Tiger a drak

• Česko Tygr a drak (viac)

Li Mu Bai, jeden z najlepších majstrov bojových umení v tajnom výcvikom tábore stretne svoju dávnu priateľku Shu Lien. Hoci kedysi v boji zabil jej snúbenca, náklonnosť medzi nimi stále trvá. Požiada ju, aby odovzdala jeho meč do rúk váženého pána Tche. Chce tak začať novú životnú etapu, no osud rozhodne inak a Li Mu Bai bude musieť vybojovať ešte posledný rozhodujúci boj v tomto vizuálne úchvatnom filme, ktorý bol nominovaný na 10 Oscarov a napokon 4 z nominácií aj premenil. (STV)

Phillo

Ang Lee točí malé, lokálne skromné filmy, z ktorých sa až neskôr stávajú šablóny. Tiger a Drak má všetko, čo má šablónový a všeobecne citovaný mať, no nezbavím sa pocitu, že existujú aj menej strojené, a viac artové dobrodružstvá, ktoré si zaslúžia slávu viac. Inak však Tiger a Drak stojí za pozornosť, bojové scény sú unikátne a celá záverečná polhodina je magická. ()

werewolf69

Nemienim komentovať herecké výkony, scenár, réžiu ani nič podobne čo sa zvykne rozoberať. Tiger a Drak je druh filmu, ktorý sa vám buď páči alebo nie, Človek to kdesi vnútri v sebe musí proste cítiť. ()

M1k9

Působivá výprava propletená precizní, dech beroucí akcí s doušky filozofických moudrostí a v hlavní roli emoce. Skvělé od kontur herců až po tóny doprovodné hudby a nejjemnější detaily charakteru postav. Tleskám! Z mého pohledu se jedná o cizojazyčný film #1. Jako jeden z mála filmů z těchto končin je Tygr a Drak koncentrovaný. Nebere si špatný příklad. Jde si svou vlastní cestou a proto vznikl jako zcela jedinečný. 10/10 ()

Muel

| Sony Pictures Releasing | Koniec pekný, zvyšok už len tancovanie, lietanie a rozprávanie. A mňa to bavilo možno len trocha. Vážim si status kultu, no neviem, či to pokladám za kult ja. Možno je to tou kultúrou, ktorá pre mňa nie je dostatočne atraktívna. | Hodnotenie: 6/10 | ()

Hadati

Tenhle film podle mně neměl vyhrát Oscara. Bojové scény byly sice pěkně udělané, ale to je asi tak všechno. Chyběl mi tam příběh, do kterého bych se dokázal vžít a pořád se domnívám, že příběh je důležitější, než bojové scény. ()

Berry

Mně by se to možná i líbilo, nebýt těch ,,úžasných" a ,,opravdových" bojových scén, v nichž si herci létají sem a tam, jakoby snad věrně kamarádili se samotným létajícím Čestmírem... Opravdu, když jsem to viděla, chtělo se mi od srdce smát a bylo mi líto všech těch zúčastněných, kteří by za jiných okolností snad mohli být i dobří herci. ()

Honza dAve

Krásný film - akční scény, výtvarno, romantika, příběh, poezie a kung-fu. Kupodivu, tenhle nesourodý mix se Ang Leemu podařilo skvěle namíchat dohromady. ()

Bozvav

Už je mi konečně jasné, proč mají právě Číňané tolik výškových budov. Oni totiž běžně létají a gravitace se zjevně v Číně řídí jinými fyzikálními zákony, něž ve zbytku světa. V podstatě rutinní záležitost, kde prim hrály krásné souboje, debilní scénář a nablblé dialogy. Přesto se na to koukalo docela hezky. Za mne 55%. ()

simon84

i po letech je to porad narez a vubec to nezestarlo. Pamatuju si jake to bylo zjeveni pro nas na zapade. Skvela romance, uzasna choreografie souboju a tech leteckych predstaveni a silne emoce... krasa. ()

