Skupinke kamarátov vo vykričanej newyorskej štvrti sa jeden z ich žartíkov vymkol z rúk a skončil sa smrťou. Dostali sa do nápravného ústavu pre mladistvých, kde im sadistickí dozorcovia spravili zo života peklo, kvôli ktorému po rokoch nemyslia na nič iné, ako rafinovanú a zničujúcu pomstu. (STV)

solskjaer

Sakra jak mi mohl takový klenot uniknout? Jedinečná, neotřelá a netradiční kombinace skvělého a silného příběhu, dobrých hereckých výkonů a velké porce napětí. ()

Maynard.

Parádní kousek z parádního prostředí... I se rozmejšlím, že bych dal plnou, ale díky tomu, že tempo filmu od půlky pořád klesalo, tak nechám na čtyřech. Začátek naprosto famózní, dostanem se mezi partu uličníků, kteří krapet zlobí, ale nic hroznýho, do tý doby, než se jim prakticky zhroutí Svět. Scény z vězení jsou dokonalý, ta beznaděj, bezmoc, neustálá šikana, tiranie a znásilňování, to je fakt mazec. Největší masér v první půlce filmu je Bacon, kterej roli nadrženýho bachaře zahrál dokonale. Co mi přišlo divný (v druhý půlce), tak že nikdo nepřišel na to, že se všichni 4 kluci znali z mládí, tomu sem prostě neuvěřil. Dál to bere do ruk Brad Pitt a spol, který už jen film dovedou do konce. NA všechny ze zhora dohlíží kliďas De Niro, kterej prostě umí zahrát uplně kohokoli. FIlm měl víc zůstat za zdmi dětské věznice a né se hned přemístit o cca 1O let kupředu. No, každopádně je to povedený dráma, který nenechá nejspíš nikoho uplně klidným. Pomsta bude sladká!!! ()

herr_carter

Až znepokojivě mrazivý thriller o šikaně a následné pomstě, výkony všech zúčastněných herců jsou bez výjimky perfektní.............moje hodnocení = 9 z 10. ()

PALINO

Vynikajúce herecké obsadenie bije do očí ako prvé, ale nie je jediným pozitívom kvalitného filmu. V prvej, približne hodinovej časti sledujeme štvoricu kamarátov ešte ako chlapcov a sú to práve scény z detského nápravného zariadenia, ktoré v divákovi najviac zarezonujú a nenechajú chladným. Stredobodom druhej časti je súdny prípad, ktorý je vyústením predchádzajúceho deju a je veľmi zaujímavé sledovať ako jeden z kamarátov sedí na stoličke žalobcu a druhí dvaja na stoličke obžalovaných, no spoločný cieľ majú rovnaký. Alebo sledovať Otca Bobbyho v podaní výborného Roberta De Nira a jeho vnútorné rozhodnutie, či klamať alebo neklamať pred Bohom. A práve príbeh a podobné momenty tvoria najväčšie pozitívum Spáčov. ()

