Jurský svet: Nadvláda

• Česko Jurský svět: Nadvláda (viac)

Príbeh filmu Jurský svet: Nadvláda sa odohráva štyri roky po zániku ostrova Isla Nubar, pôvodného domova oživených jurských tvorov. Medzitým sa začali kontrolovane aj nekontrolovane rozmnožovať, v dôsledku čoho sme si museli zvyknúť na ich prítomnosť v našom ekosystéme a na to, že už pravdepodobne nestojíme na vrchole potravinového reťazca. Na jednej strane sú ľudia, ktorí chcú túto novú obrovskú silu využiť vo svoj prospech, a na druhej strane ľudia, ktorí im v tom chcú zabrániť a snažia sa udržať svet v čo najväčšej rovnováhe. Patrí k nim aj Owen Grady (Chris Pratt) a jeho priateľka Claire (Bryce Dallas Howard), ktorí v prvých dvoch filmoch získali patričné skúsenosti. Doplnia ich ich hviezdy Jurského parku, paleontológovia Alan Grant (Sam Neill) a Ellie Sattlerová (Laura Dern), a teoretik so zmyslom pre detail Ian Malcolm (Jeff Goldblum). Všetci sa púšťajú do dych berúceho boja s časom, ľudskými a jašterími nepriateľmi, aby sa pokúsili o nemožné v situácii, ktorá netrvá päť minút, ale dvanásť. (Cinemart SK)

pekos

Po skončení filmu som si musel povedať: a dosť. Už netočte ďalšie pokračovanie dinosaurov, pretože to, čo predstavili scenáristi a režisér, bol jeden veľký, neskutočne naivný film, hlavne jeho happyend. Napriek tomu, že úvod a priebeh prvej polovice filmu bol akčný, zaujímavý a dobrodružstvá sympatických postáv sa menili v každom okamihu, finále na ostrove všetko vymazalo. Že nepochopíte príčiny zániku systému budov je prirodzené, a je to možné pripísať nedostatku technických znalostí. Ale pred záverom filmu odíďte z kina, alebo vypnite DVD či BD. Nechajte film dopozerať malým 8-9 ročným deťom, dopovedia Vám, ako príbeh skončil a vy budete ušetrení naivného záveru a nepokazíte si dobrý vzťah k sérii JP 1-5. A v súčasnej dobe, keď sa našla DNA dinosaurov, ako aj iné organické látky v ich kostrách v mnohých náleziskách, snáď bude lepšie vymyslieť niečo nové. Keďže DNA sa rozpadá v telách uhynutých zvierat (u zomrelých ľudí rovnako) ako prvá, je viac ako pravdepodobné, lepšie povedané, hraničí to s istotou, že dinosauri žili v čase ľudí, a to nie veľmi dávno, možno pred pár tisíc rokmi. ()

hdraf

40% - Další debilita roku! Může si s Thorem 4 podat ruku. Jen kvůli záporákovi byl lepší. Toto byla totální ztráta času. Nikdy více!!! ()

Korvent

V antickém Řecku se v divadelních hrách používal princip Deus ex machina, kdy se nevyřešitelná situace řeší tak, že se z nebe snese bůh a vyřeší ji. Režisér a scénárista Colin Trevorrow u tohoto filmu postupoval asi tak, že si řekl: "Kolik Deus ex machiny chci ve svém díle?" A odpověď byla ano. Několik na sobě nezávislých skupin se náhodou ve stejný čas rozhodnou, že se vydají náhodou na stejné místo a tam se v průběhu filmu náhodou všichni potkají. Tady musím dodat, že se vždy potkají v ten poslední možný moment. Dinosaurus se už, už natahuje, aby sežral hlavní ženskou hrdinku ale v tom přichází její milý (který ještě před minutou byl 30km daleko a nevěděl kde jeho milá je) chytá dinosaura pod krkem a seřve ho, aby vypadl (tohle jsem si nevymyslel, to se opravdu stane.) Děj nedává smysl, motivace většiny postav nedává smysl, chování postav nedává smysl. Z pohledu scénáře tam není nic. Film se to snaží nahradit hezkým vizuálem, hromadou lokací, (místy jsem si říkal, jestli nekoukám na Bondovku) a obsazením starých známých postav Alana, Ellie, Iana a toho chlápka, co Dennisovi Nedrymu přinese v jedničce plechovku a prachy.  Jsem fanoušek prvního dílu. Je to film, který jsem určitě viděl nejvíckrát ze všech filmů ale tohle je šílená, hlavně scénáristická, zoufalost. Jedna hvězda za to, že tam jsou dinosauři, i když o ty nejde, protože jde k**va o nějaké kobylky. Ach jo. ()

