Dungeons & Dragons: Česť zlodejov

• Česko Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (viac)

Potulný spevák a bard Edgin (Chris Pine) sa živí tým, že so svojou zlodejskou partičkou pomáha meniť majiteľov vzácnych artefaktov, jedným ukradnú a druhým  predajú. Je to nebezpečná práca, pri ktorej je neustále jednou nohou vo väzení a šťastena Edginove nepraje navždy. Keď sa mu podarí ukradnúť stratenú relikviu, ktorá sa nikdy nemala dostať do nesprávnych rúk a bol to práve on, kto ju do nich dobrovoľne doručí, spustí to domino efekt, ktorý môže otriasť celým svetom. Edgin je síce podvodník a zlodej, ale stále má v sebe kúsok cti, a tak sa rozhodne napraviť škodu, ktorú napáchal. Keďže však proti nemu stojí armáda nemilosrdných zabijakov, mocných čarodejníkov a zákerný bývalý priateľ Forge Fletcher (Hugh Grant), potrebuje tím, s ktorým by mal aspoň malú šancu obstáť. A keďže film vychádza z legendárnej hry, je jasné, že v jeho posádke nemôže chýbať drsná bojovníčka (Michelle Rodriguez), vznešený rytier (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) ani druidka (Sophia Lillis). (Cinemart SK)

Luicy

Konečně se moje zjizvené srdíčko po řadě zmrvených a zdehonestovaných fantasy adaptacích dočkalo chvályhodného zpracování, u kterého si divák nemusí nepřetržitě ťukat na čelo a klít, co za sračku to zas vylezlo na svět. Naopak. Každý z hlavních hrdinů má své klady a zápory, zcela odlišné vlastnosti, a tak specifický charakter, který vám může být více či méně sympatický, avšak dohromady tvoří výborně fungující partu se skvělou dynamikou. Vyzdvihnout musím taky pestrost lokací a nápaditost postav, především tedy tu infiltraci skrze portály a obraz, ta se mi opravdu moc líbila. Filmu rovněž nechybí humor – je tu celá řada vtípků a gagů, nad kterými se člověk pousměje (za mě nejlepší byl hřbitov :), avšak zároveň dokáže naladit i na tu vážnější rovinu. Pro hráče DnD se tu pak najde několik odkazů (Neverwinter, Baldur´s Gate či různá stvoření atp.) a narážek – ať už nesmyslnost některých pravidel nebo prostě jen to že si hodíte tu blbou jedničku a všechno se vám posere. Zároveň to však není nic, co by diváka nepolíbeného tímto světem rušilo. Co však filmu musím vytknout je pomalý přehlcený rozjezd a celková stopáž, která byla na můj vkus moc dlouhá, a především konec se pak zbytečně natahoval. Dalším nedostatkem pro mě byly záporné postavy – Forge byl hrozně otravnej a cringe, no a se Sofinou si mohli dát víc záležet, působilo to na mě hrozně prázdně. Když si to však všechno shrnu dohromady, tak klady významně převažují zápory. Film jsem si užila a určitě to doporučuju. ()

M.i.k.e

prototyp prakticky bezchybného oddechového feel good fantasy blockbusteru. Z trailerů mě sice D&D úplně neoslovilo, ovšem to se nakonec ukázalo být spíš výhoda. Po všech těch veskrze kladných ohlasech sem jim nakonec dal dnes přednost před čtvrtým Wickem a absolutně nelituji. Filmové D&D má úplně všechno co by od podobného filmu člověk čekal a vše tu funguje jako dobře namazaný stroj. Akce není sice úplně tolik, ale když na ní dojde, tak je velmi dobrá. Humor funguje přesně jak má a nejednou sem se zasmál jako už dlouho ne a tempo je až na pomalejší rozjezd taktéž velmi dobré a vůbec mi nepřišlo, že ten film má víc jak dvě hodiny. Třešinkou jsou pak sympatické postavy, které svým představitelům byly snad šité na míru. Ať je to ukecaný, lehce frackovský, přesto extrémně charismatický Chris Pine, málomluvná amazonka Michelle Rodriguez, nebo v neposlední řadě neodolatelný zmetek Hugh Grant. Škoda, že takhle dobrých nejen fantasy blockbusterů nevzniká víc a vždycky si na ně musíme pár let počkat. Na druhou stranu si jich aspoň můžeme víc vážit...90% ()

Chen

Milovníci deskové předlohy si to užijí sice více než běžný divák, ale i ten, kdo je D&D nepolíben se rozhodně nudit nebude. Svižná hravá fantasy se skvělým obsazením a postavami, která sází na nadhled málokdy nudí a byť je stopáž poměrně divoká, utečete to jako voda. ()

ZoltanCZ

Prostě musím dát plný počet už jen pro to, že se konečně někdo odvážil takovým způsobem vkročit do světa, ve kterém jsem žil prakticky celou první dekádu tohoto tisíciletí. A nejenom to nepokazit, ale ještě z toho udělat jeden z nejlepších popcornových snímků od prvních Strážců galaxie a zároveň nejlepší fantasy od Pána Prstenů. ()

