Dungeons & Dragons: Česť zlodejov

• Česko Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (viac)

Potulný spevák a bard Edgin (Chris Pine) sa živí tým, že so svojou zlodejskou partičkou pomáha meniť majiteľov vzácnych artefaktov, jedným ukradnú a druhým  predajú. Je to nebezpečná práca, pri ktorej je neustále jednou nohou vo väzení a šťastena Edginove nepraje navždy. Keď sa mu podarí ukradnúť stratenú relikviu, ktorá sa nikdy nemala dostať do nesprávnych rúk a bol to práve on, kto ju do nich dobrovoľne doručí, spustí to domino efekt, ktorý môže otriasť celým svetom. Edgin je síce podvodník a zlodej, ale stále má v sebe kúsok cti, a tak sa rozhodne napraviť škodu, ktorú napáchal. Keďže však proti nemu stojí armáda nemilosrdných zabijakov, mocných čarodejníkov a zákerný bývalý priateľ Forge Fletcher (Hugh Grant), potrebuje tím, s ktorým by mal aspoň malú šancu obstáť. A keďže film vychádza z legendárnej hry, je jasné, že v jeho posádke nemôže chýbať drsná bojovníčka (Michelle Rodriguez), vznešený rytier (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) ani druidka (Sophia Lillis). (Cinemart SK)

kenkaku

Tak jsem se zase namlsal na místním hodnocení a hovno spadlo na větrák… začátek mě jen rozesmál (zase brutálně křečovitá, pečlivě diverzifikovaná tabulkárna). V polovině jsem byl tak přehlcený digitální přeplácaností, že jsem i přestal vnímat děj… no a když (cca po hodině a půl) jsem se začal regulérně nudit (je tam taková nezvykle dlouhá žvanivá pasáž), věděl jsem, že je něco špatně. Zase trochu zběsilé CGI akce a pak najednou koukám na černocha a ženskou ve středověkém brnění (takový ty s halapartnou, drátěný košile, helma, co hlídají v pohádkách vždy u brány) a bylo mi zase pro změnu nevolno. Tohle je tak debilní… a s takovouhle mixkou emocí pak něco hodnotíte. Morbidně přeplácané, kde povinně musí být vše a v maximální možné intenzitě. Zatím dám průměr a pokud to (až zapomenu a podívám se třeba dabingem znovu) nezvládnu ani napodruhé, hodnocení snížím na dva. ()

Obivan

Fantastická fantasy plná dobrodružství a humoru! Jako fanoušek fantasy žánru jsem byl nadšený z tohoto filmu, který je inspirován legendární hrou Dračí doupě. Film má všechno, co si od takového filmu přeji: akci, napětí, zábavu a skvělé postavy. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a mají každý svůj osobitý styl a schopnosti. Chris Pine je jako bard Edgin vtipný a charismatický, Michelle Rodriguez je jako válečnice neohrožená a drsná,, Justice Smith je jako mág chytrý a kreativní a Sophia Lillis je jako druidka roztomilá a mocná. Společně tvoří skvělou partu, která se musí postavit proti zlému Forge Fletcherovi (Hugh Grant). Film je plný dobrodružství a nečekaných zvratů. Scény boje jsou napínavé a efektní, scény magie jsou ohromující a nápadité. Film také nezapomíná na humor a vtipné dialogy, které dodávají filmu lehkost a šarm. Film je také vizuálně nádherný, svět je detailně propracovaný a plný podivuhodných tvorů a míst. Dungeons & Dragons: Čest zlodějů je film, který potěší každého fanouška fantasy i těch, kteří s hrou Dračí doupě nemají zkušenost. Je to film plný fantazie, zábavy a srdce. Doporučuji všem. ()

Maynard.

