Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (CinemArt SK)

Tosi

Překvapením roku je pro mě tento krutý scifi thriller s jasným vzkazem, že se z nadužívání technologií všichni jednou posereme. ()

Lachtaan

Trochu toho uspokojujicího “gorečka” tam bylo, horor ale zde mimo trochu nemístné žánrové označení nehledejte. Australský blesk z čistého nebe jménem Upgrade je precizním futuristickým thrillerem, který si vyhrává s myšlenkou zneužití pokroku technologií tím snad vůbec nejzdařilejším způsobem a zásluhou toho mě tenhle doposud neočekávaný film dosti bavil. Je jedním z přímých důkazů toho, že není ve světě třeba zásahu americké produkce, aby vzniklo impresivní a těžce zapomenutelné dílko. ()

viperDavid

Australani natočili trhák. Já jako IT pucek se musím trošku smát, ale rozhodně nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo. Upgrade je nápaditý a velmi dobře zahraný. Logan mě překvapil a to si ani nemůžu vzpomenout, že jsem ho v něčem zajímavém viděl. Sice to není best of, ale i tak hodnotím pozitivně. ()

Sfinkter

Od Australanů se objevila originální jízda s mnoha novými prvky scifi, navíc s perfektním závěrem a "terminátorským" přesahem umělé inteligence. ()

Johnny.ARN

Škoda, že som len nedávno videl Venoma. Ešte aj herci sa na seba podobali. Toto bolo ale hi-tech s pohľadom do budúcnosti a akože prekvapivým záverom. Zaujímavá kamera, rýchly spád a žmurkanie na virtuálnu realitu. Snáď urobia dvojku. 4 z 5 ()

Mrkvič

Upgrade je velmi dobrý a hlavně zajímavý film. Vypadá na svůj rozpočet moc dobře a ke konci nabízí velmi zajímavé v pravdě scifi rozuzlení. Jenže mě to nějak celou dobu nechytlo za srdce ani za nic jinýho. Krvavé scény se mi k filmu tolik nehodily a až na tu první přicházely tak pravidelně, jako velký bos na konci každého levelu ve videohrách, Když byl nějaký zajímavý nápad, odbyl se rychle. Dialogy byly jen takovém, aby posunuly děj dál a přitom také mohly být nosnou celého filmu. Nápad super, ale zasloužil by si film propracovanější remake. ()

Helmutek

Zajímavý sci-fi, který je kupodivu konzistentní a v rámci toho svýho vlastního universa drží pohromadě bez nějakejch zásadních logickejch lapsů - a to i přesto, že je vidět, že film vysokej rozpočet neměl. Příběh ani nápad sice nijak objevný nebo světoborný nejsou, ale i tak to má co říct - ta otázka prolínání lidskejch životů a myslících technologií, resp. předávání kontroly strojům (nějaký nevyzpytatelný, "neviditelný" a nelidský technologii) je samo o sobě tak silný, že na dobrej film stačí, aby ta myšlenka tvůrců dávala hlavu a patu. A to tady podle mě naplněný bylo - včetně sympatickýho twistu v zápletce na konci filmu. Za mě to je skoro jako to lepší z Black Mirroru - jen teda v trochu víc filmovym pojetí a rozšířený stopáži. A co tvůrcům chybělo v rozpočtu, to dohnali na autentičnosti a uvěřitelnosti - všechny honičky v autech nebo rvačky (v režii STEMa) byly tak skvělý, že líp by to za mě stejně už moc udělat nešlo. Skvělá sci-fi thrillerová jednohubka. ()

BROKEN_

Od scenáristy Saw se dalo trošku čekat, že bude chtít svůj příběh trochu vypointovat a diváka překvapit a popravdě se mu to daří. Kde ale Upgrade nabírá hodně pozitivních bodů? V okamžiku, kdy se místo Greye dostane ke slovu STEM, mění se komorní sci-fi v totální řež. Whannell dojí eRkový rating na maximum a bitky i přestřelky jsou neskutečně brutální. Zároveň však i přehledně natočené. Navíc je tu dost prostoru pro černý humor. Po scénaristické a režisérské stránce je Upgrade hodně povedená záležitost. Za mě zatím největší překvapení roku. ()

oveckaoa

Nadprůměrná a dá se napsat i klidně nadčasová záležitost. Z daného žánru momentálně to nejlepší co můžou nabídnout. Od Dredda a remaku Robocopa sem tak kvalitní sci-fi už dlouho neviděl. ()

elanius

(67/2018) / Ako sa hovorí, za málo peňazí, vela muziky. Obstojné scifičko vsadilo na výrazné prostredie a postavy. Hlavne teda Logan Marshall-Green sa tu našiel. Inak ničím extra prekvapivý kus ale s jasným cielom a réžiou a to sa cení. Rovnako tak ako "R" rating, chvalbohu za to. (7/10) ()

