Jurský svet: Nadvláda

• Česko Jurský svět: Nadvláda (viac)

Príbeh filmu Jurský svet: Nadvláda sa odohráva štyri roky po zániku ostrova Isla Nubar, pôvodného domova oživených jurských tvorov. Medzitým sa začali kontrolovane aj nekontrolovane rozmnožovať, v dôsledku čoho sme si museli zvyknúť na ich prítomnosť v našom ekosystéme a na to, že už pravdepodobne nestojíme na vrchole potravinového reťazca. Na jednej strane sú ľudia, ktorí chcú túto novú obrovskú silu využiť vo svoj prospech, a na druhej strane ľudia, ktorí im v tom chcú zabrániť a snažia sa udržať svet v čo najväčšej rovnováhe. Patrí k nim aj Owen Grady (Chris Pratt) a jeho priateľka Claire (Bryce Dallas Howard), ktorí v prvých dvoch filmoch získali patričné skúsenosti. Doplnia ich ich hviezdy Jurského parku, paleontológovia Alan Grant (Sam Neill) a Ellie Sattlerová (Laura Dern), a teoretik so zmyslom pre detail Ian Malcolm (Jeff Goldblum). Všetci sa púšťajú do dych berúceho boja s časom, ľudskými a jašterími nepriateľmi, aby sa pokúsili o nemožné v situácii, ktorá netrvá päť minút, ale dvanásť. (Cinemart SK)

panvasik

Nechápal jsem, nechápu a ani nepochopím co mají lidi zase za problém, jenom kvůli špatným reakcím, jsem na tento film nešel do kina a nechal si ujít, tento zábavný akční kousek ze světa dinosaurů. Já to beru jako poslední část z trilogie Jurského světa, kdy se jedná víceméně, pořád o to stejné.... a fakt nepochopím, jaký vidí rozdíl mezi prvním a dvěma dalšími pokračováními. Proč jedničku všichni milují a další dva filmy považují za "špatné" filmy. Stejné otázky mám i logicky u druhého pokračování.... Jediné co mě u filmu zaseklo, byla délka, ale není to nic co by se nedalo vydržet :)   doporučuji 70% ()

helloween93

Pronuděné 2,5 hodiny. Sice se vrací cast z původní trilogie, ale koho to zajímá, když Trevorrow rezignuje na nějaký smyslnuplný děj a ani akce neumí strhnout. I ten konec je vlastně nic neřešící. Jurský svět byl pěkný blockbuster a návrat ke kořenům, Zánik na to šel jinak a už za jedničkou pokulhával. No a trojka už je fakt jenom zbetečná křeč. 2* ()

loki5 odpad!

Musím říct že tohle je naprosto tragický film. zhruba 1,5 hodiny se nic neděje. A zbývající asi hodinu je naprosto dementí akční film (demencí někde na úrovni Rychle a zběsile 15). Je až udivující že triky jsou místy daleko horší než z třicet let starého originálu. Fyzika tu nefunguje naprosto vůbec. Bojují tu několikatunová monstra a ta váha tu není nikde vidět. Vypadá to stále, že se děj odehrává ve dvou odlišných vrstvách v jedné jsou dinosauři a ve druhé jsou herci. Střih tomu dává korunu jelikož je to stále dokola. Herec něčím mává (případně má ruku před sebou) a hned střih na dinosaury. Nikdy to pořádně nevypadá, že by měli existovat ve stejném vesmíru. A tohle začne už od prvních minut filmu kde Pratt na 500kg koni nahání asi třítunového dinosaura a pak ho drží na laně :-D. Dinosauři jsou jeden čas superrychlí a nezranitelní a v zápětí jsou extra pomalí podle potřeby scénáře, ale je to hrozně vidět. Scény se navíc stále opakují kdy Howardové čumí do ksichtu zblízka snad 10 dinosaurů za film. Praktické efekty stojí úplně za pendrek a lepší a přesvěčivější loutky jsem viděl dinoparku ve Vyškově. Příšerně se to celé vleče. Scénář nedává smysl. Dialogy jsou tak dementní jak očekáváte a některé jsem přeskakoval. Ve filmu je snad 20 postav bez jakéhokoliv účelu. Bryce Dallas Howard mě začíná už aktivně štvát. Scéna s plavajícím dinosaurem byla jediná která mohla být i trochu zajímavá kdyby nebyla stejně dementní jako zbytek filmu. Jak se sakra ze skvělého trikového trileru o přežití na ostrově dinosaurů s etickým přesahem mohla stát takováhle s prominutím sračka. Je to jak když z jednoho pytlíku čaje vaříte čaj tak dlouho až už neobarví ani vodu a tak přidáte hlínu. Je to hnusné a pít se to nedá. Poprosil bych Holywood, aby zase jednou najal nějaké scénáristy, kterým je víc než 10. Děkuji. 5% ()

