Skryté zlo

• USA Bad Samaritan (viac)

Sean sa rozhodne vykradnúť dom muža, ktorý sa zdá byť celkom bohatý. Pri tom mu napomáha jeho kamarát Derek, ktorý muža ostražito pozoruje. Sean sa už chystá na odchod, dokedy si nevšimne jedných záhadných dverí. Rozhodne sa vojsť do miestnosti, no to čo uvidí, ho bude dlho prenasledovať. (TomX2)

J*A*S*M

Slušně technicky zvládnutá jednohubka se sympatickým hrdinou i relativně charismatickým záporákem. O Oscara za scénář se nicméně jeho autor Brandon Boyce ucházet určitě nebude - zhlouplo to v průběhu fakt silně. ()

LIVINGDEAD

FBI stojí za brankou...... no já myslel, že zlostí vybuchnu! Jinak kudrnáč si pořád hraje s mobilem, neustále ho má u sebe a fotí.... To opravdu v dnešní době neví, že video lze použít jako důkaz? A že skoro každý mobil má už 4K video nahrávání? ()

ricci.s

Mladík uvidí čo nemal a odvtedy sa pre neho začína adrenalínová jazda a nerovný súboj s prefíkaným psychopatom. Je to síce o malú štipku slabšie ako moja obľúbená Disturbia, ale kto má rád filmy o tom, kto s kým napokon vyjebe, tak si to určite užije. Áno, o horor sa nejedná, ale napriek tomu je to vynikajúci thriller, ktorý dokáže udržať diváka v napätí od začiatku do konca, takže v tomto prípade budem ten "utopista" veľmi rád!!! ()

EvilPhoEniX

Snaživý malý thriller od režiséra Geostormu. Příběh o dvou mladých zlodějích, kteří se vloupávají do domů, ale vše se změní, jakmile jeden z nich uvidí něco, co neměl a začíná souboj se slizským Psychopatem ( Výborný David Tennant), který se neštití ničeho. Hezky funguje napětí, film má spád, herci jsou sympatičtí, dojde i na menší překvapení. takže jako thrillerová jednohubka film kritéria splňuje. Není to sice nic výjimečného, ale já se bavil obstojně a rád filmu přilepším. 70% ()

tron

Jasné, scenár je príšernosť sama osebe. Neviem, akej múdrej hlave napadlo dať tomu smrtiacu takmer dvojhodinovú minutáž. Ale inak som bol spokojný. Nečakal som nič úžasné, svetoborné a ani revolučné, ale v rámci stalkerovských psychotrilerov ide o uchádzajúci priemer. Dosť mu dáva ústredný magor David Tennant a viacero slušných nápadov. Scenár je skutočne príšerný (a hrozne predvídateľný), ale raz za čas sa mu predsa len podarí vyčarovať šikovný spôsob, akým titulný psychopat terorizuje ústrednú dvojicu kamarátov (či skôr jedného, druhý je predsa len skôr do počtu a obaja sú značne nesympatickí, čiže v tejto snímke niet komu držať palce, čo je kuriózne). Ku koncu už som sa kvôli logických nezrovnalostiam fakt často chytal za hlavu (myslím, že raz som vykríkol). Ale nebudem sa na nič hrať a na rovinu poviem, že druhý raz si to už zrejme nikdy nepozriem, avšak na jedno pozretie v pohode. ()

Asia_Power

Palec hore za překlad. Bad Samaritan je prostě Skrytý zlo jak vyšitý, pyčo. Napadá mě snad jen jedna větší pecka - The bridge of the dragons - Vyvolený. Ok....Každopádně film je, díky Buddhovi, konečně zas jednou z kategorie povedených a tak sem neměla během sledování chuť si vypíchnout oči a nebo rovnou spáchat sebevraždu. Vloupat se někomu do baráku je sice fujky, ale ještě víc fujky je, když dotyčnej má v baráku svázanou babu a je to vraždící sociopat, co navíc disponuje vlivem, prachama a vším, co vy nemáte. To pak lítáte na policii s fotkou vězněný baby a i když se doznáváte ze svých zločinů, všem je to u prdele. "Jen vykrádej dál, brácho, hlavně pal do piče." No teda úplně všem to jedno není. Pan Psycho je tak trochu pomstychtivá svině a tak vám během jednoho dne zkurví kompletně celej život nemluvě o tom, že vaší přítelkyni naloží tak, jak vy asi nikdy ne. Co teď? Je čas na měření čůráků a větší kokot bere všechno. Film je až morbidně zábavnej, Davídek Tennantů zahrál psychouše naprosto dokonale (taky Vám připomínal mrdlou verzi Ashe ze Smrtícího zla, když změnil účes?) a já osobně bych ho asi nasrat nechtěla. Ta jeho jáma byla dost brutální i bez kyvadla, louh to jistil. K plnému počtu hvězd chyběla při závěrečné scéně píseň Jééédu na kooooni, jéééžišmarjááá!! ()