Phietros

Zajimava scifi akcni jizda, ve ktere hraje roli maly mikrocip budoucnosti, jediny sveho druhu a taky nejspis posledni po prekvapivem konci. Hlavni hrdina mi hodne pripominal Toma Hardyho, je pravdou ze kdyby tam hral, tak by mel film jeste lepsi hodnoceni. Grey zije v moderni dobe ovladane pocitaci, ale uznava starou techniku. Jednoho vecera kdy se vraci se svou zenou v jejim modernim voze, prestane fungovat auto pilot a zpusobi nehodu. Zahy jsou prepadeni, zenu mu zabiji a jemu prostreli michu. Po probuzeni je ochrnuty a bezmocny. Nasledne ho navstivi znamy vedec, ktery mu nabidne pomoc s implantovanym cipem, po kterem bude moci ovladat sve telo. Zakrok se podari a nejen ze zacne chodit, ale ziska bojove schopnosti a noveho vnitrniho partaka Stema ve sve mysli. Vrazedna vendeta muze zacit! Policie vše vyšetřuje a je jí divné, že při každé vraždě je poblíž Grey na vozíku. Úderem kdy se Stem vyřadí od heckerů, začíná být nekontrolovatelný a jde si za svým cílem, převzít kontrolu nad Greyem a zůstat jediný svého druhu. 80% ()

ivan bohatyr

Za začátku to byla docela nuda, ale tak ono to trvá než je divák zaveden do děje a představí se mu všechny souvislosti atd., ovšem pak se to luxusně rozjelo, plné akce až do konce a závěr taky skvělý. ()

Bobik9

Výborný film. Přesto, že se nejedná o nijak extra originální námět, tak tvůrci to udělali jedinečné. Logan Marshall-Green je parádní a práce s kamerou taky. Všechno vypadá cool a futuristicky, což je taky super. Možná bych si představovl lepší vedlejší role, ale nijak to kvalitu filmu neubírá. ()

noriaki

Skvělá akce + překvapivě chytrý děj + mrazivé zvraty + sympatický hlavní hrdina = naprostá spokojenost.  Od Upgrade jsem toho mnoho nečekal, ale když jsem se dočetl že v něm hraje Logan Marshall-Green, připravil jsem se na slušný zážitek. Tenhle herec už pomalu vyrůstá ze škatulky "levnější náhražka Toma Hardyho" a buduje si svou vlastní tvář. Leigh Whannell zase dokazuje, že je minimálně stejně schopný režisér jako scenárista. Možná jsem přehnaně optimistický, ale je tu naděje, že se etabluje jako jeden z úzké skupinky malých tvůrců, u nichž se vyplatí vidět každý nový film. ()

MikeZ

Asi stejný případ jako Ex Machina (od které si Whannell vypůjčil jak stylizaci, tak závěr, ale pšt). To znamená: oceňuju, že to vzniklo, ale vůbec mě to nebavilo. Radši zvoním na zvonek se jmenovkou Wan. 6/10 ()

Pump

Poměrně stupidní film o stupidním chlapci, který dostal dárek vysoko nad hranicí jeho chápání, ze kterého se vyklubal Trojský kůň. Dopadne to dobře nebo špatně? ()

hroubek

Krásná ukázka to, že i akční béčko může mít přesah a být o trochu chytřejší, než se na první pohled zdá. Režisér Leigh Whannell přišel se zajímavým příběhem a taky ho zajímavě natočil. Je vidět, že Whannell si je vědom svých limitů, a to ať už finančních, tak i svých řemeslných. A právě proto si na nic zbytečně nehraje a dává nám divákům přesně to kvůli čemu jsme přišly do kina a navrch ještě něco přihodí. Logan Marshall-Green zde není vůbec špatný a snaží se dost, a mě v této roli sedl. Jasně být zde lepší herec, tak by to film povýšilo, ale z mého pohledu Marshall-Greeen odvedl dobrou práci. Líbili se mi akční scény a jejich jistá nekompromisnost. Sedl mi i ten přesah, a taky to, že to dokáže nabídnou více, než se na první pohled zdá a o samotné pointě ani nemluvím. Ve výsledku je Upgrade velmi povedený film, který příjemně překvapil. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz