Dobrý, zlý a škaredý

• Česko Hodný, zlý a ošklivý (viac)

Traja pištoľníci, nepriatelia na život a na smrť a každý z nich pozná len časť tajomstva, bez ktorého nenájdu skrytý zlatý poklad... Dobrý je Blondie /Clint Eastwood/ - pištoľník s veľkým zmyslom pre česť. Zlý je Angel Eye / Anjelské oko - hrá Lee Van Cleef/, sadistický nájomný vrah, ktorý vždy zasiahne svoj cieľ. Škaredý je Tuco /Eli Wallach/, hľadaný mexický bandita, ktorý sa stará len o seba. Ich príbeh sa odohráva na sklonku americkej Občianskej vojny: Nepriatelia Blondie a Tuco narazia na voz, plný mŕtvych mužov - jeden - Bill Carson - je ešte nažive. Carson im povie, že spolu s ďalšími chlapmi zakopal na cintoríne zlatý poklad. Krátko na to však umrie. Tuco sa od neho ešte stihne dozvedieť názov cintorína a Blondie - meno hrobu. Obaja sa teraz potrebujú, keďže každý vie iba časť tajomstva. Angel Eye, ktorý bol Carsonovi v pätách, sa o tom dozvie. Teraz už len potrebuje, aby ho tí dvaja priviedli k skrytému pokladu... Vedia, že musia zostať nažive, ale o poklad sa deliť nechcú... Podľa kritikov je to jeden z najlepších westernov vôbec. (oficiálny text distribútora)

EstéCaňa

Westerny mě nikdy nebavily, byly pro mě vždycky představou nudné honby za pokladem. Čekal jsem že legenda tohoto filmového žánru ve mě vzbudí první westernové kladné pocity. Bohužel jsem se zmýlil. Nuda, bez atmosféry, nějakých typických westernovských zvratů, už jen představa, že jsem tři hodiny čuměl na tři chlapíky, kteří dokážou trefit mouchu za letu, mě dost deprimovala. Samozřejmě hodlám zhlédnou "Tenkrát na západě", abych uznavačům westernů nekřivdil. 6/10 ()

campix

Sergio Leone je pro mě naprostým synonymem slova western a Ennio Morricone jedním z nejlepších skladatelů filmové hudby vůbec a i když se budu opakovat a opět řeknu, že westerny opravdu nejsou mým šálkem kávy, tak musím uznat, že Hodný,zlý a ošklivý je naprostá westernová špička. Celková stopáž která má něco přes dvě a půl hodiny vůbec nenudí a ústřední trio je dostatečně charismatické aby takovýto počin utáhlo. Sice je v mých očích Tenkrát na západě o fous výše, ale Clint společně s pány Leonem a Morriconem si zaslouží můj obdiv. ()

papaJA21

ČSFD projekce byla super, skvělý zážitek koukat se na film na velkém plátně. První hodinka je trochu náročná, ale pak se to rozjede a konec je vážně skvostný. ()

WolfR

Společně s Tenkrát na západě nejlepší western všech dob! Film seskládaný promyšleně střípek po střípku doplněn dnes již legendární hudbou. Leone je pro mě Mr. Western! 5 hvězd. ()

otík

Nejenže je to skvěle natočený western, kamera dělá obdivuhodné záběry a režisér má skvěle propracované scény, ale skvělá je i hudba a navíc tu je odlehčení v podobě mnoha vtípků a hlášek. Výborné je zobrazení, kdo je hodný, zlý a ošklivý a nemusím nic tajit, prostě Clint Eastwood je pěkně drsně hodný kovboj. Je to lahůka pro muže z drsného západu (a středoevropan se k nim rád přidá). ()

Flyer

Pěkný western, avšak podle mého názoru lehce přeceňovaný. Herci, režie, hudba a atmosféra - vše je sice perfektní, ale oproti Tenkrát na západě ve mně tento film nezanechal silnější zážitek. ()

Slavníkovec

Kouzlo tohoto snad i nejlepšího spaghetti westernového filmu nikdy neoprchá. Krása zkouknout. Opojná hudba od Morriconeho přímo pasuje do údolí hor Španělska. "Blonďák" Clint Eastwood aneb "The Good", u kterého chvílemi nevíte jestli je opravdu hodný, nebojí se totiž svého partnera okrást či ho nechat zemřít v poušti, "The Bad" Lee Van Cleef alias Krásnoočko, který to dotáhl na důstojníka unie, padouch každým coulem, bez kterého by to nebylo ono a nakonec postava mně rozhodně nejmilejší "The Ugly" Tuco, E. Wallach, kterého nelze si nezamilovat. Hurra La Confederecy, hurra, down with a general Grant, hurra for a .... What´s a named? Lee. Hurra. ()

MJMilan

Jeden z nejlepších westernů všech dob. Možná bych trochu zamíchal s pořadím herců, kteří hráli v hlavní roli, poněvadž dle mého zde nejvíce exceloval a byl vidět skvělý Eli Wallach. Sice trošku delší stopáž, ale určitě bych tento snímek doporučil. ()