bari68

Príbeh o pomste , kamarátstve a o osudnej chybe z chlapčenských rokov. Prvá polovica filmu je naozaj výborná, mladé ranné roky ma vo filmoch ,ako napr. v Vtedy v Amerike bavia najviac.Keby si tento veľmi slušný snímok udržal takúto atmosféru a napätie , bolo by to za jednoznačných 5*. Druhá časť , ktorá sa venovala najmä gangu mafie otca ,,Pekelnej kuchyne ,, a súdnom líčení , ktoré (aj hlavne vďaka ľahko parodickému Dustinovi Hoffmanovi ) bolo taktiež na dobrej úrovni ,a film sa nenásilne preorientoval a spojil z komornejšej drámy do krimi -thrilleru. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...První polovina na 4,5* druhá na 3*. Což je klasický problém spousty filmů...Nadupaný začátek a pak ke konci dech, který pomalu dochází. K první půlce není co dodat...tak asi něco spíš k té druhé...která začíná klasickým přemetem...o X let později...kdy "neznámé" dětské představitele nahradí "dospělé hvězdné ksichty"... První co člověka napadne v tuhle chvíli je: Tak kterej je teď sakra kterej? Zde vyřešeno (soucitně k divákovi, leč trochu okatě...) chvilkovým prolnutím dospělých do tváří dětských předchůdců... Dobrá to bychom měli a co dál? Jeden ze sígrů se dokáže vyhrabat ze dna a stane se právníkem...hůů...to ale muselo dát dřiny... a co víc - podaří se mu dostat na místo žalobce svých přátel... (trochu kostrbaté, ne?) Nikdo se nedozví že jsou s obžalovanými od dětství dávní přátelé...dokonce ani to...že spolu byli v nápravném ústavu...(jistě, jak by taky - záznamy se přece po sedmi letech zkartují a nikdo z lidí si to už nepamatuje...přezto, že toho byla tehdy plná čtvť...) Pak velmi dojemné "sesypání jednoho z tehdejších viníků týrání... (No jo - chudáka hryzalo celý ty roky strašně svědomí a teď toho moc lituje - no vlastně se stal jen obětí toho zlýho Nokese - no vždyť se podívejte jak moc toho lituje - i slzu ukápnul...) Pak velmi "napínavé" čekaní jak se pan kněz rozhodne (cože?tý jo von jim to alibi fakt nakonec teda potvrdí jo? no to je ale překfapení...) a nakonec to přeslazený finále (tý jo tak voni to nakonec vyhráli jo?no to je ale překvápení...) a aby tu sladkost trochu shodili, tak do toho hnedka (velmi "šokentně") hodí záběry na ty dva sympatický mladý hochy, kteří se chudáci ani nedožili té své slavné třicítky... (No to by jeden uronil taky slzu...) Tak a teď koukám, že to vypadá, jako by to byl ouplně zbabranej film...Ne není, vlastně je to docela dobrej film...mám jen drobné výhrady... (;o) Jo a PeS: Odkdy mafiánští kápové dělají barmany??? A toho Bacona mohli taky zabít trochu pozděj...ve druhé polovině mi tam dost chyběl... ()

Seti

Drama syrové a mrazivé jako zdi sklepa v pasťáku. Příběh o tom, jak jedna hloupost dokáže navždy změnit život a také o tom, že na pomstu se vyplatí počkat. Vše povýšeno plejádou skvělých herců a prvotřídních výkonů (Brad Pitt byl v soudní síni dokonalý, stejně tak Robert De Niro nebo Dustin Hoffman). Po sérii zklamání opět film, který mě potěšil. ()

Ragdoll

Drsný snímek, který rozhodně není pro každého, ale jeho pravdivost mu upřít nemůžeme. Když nad tím teď přemýšlím, tak si vůbec nevzpomínám, že by kdy běžel na komerční televizi, ať už Nově či HBO. Jaký má smysl vysílat všelijaká hollywoodská béčka a nedat prostor těm hlubším a podstatnějším filmům? Nicméně, herecky jsem byl naprosto odzbrojen, i dětští představitelé postav je ztvárnili vskutku bravurně a jednotlivá jména nebudu uvádět, jen se podívejte sami. Spáči mají skvělý úvod do příběhu, flashbacky nejsou roztahané a nezorganizované a hodně silný konec na nás chtě nechtě dolehne, dovede k přemýšlení. Bohužel jsou nejspíš i trochu podceňovaní, proto nikdy neprorazili do hlubších vrstev a nevyhráli žádné oskary. 90%. ()

