Skryté zlo

• USA Bad Samaritan (viac)

Sean sa rozhodne vykradnúť dom muža, ktorý sa zdá byť celkom bohatý. Pri tom mu napomáha jeho kamarát Derek, ktorý muža ostražito pozoruje. Sean sa už chystá na odchod, dokedy si nevšimne jedných záhadných dverí. Rozhodne sa vojsť do miestnosti, no to čo uvidí, ho bude dlho prenasledovať. (TomX2)

Arsenal83

Záporák výborne zahraný, ale inak tak trochu prehnaná zápletka a na konci chýba nejaké prekvapko. Samozrejmosťou je tu nelogickosť v konaní, taký zlodejíček by sa na to celé pekne vysral a nie že by stokrát urgoval u polície nahlásenie trestného činu a trikrát sa vlúpal do toho istého domu. Rozvinulo sa to celkom dobre, prvých 30 minút je naozaj dobrých, ten záver však už pokulhával, pretože sa celý nesie na vlne zbytočného nadmerného nadsadenia vecí, ktoré tam nechýbali, ako je napríklad tá vec s náložou, neskorá reakcia na lopatu, pretože nepočujem, ako niekto za mnou šliape do snehu, iný je zas lopate odolný atď. ()

Chrustyn

Scénaristicky v mnoha ohledech neskutečně děravý, ale jinak překvapivě slušný thriller o bohatém a na první pohled nedostižném psychopatovi a jeho mladém protivníkovi, který se pokouší zachránit dívku, ze které si udělal domácí zvířátko. Film se snaží o chytřejší thriller, než nějakou vyvražďovačku, ale právě v tomto ohledu nejvíce troskotá, pokud se divák jen trochu zamyslí. S vypnutým mozkem film překvapivě slušně funguje a vyloženě neuráží. ()

LaciLC

Logika občas dosť škrípala, to hej, ale inak je to veľmi príjemný napinák. Miestami mi to pripomínalo moju obľúbenú Disturbiu. Herecky fajn. Zazobaný psychouš David Tennant bol super. ()

heyda

Žádný horor, spíš kriminální drama s prvky thrilleru, což mi vůbec nevadí. Film začne velmi zajímavě, ale s postupujícím časem nabaluje jednu hloupost na druhou a konec rozhodl, že z toho nakonec bude spíše podprůměrná záležitost, i přes fajn obsazení Bartyho Skrka juniora a Misfits Sheehena. Málokdy se mi to stává, ale v tomto případě je hodnocení na csfd spíše nadhodnocené. 45% ()

rikitiki

Jde to do tý chvíle, než se začne záporák mstít. Logika se pak tiše vytratí. Původní nápad - zlodějíček nečekaně narazí na příliš velké sousto ale přitažlivost měl. Škoda, že se pak ze zlodějíčka vyklubal úplný rytíř bez bázně a hany, zatímco záporák se stane směšným, protože je jak z příručky freudismu pro negramotné. Povinné doklopýtání k předem jasnému konci mělo jediný světlý bod. Moment, kdy po ráně lopatou následuje hláška: "Takhle se, ku..a, zachraňujou lidi!"____ Na okraj: David Tennant by se už vážně měl pořádně najíst. SHRNUTÍ: Mlčení jehňátek s pokročilejšími komunikačními metodami a mnohem slabším padouchem. ()

TheEvilTwin

Tak tenhle zapadlý thriller je teda obrovské překvápko a za poslední dobu možná i to nejlepší, co jsem viděl. Už od začátku to má perfektní atmosféru přesně “toho filmu”, který člověk může vidět i víckrát - sympatické postavy, tempo, skvělý nápad a neokoukaný scénář. Byl jsem našponovaný od začátku až do konce a každou scénu doslova hltal. Záporák je správná, slizká a extrémně chytrá svině a odplata, kterou předvádí, byla až šokující. Skvěle vykreslený byl i pocit bezmoci hlavní postavy, kdy mu vůbec nikdo nevěří a jde si víceméně sám proti světu. Plusové body i za 2 lekačky, u kterých jsem skákal ze židle. Napínavé, originální a rozhodně zábavné a poutavé, až fakt netuším, proč tady mají zdejší experti takový problém se scénářem. Ke konci, když se film chýlí k závěru, už to nemělo takový drajv, jako byl po zbytek filmu, ale tohle odpouštím a dávám 5*, protože mě to neuvěřitelně dostalo a překvapilo! Tenhle thriller je povinnost. ()

