Dobrý, zlý a škaredý

• Česko Hodný, zlý a ošklivý (viac)

Traja pištoľníci, nepriatelia na život a na smrť a každý z nich pozná len časť tajomstva, bez ktorého nenájdu skrytý zlatý poklad... Dobrý je Blondie /Clint Eastwood/ - pištoľník s veľkým zmyslom pre česť. Zlý je Angel Eye / Anjelské oko - hrá Lee Van Cleef/, sadistický nájomný vrah, ktorý vždy zasiahne svoj cieľ. Škaredý je Tuco /Eli Wallach/, hľadaný mexický bandita, ktorý sa stará len o seba. Ich príbeh sa odohráva na sklonku americkej Občianskej vojny: Nepriatelia Blondie a Tuco narazia na voz, plný mŕtvych mužov - jeden - Bill Carson - je ešte nažive. Carson im povie, že spolu s ďalšími chlapmi zakopal na cintoríne zlatý poklad. Krátko na to však umrie. Tuco sa od neho ešte stihne dozvedieť názov cintorína a Blondie - meno hrobu. Obaja sa teraz potrebujú, keďže každý vie iba časť tajomstva. Angel Eye, ktorý bol Carsonovi v pätách, sa o tom dozvie. Teraz už len potrebuje, aby ho tí dvaja priviedli k skrytému pokladu... Vedia, že musia zostať nažive, ale o poklad sa deliť nechcú... Podľa kritikov je to jeden z najlepších westernov vôbec. (oficiálny text distribútora)

PROROK14

V porovnaní s Tenkrát na západe mi to prišlo lepšie, aj keď tu už som sa trochu nudil. Ale záver stál za to. Príbeh bol pekný, ale bolo tám pár scén, ktoré by som tam nedal. Opäť ale musím pochváliť dobrý výber hudby. Keď si to tak všetko pekne sčítam tak mne osobne to vyjde na 80% ()

Caszidy

Naprosto zásadní složkou leoneho filmů je morriconeho hudba. Nejinak je tomu i u Hodný, zlý a ošklivý. Dokonale dokresluje atmosféru a každá scéna pak působí přesně tak jak má. Opravdu se mi líbilo ztvárnění hlavních postav, kdy "zlý" byl opravdu zákeřný slizký bídák, jenž se Vám od počátku protivil, "hodný" byl sympatický lump a "ošklivý" byl klasický psanec v nepřekonatelném podání Eli Wallacha, který z mého pohledu celému snímku dominoval. Závěrečná scéna je v pravdě nádherná, skvěle vygradovaná. Co mne ale zaujalo, byla některými lidmi kritizovaná "vsuvka" s mostem. Mně se naopak celé to poselství opilého kapitána, snícího o tom, že uchrání své muže od zbytečné smrti, líbilo. Hodný, zlý a ošklivý je vskutku mimořádný snímek, jednoznačně patřící do pomyslného zlatého fondu světové kinematografie. ()

rawen

Hu, tento snímek se mi vyhýbal až doteď (28 let), nějak mě nelákal, když jsem si přečetl jeho popis - když se ale řekne Sergio Leone a Ennio Morricone tak člověk neodolá. A dojmy? Klasičtější western jsem snad nikdy neviděl, a aby to nebylo málo tak skoro všechny složky snímku jsou téměř dokonalé - casting, herecké výkony, režie, hudba, střih, scénář a hlavně naprosto vybalancovaná harmonie napětí, humoru, nadsázky a akce... Klasiky holt nejsou klasikama jen tak zbůhdarma... 9/10 ()

maseer2

první hodinu jsem byl poněkud v rozpacích, druhou jsem si zvykal a třetí jsem si začal film konečně i tak nějak užívat (možná bych si to celé potřeboval pustit ještě jednou).. po z mé strany protrápeném Pro hrst dolarů i Pro pár dolarů navíc se tady rozhodně nejedná o zklamání takového kalibru, přesto jsem ale od tohoto zřejmě nejkultovnějšího westernu všech dob čekal mnohem víc.. když ale sečtu úžasnou hudbu, několik nezapomenutelných scén a výborný závěr s jistou dávkou úcty ke klasice a také s jakýmsi pocitem povinnosti malinko vykompenzovat ty mnou podhodnocené první dva díly trilogie, tak musím dát alespoň slabé 4*.. ()

BoPo

Lepšie než Tenkrát na Západě. Zaujímavejší príbeh, zaujímavejšie postavy, zaujímavejšia akcia, no stále z kategórie nevyváženého pomeru zábava a minúty. Dostal som tak nejako všetko, čo by som očakával od westernu. Bohužiaľ tento žáner mi, ak ho práve nespracováva Tarantino, nejako nevie zabrnkať na moju divácku strunu. Navyše podobne ako Tenkrát na Západě, tak ani tu strihač nedokázal donutiť Sergia Leoneho vyhodiť hodinku čo prečuhuje. Radím medzi TOP 10 najviac precenených filmov (spoločne s Tenkrát na Západě a Tenkrát v Americe). ()

