Svět umění nezná hranic. A to ani v případě Josephine (Zawe Ashton), která najde skvostná umělecká díla po zemřelém. Než aby je vyhodila, jak stálo v závěti, vezme je pod svá kurátorská křídla a začne je zpeněžovat. Jenže obrazy nejsou tak andělské, jak by se předpokládalo. Skrývají něco temného a hrůzného z malířova života. Na to se postupem času přijde, ale to už je příliš pozdě! (Rodriguez)

Figu

No, celkem zajímavě a netradičně nám Gilroy filmek naservíroval. Obrazy a umění zla vyloženě na podnose. Obsazení na jedničku. Jake opět jako bukvice po několika letech stále ve formě. To jak si zlo počíhalo na jednotlivce bylo fascinující a některý smrti byly k sežrání. Mě osobně se nejvíc líbila ta Toni Collettové, kdy se s utrženou rukou v louži svojí krve stala uprostřed expozice její součástí, což si mysleli teda návštěvníci výstavy. Brrrr. Chodit kolem mrtvoly a stopama roztahovat všude okolo její krev, to byla libůstka. Jo, spokojenost. 70% ()

bourec

Ten film byl stejně přiblblej a bizární jako jsou příznivci umění,a který hodiny zíraj do čmáranice,a hledaj tam to,co tam prostě neni.Tenhle film je podobnej.O hovně.40%. ()

dubinak

Na Velvet Buzzsaw se velice dobře dívá, přes to, že námět sám o sobě je velmi béčkový a scénář jakbysmet. Herecky s tím nemám absolutně žádný problém a vizuálně je to stylové, moderní a nablýskané. Bohužel se tu vyskytuje víc prázdných scén, než těch hororových, které vlastně ani hororové nejsou. Napětí se nekoná, atmosféra v podstatě občas jen tak zamrká někde v koutě a stopáž tomu na kráse taky moc nepřidává. Každopádně jsem čekala, že mě to bude štvát víc. Docela mi to uteklo a bavilo mě sledovat, co se stane dál, i když šokující to zrovna není. Suma sumárum je to docela v pohodě film, ale spíš na to koukat jako na takový lehce komediální horor, protože serióznost tomu chyběla asi úplně nejvíc. ()

SHI-SHA

Není to špatné, ale je to natažené, předvídatelné a postrádá to nejdůležitější součást thrilleru/hororu - napětí. Herecké výkony a obsazení skvělé. ()

Deyw

bachorka o zkurvenych obrazech...jako celkem bezna vec, kterou tahne jake a par dobrych killu, ale jinak tam nebylo nic krom nasranyho malkovice a nerdskyho gyllnehala 😞 ()

Nivenx

Slušný námět i scénář. Ale nekonečna depka s nuc míč atmosférou a smrti ač originální tak bez špetky napětí. A co se týká obsazení promarněná šance! ()

Cedr

Skvělý námět v tristně průměrném provedení, které svou neschopností plně zužitkovat svůj potenciál diváka téměř uráží. ()

Idego

Horrorově mysteriózní stránka filmu není dost dobrá na to, aby vyvolávala pocit strachu a napětí, ale není ani dost béčková na to, aby byla aspoň vtipná, takže ve výsledku je prostě jenom meh. Naštěstí jsou tam jiný místy dost vtipný momenty, pěkně si to střílí ze světa galerií a vysokýho umění a Jake Gyllenhaal je prostě perfektní. Jako oddechovka dobrý. ()

JimmyII

Skvělé jako kritika uměleckého prostředí a jeho satira, slabší jako thriller - ačkoliv tak to dle mého nemá být sledováno. Zajímavý film. ()