choze

Rozhodně bych to neoznačil za rafinovaný thriller, spíš za něco, co vypadlo z devadesátek. Ale dík Condonovi a Tennantovi se na to kouká docelá dobře. ()

castor

Dean Devlin za svou kariéru „zboural“ hodně mrakodrapů a nejednou nám detailně představil americkou vlajku, coby letitý úspěšný producent ale zřejmě zatoužil po zvolání „akce“ a zkusil to i coby rejža. Debut Geostorm byl ovšem průšvih, napodruhé je to výrazně lepší. Dva kámoši si vybrali poměrně zajímavou živnost – parkují auta u luxusní restaurace, a zatímco se jejich majitelé cpou jehněčím, hoši se nezvaní mrknou k nim domů. Jak už to tak bývá, právě si vybrali hodně špatnou oběť. Na kreditce má zřejmě hodně zlaťáků, ovšem jeden z mladých flákačů v domě najde i něco jiného. A policie mu (dle očekávání) nevěří, zvlášť když chtěl někomu vykrást kvartýr. A samotný majitel luxusního domu se o mladíky sám začne zajímat. Hra kočky s myší může začít. Devlin se snaží, první polovina je hodně dobrá. Rafinovaná, napínavá, poměrně originální. V druhé půlce si ovšem sám šlape na to, co si vybudoval. Vizuál nepřekvapí, drive je pryč, stopáž je hodně přestřelená (něco přes 90 minut by stačilo a bylo by to našlápnuté), mnohé scény jsou zoufale nevýrazné a postrádají vnitřní napětí. A mocná FBI vyčkává za bránou na povolení (vážně?). Charismatický psychopat David Tennant nicméně velmi solidní. Jak říkám, první polovina je na 4 hvězdy, druhá minimálně o jednu méně. Tak si vyberte. ()

*CARNIFEX*

Thriller áno, horor ani omylom, pričom až na "nápad" v podobe vyvolania konfliktu (ako, prečo, začo) medzi záporákom a dvojicou dementov, ktorí neodhadli svojho "zákazníka", nie je "Bad Samaritan" nijak excelentnou záležitosťou, ktorá by prekypovala originalitou, respektíve mala prekročiť tieň lepšieho priemeru. Nebanujem, celkom to ušlo, no udeliť 4-5 hviezd je čistá utopia .. ()

darkrobyk

Řemeslně solidní thriller by mohl být kratší, čímž by vypadla hluchá místa. Pár scén napětí má, ať už se psem, objev oběti či závěr, ale jako celek je kolísavé. Osobně mi však nejvíce vadil hlavní hrdina Sean, jelikož udělat z něj naprostého debila nebylo nejšťastnější. A až do samého konce se sice snaží, jenže dělá botu za botou, což už nevypadá normálně, ale hloupě. Pochvalu si naopak zaslouží D. Tennant v roli psychopata, protože toho slizouna jsem mu věřil. Škoda, že sympatické postavy jaksi chybí a navíc k tomu C. Olivero vypadá jako Jan Kraus, což mne poněkud drtilo... Na jedno podívání dostačující. ()

Cappuccino

Bavil som sa. Skutočne. Hra na mačku a myš medzi sériovým vrahom a hlavným hrdinom bola nevšedná a napínavá. Neuveriteľne ma však iritovalo, že tvorcovia vo filme vykreslili policajtov ako úplných babrákov len preto, aby záporákovi všetko prešlo. Nepodarený záver moje sklamanie len podčiarkol. Škoda. ()

