Dobrý, zlý a škaredý

• Česko Hodný, zlý a ošklivý (viac)

Traja pištoľníci, nepriatelia na život a na smrť a každý z nich pozná len časť tajomstva, bez ktorého nenájdu skrytý zlatý poklad... Dobrý je Blondie /Clint Eastwood/ - pištoľník s veľkým zmyslom pre česť. Zlý je Angel Eye / Anjelské oko - hrá Lee Van Cleef/, sadistický nájomný vrah, ktorý vždy zasiahne svoj cieľ. Škaredý je Tuco /Eli Wallach/, hľadaný mexický bandita, ktorý sa stará len o seba. Ich príbeh sa odohráva na sklonku americkej Občianskej vojny: Nepriatelia Blondie a Tuco narazia na voz, plný mŕtvych mužov - jeden - Bill Carson - je ešte nažive. Carson im povie, že spolu s ďalšími chlapmi zakopal na cintoríne zlatý poklad. Krátko na to však umrie. Tuco sa od neho ešte stihne dozvedieť názov cintorína a Blondie - meno hrobu. Obaja sa teraz potrebujú, keďže každý vie iba časť tajomstva. Angel Eye, ktorý bol Carsonovi v pätách, sa o tom dozvie. Teraz už len potrebuje, aby ho tí dvaja priviedli k skrytému pokladu... Vedia, že musia zostať nažive, ale o poklad sa deliť nechcú... Podľa kritikov je to jeden z najlepších westernov vôbec. (oficiálny text distribútora)

IsaacNewton

Musím přiznat, že mě tento western nadchnul. Nejen že na Vás padne atmosféra hned při úvodních titulcích a hudba Morriconeho Vás zaručeně hned ohromí, ale ve filmu je i mnoho zábavy a zaručeně se nikdy ani na minutu nenudíte, což jej pro mě staví nad zbylé dva filmy s Eastwoodem v režii Leoneho (Pro hrst dolarů a Pro pár dolarů navíc). Ne že by byly nudné, vůbec ne, ale Hodný, zlý a ošklivý utíká mnohem rychleji. Režisér odvedl skvělou práci a herecké obsazení je bezchybné, hlavní trojice nemá chybu (i když Lee Van Cleefa jsem měla raději jako kladnou postavu), hlavně Eli Wallach je naprosto dokonalý. Scénář je perfektní a velmi mě potěšilo, že (SPOILER) u závěrečného souboje nikdo neví, kdo koho zastřelí a možné jsou snad všechny varianty (KONEC SPOILERU) a tak není jasné, jak to vlastně dopadne, což se u mnohých filmů nepodaří. ()

DAVID.LOPAN

Zapomeňte na Tenkrát na západě. Na toho nedomrdlého bratříčka. Toho oukropečka, co přestali moc brzo kojit a co je jenom ubohým stínem či snad spíše stínítkem? Hohoho a radši si dejte tenhle skvost. Tohohle miláááškaaaa s dialogy vybroušenými jak ten nejvybroušenější diamant či snad briliant? Hohoo. Briliant, kde nikdo neřekne snad ani větu navíc, aby to byla nastavovaná kaše. Tohohle miláška s třemi, tak charmismatickými herci, že stáčet jejich charisma do plechovek, mohli by jste dělat konkurenci Coca Cole. Tohohle miláška s tak briliantní (ano, normální je brilantní, ale tahle je briliantní) hudbou, že jste schopni pískat si ji i za několit let. Toho miláška s tak hustou atmosférou, že by jste ji nenakrájeli ani motorovou pilou od Bédy Trávníčka...Jenom jsem si na tenhle film vzpomněl a sem rozhicovanej jak čtrtnáctka z koncertu Justine Biebra. Yeah! To pálí bejby! ()

phoorecek

Nikdy jsem k westernům nezaujímal kladný postoj, a tímto filmem se nic nezměnilo. Přiznávám se, že jsem se na něj podíval jen proto, že je v top 20. Kdybych si musel vybrat jaký western si pustit, byl by to tento, z vlastní vůle bych se na to znova nepodíval. 4* za příběh, režii a vzhledem ktomu jak je to staré. ()

masiko

Bez diskuze nejlepsi western. Nechapu, jak muze byt tri pricky za Tenkrat na Zapade, ani jak ho nekdo muze s Tenkrat na Zapade srovnavat. Neni co srovnavat, Hodny, zly a osklivy je proste lepsi, tecka. ()

Pitrsss

K westernům mě dostal můj děda, se kterým sem je jako dítě sledoval. V průběhu dalších let jsem ale k tomu žánru tak nějak ztratil vztah, což byl hlavní důvod, proč jsem se k Buono, brutto, cattivo takovou dobu odhodlával. "Tři hodiny, panebože, to musí být nuda"... = jeden z mých největších filmových omylů. Je to naprostá jízda, vtipná, drzá, plná skvělých herců a doplněna geniálním hudebním podmazem. Závěrečnou hřbitovní scénu řadím mezi vůbec to nejlepší, co jsem kdy viděl. 90% ()