ARI50

Paráda, sice jsem postradal malé drobnosti ale to nevadí. Tohle byla dobrá jízda i na leknutí došlo a ne jen to celý film mě držel v paradním napětí. Nezkutečně pro mě dobře promyšlené, akce zlost napětí trocha humoru špatné FBI trochu krve, blázen co to měl slušně promyšlené a skvělý snímek je na svetě. Ja to říkam furt tma dešť bouřka parádni film a o zábavu je postaráno. ()

Necrotongue

Přestože mě příběh přes veškeré své nedostatky bavil, stopáž byla poněkud přepálená. Hodně přepálená. Zpočátku jsem si myslel, že ani nebudu mít komu fandit, protože dvojice bytařů (no, spíše domařů) byla zralá na to, aby se jejich kolena seznámila s mým moc čananým osmikilovým kladivem, a vrchní ujetý zmetek dělal všechno pro to, aby mu stejný kus nářadí rozlouskl lebku, nakonec se daly držet palce alespoň Katie. Při závěrečném bilancování nakonec nad všemi klady i zápory filmu převážilo to, že jsem se hodně dobře bavil, a tak jsem přihodil i čtvrtý kousek. ()

JASON_X

Horror? To jako vážně? Ne, není to horror. Nechápu, že někdo může dát filmu takhle zavádějící nálepku. Každopádně na černohumornou komedii je Bad Samaritan komediální málo a na seriózní thriller zase komediální příliš, takže z mojí strany mírné rozpaky. Objektivně je to zajímavý a pohledný film, ale subjektivně takovouhle středoproudově odlehčenou formu fakt nemusím, neoslovuje mě. Ovšem Tennantův psychopatický milionář je hodně výrazná postavička, o tom žádná. ()

Morholt

O tom, že se nevyplatí vykrádat barák psychopatovi, jsme se už několikrát přesvědčili a v případě maniaka v podání Davida Tennanta to platí dvojnásob. Devlin i ve svém druhém režijním počinu zvolil celkem osvědčený koncept a i když se nedá říct, že by přišel s něčím inovativním, působí film celkem neotřele. Občas solidně zafungovala atmosféra, nouze není ani o slušnou dávku napětí a vzdor trošku přetažené stopáži to má celkem spád. Herci jsou fajn a vedle vzpomínaného výtečného Tennanta jsem moc rád za výraznější roli pro Kerry Condon. Na zadek jsem si z toho nesedl, ale bavil jsem se o něco víc než dobře. 75% ()

6thSun

Jakkoli můžu mít slabost pro bývalého Misfiťáka Roberta Sheehana, jenž i zde patří k hlavním přednostem filmu, tolerovat superschopnosti záporáka, který je kupříkladu schopný během pár vteřin kompletně předělat torture pokoj na čistou pracovnu, zkrátka nelze. ()

Dale

Predvídateľný thriller s magorom, ktorý je mixom Charlieho Sheena (oči, vlasy) a Mr. Beana (nos, ústa, líca), čo je šialená kombinácia a presne tak aj vyznieva jeho postava. Na mňa pôsobila viac komicky ako desivo, aj keď stváral naozaj príšerné veci, čím trpel aj celý film a sotva mohol mať atmosféru, akú by mal mať. Thrillerov s podobným pošukom, ale oveľa vydarenejších by sa našlo na každý prst desať. ()

agentmiky

Deana Devlina jsem měl doposud zaškatulkovaného jako režiséra a scénáristu filmů s katastrofickým nádechem, ale rozhodně bych do něj neřekl, že se pustí naplno do thrillerového snímku. Po objevení Davida Tennanta na obrazovce jsem vytušil, že se začnou dít slušné věci (hned mi bylo nadmíru jasné, že tady si nemůže střihnout nic jiného než slizkého psychopata.....prostě a jednoduše parádní herecký výkon). Právě od tohoto momentu film získal slušné napětí, které v zásadě nepolevilo až do závěrečných titulek. Co mi ale brání v udělení oněch čtyřech hvězdiček ? Herci víceméně splnili mé očekávání naplno, zhostili se svých rolí na jedničku. Asi jsem ale čekal nějaké větší zvraty v příběhu, jež by ve výsledku zamíchaly pořádně kartami. Neberte mě špatně, úvodní skoro až hororová scéna v pracovně mě dost překvapila, ale poté se již takový pocit znovu nedostavil. Závěr mě vysloveně nenaštval, ale od tak drsně rozehrané partie mezi hlavním hrdinou a padouchem jsem předpokládal asi drtivější zakončení. Řemeslně zvládnuté, ale nijak nevyčnívající. Za mě dávám 68 % ()

