Skupinke kamarátov vo vykričanej newyorskej štvrti sa jeden z ich žartíkov vymkol z rúk a skončil sa smrťou. Dostali sa do nápravného ústavu pre mladistvých, kde im sadistickí dozorcovia spravili zo života peklo, kvôli ktorému po rokoch nemyslia na nič iné, ako rafinovanú a zničujúcu pomstu. (STV)

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 73%, Audience Score - 85% | FDb.cz - 82,7% | Silné, kruté a nemilosrdné drama, které se pravděpodobně několika jistým lidem může zdát jako nepravdivé, či jako cílený útok na systém - ono je vždy pro diváky lepší zkreslení, než ryzí pravda. My jsme se ale tomuhle drsnému tématu postavili tváři v tvář, i když při nějakých scénách jsme opravdu měli chuť odvrátit zrak (nemyšleno ve zlém) a viděli výborně zrežírované a perfektně zahrané masterpiece, které v nás bude doznívat ještě pěkně dlouho! 95% ()

donnovann

Film plný hereckých hvězd má impozantní příběh, který chytí za srdce. Menší zaváhání v druhé části kdy snímku jaksi dochází šťáva místo toho aby gradoval, ovšem dětská linie je vynikající. Suma sumárum Spáči je snímek, který by si neměl nechat ujít žádný filmový fanoušek. ()

Mire

Zaujímavý film, ale bohužiaľ po veľmi dobrej prvej polovici s výborným Kevinom Baconom sa film dostane do fáze v súdnej sieni, kde sa hrozne komplikovaným spôsobom snaží Brad Pitt dokázať svojim vinným kamošom nevinu a táto časť filmu sa aj vďaka naddimenzovanej stopáži dosť vlečie. Tu aspoň trochu zažiari Dustin Hoffman. Takže tak za slabšie 4*. ()

Gamekeeper77

Hodně silnej, i když místama až nepříjemnej a skličující atmosférickej zážitek, kterej ještě víc zdůrazňuje nepolevující skvělá hudba a výborný výkony hlavně Pitta a De Nira. Takhle se má chovat služebník boží! Chránit svoje ovečky i za cenu z nejvyšších. 85%. ()

hrumsrt

Nikdy před tím jsem o tomhle filmu neslyšel, dokud jsem na něj nenarazil na Netflixu při prohlížení si, co tam máme s Bradem. Šel jsem do toho naprosto s čistou hlavou, věděl jsem jen obsazení. Úvod v Pekelné kuchyni byl takový normální úvod, nicméně skončil naprosto tragicky. Ti hoši za to prostě nemohli, nepřímo se ocitli na místě, kam nepatřili. Co se pak dělo v té věznici bylo šílený, mimořádně nepříjemné ke sledování.. Ale pořád jsem si říkal, kam to vede. Jakmile dětské herce vystřídají ty lákadla tohoto snímku, tak jsem se do toho náležitě ponořil a naprosto nevnímal okolí. Celé soudní přelíčení je pak obrovská satisfakce i pro mě jako pro diváka. Navíc nevzpomínám si, kdy De Niro měl tak klíčovou roli ;). Svině, jak si tam sedí a pláčem si získává boží milost! Zasloužili by si daleko horší trest než smrt! Kdo zneužije svého nadřazeného postavení k páchání takových činů na stále životem nepolíbených dětech si zaslouží křeslo, i kdyby toho litoval! Silný, náročný ale výborný snímek. Bohužel na to u mě doplatí Kevin Bacon, který dal celému tomu zvěrstvu tvář. Úžasné, jak se v tom prakticky každá z těch osobností dokázala tak nějak schovat. 80% ()

RigorMortis

Silný film s výborným obsadením o vybavovaní si účtov po rokoch. Pomyselne rozdelený na dve časti, ktorých intenzita sa však líšila. Kým prvá, "pubertálna" bola dosť surová a intenzívna, druhá, "dospelá" mohla byť spracovaná o niečo lepšie, pôsobila príliš uponáhľane. Stopáž na to bola. Prekvapil De Niro v atypickej roli kňaza. Filmu však na dôveryhodnosti uberá fakt, že hoci je podľa "skutočného príbehu" autora knižnej predlohy, žiadne záznamy o takomto prípade údajne neexistujú. ()

RafaKrakal

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, který ma absolutně vše. Skvělý děj, velmi dobře vykreslený postavy, slovutné herecké obsazení a žádná hluchá místa. Jasných 5 hvězd. ()

LucLuc

Před sedmi lety bych uvažoval o pěti *, ale teď už mě tolik nedostal, takže tři a půl. Při 147 minutách není divu, že atmosféra nevydrží po celou dobu. ()