Mistickzz

Zaujímavý film, ktorý je rozdelený na dve polovičky. Prvá(tá lepšia) je skôr thrillerom ako drámou a sleduje život chlapcov v Pekelnej kuchyni a ich následné uväznenie za neúmyselné zabitie. Druhá polka, ktorá je zase viac drámou a musím uznať, že ma menej bavila, sleduje v podstate krvavú a právnickú vendetu s cieľom pomstiť sa a očistiť svoje meno. Herecky je film dokonalý. De Niro, Bacon, Pitt či Hoffman su zárukou kvalitnej podívanej a aj hudba Johna Williamsa spravila svoje. V celku výborný film, ktorý mohol byť ešte lepší, keby Levinson dotiahol druhú polovicu. 85% ()

Kuny27

Možná poněkud dlouhé. Film jsem si sice užíval, ale přesto bych uvítal kratší délku cca o 25 minut. Už jsem se přetahoval. Nicméně De Niro a Hoffman, ti opět zazářili, i přesto, že nebyli hlavními postavami. Co mi dělalo problém, bylo pochycení jmen a přesná oreintace, který chlapec, je který chlap. Nicméně super zápletka a vyvrcholení. Jaká blbost může zpackat naše životy? ()

Vajonek

Kvalitní film o přátelství, bolesti i odplatě. Taková variace na mé zamilované Stůj při mně. Jen jsem se tady na hlavní hrdiny nějak nedokázala tak napojit, bylo to takové odměřenější, méně poetické. Asi jsem jim trochu méně věřila to přátelské pouto, na kterém jsou oba snímky vystavěné. Více mě ve Spáčích zaujaly pasáže s kluky dětmi/dospívajícími než pak ta "dospělá" část. Ne že by Brad Pitt a spol. hráli špatně, ale výkony dětských herců byly za mě výraznější, působivější. A i obsahově ta "dětská" část zajímavější (ač tedy místy pěkně krutá) než pomsta se soudní dohrou, to mi přišlo takové zrychlené a už i trochu překombinované. Asi vůbec nejvíc jsem byla, v obou částech, nadšená z postavy kněze v podání Roberta De Nira, charakterního muže, parťáka, kamaráda. Jeho promluvy byly velmi silné, uvěřitelné, jeho postava, ač vedlejší, pro děj velmi důležitá a se zajímavým vývojem. A ještě mu to vážně seklo. Taková třešnička na dortu=dobrém filmu. 80 %. ()

sl4necek

Líbily se mi pasáže z jejich dětství, "dospělá doba" mi připadala moc uspěchaná a zmatečná. Také jsem čekal něco jiného. Ale pořád to jsou **** ()

zbysik

Nejvetsi problem tohoto filmu je v jeho delce (147 minut je proste prilis). Jsem ale rad, ze mi Kevin Bacon v tomto snimku dokazal, ze je to mozna nejlepsi herec pro zaporne role vubec. Toho odpornyho hnusnyho pedofilniho slizouna zahral tak dobre, ze bych se ani nedivil, ze ho prave kvuli takovym rolim spousta lidi nenavidi. Z divackeho hlediska byla asi nejzajimavejsi pasaz filmu, odehravajici se v napravnem zarizeni. ()

Bohemák

Tenkrát jsme s kamarádem šli z kina rovnou na pár piv, moc jsme nemluvili a pokoušeli se tu nepohodu rozdejchat. Když jsme zjistili, že je hodně po půlnoci, tak jsme prokleli tvůrce kvůli té nesmyslně poctivé stopáži. Ale druhý den už jsme si říkali, že to byl vážně velký zážitek. ()

Paity

Tenhle film asi na hodně z nás velmi silně zapůsobí. Možná hlavně proto, že asi nikdo z nás by takhle nechtěl skončit a také proto, že jde o děti. Rozhodně ale doporučuji. ()

ChrisBa

K dokonalosti tomuto filmu chýba len veľmi málo. Výborne obsadený film, ktorý bez servítky ukazuje to, aký svet vie byť krutý. Príbeh 4 chlapcov, ktorí sa zahrávali s ohňom až sa im to v neprimeranej miere vypomstilo, chytí každého za srdce. K 5* chýba už len pár detailov, možno lepšia hudba a väčšia prepracovanosť.. Ale aj bez toho je film skvelým ()