Dobrý, zlý a škaredý

• Česko Hodný, zlý a ošklivý (viac)

Traja pištoľníci, nepriatelia na život a na smrť a každý z nich pozná len časť tajomstva, bez ktorého nenájdu skrytý zlatý poklad... Dobrý je Blondie /Clint Eastwood/ - pištoľník s veľkým zmyslom pre česť. Zlý je Angel Eye / Anjelské oko - hrá Lee Van Cleef/, sadistický nájomný vrah, ktorý vždy zasiahne svoj cieľ. Škaredý je Tuco /Eli Wallach/, hľadaný mexický bandita, ktorý sa stará len o seba. Ich príbeh sa odohráva na sklonku americkej Občianskej vojny: Nepriatelia Blondie a Tuco narazia na voz, plný mŕtvych mužov - jeden - Bill Carson - je ešte nažive. Carson im povie, že spolu s ďalšími chlapmi zakopal na cintoríne zlatý poklad. Krátko na to však umrie. Tuco sa od neho ešte stihne dozvedieť názov cintorína a Blondie - meno hrobu. Obaja sa teraz potrebujú, keďže každý vie iba časť tajomstva. Angel Eye, ktorý bol Carsonovi v pätách, sa o tom dozvie. Teraz už len potrebuje, aby ho tí dvaja priviedli k skrytému pokladu... Vedia, že musia zostať nažive, ale o poklad sa deliť nechcú... Podľa kritikov je to jeden z najlepších westernov vôbec. (oficiálny text distribútora)

Tequila

Bezpochyby jeden z nejlepších westernů, úžasné tempo, velkolepá režie, legendární Morriconeho hudba a v neposlední řadě skvělý cynický humor, který film povyšuje na totální kult. Ztotožňuji se s veškerou chválou zde již uvedenou a souhlasím v tom, že jde o snímek neprávem stojící ve stínu "Tenkrát na západě". ()

Galahad

Žádný kladný hrdina,žádná žena v hlavní roli..To nemohl natočit Američan..Nejkrásnější Leoneho film..Závěrečná scéna,která vyrazila dech..Ve filmu nehráli žádné hvězdy,v té době byl Eastwood na začátku kariéry,Wallach měl za sebou velkou roli Calvery,ale k hvězdám nepatřil a Van Cleef byl zvyklí hrát vedlejší role darebáků..Je to koncert špinavostí,sviňáren a nezapomenutelných hlášek.."mám rád velký tlustý chlapy jako jsi ty,když padaj nadělaj větší kravál a někdy taky vůbec nevstanou" Leone měl štěstí,že kromě obrovského talentu měl ještě svého dvorního skladatele Morriconeho..I když si po sté pustím závěrečnou scénu, tak mi naskočí husí kůže.Tenkrát na západě není nejlepší western všech dob.. ()

Joll

Dollarova Trilogie se myslím může směle dělit o trůn nejlepšího weternu s Tenkrát na západě!!!Nechtějte abych musel volit jen jednoho krále to bych asi neunesl!:) ()

Floydie

Těžko říct zda je lepší Tenkrát na Západě nebo Hodný, Zlý a Ošklivý. Každopádně Morriconeho hudba, Eastwood a jeho pohled, Wallach, který si roli užil naprosto neskutečným způsobem a režie Sergia Leoneho dělá z tohodle snímku nezapomenutelný zážitek. :) ()

Heavyman

Nejlepší western?..né pro každého, ale pro mně určitě. Všechny Leoneho westerny mají to své kouzlo a možná nadpoloviční zásluhu má Enrico Moriccone. Rozhodně mi jsou blíže italské westerny než nažehlený chlapácký kovbojky s Johnem Waynem. Lee Van Cleef jako "zlý" je parádní. ()

F.Sucre

Klasika v podání Sergio Leoneho. Mé obavy, že již právě tohohle chlapíka, nikdo s westerny jako Hodný, zlý a ošklivý nebo Tenkrát na západě, nepřekoná, se každým rokem naplňují víc a víc. Škoda. ()

rekkky

Stačí sednou, nasát atmosféru a nechat se unášet ... jak by řekl romantik :D Tento film potěší, pobaví a závěrečná část filmu opravdu stojí za to! ()

sbl

Pro mě jednička mezi westerny. Stejně jako Once Upon a Time in the West (pro hnidopichy C'era una volta il West) docela náročná stopáž, ale na rozdíl od OUaTitW natočeného kým jiným než westernovým géniem Sergio Leonem jsem se nemusel na film dodívat asi na potřetí, ale zvládl jsem ho na jeden zátah. Nemá smysl rozebírat režisérské techniky a úžasný výběr podmanivé hudby Ennia Morricone. Vše fungovalo na sto procent. I když není western zrovna můj oblíbený žánr, tak tenhle snímek mi ho hodně přiblížil a za to nemůžu dát méně než pět hvězd. ()

Krchy

Když je za nejlepší western označován Tenkrát na západě, mám s tím problém; ovšem u tohoto Leoneho dílka onen problém mizí (jistě, stále je tu Sedm statečných,ale narozdíl od TnZ nemohu říct, že by tenhle film byl horší). Majstrštyk. ()

Hapretor

Nebýt divného úseku u mostu, který mě jako diváka dost dějově rozhodil, dám upřímně pět. Takto jen neupřímně pět, protože hudba během filmu je skvělá. Western, jak má být!!! Nebo spíš musí. ()

Colleague

Westerny moc nemusím a když už tak jen ty nejlepší, ale bohužel tohle mi přišlo o něco slabší než Tenkrát na západě. Horší hudba, příběh ani žádná pořádná role pro nějakou westernovou slečnu. Jestli můj komentář zní jako že film je totální propadák, tak tak jsem to nemyslel, byla to skvělá podívaná jen jsem asi byl zmlsaný nedávno viděným Tenkrát na západě. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009

Není to vyloučeno. Obzvlášť když režisérem by měl být flexibilní Curtin Hanson, který před dvanácti lety oslnil stylovou kriminálkou L. A. – Přísně tajné. Zhruba stejně dlouho si Jerry Bruckheimer… (viac)