Allien.9

Za prvé: Irituje mě český překlad. Za druhé: Je to žánrová tuctovka, ale díky pánům Sheenan-Tennant velmi koukatelná. Za třetí: První polovina je o dost lepší. Za čtvrté: Málo mrtvol. ()

misterz

Slušné spracovanie, charizmatický David Tennant (taký šťúply herec, no dokázal nahnať zimomriavky) a v niektorých scénach slušná dávka napätia. Ale o horore by som rozhodne nehovoril, napínavý thriller to áno. Na druhú stranu však mi tu práve gore scény najviac chýbali, priam si pýtali byť tu. A zišiel by sa ešte nejaký nápad, ako viac oživiť scenár, niektoré miesta boli také, že začali rýchlo nudiť, našťastie bolo ich len pár. Lepší priemer. 65/100 ()

Vančura

Jsem rád, že jsem se od toho filmu nedal odradit jeho debilním názvem nebo zdejší modrou barvou (aktuální hodnocení "jen" 66 %), protože jsem se u něj nečekaně skvěle pobavil a hltal jsem to až do napínavého konce. Hlavní postava, v hereckém podání Roberta Sheehana, mi sice byla krajně nesympatická, o to víc mě ale bavil excelentní David Tennant v roli Calea, kterému jsem nakonec i cynicky fandil, aby mu to všechno prošlo. Pro mě osobně výtečný filmový objev a velmi příjemně strávených 111 minut. ()

kingik

Dean Devlin je schopný producent a scenárista, a až jeho druhý režijní počin ho katapultoval mezi schopné režiséry. Vzdor příšernému názvu je to věru adrenalinový thriller s hororovou příměsí. Devlin nevsadil na žádné známé herecké kapacity, jména David Tennant a Robert Sheehan nikoho nepošlou do kolen, daleko známější herečka Kerry Condon je tou vězněnou obětí, vedlejší role také nejsou bezvýrazné, celý cast působí neokoukaně. Stěžejní nápad s objevem uvězněné mladé dívky není ani náhodou inovativní. A hra kočky s myší, respektive inteligentní psychopat vs maník, co mu narušil klid, pokoj a teritorium, to má ve filmovém vesmíru bezpočet variací. Devlin však učinil zázrak - film natočil zcela neotřelou formou a jeho styl má náznaky určité sofistikovanosti. Co mně naopak místy chybělo, byl cit pro některé vyhrocené scény, ty nakonec nevyzněly tak drasticky, jak by si bývaly zasloužily. Režisér a jeho herečtí svěřenci ale určitě nepolevoval, delší stopáž byla pokryta tak akorát spádem událostí. Slušně se zapracovalo na napětí. Mnozí ocení, že to nepřetéká krví a místo toho se sází na invenční ráz. Takže mně z toho vychází příjemné překvapení, film jsem chtěl původně dokonce obejít, tak moc neatraktivně na mě působil. A fakt bych se nezlobil za větší krevní průtok. Má to spolehlivý energický náboj, který diváckou pozornost dokáže udržet, režijně, scenáristicky a herecky je to na úrovni, příznivci sofistikovanějších thrillerů se pomějí. 10/10 ()

Omnibus

"Miliardář je můj fotr, stal se ze mě děsnej lotr! V dětství trauma, škoda lásky... místo koní krotím krásky. Čapnu, svážu, ochočím... I zloděje podusím." Tři jsou málo, čtyři jsou moc. Přesně na 70%. A teď POMO raď! :-( Zazobaný psychopat s koňským traumatem z dětství, mylně přesvědčený o své genialitě, si hraje na Sběratele polibků 2, resp. na Krocení kozatých hříbat, vybaven díky bezedné peněžence svého miliardářského papínka tou nejmodernější technikou, od chytrého domu a chytré lovecké chaty až po chytré štěnice, vše hezky po ruce, chytře ovládáno chytrým mobilem. Jehňátkový krejčí Buffalo Bill by z takových moderních serepetiček byl jelen. Ten si vystačil s kudlou, jehlou a nití plus fůrou fantazie, zatímco náš vrahounek slizounek fantazie moc nepobral, zato jde s dobou. Bohužel pro něj, jak se říká v přísloví: Kdo jinému jámu lopatou, sám lopatou po čuni a padá. Tak nějak, že jo? Nebo to druhé známé přísloví: Kdo se směje naposled, ten se vápnu vyhne... ()

