z postav se nedá ani fandit - natož té babičce doktorce, která na konci jde vehementně zachraňovat svět všemu navzdory jako správné sluníčko. Na tohle by se moc dobře točila parodie - roli Jodie Foster by hrála Bohdalová a Everesta třeba Jákl. A to by bohatě stačilo. Jo, a tu francouzskou super ninjovou Táňa Pauhofová. Fuj, to byla nedomyšlená blbost. Přitom nápad i to prostředí hotelu zajímavé, ale samo o sobě to nestačí. ()

Morholt

Wickovský nápad s nemocnicí pro kriminálníky byl fajn a dával prostor pro pořádnou béčkovou akční jízdu, ale to úplně nevyšlo. Za prvé tu bylo málo pistolníků resp. pistolnic, což nějaká větší jatka omezovalo. Za druhé byl jedním z nich Charlie Day, jehož postava byla špatně ve všech ohledech. No a za třetí se tu na úkor akce dost kecalo. Na druhou stranu na Butelku se vždycky rád podívám a nezklamala mě ani tady. Sedla mi i Jodie Foster v roli Sestry dbající pravidel. A líbil se mi i závan relativně blízké budoucnosti, který hezky kontrastoval s prostředím stařičkého hotelu. Pozitiva nakonec trochu převažují, ale i tak film zůstává promrhanou příležitostí. 60% ()

malylada

Hotel Artemis je částečná vykrádačka Johna Wicka, kde se objevil hotel zabijáků, který fungoval na podobných principech. K mému překvapení se první hodina vyvíjí velmi dobře, kdy moc netušíte, co přijde. Zápletka nepůsobí zase tak předvídatelně, jak by se na první pohled mohlo zdát a především rozehrává zajímavé figurky v prostředí hotelu. Jodie Foster v čele perlí a nepamatuji si, kdy hrála zábavnější postavu. Bohužel je zde velké ale. Pokud se někdo těšil na akční jízdu, tak ji nedostane, neboť se v první hodině neodehraje jediná akční sekvence. Tvůrci se vše snaží vecpat do závěru příliš narychlo, ale scény jsou nenápadité, ničím nenadchnou a slibně rozjíždějící film tak směřuje do béčkových vod. Jeden z mále filmů, kdy jsem si říkal, že by delší stopáž nebyla na škodu pro lepší finále.......6/10 ()

Lacike

Podla nametu a trailerov by clovek cakal nejaku infantilnu sialenost ake toci Joe Carnahan plnu nasilia a blaznivych postav. Lenze uz ucast Jodie Foster naznacovala, ze tu predsalen bude nieco inak. K postavam pristupuje Drew Pearce citlivo. Prakticky vsetky maju svoju zaujimavu minulost a aj ked je podana skratkovito, tak to su plnohodnotne charaktery a nie nejake komicke figurky. S vynimkou megaotravneho Charlie Daya, ktory ale mal pôsobit megaotravne. Skoda ze film este viac nesiel u postav do hlbky a hlavne ze tak rychlo odbavil dôlezitu pointu s Goldblumovou postavou. Takisto akcne sceny mohli byt stylovejsie a krvavejsie. Miestami mi pripadalo jak keby sa Pearce zamerne vyhybal brutalnejsim scenam aj ked ho neobmedzoval rating a sceny to vyzadovali. Celkovo je to taka netradicna jednohubka, ktora pravdepodobne väcsinu divakov sklame prilis malou porciou akcnych scen. 6/10. ()

BoPo

Dosť hejtovaný film. Nápad s hotelom je samozrejme dobrý a samozrejme nie je unikátom. Na obsadenie, v rámci neáčkovej produkcie, si myslím nemožno sťažovať. Celý film a aj Váš výsledný dojem ťahá/určuje Jodie Foster, a jej životom zničená bába. Mňa jej bežnú pracovnú stredu bavilo sledovať. Zk*rvilo sa čo mohlo, pretože sa porušili všetky pravidlá na ktorých hotel založil svoju zmysluplnosť. Po ťažkom dni v práci celkom vhodná rýchla a nenáročná oddychovka, ktorá servíruje viac kecov ako akcie. ()

MoiJe

Trochu pripomina Smokin' Aces, proste par zabijakov na jednom mieste a cely svet ide do sraciek. Len stara utrapena Jodie je navyse. ()

JohnCZ

Škoda, že je ten námět ve finále trošičku nevyužitý, ale i tak jde o dost originální počin. Kdo by očekával, že se ve filmu o hotelu pro kriminálníky objeví taková řádka zajímavých a sympatických postav s Jodie Foster v čele. Celý film je navíc ponořený do takové té mírné sci-fi postapo atmosféry, kdy divák vidí, že se svět řítí do háje, ale přitom neví pořádně proč. Atmosférou mě to vtáhlo a nakonec mě i docela udivuje tak střídmé hodnocení. ()

corpsy

A aká šťavnatá to mohla byť žánrovka. Sci-fi je to iba rokom, ideou nápadne pripomínajúcom JOHNA WICK(a) a skvelým obsadením odhodlaná chuťovka. Ale para dôjde po pár minútach a nápady, akokoľvek a v akokoľvek množstve sa kupiace, nemajú ten švih a spád úvodných 10 minút. Prečo? Lebo zrejme chceme byť v dnešnej dobe až príliš korektný a zabúdame čo nás vlastne v minulosti bavilo. A aj šéfov veľkých štúdií, ktorý vyrastali na niečom, čo v dnešnej stiesnenej situácii nemá vôbec šancu na výkop. ()

sidzej

Nechápem ako niekto môže napísať, že ten film bol nudný. Naopak má výborné, gradujúce tempo, množstvo sympatických postáv, nechýba mu originalita, emócie a skvelé dialógy. Celý film stojí a padá na fantastickej ironicky pôsobiacej Jodie Foster s veľkým srdcom a vôbec celý hotel pôsobil so všetkými tými hi-tech zdravotníckymi vychytávkami a tajnými chodbami veľmi pôvabne. Po zdrvujúcich recenziách som mal nulové očakávania takže pre mňa rozhodne prekvapenie roka. Mega som si to užil. ()

Vxxx

Šílená nuda. Ke konci to lehce zachránila bojová scéna, ale jinak se jen kecá o ničem, pobíhá se po hotelu beze smyslu a obecně se děje úplný nic. K tomu všemu je to ještě neuzavřený příběh a víte prd, co se s kým stalo. Nene. Z kina odcházím otrávená a pěkně unavená... 2* ()