4, ale vopravdu hodně silný čtyři hvězdičky. S tím, že to určo uvidím ještě jednou a je dost možný, že se to vyšplhá na plnej počet. Líbilo. Dlouho tady nebylo (kromě MArvelu) pěkný fantasy z říše pohádek. Když teda nepočítám katastrofální Princeznu zakletou v čase 2. Jen bych si tady na konci předsttavoval větší doják a možná i nehappyend. Ale jinak herci supr. Přišlo mi krapet divný, že hlavní hrdina nosil celou dobu loutnu a vlastně na ni zahrál jen 2x, škoda. Příjemná podívaná... ()

Soweek

4,5* Je to vlastně lepší marvelovka, než jakákoliv marvelovka za posledních x let. Fanoušci zcela jistě ocení situování do Forgotten Realms, kde se odehrávají všechny nejslavnější D&D hry jako Baldur's Gate, Icewind Dale či Eye of the Beholder. Stejně tak potěší i dodržování D&D rulebooku, které je velmi pečlivě schované za okaté stupidní vtípky, takže si na své přijdou jak masy, tak nerdi. Třešničkou je samozřejmě charismatický Hugh Grant. Vlastně není moc co vytknout a poprosíme rovnou o další díl! ()

sedm.1

První, co musím v souvislosti s Dungeons & Dragons zmínit, je má ignorace kino návštěvy tohoto filmu, za což bych si nyní nejraději nakopal, jelikož na velkém plátně to musela být teprve extáze a já si v rámci fantasy dovolím tuto podívanou dokonce přirovnat k žánrovým milníkům jako LOTR, či Warcraft, které ve mně též zanechali dojmy, které již z paměti nevymažu a které zásadním způsobem odůvodňují, proč vlastně tak moc miluji filmy. Každopádně co k této pecce říct. Je to jedna z nejzábavnějších jízd co vůbec za x let nazpátek pamatuji, nabízející prakticky nepřetržitý sled fantastické akce a strhujících efektů, na pozadí zběsilým tempem odvyprávěné zápletky, která má koule, je nápaditá, svižná, plná neskutečně fungujících odlehčených scén, disponuje ale i slušnou dávkou emocí a dramatických scén, a to vše pak navíc podtrhují naprosto dokonalé a především výrazné postavy, kdy každá z nich je skutečně zajímavá, nápaditá a pro celý film podstatná, a samozřejmě i skvěle obsazená též výraznými a sympatickými herci, které evidentně natáčení bavilo a dokázali to skvěle přenést i na plátno. Jinak zde ale nechybí ani parádní žánrová atmosféra, která tomu dodává to správné koření, a já se tak i jako fanatický ateista modlím za pokračování, a že to nedopadne podobně jako u Warcraftu, jelikož by to byla obrovská škoda, Dungeons & Dragons totiž pro mě představují do posledního střípku prakticky dokonalou podívanou, která mě vystřelila do filmových nebes a kterou musím každému příznivci filmu na milion procent doporučit. ()

HiddenDragon

Nakonec tento film boostnu plnym poctem, i kdyz sve chybky ma. Kdyz to clovek srovna s predchozimi celovecernimi hruzami se znackou D&D, je to jak ziva voda, podobne jako animak The Legend of Vox Machina od Amazonu. Bal jsem se strasny ptakoviny a...jako vpodstate jsem ji i dostal, ale zaroven je to tak svezi a vtipne, ze jsem mile prekvapen. Je to povedeny fantasy mix Thora 3 (tematem) a Strazcu galaxie (particka a humor). Cili pokud se vam tyhle marvelovky libily a aspon nekdy jste hrali nejake deskove D&D nebo videoherni CRPG, budete ve svem zivlu. Faerun, Baldur's Gate, Icewind Dale, Neverwinter, Underdark...to vsechno tu letmo zazni nebo se tam primo podivate. Vsechno okorenene pomerne solidnim CGI a parodujicimi vtipky. Obcas to sice zaskripe, Hugh Grant neni az tak prirozeny ve sve roli jako Goldblum ve zminenem Thorovi a i monster by tu mohlo byt trosku vic (kupodivu tu treba neni Beholder, ale nasli misto pro Gelatinous Cube 😆 ). Ale svete div se, ono me to po te nalozi srandy na konci i fest rozbrecelo. Opravdu film, od ktereho jsem necekal oscarove drama, ale ktery dokonale naplnuje zanr "herni adaptace". Klidne si dam dalsi dil, pokud bude :) opet si ale musim postesknout, ze by mohli natocit i neco vaznejsiho, o Drizztovi trebas [v titulcich je jedna dotacka] ()