TomX2

Film nie je taký pútavý ako Disturbia, nie je mrazivo atmosférický ako Don't Breathe a neponúka žiadny gore fest ako The Collector. Ale stále ostáva nadpriemernou záležitosťou, ktorú je potešujúce v tomto roku vidieť. Už od začiatku si film drží dobré tempo, uplynulým časom na diváka útočí stále väčším napätím a vo výsledku divák nemusí byť vôbec sklamaný. Herecké obsadenie je úplne vhodné, miestami je cítiť fajn náznak atmosféry a scenár je až na pár maličkostí relatívne OK. Okrem toho mám vo filmoch slabosť pre hlavných protagonistov, ktorí majú úplne rozporuplné charaktery, takže podobne ako aj v "Zberateľovi" mi ústredná postava sadla bez ohľadu na to, že sa po celý čas na niečo sťažuje. Ostatné postavy až tak výrazné nie sú, podobné neviditeľné stereotypy nájdete v hororoch všade inde. Antagonista je tiež fajn, do doby keď na scénu dorazí FBI a dostavia sa zvraty, ktoré už divák predom čakal a taktiež nezmyselné alogizmy, čo má celkom zlý dopad na celkovú váhu filmu. Dosť alogizmov sa vo filme vyskytuje už predtým: Už v prvej tretine je bežná situácia, ktorá mi v home invasion hororoch vyložene vadí. /Keď chalan oznámi, že je v určitom dome pravdepodobne uväznená a mučená žena, na miesto dorazia 2 policajti. Tí si na chvíľu pohovoria s vlastníkom a jeho priateľkou, no v žiadnom prípade nejdú preskúmať interiér domu. Posuňme sa trochu časom: Keď antagonista oznámi, že v určitom dome prebieha krádež, prídu na miesto dokonca 2 policajné autá a okamžite sa vtrhnú dnu. Na tom by ani nič nebolo, keďže už pred chvíľou bola ohlásená krádež a pravdepodobne šlo o toho istého lupiča, lenže za prvé: Od doby z prípadu protagonistu prešla už nejaká tá hodina a je polnoc, číže logicky by bolo v službe menej policajtov. A za druhé: Protizákonné väznenie človeka u seba doma je závažnejšie než krádež. Aj keď je antagonista o niečo presvedčivejší než chalan, takúto vec by som v žiadnom prípade neriskoval./ Na štvrtú hviezdu to nie je, no zatiaľ sa jedná o najlepšiu tohtoročnú hororovú záležitosť, ktorú som videl. Aj keď značka "thriller" k filmu pasuje viac. ()

Trevor

Jeden z najlepších filmov roku 2018, napriek tomu že agenti FBI stoja pred dreveným plotom a čakajú na povolenie k prehliadke, napriek tomu že zlodejíčkovi policajný detektív neverí /biely postarší detektív, prirodzene/ a ani FBI na tom nie je príliš lepšie /nebyť mladej, prirodzene, čiernej, prirodzene, politická korektnosť, prirodzene, progresívnej ešteže nie slovenskej agentky/. Tak sa mladík /prisťahovalec, prirodzene/ púšťa do nerovného súboja zo zlým bohatým postarším /bielym prirodzene/ ujom, ktorý nie je v snehu schopný nájsť stopy dvojice na úteku. Chýb je vo filme príliš veľa, ale tak nejako ich človek Devinovi odpustí, pretože trochu sa v úvode pobaví, neskôr zažije trochu akcie a až do konca ho film drží v akom takom napätí. Nebyť povinnej politickej korektnosti vzor 2015 a neskôr mohlo to byť ešte lepšie, takto 81%... ()

Havaj8

Když se rozhodneš vykrást dům nesprávnýho člověka, tak můžeš hodně rychle narazit. Brzo se to zvrtlo a náběh na super thriller (určitě ne horor), byl na světě. Postavy na béčkovej horor víc než obstojný, ale kam to po půlce začlo směřovat, už tak fajn nebylo. Záporák, kterej do tý doby válel a byl o krok napřed, najednou přestal myslet. V tu chvíli se karta obrátila a v tu chvíli to ztratilo veškerý napětí. Škoda, protože jsem si od toho sliboval větší surovost. FBI tam byla úplně pro smích, jen taková vsuvka. Průměrnej počin. ()

bourec

Film podobnej Disturbii,ale to je asi tak všechno.Celý to bylo takový točení v kruhu,nakonec ona spíš pomáhala jemu,policajti nikde.jen průměr,víc psát nemá ani cenu.50%. ()