Olík

Díky za opětovné shledání „svaté dinosauří trojice“ Neill, Dern, Goldblum, ale tohle už má s původním parkem společného pramálo. Jurský svět už je regulérním akčním filmem, jen se tam po ulicích sem tam prožene přerostlá ještěrka. Střelba, proskakování okny, honičky na motorkách……tento způsob Spielbergova odkazu zdá se mi poněkud nešťastným. ()

Razzor_82

"Vy jste dal slib dinosaurovi?" Tohle je celkem generické zakončení trilogie ale bez větší inovace. Stejné souboje a naháněčky dinosaurů mě už moc neberou. Přeplácaný scénář se snaží skloubit starou a novou generaci, bohužel se to odlišností postav moc nedaří. Vizuální nápady oku lahodí  hlavně v kině.  Humor zachraňují především vtipné hlášky Jeffa Goldbluma. Finále je dost frustrující a působí odfláknutým dojmem. Tenhle blockbuster se  tedy nijak nevymyká svou nápaditostí. Snaží se jen o jediné, tak nějak samovolně doklouzat do závěrečného finále. Viděl v kině. 6/10 ()

geek.ondra

Mělo to být epické zakončení ale nakonec je to pouze průměrná dodrodružná blbina s pár příjemnými ale taky úmornými momenty. Jasný důkaz toho že tahle frančíza už opravdu nemá čím zaujmout a že je vlastně strašně dobře že končí. 6/10 ()

Johny M.

Therizinosaurus největší badass jurskýho světa, wau. Kdo má rád tuhle frančízu kvůli dinosaurům, ten si film jistě užije, kdo řeší cokoli jinýho, měl by se buď probrat, nebo sáhnout po jinym filmu... ()

MarekPlachky

Položím vám lehkou otázku: Co dělalo první Jurský park tak kultovním filmem? Nyní máte čas zahloubat a pouvažovat na tímto dotazem. ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .... .... .... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...  ... ... ... ... … ... ... ... Už to máte? Ještě ne? Tak vám dám trošku času k dobru. ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .... .... .... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Ano, byli to dinosauři! Při prvním spatření Tyranosaura Rexe na velkém plátně se v lidech budily neuvěřitelné emoce, někteří plakali, modlili se ke všem svatým i nesvatým, káli se za své hříchy, jiní se schovávali pod sedačkami, omdlévali, či utíkali strachy z biografů, ti odvážnější na místech setrvali a bázně sledovali promítání. Tito svědci poté hovořili o neuvěřitelném skoro až nadpozemském zjevení, jejich duše v rozkoši opouštěla tělo, pociťovali vstup do nových úrovní lidského bytí a poté popisovali zážitky blízké znovuzrození, které již nikdy nepůjde replikovat. Skuteční skoro až živí dinosauři se pohybovali na plátně s herci, kdo to kdy viděl???? Nyní však jsme o bezmála třicet let v budoucnosti, technologie se posunula a kinematografie s ní šla ruku v ruce. Na plátnech a obrazovkách vidíme v každém druhém filmu létající vesmírná plavidla, vybuchující planety, války celých armád i Henryho Cavilla bez knírku, takový průměrný dinosaurus už nikoho neoslní. Jestliže se tedy chcete dostat vaším snímkem ze skládky průměrna do nadprůměrných zahrad a pokud vám ambice ještě úplně nezakrněli tak možná i do kultovních paláců, musíte se snažit víc než jen CGI monstrozitami. Tento film je však nadále průměrem v průměrné "trilogii" a nesnaží se ani být něčím větším, ba se ani nesnaží být důstojným zakončením tohoto trojdílného mišmaše kritiky kapitalismu, hororu, enviromentálního terna, sci-fi kolotoče, akčních lapálií, nostalgických tripů a dinosauřích kotrmelců. Jestli očekáváte důstojného pokračovatele prvního Jurského parku, tak si raději pusťte po patnácté Jurský park doma na televizi. Jestli jdete na film jenom vypnout mozek a spočinout zrakem na trošku toho digitálního cirkusu, tak proč ne. Stejně jako celá plejáda kinematografických aktů natočených ve stylu "pamatujete si tento film z vašeho dětství, pokud ano, tak vám představujeme toto nostalgické pokračování, které určitě musíte vidět" i tento film nakonec skončí v propadlišti vaší paměti pouze s nálepkou EXISTUJE, nic víc, nic míň. (Uděluji 7 dinosaurů z 5, ale 4 z nich spapal Giganotosaurus… Takže ve výsledku jen 3 dinosauři zbyli) ()