sQelle

Skvělej fantasy popcornovej film, plný fajn akce. Sice je to ve většině případech zelený plátno, ale pořád lepší, než ty obrazovky, co používá Marvel, plus velmi cením některé  loutky, které se ve filmu používají, je to krásné pomrknutí do původních efektů, které jsou stále prostě nejpřesvědčivější. Film je ale skvěle komplexní, plný odkazů na DnD, kde člověk přesně rozpozná, teď hrdina hodil crit a teď zase crit fail. Celé to uzavírá fajn casting, kdy jsem se trošku zděsil Hugha Granta. Ale je to funkční. Přirovnání ke Strážcům galaxie je asi nejlepší, ale na druhou stranu je škoda, že by tenhle film měl kráčet ve stínu marvel velkofilmu. ()

NifKor

Nebudu chodit kolem horké kaše. Ten film je příšerně overrated. Očekávaní jsem po trailerech neměl tak vysoké jak po zhlédnutí zdejšího hodnocení. Musím ale říct, že je to poměrně zábavná akční výprava. Stopáž je sympatická a tempo má film dobrý. U postav to je už pro mě osobně něco horší, protože máme tu jako menšího záporáka vypatlaného frajera, jehož motiv, proč ukradl dceru je nejhorší mrdka. Jako nevím, kdo tohle vymýšlel ale asi se trošku na to vysral. Je smutné, že i když se snaží pan vypatlaný svůj motiv obhájit, tak je to pořád na přesdržku. Hlavní záporáčka aka Červená Karkůlka je docela v pohodě, ale mohla být lepší. Ostatní hlavní postavy dobře napsané, herci jsou fajn (kromě té frajerky co hrála dceru Barda). Vizuál pěkný, práce s kamerou někdy skvělá, humor excelentní, hudba skvělá. Děj hodně nelogický, někdy idiotský a někdy dost uspěchaný (scéna s helmou u trezoru). Ve finále je to fajn film, který ale nesplnil moje očekávání. 7/10 ()

Ronan

Dungeons and dragons je po dlhej dobe naozaj dobré našlapané fantasy. Každá postava má tu svoju charizmu a ja mám proste rád, keď ma to vrhne do toho sveta a nemám cca 40-minútové vysvetľovanie sveta. Hlášky fungujú tak ako majú a špeciálne musím vypichnúť scénu na cintoríne, pretože na nej som sa smial ešte dlho. Nemám už čo dodať, jednoducho to je dobré fantasy so sympatickými postavami, perfektnými hláškami a s rychlím tempom bez hluchých miest. ()

Chmur

Když milujete staré dobré RPGéčka ala Icewind Dale a máte rádi Hry na hrdiny, jsou Dungeons & Dragons: Čest zlodějů něco jako zjevení. Ve kterém filmu může člověk slyšet názvy jako Baldurova Brána či Mečové pobřeží? Super. Začátek filmu je trochu utahanej a některé vtípky se úplně nepovedly, ale čert to vem. Jako celek se jedná o skvělou oddechovku s výbornou chemií mezi postavami. Víc dobrých fantasy filmů! ()