WinnJets

Naprostá špička, kdybych mohl dát jednomu jedinému klasickému Westernu 6-hevězd, byl by to jednoznačně tento. Napětí které zde při některých scénách panuje by se opravdu dalo krájet, zaujmou vás i sebemenší detaily, kterých si v jiných filmech ani nevšimnete a přitom v následném okamžiku z ničeho nic nastoupí vynikající humor. Když jsem si tak pročítal ty komentáře tady, tak většina lidí řadí o chloupek výše TNZ, ovšem pro mě je HZaO jasná jednička a ne jen o ten jeden neoholený chloupek, ale o pořádně zarostlou ..... však vy víte co...:) ()

reky

Tak nakonec trošičku zklamání, i vzhledem k tomu, že jsem nemohl ignorovat zdejší hodnocení a logicky jsem očekával hrozně moc. Jako vyvrcholení celé trilogie snímek ale funguje výborně, k čemuž dopomáhá i znamenitý závěr. Celou dobu jsem čekal a těšil se, až zahraje Ecstasy of Gold, a opravdu, byl to zážitek, a to pak až do konce, ona už ta předcházející scéna se smrtí vojáka a Clintem vzala za srdce. Naopak se mi tolik nepozdávala pasáž, kdy se Blonďáček s Tucem přimotali do občanské války, tam to pro mě ztratilo na tempu (i když ono tempo celého filmu vůbec není buhvíjaké, tady jsem z něj však najednou jakoby vypadl), jinak film jako takový bez větších výhrad. Je tu však ještě Tenkrát na západě a s tím prostě v rámci žánru srovnávat musím, proto tady "jen" 4*. 87% ()

sir-dave

Myslím si, že to není nejlepší film od Sergia Leoneho. V Tenkrát na západě předvedl více umu a další westerny jako Butch Cassidy a Sundance Kid, Sedm statečných nebo Mayovky jsem měl jako malý radši. Vždy jak shlédnu Hodný, zlý a ošklivý, tak za týden si přestavám pamatovat děj. Na druhou stranu se na něho mohu dívat každý měsíc a pokaždé budu překvapen jak to vlastně skončí. Na plných pět to u mě ale není, přesto jeden z nejlepších westernů. ()

SoolenJV

Legenda žánru. Vtipnější než Tenkrát na Západě, ale asi ne lepší. Tohle je zatraceně zábavný western s nápaditou zápletkou, napínavým dějem a výborným finále. TnZ je filozofický, do posledního políčka promyšlený film, ale těžký a divácky náročný. Herci výborní, Eastwood většinu filmu mlčí, ale když něco řekne, je to hláška. Na druhou stranu Wallach kecá až moc, ale jeho grimasy a vtipy (viz poušť), jsou nezapomenutelné. A Van Cleef, to je padouch jak má být, snad lepší než Fonda v TnZ. Klasika a chtěl bych to někdy vidět v kině. ()

Splasher

Trošku mě zklamal závěrečný souboj. Ale v 60-tých létech to určitě bylo vysoce nadprůměrné dílo, a z kina se odcházelo s pocitem dobře investovaných peněz do kultury s vysokou návratností. ()

czejny

Smrtící duo Leone & Morricone nemůže být více drtivější. Jako první jsem viděl Tenkrát na západě a myslel jsem, že jsem viděl vrchol westernu. Ovšem vrchol přišel až s Hodným, zlým a ošklivým. Leoneho detaily, našlapaná atmosféra ruku v ruce jdoucí s Morriconeho hudbou jsou ještě intenzivnější a navíc film provází jemný nadhled a vtip, což z tohoto díla činí dílo dokonalé. tlesk, tlesk, tlesk ()

Baker

Nemám moc v oblibě westerny. A po tomhle už nejspíš nebudu chtít vidět ani jeden. Dost pochybuji, že by se kterýkoli byť jen vyrovnal Leoneho majstrštyku.Perfektní hudba, na Leoneho neuvěřitelně spletitý děj, na Leoneho neuvěřitelně rychlý film (tzn. střední tempo). Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. ()

SeanLSD

Famóznejšia westernová réžia byť už nemôže, lepší westernový príbeh však ešte určite áno. ____ Čo kazí tak strašne dobre rozohraný, autentický, atmosférický a špičkovo vybavený film ? - Prílišná dĺžka, príliš veľa šťastia, príliš veľa náhod, príliš biele zuby... Že sa dej odohráva na pozadí vojny, ktorá doňho nevyhnutne zasahuje, je fantastický ťah. Ale to dlhé pobehovanie medzi tábormi je už pri poslednom výjave ( aj s vyhodením mosta ) únavné. Celá tá monumentálna scéna je navyše do deja zapojená dosť neorganicky, ruší predchádzajúci vývoj a ostatne je oproti nemu aj dosť nerealistická, hoci plne chápem ideový zámer - ukázať, že všetka tá až principiálna a poburujúca nemorálnosť, chamtivosť a vierolomnosť hlavných postáv je vlastne zdravým rozumom v porovnaní s tým, čo sa považuje za hrdinské či zmysluplné. Takisto ani samotný záver príliš nepresvedčil, pravda okrem geniálnej a neopakovateľnej hudby, čo mi ešte aj o 3 dni výskala v ušiach a na ktorú jednoducho nejde zabudnúť.____ 30. 5. projekcia ČSFD ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009

Není to vyloučeno. Obzvlášť když režisérem by měl být flexibilní Curtin Hanson, který před dvanácti lety oslnil stylovou kriminálkou L. A. – Přísně tajné. Zhruba stejně dlouho si Jerry Bruckheimer… (viac)