NitroXcz

No... co na to říct, na tento film jsem se moc těšil, hlavně kvůli tomu, že se mluvilo o návratu postav z předchozí trilogie. To se vyplnilo, ale celkově na mě film nefungoval. Hlavní zápletkou byly zmutované kobylky s DNA dinosaurů a ne dinosauři v lidském světě. Jediná scéna kde dinosauři měli tu svoji nadvládu nad lidskou rasou byla Malta. Jinak ti velcí, nebezpeční, bezlítostní a vyhynulí tvorové byli opět pod zámkem v nějakém ústavu... Navrácení původních postav na mě působilo asi prvních pět vteřin, pak už fungovali jako by tam po všech těch letech byli. Čekal jsem od toho více, když to má zakončit téměř třicetiletou snahu něco vybudovat. ()

Kingjiri

Nejslabší díl z série Jurskýho světa. Vizuál je fajn a stopáž dlouhá přes dvě hodiny utiká překvapivě svižně, což je daný předevšim tim, že se jde z akce do akce. Jenže kvůli tomu zase nezbývá čas na nějakej pořádnej příběh. Všechno se řeší tak nějak z rychliku a kvůli tomu se ani nedaří pořádně vytěžit příchozí postavy z původní série, což je obrovská škoda. Krystalicky čistej příklad, kdy forma vítězí nad obsahem. Ale já bych chtěl přece jenom ještě něco víc než jenom pěknou filmařinu a vrchovatou porci akce s dinosaurama, tři slabší hvězdy. ()

Urukhaj98

"Look how they massacred my boy." Líp se to asi vystihnout nedá. Jurský park je nadčasová klasika. Jeho dvě pokračování jsou sice mnohem horší filmy, ale jsou pořád alespoň zábavné. Reboot v podobě prvního Jurského světa je povedené blockbusterové dobrodružství, kterému se navzdory malým očekáváním a tehdy neznámému režisérovi povedlo udělat dinosaury v 21. století znovu relevantní. Následné pokračování už šlo kvalitativně dolů, ale komorní finále ve strašidelném domě byla přijemná a v rámci série neokoukaná změna a finále slibovalo velké věci. No a pak přišla trojka. Díl, který měl díky svému tématu být epickým vyvrcholením téměř třicet let trvající ságy. A vylezla z toho taková mrdka. Tohle fakt fyzicky bolí, mě jako fandu obzvlášť. Všechno, co jsme doufali, že ve filmu uvidíme, je shrnuto v úvodní krátké koláži televizních reportáží. Původní úvodní scéna vypuštěná několik měsíců před premiérou na internet, která se odehrávala v době dinosaurů, byla z nějakého stupidního důvodu vystřihnuta, díky čemuž nedává závěrečný dinosouboj smysl. Dinosauří nováčci jsou sice hezcí na pohled, ale jejich přítomnost je ve většině případů stejně zbytečná. Příběh je už úplně debilní. Drobný spoiler. Středobod filmu o dinosaurech jsou zasraný kobylky. Navrátivší se postavy z Jurského parku tu působí většinu času otráveně a s novými postavami nemají žádnou zajímavou interakci. Rád bych našel nějaká pozitiva, ale hledají se dost těžko. Vypadá to draze. To je asi tak všechno. Tenhle film je pro fanoušky série rána do koulí, ze které se jen tak nevzpamatují. 3/10 ()

Daiker

Všeho moc škodí..... Sice některé potvory byly skvělé, ale mohlo to mít trochu jiný příběh...... Nevyužitý nápad s kobylkama, které mohly globálně likvidovat svět.... Zase tu máme zlou společnost, co si chce namastit kapsy a zase se nám tady hroutí park, který je tentokráte na severu..... Zapojení starých postav bylo takové divné a Jeff byl už trapný..... ()

Vabr

Opět film zhlédnutý mimobrigádně na letním kině. Lidí přišlo sice méně oproti Zátopkovi, ale stejně mazec... Očekávání jsem, stejně jako u Zátopka, moc vysoká neměl, tady ale z jiného důvodu. Zde mi bylo totiž jasné, že je to x-té pokračování, tudíž recyklace již viděného už po jánevímkolikátý, minulý Jurský svět byl ohromná sra*ka s otřesným koncem, a k tomu procenta na ČSFD alarmovala o průměrnosti/podrůměrnosti snímku. Taky štěstí, že jsem si žádná očekávání nedělal, protože podprůměr to byl jak vyšitý. Začátek nudil. Hlavní „rodinka" prostě nic moc, sice mnohem lepší než v Zániku říše, ale stejně, v minulém díle mi fakt moc k srdci nepřirostli kvůli svým de*ilním rozhodnutím. Dinosauři narušující přirozený ekosystém byli fajn, koukalo se na to hezky, ale co z toho? Pak, když se příběh rozjede, to začíná být konečně zajímavé. Máme zde několik dějových linek, což je plus a mínus zároveň. Plus - otravné/nezajímavé postavy jsou pospolu oddělené od sympatických postav. Mínus - když film přeskočí na linku s otravnými/nezajímavými postavami. To celé vyvrcholí na Maltě, kde bych dal solidní 4 hvězdy, protože to, co tam předvedli za napínavé honičky (a k tomu s dinosaury!), se jen tak nikde nevidí! Tady tleskám, takhle kdyby vypadal celý film, tak bych byl nanejvýš spokojen. Bohužel tato sekvence má i odvrácenou stránku věci, a to, že to je zlatý hřeb nového Jurského světa - a to jsme teprve asi v polovině filmu! Ono to totiž poté nenabízí takřka NIC zajímavého. Už žádné další honičky ani zajímavé lokace. Otravné/nezajímavé postavy dostanou více prostoru, děj se točí v kruzích po ostrově, který je jen recyklací událostí na ostrově z původního Parku nebo Světa, a dostaví se i nelogičnosti. Jako reálně, jak ty postavy přemýšlí? A co to mělo být za rodinné uskupení proti T-rexovi, který následně stáhne ocas a odcupitá pryč? Nebo copyrightovou scénu s inkoustovými dinosaury? Tady to zkrátka bylo špatné, nudné, klišovité a kopírování již viděného, což zamrzí, když se mělo jednat o „Velké finále", které vše uzavře. Namísto toho film doslova skončí tam, kde skončil druhý. Na zhlédnutí je tedy nový Jurský svět ok, ale žádná sláva, dokáže taky docela zanudit (ostrov). Vyhodnocení: Ten pocit, když někdo dokázal po projekci říct, že to bylo mnohem lepší než Všechno, všude, najednou 🙃 ()

dalziel

pobavil som sa rovnako dobre ako pri jednotke a možno aj o trochu viac. Miestne hodnotenie ma dosť odradzovalo .Ešte že som skočil do toho po hlave.je tam všetko akcia , dobrodružno-detektívne a až hororové prvky prepletené s humorom a nakoniec aj štipka romantiky. ()

Torgal

Keď sa v závere predošlej časti dinosaury rozutekali do sveta, čakal som ako s týmto gamechangerom budú pracovať v záverečnej časti trilógie. Bohužiaľ s výnimkou efektného úvodu sa z tejto premisy nepodarilo vyťažiť skoro nič. Chlieb sa nakoniec znovu láme v uzavretom ekosystéme pod dohľadom vedcov, ktorým sa ich experimenty vymkli z rúk, aké originálne. A ako recyklát predošlých dielov pôsobí celý film - od návratu hercov z prvého Jurského parku po T-Rexa ako najviac badass dinosaura. Nostalgia nie je ale samospasiteľná a i napriek kvalitnej technickej stránke som sa nedokázal baviť. Úvod je rozťahaný, postavy nezaujímavé (ani po tretej časti si nepamätám ako sa volá postava Chrissa Pratta) a všetci neustále robia ten “trik s rukou”. Neviem sa rozhodnúť, či to už bolo smiešne alebo len trápne. Nájdu sa aj pozitíva - akcia na Malte má šťavu a černošská pilotka je sympaťáčka, ale celkovo som mal pocit, že film ide strašne na istotu a na tom zlyháva. 5+/10 PS: Záporák vyzerá ako Tim Cook z Wishu a nie, že nie. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2023

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

29.12.2022

Po pouhých dvou týdnech v kinech se snímku Avatar: The Way of Water podařilo světově překročit miliardové tržby, díky čemuž si tento sci-fi spektákl zároveň může připsat jedno prvenství letošního… (viac)