Elerrina

Překvapivě nápadité, opulentně výpravné a celkem snesitelnými vtípky prošpikované fantasy, které většinu času i docela slušně odsejpá. Skoro lituji, že jsem Dračák nikdy nehrála a že už nejsem puberťák, protože si dokážu představit, jak nadšeně bych napálila pět hvězd. Takhle musím s lítostí jednu ubrat za neuvěřitelně špatného Hugha Granta (ten chlap zapomněl hrát nebo co?), za podivně sestříhané a ozvučené soubojové scény a nefunkční rodinnou linku s odcizenou dcerou, která dost skřípe (ta linka, ne dcera). Ovšem Chris Pine je boží a fakt by mu měli okamžitě odklepnout čtvrtý Star Trek. 90% ()

FilmysMartym

Takhle osvěžující fantasy film jsme už potřebovali jako sůl! Skvělej nápad přenést D&D na filmová plátna, ještě k tomu s tak kompatibilním obsazením, které se perfektně doplňuje a pro příběh se srdíčkem funguje na jedničku. Nádherné CGI a ta přehršel úchvatných lokací byly fakt ohromující a jsem strašně rád za to, že jsme měli možnost tolik míst navštívit. Dungeons& Dragons: Čest Zlodějům přináší i zároveň čest fantasy žánru. Víc takových filmů! ()

Wally

Sakra dobré a zábavné! Tohle je fantasy v pravém slova smyslu... Hru jsem nikdy nehrál, ale nalakalo mne to si ji zkusit sehnat... Každopádně velice vtipné...v rozumné míře, takže nemáte pocit trapnosti...fajn herci...vizuální orgasmus a prostě pohoda... Za mne paráda! ()

iXtr3m3

Slabších päť hviezd, ale fakt len nepatrne. Guardians of the Galaxy vo fantasy svete? Prečo nie? Škoda, že to vo svete prepadlo a pokračovanie nikdy nevznikne, pretože táto partička si pokračovanie vyslovene žiada. Výborná kombinácia CGI a praktických efektov, bohovská sranda (cintorín je neprekonateľný), slušná akcia, veľkolepá výprava, super kasting, čo viac si priať? Len to pokračovanie, ktoré žiaľ nepríde a to je veľká preveľká škoda. ()

666Carnage

Ono je to vážně povedený a zábavný fantasy. Myslel jsem si, že recenze a lidi přehání a ono vůbec. Dokonce i klasické klišé je tu zábavný. Hezky udělaný svět a u čeho jsem se nejvíc nasmál bylo rozmlouvání s mrtvými. Takovýhle film může mít klidně víc dílů, pokud jim vydrží zábavnost a tempo. 80% ()

Zagros

Po delší době se konečně někdo odhodlal a pustil se do další adaptace světa Dungeons & Dragons. Minulý pokus (film Dračí doupě) se hrubě nepovedl a bylo asi potřeba znovu sebrat odvahu a peníze. Nicméně v poslední době se filmaři často inspirují herním průmyslem a přeci jen vychází Baldur’s Gate 3, které dokáže zaslouženě vydělat obrovské množství peněz. Na to jediné filmový mainstream slyší a chce si taky něco urvat pro sebe. Film jsem bral jako oddechovku raději bez jakéhokoli očekávání a i díky tomu mě potěšil. Chyby jsou, ale rozebírat je nechci. Naopak pochválím slušnou výpravu, podařenou akci, většinou i humor (jen místy ho bylo až zbytečně moc), ucházející obsazení a sem tam zabrnknutí na strunu nostalgie v podobě různých odkazů na herní klasiky Baldur’s Gate. Rozhodně jde o důstojný film, který ostudu svým předlohám nedělá a pochopí jej i člověk hrami nepolíbený. Samotného mě to nalákalo vrátit se k dříve rozehranému druhému dílu několikrát zmíněné hry Baldur’s Gate, abych ji mohl dokončit a pustit se do prý skvělé trojky. Když k tomu občas dostanu naservírovaný i podobný film, zlobit se rozhodně nebudu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD