Skupinke kamarátov vo vykričanej newyorskej štvrti sa jeden z ich žartíkov vymkol z rúk a skončil sa smrťou. Dostali sa do nápravného ústavu pre mladistvých, kde im sadistickí dozorcovia spravili zo života peklo, kvôli ktorému po rokoch nemyslia na nič iné, ako rafinovanú a zničujúcu pomstu. (STV)

TheSpearCZ

Na to, jak je film námětem originální a herecky napěchovaný to v některých momentech slušně nudí. Přitom úvod a posléze dění v ústavu je pro diváka správně zajímavé a emocionální, jenže poté hlavní postavy zestárnou a od soudu je to velký úpadek. Člověk tak nějak očekává, jak to celé dopadne a přesně tak to i dopadne. Čisté 3* ()

gusman

Opravdu nářez. Celkem nevinný žert pár chlapců končící rozsáhlým soudním podvodem. Bacon a Hoffman kralují. Člověk by měl skoro pocit, že je film podle skutečnosti, dobře konečného epilogu. ()

Voloda737

Pekný a citlivý príbeh, ktorý čerpá z knižnej predlohy to najlepšie. Vynikajúce výkony všetkých hlavných postáv (na čele s farárom De Nirom) ťahajú diváka stále k obrazovke, od ktorej nie je možná sa odtrhnúť kým neskončí posledná scéna. Velmi pekný a ludský film, ktorý každého poučí a nikoho neurazí... ()

Filmárik

Stále váham medzi 3*a4*. Filmu prakticky nič nechýba a obsahuje všetky zložky z nefiktívnych žánrov. Minnie Driver ako romantický prvok síce nanápadná ale významná, scéna s hotdogovým predavačom humorná a trpká zároveň, Kevin Bacon a nútený obed z dlážky odpudivý, o kontroverznom treste ani nehovoriac ale z celého filmu je suverénne najlepší súdny proces s atmosférou tak hustou že by tuhla krv v žilách. K tomu vynikajúci Dustin Hoffman v roli stroskotaného no šikovného právnika. Ale stopáž je až príliš natiahnutá a najmä pri niektorých DeNirových dialógoch som si aj zazíval. BTW: after poprava dozorcu v reštaurácii je brilantne natočená a fakt som mu to prial ale už mi tam chýbal len revolver prilepený páskou o záchodovú nádrž. ()

Krchy

Syrový film, který v člověku nezanechá zrovna příjemný pocit. Ale neubráním se dojmu, že vzhledem k příběhu a hereckému obsazení z toho mohlo být vytěženo daleko víc. ()

Lars

Těch pět musím dát, i když je tu pár věcí, které rozum prostě nebere, jako kupříkladu přiznání bývalého dozorce chlapeckého nápravného zařízení, který u soudu ani nezapírá, že...nechci spoilerovat . I tak ale pět. Vynikající obsazení, kde se objevilo mnoho herců z mé top 10. Škoda, že film se nikdy nedostal na úroveň Shawshanku a jemu podobných. ()

TETŘEF

Barryho režie je naprosto v pořádku podle potřebných standartů, jen ten scenář by se dal napsat jinak a důvtipněji. Ne tak doslovně. ()

KHkomiks

Smutný, drsný příběh několika chlapců, kteří jednoho dne spáchali obrovskou chybu, která je poznamenala na celý život. Byly za trest zavřeni na dobu delší než rok do pasťáku, tam prožijí nejhorší část svého života. Skvěle zahrané a strhující drama. ()

GOREGASM

Hvězdami nabušené drama, které Barry Levinson na téměř 150 - minutové stopáži jednoduše neukočíroval. Přitom první polovina je opravdu výborná a příběh mladých delikventů, kteří nechtěnou náhodou zabijí a následně si projdou jedním nekonečným očistcem, vás zcela pohltí. Kevin Bacon si navíc roli dozorce střihl s chutí a jako absolutní zlo funguje na jedničku. Problém nastane ve druhé polovině, kdy Levinson pouští otěže z rukou, což vede k utahanému a nepochopitelně naivnímu (skoro až hloupému) rozuzlení a snímek neudrží nad vodou ani herecký Pánbůh Bob De Niro, kterému šlape na paty jeho nástupce Brad Pitt. Scenáristický kolaps je pro mě nepochopitelný. Levinsonova místy uspávající režie potom podtrhává celkový dojem. 60% P.S. Dustin Hoffman ve své roli opět vynikající. ()

Hapretor

Pomsta a prostředí věznice - dvě naprosto profláklá témata. A přitom tady tak skvěle podaná, zahraná a procítěná. Nejlepší soudní přelíčení, co jsem kdy viděl ve filmu. Škoda, že to bylo fiktivní. Bylo to totiž geniální. ()