Kochanski

Film se mi příliš nelíbil. Ten příběh a tak... bojové scény jsou samozřejmě úžasné - ale něco tomu prostě chybí! Postavy nejsou vymyšleny do hloubky. Ta mladá se pořád chová jako totální pipka! Hrdina je rozhodně lepší !! ()

tragos

Crouching Bilbo, Hidden Gollum - to je první, co se mi vybaví, když se řekne "Tygr a drak" :) A teď vážně. Tygra a draka jsem viděl v kině krátce poté, co dostal Oscara. Čekal jsem všechno, ale že se bude celé kino řezat smíchy (a já s ním) tedy opravdu ne. Tygr a drak mi naprosto nesedl, Oscara si určitě nezasloužil a oproti např. Hrdinovi je minimálně o úroveň níž. Howg. ()

elea

Výborný scénář, výborná hudba, výborná výprava, výborná kamera, výborné herecké výkony... Můžu mu snad něco vytknout? Těžko. Snad jen to že to nemůže být skutečné, i když po shlédnutí filmu, jsem měla doopravdy pocit, že i já můžu létat po střechách domů a bojovat, aniž bych se zranila. Výtečný film - nic jiného nelze říct. ()

JakeG

Poetika Tygra a draka je neuvěřitelná a slovy nepopsatelná, alespoň já to nezvládnu. Ten pocit si stále nosím v sobě a s klidem prohalšuji, že tenhel film prostě MILUJU! Kouzelná atmosféra s úchvatně natočenými bojovými scénami, které nejsou řežbou, jež byste možná od asijské produkce čekali a to finále. Jednoduše nádhera! ()

Vakomlok

Tenhle film mě naprosto dostal svojí svébytnou poetikou, kterou americké filmy naprosto postrádají, úžasnou choreografií akčních scén a především silným příběhem. Souboj v bambusovém lese se právem zařadil mezi nejlepší akční scény, které kdy byly natočeny. ()

Radek.SCH

Když jsem to viděl poprvé a podruhé, tak to vždy byly jen části a nikdy se mi to moc nelíbilo a osobně jsem nechápal, proč to má tolik Oscarů, ale po Hrdinovi, Krvavém pobřeží a spoustě dalších jsem asijskému pojetí historických hrdinů a soubojů přišel na chuť. Hudba, výprava, choreografie (jsou to spíš tance, než souboje) a hlavně čínská krajina fungují na výbornou. Navíc Ziyi Zhang je krásná holka, co víc chtít? - 90 % ()

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

17.07.2023

Letní filmovou školu slavnostně zahájí v sobotu 29. července na české poměry nadstandardní žánrový snímek Bod obnovy. „Přesně po 60 letech (!!!) od premiéry legendární Ikarie XB1 se česká… (viac)

Donnie Yen v pokračování Tygra a draka

Donnie Yen v pokračování Tygra a draka

18.05.2013

Weinsteini to myslí vážně, ačkoli jejich plány se trochu změnily. Natáčení dvojky oscarového hitu, kterým Ang Lee redefinoval pohled na kung-fu filmy, mělo původně startovat právě v těchto dnech.… (viac)

Tygr a drak pokračuje

Tygr a drak pokračuje

27.01.2013

Film, který definitivně proslavil Anga Lee, získal čtyři Oscary (nejlepší cizojazyční film, výprava, kamera a hudba) a stal se (podle znalců žánru neprávem) prvním kung-fu filmem s duší a mozkem, se… (viac)

Ang Lee převezme Fincherovu Kleopatru

Ang Lee převezme Fincherovu Kleopatru

26.08.2012

Možná. Projekt Cleopatra, ve kterém by si Angelina Jolie měla zahrát výrazně realističtější pojetí legendární egyptské vládkyně (spíš než jako svůdkyně bude vykreslena jako šikovná politička a… (viac)