ArmJohn

Skvělé zakončení jedné ságy a myslím, že tady bych to i ukončil a nesnažil se točit další, jak už jsem někde četl. Takhle je to super. Perfektní sixtologie a hotovo. ()

Tom84

Ach jaj, prečo? Jurský svet 3 mal silný a veľkolepý potenciál s úžasným zakončením ale nepodarilo sa to. Milujem dinosaury, milujem oživenie tejto ságy plných dinosaurov bažiacich po ľudskom mäse ale potrebujem aj kvalitný dej. Dej, ktorý ukáže niečo nové a nadchne každého diváka do pozerania bez toho aby ani raz nemal pochybnosti. No tu sa to ako jediné nepodarilo a to je zlé pretože film stojí na kvalitnom deji. Takže stále tu máme záporáka, ktorému ide len o moc či na ovládanie dinosaurov ako vojenskú zbraň alebo len o peniaze. Aj keď som sa veľmi potešil návratu starých postáv, ktoré boli sprevádzané a zoznamené v tomto filme kvalitnou a super hudbou zo série Jurský park a ich scénky ma naozaj bavili tak tomuto filmu to nepomohlo aby zarobil najviac z celej ságy Jurský svet/park. Pozitívne je, že dinosaury boli skutočne ako poslednej dobe spracované vynikajúco a realne čo chválim. Návšteva viacerých zemí a lokalít bola tiež dobrým nápadom, ktorý prešiel do akčných a kavlitných scén, ktoré zabavili každého. No kto by nechcel vydieť naháňačku s dinosaurami po streche, uličkách či na námestí? Škoda, že sa nepodarilo tvorcom vyšťaviť maximum ale nevadí, stále je to solídny film, ktorý síce neprinesie nový dej ale určite nadchne hercami, hudbou a hlavne dinosaurami. ()

wolfstone

Skvělý 7.1 zvuk, triky. Hrozně dlouhé a nudné. Scénář je opravdu velký vtip - blbost. Shlédnutí doma a ještě na dvakrát, vcelku se to nedá. ()

KritAIk

Je mi líto, ale musím říct, že film Jurský svět nadvláda (Jurassic World: Dominion) z roku 2022 byl pro mě naprostou ztrátou času. Tento film je příkladem toho, jak se dá znehodnotit jeden z nejlepších filmů v historii tím, že se na něj nabalí další zbytečný pokračování. Děj je prázdný a plný logických děr, což je nesmírně frustrující. Navíc, postavy jsou naprosto stereotypní a nezajímavé, takže není možné se do nich nijak vcítit. Tento film se také snaží přidat na popularitě tím, že do něj přidává herecké hvězdy, jako je Chris Pratt, ale bohužel, ani oni nemohou zachránit tento zbytečný a většinou nudný film. Celkově, Jurský svět nadvláda je rozpačitý a zklamání vyvolávající pokračování, které nemá žádnou hodnotu a nezasluhuje žádnou pozornost. ()

Hansolo35 odpad!