Iwiiik

Drama, jež velmi precizně sestaveno a natočeno, vypráví příběh party rošťáků, zavřených do drsné polepšovny a pohnutých událostí, které jsou důsledkem obecně selhávající funkce nápravných zařízení. Inu nemohlo to dopadnout jinak, než eklatantním úspěchem. Barry Levinson totiž zaskočil do hollywoodské kantýny v době oblíbených buchtiček se šodó a vybral si mezi zaliskanými hltouny skutečně ty nejlepší z nejlepších. Byl jsem tak překvapen (příjemně) obsazením jednotlivých rolí, že by mi vůbec nepřišlo divné, kdyby se ve filmu objevila Meryl Streep jako hajzlbába a Jack Nicholson coby hluchoněmý metař. Jediná věc, kterou bych snímku Sleepers vytkl, je nedostatečná práce s hudbou. Myslím, že by si tento příběh hudebně zasloužil krapítek citlivější přístup. ()

xavierr13

Asi najlepší film, aký som v živote videl. Odkrýva nám ľudské charaktery v zložitých amerických pomeroch v 60.rokoch minulého storočia v jednej mafiánskej štvrti, hovorí verejne o ponižovaní ľudskej (detskej) dôstojnosti v nápravných centrách, ale i o pomste a jej dôsledkoch. Môžeme tu vidieť, aké malé detaily môžu ovplyvniť náš život, aký je ten život vrtkavý. Skvelé herecké výkony dnes už slávnych hercov. Vo filme nechýbajú aj konflikty svedomia a vyhrotených a konfliktných situácií je tam viac ako dosť. Film by si mal pozrieť každý milovník dobrých filmov, vrelo ho odporúčam, no nedivte sa, ak sa aj najväčším tvrďasom vyhŕknu slzy do očí. Film nenechá nikoho chladným... ()

helloween93

Smutný příběh o tom, jak jedna nevinná klukovina může změnit 4 osudy chlapců...Skvělé obsazení, které táhnou zejména herci ve vedlejší rolích (De Niro, Pitt, Hoffman) a Kevin Bacon jako zvrácený dozorce...Tomuhle se říká přátelství, i potom všem co spolu vytrpěli...5* ()

Faila

Jak mám někdy tahle starší dramata ráda, tak mi jindy moc nesednou. Oceňuji to, že se v nich nehraje vyloženě na emoce, ale zároveň mi u nich chybí nějaké hlubší momenty. To, co se v tomhle filmu řeší, je děs, ale celkově mě to nechávalo dost chladnou. Největší zásluhu na tom, že mi z tohohle filmu občas běhal mráz po zádech, má Kevin Bacon, který dokáže pořádného s*áče zahrát opravdu dokonale. ()

Rathalos

Klobuk dole pred touto dramou nabita hereckymi hviezdami,skvele prevedenie i pribeh,zivot je tazky boj,v ktorom bud vyhras alebo prehras,pozdravujem rezisera...:-) ()

MickeyStuma

Mimořádně vkusné, emocionální a napínavé soudní drama, které diváka doslova umí vtáhnout do děje. Označování násilí, nelehké konfrontace a typické soudní intriky vyvolá každému soudnému člověku hořkost v ústech. Stopáž přes dvě hodiny může vyvolat diváckou nudnost, ale silný příběh to snad dokáže překonat. Tady se v tvorbě filmoví tvůrci hodně vyznamenali. ()

Olík

Spáči, kteří svou syrovou autentičností rozhodně neuspávají. Pulzující dobovka, v které si můžete najít něco ze Stůj při mně (r.1986), Tenkrát v Americe (r.1984), Zákonů Brooklynu (r.2007) a spousty dalších tématicky spřízněných duší. Přátelství, pomsta, bolest, šrámy na duši i těle….silnější pes mrdá a jsou jizvy, které nezahojí ani čas. Tohle je ten z filmů, který se s vámi nerozloučí závěrečnými toulkami. ()

Evander

Spáči jsou zajímavým filmem se silným příběhem, byť s největší pravděpodobností smyšleným. Jen málokterý film má tak hvězdné obsazení a ještě ke všemu povětšinou ve vedlejších rolích. Film jako celek se mi líbil, ale jak pročítám zdejší komentáře, tak je mi jasné, že nejsem jediný, kdo od něj čekal ještě více. Herecké výkony se mi většinou líbily, hlavně Dustin Hoffman, Robert De Niro, Kevin Bacon nebo třeba v menších rolích Minnie Driver a Vittorio Gassman, naopak mě zde nijak zvlášť nenadchnul Brad Pitt. Zpracování prostředí se mi též líbilo a vyvrcholení příběhu bylo jednoznačně nejsilnější částí filmu. Co bych Spáčům naopak vytknul, je zbytečně dlouhá stopáž, která je zde nevyužitá a vede pouze k občasným hluchým místům. Největší výtka ale směřuje k emocionální rovině filmu. Ta podle mě pokulhává hodně, protože zvěrstva, která se v ústavu odehrávala, musí s divákem zákonitě hnout. V jiných filmech mě podobná tématika zvedá ze židle a mnohdy se mohu vztekem rozskočit, zde mi to však bylo všechno víceméně jedno. 82% ()

Besyn

Bezpochyby dobrý film,ale přiznejme si,že s těmi herci a s tím tématem co měli tvůrci k dispozici to mohlo dopadnout ještě daleko líp.Celkově se jedná o solidně odvedenou práci,ale...mohlo to být fakt ještě mnohem lepší. ()