ChillThomas

No tak jsem se odhodlal na tento snímek zajít do kina Aera kde měli akci z filmů Rocky, Scarface a toto .. Co k tomu dodat, je sice pravda že neholduji westernu .. ale tohle jsem si řekl že když je v top 20 tak to musí mít grády, to jsem se ale šeredně mýlil je sice pravda že herecké výkony byly dobré a jsem dokonce i fanoušek Clinta Eastwooda ale trochu mě trápí že je zrovna tento žánr a tento film co ho vynesl na vysluní. Samotný film si zakládá na masivně dlouhý stopáži, nedojetých dialogů a téměř béčkový děj. Co mi na filmu vadilo byly dlouhé prázdnoty ticha, které tento film provází od začátku až do konce, ztrácelo to napětí, který to možná v 60 letech v lidech mohlo vyvolat ale já jsem na tento film šel poprvé v roce 2012 takže jsem asi nebyl ten cílový divák. Jako western samotný to působilo dost věrohodně ale jsem trochu v rozpacích co tento film děla tak vysoko s tak nemasným dějem. Kdyby se tento film vysílal v němým provedení, o 1 hodinu kratší a s rozšířením soundtrackem třeba by to zapůsobilo líp. Takže nechci tento film nějak pošpinit ale maximální počet co můžu dát je 2* více fakt ne a to jsem na filmu hledal hodně pro+ abych nedal méně .! ()

Rýža

Jeden instantní stoosmdesátiminutový filmový orgasmus. A kdo nevěří, ať běží na remasterovanou prodlouženou verzi na Festival drsňáků. Viděla jsem to minimálně podesáté, ale stejně jsem si užila každou nanosekundu. Ten humor, ta hudba, ten krásně přímočarý děj, ty exteriéry, to nenápadné, ale o to víc zažírající se zakomponování zvěrstev občanské války ... a ten Clint, pro kterýho bych se plazila po břiše přes rozbité sklo s rozepnutým poklopcem!:) ()

Nolanofil

Určite nebudem prvý ani posledný, komu Dobrý, zlý a škaredý prišiel a príde moc nudný, naťahovaný a tak trochu bez šťavy, Nezachráni to ani vynikajúca hudba, perfektná réžia a najcharizmatickejší herec aký kedy žil. Presne tak, hovorím o Clintu Eastwoodovy. ()

Vesecký

Velmi dlouhá nuda; po jisté době se dozvídáme, že budeme hledat ukryté konfederační peníze, pak tam dochází k řadě jednotlivých rozdrobených příhod, které často ani celkovou osnovu nespojují; kdyby to bylo o čtyřicet minut kratší, bylo by to stravitelnější i pochopitelnější. Zbytečně moc mrtvol, nepochopil jsem, jak se zlikvidovaly až na jednoho vojáka, který zemřel dodatečně, obě armády. Z těch tří hrdinů mi nepřipadal ani jeden jako hodný, na druhou stranu ani ten Wallach nebyl vůbec ošklivý. Ano, Tenkrát na Západě je o něco lepší, aspoň ta druhá půlka, v níž se něco děje. - A teď klady - krásná ústřední melodie, netušil jsem, že je právě z tohoto filmu; a Eastwood s Wallachem, Wallach tu snad byl výraznější než v Sedmi statečných, naopak Eastwooda mám raději z jeho vyzrálejších rolí. Nějak mě už ty westerny neberou jako za mlada... Navíc JOJ Plus stříhala reklamy tak podivně, že následující děj jako by nenavazoval na předchozí... ()

Oliveris

Ak toto nie je najlepší western všetkých čias, tak ním už nie je nič. Nezabudnuteľné herecké výkony, výborný scenár s dôrazom na gradáciu a najlepšia scéna v histórií kinematografie. Takmer by som zabudol na perfektne pasujúci hudobný doprovod. ()

petikacka

Pro mě je to jeden z nejlepších westernů, které jsem kdy viděla...I přes pomalé tempo a délku filmu, mě vždycky naprosto přikove k sedačce...A hudba Ennia Morriconeho, je prostě vesmírná...Za mě 98% ()

reich

První film dolarové trilogie byl skvělý. Druhý film, jak už to tak bývá je slabší, ale poslední film uzavírající dolarovou trilogii překonává dokonce ten první. Clint Eastwood v roli dobráka blonďáka, Lee Van Cleef v roli proradného padoucha, toho zlého a hereckou trojici doplnil famózní Eli Wallach v roli ošklivého Tuca. Celý film pak je doplněn hudbou od Sergia Leoneho. Co se filmu dá vytknout, je ovšem strašně zdlouhavý děj, je to snad nejdelší western, co byl kdy natočen, ovšem to jeho kvalitu nesnižuje. 95% ()

poet

Nedávno som si tento western pozrel znova ale zrejme svoje hodnotenie meniť nebudem. Ten česky dabing tomuto prischol že som by som asi v originále ani nepozeral.... Ale to nie je podla mňa vôbec na škodu. Najviac sa mi páčia vety typu "Je vysokej, blonďatej, kouří doutník a je to prevít" alebo "Jsou dva typy lidí ty co mají provaz kolem krku a ty co jej musí zachránit" a podobne...A takýchto hlášok by sa tu dalo najsť viac. Vzťah troch hlavných hrdinov kde sa každý snaží preštat toho druhého je perfektne vypointovaný. Takisto aj záver a hlavne hudba Morriconeho je to čo robí tento film výnimočným. Napriek všetkému je tento film zbytočne uťahaný. Silný je v hlavne v jednotlivostiach než ako celok aj keď samozrejme každý buchne plný počet len preto že je to proste klasika. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009

Není to vyloučeno. Obzvlášť když režisérem by měl být flexibilní Curtin Hanson, který před dvanácti lety oslnil stylovou kriminálkou L. A. – Přísně tajné. Zhruba stejně dlouho si Jerry Bruckheimer… (viac)