Po 47 minutách neskutečné nudy a seznamovaní s novými multikulti členy "týmu" mě to fakt už neskutečně sralo. Ti z původních tří filmů už jsou dost opelichaní, z Jurských světů ujdou, ale děj je takový nijaký. Hudba navozuje pocit, že se něco děje a ono se vůbec nic neděje. Asi nejvíc mi vadí ten koktejl ras z celého světa. "Je mnohem chytřejší, než já a taky vyšší". Jo, přesně proto je Afrika ve vývoji tak daleko. Poslední dobou jsou filmy z Hollywoody nekoukatelné. ()

JancakV

Laserovým ukazovátkem bliknu na cíl a vycvičený ještěrák jej podle čichu pronásleduje? WTF? Sorry, ale totální blbosti nejsem schopný brát ani trochu vážně. Dvě hvězdy jen z úcty k povedeným odkazům na původní Jurský park. Tahle jurská horečka mne nikdy nezasáhla, a nechápal jsem, co na tom lidi mají. A nové filmy mne nezaujaly stejně. ()

waffer47 odpad!

Naprostá ikonická sračka, dinosauři žijí v zimě, hodně keců hlavně že černý zachraňují celý svět, lidé si jenom tak chodí po společnosti plné kamer a ověření, hlavní padouch společnosti je naprosto sprostě zabit, žádný nápad..., pád letadla pro lidi naprosto nic neznamená, řeší se dementní kobylky, neřeší se přítomnost dinosaurů naprosto nepotřebných človeku(odstřel), třešničkou na dortu sou pak smíchané dinosaury s kuřaty, já sleduju tuhle pitominu od vzniku nové trilogie a řeknu jediné, tvůrci tohohle obsahu patří na psychiatrii, jo a ta klonována dívka je nesmysl stějne jako byla nesmysl Milla Jovovich v Resident Evil, od dotočení Avengers Infinity War sou nové filmy na zvracení... ()

Sukdolakus7

Jeden z nejvýdělečnějších filmů roku 2022. Lidstvo si nezaslouží přežít. Prosím, vypusťte někdo svoje opelichaný dinosaury a zmutovaný kobylky a rozpoutejte apokalypsu. Mezi prvním a posledním Jurským světem musel Colin Trevorrow zřejmě podstoupit lobotomii. Větší kinematografickej výblitek už jsem opravdu dlouho neviděl. To, že jsem tenhle film dokonce i finančně podpořil návštěvou kina, si s sebou ponesu až do hrobu. Ani Ježíš nedokáže vykoupit všechny moje hříchy. ()

baronGrga

Třetí Jurassic World je vzkazem všem, kteří pořád ještě trochu doufali, že budou moct znovu žasnout i lapat po dechu ve společnosti pravěkých ještěrů. Vzkazem, že Jurský svět není a ani nechce být Jurským parkem. První Jurský svět sice ještě koncept Jurského parku patolízalsky kopíroval, dvojka již ale nastoupila cestu úplně jiného ladění blízkého spíše akčněji pojatému Ztracenému světu (který sám byl již parafrází Jurského parku) a ve trojce je prostě už jen spoustu dinosaurů, kteří dokáží vzbudit snad jen o něco málo více zájmu než nejnudnější duo dobrodruhů na světě v podání Chrise Pratta (Owena) a Bryce Dallas Howard (Claire). Konec druhého dílu přitom sliboval docela nadějné pokračování. Únik ještěrů z izolovaného ostrova do civilizace mohl rozehrát napínavý postapokalyptický thriller plný mnoha a mnoha momentů naprosté divácké euforie. Místa, která byla dosud bezpečná, se mohla proměnit v nevyzpytatelný prostor, kde si nikdo nemůže být jist, kdy se mu pod nohama rozechvěje zem nebo kolem nepřelétne stín zubaté hlavy. Přidejme návrat původní trojice Neill-Dern-Goldblum (Dr. Grant-Sattler-Malcolm) a máme perfektně nahnojeno pro dokonalý jurský zážitek. Bohužel všechna tahle esa, která Trevorrow v rukávu měl, sežrali raptoři idylicky hopkající kolem lidských sousedů, raptoři vycvičení na laserové ukazovátko, gladiátorští raptoři nebo řada dalších, jakkoli naštvaných dinosaurů zázračně reagujících na zdviženou pravici sveřepě se tvářícího muže ve flanelce. Jurassic World Dominion k dinosaurům nepřistupuje jako k něčemu výjimečnému, kvůli čemu bychom měli žasnout a lapat po dechu. Dominion dělá z dinosaurů běžnou zvěř, možná nebezpečnou, ale běžnou. Příkladem může být dokonce nejedna scéna, ve které někdo ujíždí před řádně rozmrzelým masožroutem. Zatímco ve scéně z Jurského parku, kdy se džíp s hlavními hrdiny řítil blátivou cestou do bezpečí, se dalo napětí vážit na tyranosaury, v Jurském světě může za auty a motorkami běžet třeba celý zástup praještěrů a obavy z toho nepřepadnou ani diváka, ale dokonce ani hlavní hrdiny, kteří se u toho tváří, jako kdyby vyhlíželi špatné počasí. A právě tímhle zprofanováním a zevšedněním dinosauřího světa si Jurassic World definitivně zavřel cestu k tomu být něčím víc než jen nijak mimořádným akčním filmem pro chvíle mimořádně velké nudy. 55 % ()