BrooksW.Here

Kultový western Sergia Leoneho, ktorý je sprevádzaný legendárnym soundtrackom Ennia Morriconeho (x), bezchybnými hereckými výkonmi Clinta Eastwooda, Eliho Wallacha a Leea Van Cleefa spolu so všetkými ich hláškami a prepracovanou kamerou Tonina Delli Colliho, pri čom úplne každý záber z tohto filmu by mohol byť použitý ako pozadie pracovnej plochy v počítači. Nikdy nezabudnem na hroby s nápismi Arch Stanton a "Unknown", ktoré tvoria veľkolepé finále k tomuto 161 minút dlhému rozprávaniu. Stále nemôžem pochopiť, že toto dielo vzniklo v roku 1966 a doteraz na mňa pôsobí nadčasovo, priam až prelomovo a vďaka tomu sa stalo jedným z mojich obľúbených. Ako inak si tento kult uctiť, ak nie plnou paľbou? 10 výstrelov z 10. "You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig. " ()

erl

Pilíř celého žánru. Naprostá vymazlenost a dokonalost. Geniální Leone , božský Morricone a trojka bouchačů se musí zákonitě zapsat do srdcí všem vyznavačům Westernu. A nejen jim.. ()

Terva

Po třetí a naposled, tentokrát v ještě víc strhujícím a akčnějším westernu, než kdy dřív. Naprosto povedená a unikátní série od Sergia. ()

adamo_znk

100% bez diskuze .... vrchol nejenom dolarové trilogie, ale pro mě taky jeden z vrcholů filmařiny obecně. Ve filmu tři chlápkové hledaj poklad ... po třech hodinách, když ho najdou, tak člověk zjistí ... že ten poklad je tenhle film ! ()

tibenskym

Film jednoznačne predčil moje očakávania, aj keď tie neboli vysoké, čo bola veľká chyba, a dostal som skvelý príbeh, zaujímavé tri postavy, ktorým som od začiatku po koniec stále fandil, čakal ako dopadnú ich príbehy, a vynikajúcu, pre mňa klasicky westernovú, hudbu. Napriek svojej stopáži (a to som sledoval SE) dej, ktorý je podľa mňa perfektný, ubiehal sviežo a neustále ma bavil. A Clintov výraz tváre, s dútnikom v kútku úst...tento film je proste 100% klasika. ()

PanCitron

Možná za to může trochu větší očekávání, přesto v celkovém důsledku lehké zklamání. Jako příběh sám o sobě byl skvělý, scény (většinou) nepůsobily zdlouhavě a ty tři hodiny opravdu odsýpaly, ale nějak jsem to doufal trochu víc komornější/osobnější souboj hlavní trojice (Přesto finále jsem si neskutečně užil a hodnotit ho zvlášť stupnice CSFD není rozhodně dostatečně vysoká). Eastwood samozřejmě perfektní, ale stejně jako u předchozího dílu si mě i tu získala hlavně Cleefova postava - škoda, že neměla tolik prostoru kolik bych si představoval. Postava Tuca mi místy celkem vadila. Osobní pořadí trilogie: 1. For a Few Dollars More, 2. The Good, The Bad and The Ugly, 3. A Fistful of Dollars ()

villon17

Až na tu dýlku slintám blahem. Ani sem nevěděla, že ta známá melodie je zrovna z tohohle filmu a jestli si lidi stěžujou, že v Tenkrát na Západě sou 3 melodie, tady je jenom jedna, ale to fakt neva, pže je tak úžasná, že jí to musim odpustit:) Clint to udělal tak mazaně, že měl svojí půlku jistou. Ale je fakt, že eště mazanější byl ten umírající človíček, co každýmu z nich řek půlku příběhu k cestě za pokladem. ()

joehot

Film dávali před chvílí v televizi, tak jsem se podíval. Všechna ta skvělá hodnocení, vynikající kritika a samá chvála ve mně samozřejmě nabudily ta největší očekávání, takže můžu říci, že jsem poprvé ve svém životě viděl Hodný, zlý a ošklivý...a dobrý.. ()

jahol

Atmosférou a celkově jen nepatrně slabší (použít tohle slovo je zde skorem svatokrádež) než nejlepší western všech dob, natočený stejným režisérem o dva roky později, přitom v řadě ohledů (humor!) i více dávající. A ústřední téma, kterým je pro mne porovnání individuálního (lidského!) zlého (máme ho ve filmu hned ve třech exemplářích) s (nelidským!) kolektivním šílenstvím válečného zla, je také asi silnější, než hlavní témata (prosadit svůj sen za každou cenu, třeba) v Tenkrát na západě. ()

corpsy

Vynikajúci, ale nie tak ako Leoneho opus VTEDY NA ZÁPADE. Po úvodnej scéne som si najprv myslel, že VTEDY NA ZÁPADE ma silného konkurenta na post najlepšieho spaghetti westernu, ale nakoniec to prehral na body. Po čase film stráca tempo a supernapínavý záver to už nezachránil. Škoda. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009

Není to vyloučeno. Obzvlášť když režisérem by měl být flexibilní Curtin Hanson, který před dvanácti lety oslnil stylovou kriminálkou L. A. – Přísně tajné. Zhruba stejně dlouho si Jerry Bruckheimer… (viac)