Broadchurch

Dráma / Krimi / Mysteriózny
Veľká Británia, (2013–2017), 19 h 20 min (Minutáž: 46–53 min)

Tvorcovia:

Chris Chibnall

David Tennant, Olivia Colman, Andrew Buchan, Jonathan Bailey, Carolyn Pickles, Pauline Quirke, Steve Bennett, Jodie Whittaker, Will Mellor, Arthur Darvill (viac)

Když je na pláži nalezen zavražděný jedenáctiletý Danny, zpráva o jeho smrti zasáhne nejen jeho rodinu, ale i ostatní obyvatele malého městečka Broadchurch. Vyšetřování se ujímá detektiv Alec Hardy (David Tennant) a místní policistka Ellie Miller (Olivia Colman). (kareen)

Gogo333

Začal jsem na to koukat hlavně kvůli Tennantovi, ale po Špionech jsem tomu moc nevěřil. Naštěstí se z toho vyklubala povedená kriminálka se slušným obsazením. Záběry na krajinu a hudba jsou moc pěkné. Příběh je taky slušný, ale zdá se mi zbytečně natažený a klidně by místo těch 8 dilů mohlo být jen 6. Celkově jsem rád, že jsem tomu dal šanci a za mě 75% a zatím nejlepší britská novinka. Jinak seriál byl obnoven pro 2.sérii a jsem zvědav jestli se někdo vrátí z původní sestavy po tom konci. ()

flyboyeda

Smichejte Killing, Wallandera a vraždy v Midsomeru a máte Broadchurch. Vysledkem je moc prijemna kriminalka s velmi dobre zahranymi postavami detektivu, zejmena pak zabavne "napresdrzku" Tennantem. Pekne se to rozjizdi, pokud vam nevadi postupne vrstveni detailu / souvislosti a klidnejsi tempo vypraveni, prijdete si pravdepodobne na sve. ()

DwayneJohnson

1 série- Možná je to mou seriálovou přesyceností, nicméně tenhle splnil moje očekávání tak asi zhruba z půlky. Pochválil bych určitě hudbu, nádherné prostředí, kde se natáčelo, ale to je asi tak zhruba vše. Dost mě zklamalo herecké obsazení, kde se nenašel ani jeden herec, který by podal nějaký výkon, který bych si mohl zapamatovat. David ( snad mě to jeho fanynky odpustí) se mně nelíbil vůbec a Olívia, tak podala mnohem lepší výkon třeba v Tyranosaurovi. Vůbec vykreslení všech postav pokulhávalo a k tomu se přidalo celkem dost nelogických momentů, nad kterými mi občas zůstával rozum stát. Broadchurch má zajímavý námět, ale zpracování, které mohlo být rozhodně mnohem lepší, což se snad podaří, v další připravované sérii. 2 série- Všechno je kupodivu lepší, smysluplnější a přesvědčivější. Když pominu první díl, jsem velmi spokojen. Nelogické momenty byla záhy vysvětleny a určitě pomohlo i rozdělení na dvě dějové línie a zajímavě udělaný konec. Na Davida jsem si už tak nějak zvykl a když k tomu připočtu (nejen) herecký souboj Marianne a Charlotte, jsem nucen konstatovat, že už se tak nějak těším na třetí řadu. A to jsem teda vůbec nečekal. 3 série- Možná to bude znít blbě, nebo jako klišé, ale Broadchurch je vpravdě rodinný seriál. I když se tu v každé sérii vyšetřuje nějaký zločin, hlavní postavy jsou povětšinou stejné a dohromady, aspoň pro mě tvoří jednu, trošku rozvětvenou rodinu, která mi za ty roky tak nějak přirostla k srdci. A to platí i o té zatím poslední, kde kromě osvědčené, hlavní dvojice, mě nejvíc překvapila Julie v roli Trisch, na jejíž herecký výkon a velmi osobitý vzhled asi dlouho nezapomenu. ()

rikitiki

Zádumčivá detektivka z navenek sousedsky přátelského, ale ve skrytu dusivého maloměsta. Pod povrchem zůstává hodně dalších věcí, například až autisticky nepřátelský detektiv se v závěru projeví jako křehký muž, který má pádný důvod, proč mu doslova puká srdce. Zprvu naivní venkovská detektivka se rychle učí a ukáže inteligenci a sílu, s níž jako lovec dokáže jít za kořistí.____ Vražda malého chlapce odkryje chatrné idylické šíty, které staví mnozí obyvatelé na odiv, aby za nimi skryli své hříchy a zlá svědomí. Příběh se zaměřuje především na vztahy rodičů a dětí a každý z nich je přitom poznamenaný velkou vinou. ____ Seriál podkresluje dobrá hudba a vynalézavá kamera. Jenomže teď přijde ALE.____ Ale ve střední části už je toho natahování, falešných nápověd a sentimentu příliš. Znovu to začne být napínavé až ke konci. ____ Hlavní výhrady mám k detektivní linii. Vinní i (ne)vinní se chovají mnohdy tupohlavě a zanechávají za sebou stopy jako na branném cvičení pro prvňáčky. KOUSEK DĚJE - proč leželo tělo na pláži, místo toho, aby bylo bezpečněji ukryto v moři, když se to odehrává v přímořském městečku? Proč policie opouští slibné stopy a vrhá se do slepých uliček - například neprověří chlapcův počítač, přestože už od začátku jim všichni říkají, jak byl v počítačích dobrý a chodil i na speciální kurz? A druhý chlapec - prý také premiant kurzu - netuší, že pouhým vymazáním se souborů nezbaví a pak jde počítač rozbít kamsi do lesa, když by ho zase jednoduše mohl hodit do moře?.... atd. Těch náhod ve vztazích i při detektivní práci je příliš mnoho, takže je vyšetřování i jeho výsledek dost přitažený za vlasy. _____ Díky ale za přesvědčivě napsaný i zahraný vztah mezi odtažitým detektivem a jeho mateřsky pečovatelskou kolegyní - protože nejde o banální sexuální pnutí, ale o čisté přátelství. /28. 6 .13./ ()

dO_od

// COME ON, MILLER! David Tennant je fakt bůh, utrápenýmu městečku Broadchurch ale propadnete nejen díky jemu, ale i všem ostatním. Po dvou dílech se postavy stanou vašimi sousedy, po první sérii budete zdevastováni jejich osudy a na konci třetí série už si ani nevzpomenete, kdy naposledy vám nějaký seriál takhle přirostl k srdci. 1. série - 10/10, 2. série - 9/10, 3. série - 9/10 ()

• V době vysílání seriálu některé anglické sázkové kanceláře vypsaly sázky na to, kdo je vrah oběti. (PrcekTK)
  • Hnědý labrador, jehož vlastní Susan Wright (Pauline Quirke), se jmenuje Bailey a i ve skutečnosti je Pauline jeho majitelkou. (jezurka42)
  • V skutočnosti jediný, kto od začiatku poznal identitu vraha, bola Olivia Colman. Na prvom konkurze jej to tvorcovia prezradili, chvíľu na to jej však telefonicky oznámili, že si to rozmysleli a že nikto z hercov nesmie vedieť, kto je vrahom. Takže Olivia musela držať meno vraha celú sériu v tajnosti. (Vladimirovna)

Seriálový Duch, Beowulf, Hell on Wheels 4...

Seriálový Duch, Beowulf, Hell on Wheels 4...

22.11.2013

Zkrátka za hrstí televizních novinek. Studio Paramount chystá masivnější útok na malé obrazovky. Především by chtělo proměnit několik svých klasik v seriály. Třeba Duch, oscarový trhák s Patrickem… (viac)