Johny203

Dinosaury sa z džungle na ostrove  presunuli do civilizácie a ani tá, ani nejaká rezervácia sa jej nevyrovná. Ale hlavne tento film nedáva zmysel. Behom 4 rokov sa dinosaury premnožili ako králiky a zaplavili svet, dokonca prekonali aj oceány..... Film je strašne hlúpy, veci sa tam dejú náhodou a aj scenáristi priznávajú že tie nezmysli tam sú iba preto aby pozliepali ten hlúpy príbeh a niekam došli. Absolútne nezvládnuté budovanie atmosféry. Je tu  najväčší možný dinosaurus a pritom z neho vôbec nejde strach. Navrátila sa celá kompletná zostava a divák pri tom nič necíti. Dokonca ani tie triky a celkový vizuál už nedosahujú kvalít predchodcov.  Bayona minulým dielom natrhol Trevorrowovi prdel. Skoro každá jedna scéna sa dá rozobrať ako je hlúpa. Veľmi zlý film. ()

unYso

Čím väčší rozpočet, viac CGI efektov a viac pôvodných (starých) hercov, tým väčší grc. Ako príklad je aj posledná trilógia SW a určite veľa ďalších. ()

griso

Dobrý deň doktorka, dobrý deň doktor, vidím že si to stále ty. Máš tu pekný bordel v tom stane. Tak mi tu uprac. Upratať musíme niečo iné. Čo ??? Viem že si neprišla len tak. O čo ide ? Máme tu kobylky veľké ako krava. Ide tu o globálny problém doktor. Ja som už skončil doktorka, už neriešim. Ale ja to potrebujem, myslela som ja ťa potrebujem. Ty vieš, ako na mňa tak idem. Do piče čo je to tu za mega laborku doktor, výskum doktor. Tu ide len o prachy, nieeeee, ide o liečbu za prachy. Tak to je zléééé, veľmi zléééé. Toho doktra musíme poriešiť...................................................................Jurský park ma nikdy nesklamal, dobrodružne natočnené + skvelý herci + hodne dobré 3d spracovanie. ()

Leptictidium

Dává mi to flashbacky na poslední Fantastická zvířata. Zase se někdo pokouší o dojení franšízy, která už nemá moc co nabídnout, jen za účelem vydělat balík. Příběhově dost slabé a obří kobylky bych spíše čekal v Aktech X než tady. Nějaký pseudohoror, nebo co to mělo znamenat. Už jsme se od dinosaurů nějak nebezpečně odchýlili ke všemu možnému (klonování lidí nebo co to bylo!) a je v tom dost bordel. Sice se vrátili všechny hvězdy původního Jurského parku, ale s tak chabým obalem se zázrak neděje. 5/10 je myslím si ještě fér, vzhledem k pravé kvalitě. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2023

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

29.12.2022

Po pouhých dvou týdnech v kinech se snímku Avatar: The Way of Water podařilo světově překročit miliardové tržby, díky čemuž si tento sci-fi spektákl zároveň může připsat jedno prvenství letošního… (viac)