(fjw)

Výborný film s velmi dobrými hereckými výkony. Mrazivé, smutné a přesto velmi dojemné. Příběh o velmi silném přátelství. Robert De Niro opět skvělý. Steijně jako Dustin Hofman či Brad pitt. Kevin Bacon jako "vzorový" hajzl také na výbornou. Vše zdokonaluje výborná hudba Johna Williamse. ()

UranMiner

Priatelstvo a jeho sila, to je ustredna tema tohto krasneho diala, trocha gangsterskeho nadychu a prosterdie "sladkej" polepsovne, vsetko co som ocakaval to som aj dostal, i ked som spociatku neveril kombinacii PITT + DE NIRO + HOFFMAN! No kazdy sa uci! 9/10 ()

Weirdman

Kým sledujeme len vyčínanie deciek a ich trable tak je to výborné, ale presun do roku 1981 a následný vývoj sú síce zaujímavé, ale už nie tak strhujúce a divácky interesujúce... (▼) ()

mgerlich

Jako TV film by to bylo za 5*, ale nefungující změny temp a střídání detailního vyprávění s rutinním mi vadilo. Chvílema to bylo za 2* a chvílema na 4*. Škoda, Levinsona mám rád a herecká parta je tu taky dobrá. ()

gotham

Spáči jsou mimořádně působivé drama o přátelství, pomstě a svým způsobem také spravedlnosti. Film je dá se říci rozdělen do 2 částí, v té první nám ukazuje hlavní hrdiny jako malé kluky, kteří nešťastnou vylomeninou způsobí těžké ublížení na zdraví a jsou proto zavřeni do nápravného zařízení, kde jsou šikanováni, znásilňováni a terorizováni strážci ústavu. Jedná se o emočně nejsilnější část filmu a exceluje zde zejména Kevin Bacon jako nechutná sadistická bestie. Ve druhé části jsme svědky nejprve krvelačné pomsty a poté začíná strhující soudní přelíčení, ve kterém nic není tak, jak to zpočátku vypadá. Z herců mě zde kromě již zmíněného Bacona nejvíce překvapil Hoffman, který hraje opravdu zvláštního právníka, vynikající jsou také De Niro, Pitt, Crudup či Patric. Spáči jsou opravdu vynikající film, který musí vidět každý, kdo miluje film !!! 100% ()

Apoxyomenos

film som videl ako 10-ročny, verte nic moc zazitok pre mladeho chlapca so svojim svetom fantazie. Film ma vsak naucil jednej veci, spravodlivost nie je vzdy spravne vykonavana a naviac na Kevina Bacona sa od vtedy nemzoem pozerat ()

Gladi

Pekelna kuchyna bolo prostredie,ktore priam predurcovalo svojich mladych obyvatelov na drahu zlocinu. Jedna hlupa chyba v mladosti moze zmenit a dokonca aj znicit cely zivot. Pobyt v polepsovni nenapravil chlapcov,ale naopak z nich urobil obete vlastnej pomsty. ()

Lewaso

Ten film jsem viděl mockrát, ale jen jednou až do konce. Je to dílo, které dokáže z uvolněného večera depresivní „můrovou“ noc. Jen jednou jsem byl silný až do konce... ()

Cyberboy

Vysoké očekávání vystřídalo sklamání. Plést právo a boha do pomsty se nemusí vždy povést a tohle je podle mě ten případ. Ne, že by si zápornáci nezasloužili svůj úděl, jen to mohlo být podáno trochu jinak - pocity z toho mám smíšené. Navíc ohromen hereckými výkony jsem nebyl(Bacon je tu výjimka). ()

megajalec

Veľa som si od filmu Sleepers sľuboval a dosť som sa na neho tešil. Silné herecké obsadenie, dobré ohlasy, to všetko boli faktory, ktoré dávali filmu ešte pred zhliadnutím dobré vyhliadky. Nieže by ostalo len pri nich, ale...Mohlo to byť lepšie. S hlavnými hrdinami som nežil, necítil som s nimi to utrpenie a to je pre mňa znamením, že nie všetko je okej. A viac sa mi pozdávala prvá, detská časť. V druhej to trochu pokrivkáva. Film, ktorý neurazí, ale ešte raz vravím, mohlo (a malo) to byť ešte lepšie ()

Jack.Pott

Schématické, předvídatelné, založené na fádně explicitních - pouze fyzično znázorňujících scénách, nesrovnatelné s tématicky příbuznou Písní za chudého chlapce. ()