oveckaoa

Už, když jsem viděl trailer říkal sem si, že to nebude pro mě a potvrdilo se mě to. V celém filmu jsou kromě 1 respektive 2 postav (Coco a ta černoška, ale z té se ke konci stane mrcha tak, že v podstatě 1) absolutně všichni nesympatičtí a každému jsem tu smrt vyloženě přál. Při sledování doporučuji přeskočit rovnou zhruba na 20 minutu kdy se něco začne dít do té doby , když to přeskočíte o nic nepřijdete ono celkově kdyby jste se na film dívaly rychloposuvem tak o nic nepřijdete. Z vražd zaujmou jen 2 (jedna s barvou a jedna s koulí) ostatní stojí vyloženě za pendrek (první třeba ani neuvidíme u poslední zase došly nápady scénář a logika) a vyloženě horor je zde pouze v 1 scéně. Čekal jsem, že zde bude aspoň vysvětleno kdo to dělá co to dělá proč to dělá a podobně, ale nedočkal jsem se. Jinak Malkovich je zde zhruba 10 minut a kdyby tu nebyl nic se nestane (snad mu to aspoň zaplatily) , ale pořád předvedl více než ten černoch co jen sedí a čumí na obrazy. Hororovost 20 Napětí 0 Sympatické postavy 40 Herecké výkony 0 Námět 40 Dám 40 procent za ty 2 vraždy a za tu perskou kočku co se zde objevila a předvedla větší výkon než všichni herci dohromady. ()

JustMeeKatie

Musím říct, že trailer mě docela nalákal. Film sám o sobě se zaobírá poměrně originální myšlenkou a sem tam dokáže vyvolat i pocit strachu. Ale po zhlédnutí musím říct, že Velvet Buzzsaw zkrátka není film pro mě. Ta hlavní akce se koná řekla bych posledních 20 minut filmu, jinak se tam hodně kecá o umění, což je něco, v čem já nejsem odborník, takže toho člověk zase až tolik nepobere. Ačkoliv to možná byl úmysl, postavy jsou dělané tak, že vám je vlastně i jedno, co se s nimi stane, není tam vyloženě nikdo, koho byste si oblíbili. Všechno v podstatě táhnou známá jména, která představují to největší lákadlo a kvůli nimž jsem si VB nenechala ujít. Nicméně musím říct, že za pár dní si na tenhle snímek asi ani nevzpomenu. ()

Mr.KarlAdler

Gilroy se při dalším náhledu do fungování specifické skupiny lidí neomezuje jenom na sdělení "zaprodávat se nemá" - to je nám na první doboru jasné. Chce si svou ďábelskou kritiku užít a celou dobu se skrytě i nepokrytě posmívá neschopnosti zdravého úsudku napříč společností. Nenechavé galeristy a kritiky nesmlouvavě kosí, jako by kázal ze studie o „efektu hipsterů“ Jonathana Toboula, která nedávno rezonovala na sociálních sítích. Nešetří ale ani zbytek obyvatelstva. Představitele středního proudu vykresluje jako vesměs konzumní omezence. Nejlíp pak vystihuje všeobecnou společenskou znuděnost a smyslové přehlcení ve scéně s mrtvým vykrváceným tělem uprostřed galerie. Návštěvníci považují krev za barvu a drastický výjev za součást umělecké instalace, díky kterému můžou zabavit děti. V konfrontaci s očekáváním horror fans vyhoří Velvet Buzzsaw jako zbytečný béčko, což je ale škoda. Jako mrazivě vtipná a znepokojující společenská karikatura totiž funguje dost dobře. ()

RaggamuffinSVK

Pseudoartová záležitosť bez celistvého príbehu a smerovania. Premrhaný potenciál, obsadenie i rozpočet. Verím, že z tohto sa dalo vytrieskať oveľa viac. ()

NDroo

Hoooooooodně velké... co, WTF, zklamání? Po Nightcrawlerovi jsem se skoro stejným obsazením čekal něco jiného, než... tohle. Herecká stránka ušla, až na Zawe Ashton, ta nevím, co dělala, ale hraní to nebylo. Jediné, co mě napadá je, že má na Gilroye něco v rámci #Metoo :D V některých scénách, které měly očividně být napínavé a děsivé, jsem se řezal smíchy jako blázen. Z toho důvodu 2*, objektivně Odpad! ()

Forsberg11

"Ukecaný" film so slabým dialógmi. To nemohlo dopadnúť dobre. Páčili sa niektoré originálne a neopozerané, explicitné vraždy, zopár vtipných narážok na snobský svet moderného umenia a hlavne zvodná Zawe Ashton. Inak Netflix tentokrát šliapol dosť vedľa môjho preferenčného rádiusu. Film je to síce nakrútený zručne, určité pasáže sú dostatočne atmosferické a je jasné, že Gilroy je dobrý režisér. Škoda, že si nevedel vybrať, či urobí thriller alebo komédiu. Tento mix všehochuti môže byť pre niekoho pútavý, no mňa nijak nepresvedčil. Slabé 3*... 45 %!! ()