William_

Jedná se o bezesporu o jeden z nejlepších fantasy filmů desetiletí. Bohužel fantasy žánru až tolik neholduji, a tak se zdržím jakéhokoliv hodnocení a jen napíšu, že pro fanoušky fantasy je tahle pecka povinnost. Udělá Vám úsměv na tváři a dodá naději, že se stále najdou lidé co umí dát do filmu srdce a hlavně originalitu. Toho se asi u Disney už nikdy nedočkáme. ()

Streeper

Konec je docela předvídatelný, příběh je stokrát omílané klišé, co jsme několikrát viděli v jiných filmech, takže se nejedná o nic originálního a navíc scénář za moc nestojí, hlavně na dialozích by se dalo lépe zapracovat. Co musím ale vyzdvihnout jsou efekty, dobře napsané postavy (ani jedna postava mi vyloženě nevadila). Příběh zakončili chytře, protože si připravili půdu pro případné pokračování, ale když to nebude úspěšný, klidně to můžou tímhle filmem zakončit. Spíš jsem si říkala, že mi to přišlo až moc urychlený, hlavně ta druhá polovina. Každopádně jako dobrodružný rodinný film to funguje dobře a i když je to takový spíš průmrný film, tak nelituju, že jsem ho viděla v kině. Příjemná oddechovka. ()

BarryLyndon

Mám radost z toho, že jsem snad poprvé od začátku covidu byl v jeden týden minimálně dvakrát v kině a po Wickovi je z toho znovu spokojenost. Myslím, že to není tak kvalitní jako srovnatelní Strážci Galaxie, ale bavil jsem se královsky.  Kdybychom měli každý rok dva po Pánovi Prstenů kvalitní fantasy, tak je tohle průměr, jenže nemáme... A z high fantasy je to na filmovém poli prostě nejlepší zářez od Jacksonova opusu. Což je smutné i pochvala zároveň. Je to sympatická hříčka. Pine je tam excelentní, on si zaslouží nějakou obří AAA šanci, když je Star Trek možná u ledu. I v té mizerné Wonder Woman 1984 byl excelentní, z průměrného Jacka Ryana taky nejsilnější článek. Ten chlap TO tam prostě má! Strašně ho chci do pár let ve velké frenčíze a se soškou.  Hugh Grant už nudil, hlavně mám pocit, že to byla původně role pro někoho jiného, neví se to? A poprvé neprdelní výkon Regé-Jeana Page, ale pořád to asi na Bonda nestačí žejo. :)  Třešnička na dortu jsou odkazy na Baldurs Gate, což je prostě moje nejoblíbenější hra všech dob. Bylo to spíš tak milé. Jako kdyby tam padla zmínka o Drizztovi nebo "Go for the Eyes Boo!!!" tak řvu jak blázen. :-D  Jinak teda excelentní plastické ztvárnění zajímavého světa. In to your face impotentní showrunneři Witchera, Rings of Power, Willow, Kola Času...  8/10 ()

Lenka.Vilka

Na film jsem slyšela spoustu chvály a musím ta slova potvrdit. Už dlouho jsem se u filmu nebavila tak moc jako právě tady. Skvěle natočený film, perfektně zahraný, s humorem, který mě vůbec neurážel, a dokonce jsem jsem se chvílemi bála. Ale postupně. Neskutečně mi sednul styl vyprávění, kdy se vyprávěním postavy vždy vrátíme do scény z minulosti. A klidně i tak, že do toho začne vypravěč mlít něco dalšího. Všechny postavy mi byly sympatické a byly napsaný dobře. Včetně těch, které sympatické být neměly. Bavilo mě zpracování světa a celého toho všeho putování. Ale pokud bych měla nárok na vypíchnutí jenom něčeho, rozhodně by to bylo zpracování teleportu v obraze, tlustej drak a rozhovory s mrtvejma. Povedený a zábavný fantasy film, který mě moc potěšil. ()

MCZ

Vzhledem k tomu, že jsem svého času strávil až stovky hodin ve videohrách jako je Baldur's Gate (2), mi bylo už předem jasné, že jsem cílovka. Ale rozhodně si myslím, že si jej užijí i lidé univerza neznalí, dobrých fantasy filmů je opravdu málo a tenhle k nim patří. Nadto je osvěžující vidět adaptaci, jejíž tvůrci mají originální látku rádi, což v dnešní době zdaleka není samozřejmost. Zvlášť vyzdvihnout si pak zaslouží magie. Narozdíl od všech těch Harry Potterů a podobných není o tom, že po sobě kouzelníci střílejí projektily nebo paprsky z hůlek jako kdyby to byly pušky (to je fantazie...), v Dungeons & Dragons je magie nápaditá a zábavná a má svá vlastní pravidla, kterých se drží. Někteří lidé namítali, že by snímek mohl být kratší, já bych si jej naopak přál trochu roztahanější, uteklo to celé až příliš rychle. 8/10 ()