Anderton

Prvá hodina v podstate nemala ani chybu. Zaujímavý, celkom originálny námet s množstvom celkom slušných zvratov, kde sa non-stop niečo deje. Lenže tvorcovia zrazu akoby po hodine zaradili spiatočku a použili smerom k záveru čoraz viac klišé, vrátane obligátneho vstávania z mŕtvych a nejakých tých zbytočných mega výbuchov. Čiže ako triler ide o slušný, mierny nadpriemer, zaujímavejšie je ale ono sociálne podhubie, kde imigrant a zároveň zlodejíček žije v skutočnosti prirodzenejší a šťastnejší život, než milionár s krásnymi milenkami. Určite potešil samotný záver a aj fakt, že divák po chvíli premýšľania začne uvažovať na tým, ako sa bude ďalej vyvíjať život hlavného hrdinu. No a David Tennant by mohol získať nejakú špeciálnu cenu za najlepšieho záporáka v komerčnom filme, ak niekoho napadne niečo podobné udeliť. 70% ()

Frajer42

Spoilery! Nikdy by mě bylo bývalo nenapadlo, že doktor filosofie Ivan Bartoš dosáhne takového stupně slávy, že po něm bude pojmenován film. Zcela výjimečně se tentokrát vydařil i volný český překlad, neboť pro Ivana jsou synonyma a slušivé přezdívky Bad Samaritan i Skryté zlo. Co se týče postav, tak tam Ivan připomíná jednoznačně více toho bezvýznamného zlodějíčka s trvalou, než dokonalého Davida Tennanta, kterého jsem si zamiloval v Broadchurch. Samozřejmě jsem v tomto filmu fandil Davidovi, který zdarma a ve volném čase prováděl převýchovu nepřizpůsobivých, zatímco Robert Sheehan (Ivan Bartoš) ze živil okrádáním pracujícího lidu. Taktéž přesně sedí, že s sebou Ivan (tedy Robert) stáhne do záhuby celou svoji rodinu, která přijde o práci, přítelkyni, která přijde o důstojnost a skoro i o život a v neposlední řadě svého kamaráda - ilegálního migranta, kterého zřejmě potkal v době, kdy s transparenty vítal, pomáhal mu krást a zcela po právu umřel, protože David zcela správně naznal, že taková verbež se převychovat nedá. Z naprosto nepochopitelného důvodu je zde pan Bartoš prezentován jako rytíř nejvyšších morálních ctností, kterému by měl divák snad fandit, i když ví, že je to falešná zlodějská verbež. Právě tato totální nevyváženost hlavních dvou postav filmu ubližuje. Když na jednu stranu postavíte charismatického Davida Tennanta, kterého si nejde během chvíle nezamilovat, tak na stranu druhou nemůžete postavit jakousi ohavnou kudrnatou přihřátou verzi Bartoše. Během sledování jsem si nesmírně užíval, kterak se David mstil za neoprávněné vniknutí a šikanoval tu kudrnatou zlodějskou kurvu. Zážitek z filmu mi naopak spolehlivě pokurvil naprosto kreténský závěr plný sledu nepravděpodobných a smysl nedávajících klišoidních píčovin. [60 %] ()

Kudly4

Jedná se o kvalitní Hororový Thriller, víc napínavý, než je moje guma u trenek. Opravdu, už dlouho jsem nebyl u filmu tak napjatý jako právě u Bad Samaritan. Nebylo místa, kde bych mohl vydechnout, z toho šíleného tempa, stále se něco dělo. Herci jsou sympatičtí, David Tennant zahrál psychopata na výbornou. Dalším velkým plusem bylo pro mě prostředí, hltal jsem každičký kousek, moderní vychytávky, super Maserati a dokonalá atmosféra. Jsou tu dvě scény, při kterých jsem se lekl tak, že se málem sesypal barák. Škoda jen, že to nebylo ještě více Hororovější či krvavější. Doporučuji, slabší pětička. (491. hodnocení) ()