Svět umění nezná hranic. A to ani v případě Josephine (Zawe Ashton), která najde skvostná umělecká díla po zemřelém. Než aby je vyhodila, jak stálo v závěti, vezme je pod svá kurátorská křídla a začne je zpeněžovat. Jenže obrazy nejsou tak andělské, jak by se předpokládalo. Skrývají něco temného a hrůzného z malířova života. Na to se postupem času přijde, ale to už je příliš pozdě! (Rodriguez)

Birter

Vyjma dobré výpravy a nezvyklého uměleckého prostředí (za což dávám o jednu hvězdu více) nemá Velvet Buzzsaw čím zaujmout, a je jen béčkovým slashroidním thrillerem, který ale nic nepodníká ani v ohledu děšení diváka nebo přidání nějakého tajemnství. ()

Kushina

Až přílišně umělecky založený film, který mluvou většiny herců byl až otravný. Hororový nádech byl spíše slabší a retardovaně dokončený, protože na co je horor, kde každý umře a nikdo se nepoučí z chyb? Pro texaský masakr by se ten počet úmrtí hodil spíš. 45% ()

gpx

Dlouho se to vleče, posloucháš jeden zbytečný rozhovor za druhým, seznamuješ se do detailu se všemi postavami a pak to začne. A krátce poté i skončí. #NEZÁVADNÉ ()

TesterX

Je to dost úchylný a komický, přesně jako rádobyumění a lidi, kteří se kolem něj pohybují. Nicméně originalita se tomu upřít nedá a celým snímkem vládne touha, co z toho nakonec vznikne. ()

panki9922

Zaujímavá satyra na umenie, umelcov, výstavy a chamtivosť. Určite sa nejedná o čistokrvný horor. Na to, akú širokej verejnosti vzdialenú tému film rozoberá, je tam šialene dobré herecké obsadenie. Pútavo natočené, ale nijako výnimočné. Záver s veľmi trefnou pointou. Ako povedala Rene Russo: "We do not sell durable goods, we peddle perception." Ja by som len dodal - mostly. Taký Piccaso bude stále v kategórii durable goods, ale aj v tom sa môžem mýliť. Vytvoriť fungujúci thriller s hororovými prvkami na túto tému a z tohto prostredia, je veľmi ťažká úloha. Mohlo to dopadnúť ako obrovský prúser, dopadlo to ako prijateľná jednohubka. ()

bonovox

Gilroy opäť neprekonal kvality Slídila, ale aj tak natočil netradičnú satiru z umeleckého sveta, ktorá sa v závere takmer zmení na čistokrvný horor. Veľkým plusom sú hlavne kvalitní herci., škoda len slabšej prvej polovice. 60% ()

chozze008

To bylo dobry. Jsem zvyklej ze horory maj nizka hodnoceni, ale neni todle az prilis malo? Hlavne to vybocuje z klasickeho parta teen jede na opoustene misto nebo honi vas prisera, proste je to originalni. Me prislo dost zajimave jak vsichni ti super-snobove dostavaj pres cumak. Za me 4 hvezdy ()

Darxandri

Už kolikrát jsem byl upozorněn, že mám brát trailery nových filmů s rezervou, protože se do něj vždy snaží nacpat nejlákavější scény z filmu. A bohužel to není jiné ani u Velvet buzzsaw. Samotný trailer ukazuje 90% akce a hororu, co se v celém filmu vyskytuje. Zbytek filmu vyplňuje vata zobrazující životy arogantních idiotů, které zajímá pouze to, jak si vydělat na umění. Samotný nápad filmu je zajímavý a neotřelý, ale konečné zpracování je bohužel bídné. Ano, má to své světlé momenty a není jich zrovna málo, ale to nudné převyšuje to zajímavé. Samotné smrti jsou promyšlené a velice pěkně udělané, akorát si na první budete muset nějakou tu chvíli počkat, než se duchem posedlé obrazy proberou, rozkoukají se v novém domově a zjistí, že si na nich chtějí ti napudrovaní šmejdi jen vydělat nějaký ten slušný dollar. Kdyby se tomu dala dát nálepka hororu pomalu budujícího atmosféru, možná bych dal i tu hvězdu navíc. Takhle ten film zachraňuje pouze hvězdné obsazení, zajímavě provedené smrti a originální námět. Mít ten film poloviční stopáž a lépe rozprostřené hororové momenty, dalo by se to brát jako obstojný horor. Bohužel je to spíše satyra na zbohatlický život načančaných art maniaků. ()

Pavelkedar

Originální nápad, bohužel nebyl vůbec využit jeho případný potenciál, mělo to daleko navíc.Prostě tomu chyběla šťáva. Gyllenhaal, ač ho moc nemusím, mě zde opět přesvědčil, že je vynikající herec. Velmi průměrný DD 5.1. ()

Raziel811

Velmiu zvláštní film. Na jedné straně ukazuje povrchní svět umění a na druhou stranu jde o chvilku až hororový film. Rozhodně stojí za zhlédnutí už jen kvůli vždy výbornému Gyllenhaalovi. ()

kotrlak odpad!

Z automatu na filmový sračky značky Netflix vypadla další perla. Děj nestojí za zmínku. Zato mi tahle banda metrosexuálních degenerátů ze světa artdealers úplně připomíná současnou houlyvůdskou levičácko-liberální smetánku, reprezentovanou jmény jako De Niro, Baldwin, Streep, Clooney, Streisand a další... ()

Frenk

Spoilery: Líbila se mi artově provedená úmrtí nedodržovatelů poslední vůle starého mládence, ale tím bych asi končil. Často se řeší věci, co nejsou pro děj důležité a když po 2 hodinách přijde konec(který mimochodem ušel), zůstane mi v hlavě hodně otázek. Otázek mi zbylo až moc na to, abych si z toho dokázal poskládat vernisáž. Umění jsem nikdy moc nerozuměl, ale tady kreativita prostě chybí. *is this art? smajlík* ()

adzedan13

Dost zajímavý thriller. Nevím, co si o něm mám myslet. Na mě to bylo místy až moc přehnané, ale asi to tak mělo být. Nevím, co jsem od filmu očekávala, ale rozhodně mě nezklamal, i když děj je docela předvídatelný. Jake Gyllenhaal jako vždycky super. (Spoiler: Chudák Coco, tak holka má fakt štěstí...) ()

radim633

Zajímavá jednohubka, kterou stojí za to vidět. Film jednoznačně táhne Gyllenhaal a ostatní. Dobře stylizačně provedeno a zajímavá kritika společnosti skrz charaktery postav. Trošku mě mrzí, že mě film nedokázal úplně dějově vtáhnout. ()