Nach

Tak přece jen tu pátou hvězdu udělím. Dungeons & Dragons: Čest zlodějů je vtipně odvyprávěná hra, plná pestrých charakterů, bohatého světa a příběhu, který si umí ze sebe dělat srandu. Lahodilo mi to oku i uchu. Těšil jsem se na každou další sekvenci, akční scénu (ta s tlustým drakem byla vynikající!), a kam se jednotlivé příběhové linky vyvrbí. Ano, toto je to fantasy, kterou chci vidět v kině! Prosím klidně další porci! Všem vřele doporučuji. 85% ()

Rocky88

Hodně velké překvapení. Velká zábava, pestrý svět se svými pravidly, skvěle padnoucí casting (ano, včetně dětí!) a přímý tah na bránu. Jediný neduh je předvídatelnost, kdy prakticky veškerý vývoj dění dokážete odhadnout dopředu. I tak to ale dojem nezkazí, tohle by si zasloužilo ještě pár filmů do série (což vzhledem k současným tržbám asi nevyjde). ()

bourec

Co se týče technickejch vychytávek, je to podle mě klasa. Ovšem jinak veskrze průměrná dobrodružná fantazy, která mě nijak zvlášť nepřikovala. Škoda. 60%. ()

MrPierc

Týmovka, kde se dospělí chovají jako náctiletí. Plné hlášek a gagů, ale v jádru prázdné a zaměnitelné. Cool, ale nudné. ()

cariada

Zajímavý mix dobrodružné a fantasy podívané. Absolutně jsem nevěděl do čeho jdu o to víc jsem pak koukal že to je vrženo do fantasy, ale mix komedie tomu dodal ten pravý šmrnc. ()

Azrael515

Az slzicka stiekla po oku stareho inkvizotora, ktory sa po mileniach vratil do Faerunu.. Pamatal si ho ako omnoho temnejsie miesto, plne Bhaalovych deti, ktore priahli po krvi a nekonecnej vojne. Hordy koboldov a hobgoblinov sa prehanali planinami, no aspon tam nikde nesmrdeli tie zasrane kone! :D A druidi shapeshiftovali maximalne do vlkodlakov. Ziadne new age woke tieflingice nemorfovali do novodobych tvarov ako owlbear. :D I divokych magov bolo poskromnejsie a pouzivanie divokej magie sa trestalo smrtou v kobkach Spellholdu. No druhy vek je davno za nami a spomienky na neho su uz len na prastarych CD-romoch zapadnutych prachom. Piaty vek je omnoho pestrejsi, no i tu dobrodruh lahko pride o ruku ak si truhlu spletie s mimikom. <3 :D PS: implikuje film ze vytopili Underdark?! SKANDAL aky Drizzt Do'Urden nepamata!!! Sak si ich Lolth vsetkych vezme, hipikov zasranych! :D <3 ()

C0r0ner

Nejlepší fantasy od... Pána Prstenů? Splněný sen pro každého, kdo má rád fantasy a Dračí Doupě, protože tenhle film má všechno. Kouzla, mechanismy hry, skvělé postavy, nádherný svět, parádní bestie, artefakty. Většinu stopáže jsem se šťastně a dojatě usmíval, protože tohle je za mě opravdová nádhera. 100% ()

Kempe

Po dlouhé době kvalitní fantasy. I když se stopáž zdá dosti dlouhá, uteklo to ani nevím jak (a to jsem si myslel, že se to bude táhnout nebo u toho usnu po celodenním závaru). Mou pozornost si ale tento snímek udržel. A nejen to. Bavil jsem se. Jednoduchá, přitom perfektní zápletka, suchý humor, tak jak ho mám rád a skvělý vizuál. A oceňuji také absenci přílišných detailů. Díky tomu si film může užít i ten, kdo o tomhle světě vlastně nic neví, což jsem byl do včerejška já. No a prostě, Chris Pine charismatem nešetří. ()

Sludger

Musím uznať, že blockbuster sa podaril. Akčná jazda bez vaty, kopec skvelých scenáristických nápadov, výborne držanie sa charakterov postáv z hry a hlavne jedna veľká zábava bez hluchého miesta. Takto má vyzerať blockbuster, drahý Marvel. Ja nie som nejaký veľký fanúšik fantasy a už vôbec nie humornej fantasy, no musím sa priznať, že som sa parádne bavil. Aj keď, tej temnoty tam mohlo byť viac, potenciál tam stále drieme. Myslím si, že na pokračovanie nebudeme dlho čakať. ()

necisty

Překvapivě velmi dobrá herní adaptace. Nepodcenili to výběrem kvalitních herců a CGI efektů, protože na tom většina počítačových her padla. Měl jsem pocit, že všem na tom opravdu záleželo, celkově je děj hezky vyprávěn a protchán originálními vtípky a neustálou akcí. Dlouho jsem neviděl tak dobrý dobrodružný film. ... GA Cinema ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD