Zložka 64

• Česko Složka 64 (viac)

Do rúk detektíva Carla Mørcka a jeho asistenta Assada z kriminálneho Oddelenia Q sa dostáva ďalší nevyriešený prípad súvisiaci s tromi mumifikovanými telami sediacimi okolo jedálenského stola. Pátranie po majiteľovi apartmánu, kde sa múmie našli ich privádza na opustený ostrov Sprogø, neslávne známe miesto, kde sa vykonávali podivné lekárske experimenty, zneužívanie a prevýchova necudných dievčat. Mrazivý detektívny príbeh založený na skutočnej kapitole dánskych dejín je štvrtým severským trilerom natočeným podľa bestelleru Jussiho Adler-Olsena. (Continental film)

jefff

Hutné krimi s dobrým příběhem, i když s trochu předvídatelným vývojem. Atmosféra super a herecké duo ústředních detektivů je díl od dílu sympatičtější. ()

zsn

Severský snímek, co chcete, to vždy bude perla. Ovšem závěrečný historický citát, že o méněcenné členy pečujeme s láskou, ale zakazujeme jim reprodukci, není realitou v každé instituci, respektive za zavřenými dveřmi v institucích ano, tam braníme množení se nekvalitních jedinců, ale ve veřejném životě takové v reprodukci podporujeme a takoví přebíjejí právě zdravé a inteligentní občany, kteří dopředu přemýšlejí než se rozmnoží. Ovšem "každý má právo dát život", že? Bez ohledu na sociální či ekonomický dopad kvality země. A kvalitou je myšleno osazenstvo státu. Jaké je to naše?... (Příliš mnoho vína na tuto filosofii) ()

blackkocour

Že by se jednalo o nejlepší díl série Oddělení Kvé? To v žádném případě, moji laťku oblíbenosti pořád vede Vzkaz v láhvi, ale pořád nedokážu říct, že by tento díl byl z tatralogie nejslabší. Ta bublina okolo muslimských kebabářů a sterilizace (nikoliv kyselých okurek), ale muslimských potratů, hodně lidem jen řeklo, že i do Dánska se emigrovala krásná myšlenka, že musíme mít ve filmu cigána, aby jsme byly korektní a na tuty fruty multikulti. To je věru hloupá píčovina. Kdyby tenhle nápad přišel už jsem do střední evropy (neřeknu do Čech, až takový jsem vlastenec), tak by se na tuhle cházku lidí, nejmenované menšiny a kočóvních tradicových poměrů mít na jednu manželku aspoň 10 bubáků, by hlasovalo aspoň 80% rasistických bílých tvarohů, aby se ta sterilizace odnesla i k nám, abysme nebyly pozadu s vědeckými pokroky. Jinak nejsem ani za mák rasysta, podrž kožtě nacista, a už v žádném přýbadě ne pornohvjězda! Rozhodopádně, severská Kriminálka Kodaň, může být pro naší filmovou evropskou instintuci, to nejlepší z žánru, než nějaké bůhvíjaké západní kriminálky z psiskem Azorem, či narkomana Columba! Série s Muži, kteří nenávidí ženy (ne tu americkou remejkárnu), s oddělení Kvé to nejlepší ze severské tvorby. ()

Kelly2502

Celá táto séria je zvláštna predovšetkým naprieč jednotlivými filmami. Zatiaľ čo prvé dve časti sú klasické krimi, ktoré neprinášajú do žánru nič nové no dokážu pobaviť a hlavne svojim technickým spracovaním pôsobiť o niečo lepšie než v skutočnosti sú, zvyšné dve časti využívajú k posilneniu kriminálnej zápletky sociálne problémy, ktoré v Európe rezonujú čoraz viac a práve tieto dve časti mi prišli v rámci žánru takmer dokonalé. Assad je jedna z najzaujímavejších postáv kriminálnych filmov, aká za posledné roky vznikli a práve jeho očami vidíme tieto sociálne problémy z úplne inej perspektívy a filmu dodávajú vážnosť a nečakané emočné napätie. Navyše sa nám v tejto časti uzatvára cez štyri diely pretrvávajúca mrzutosť hlavnej postavy a filmy tak odrazu pôsobia ako miniséria než 4 samostatné diely. Ak je nejaká krimi séria, ktorá sa oplatí vidieť, tak je to jednoznačne táto. Škoda, že filmové Oddelenie Q končí, knihy sú príliš zdĺhavé na to aby som sa nimi brodil :D ()

Lukoboss

Velká seveská tvrďárna, silný dánský kafe. Ze všech dílů se mně tenhle líbil asi nejvíc. Ze začátku jsem se až tak neorientoval, ale po chvilce pochopíte, co jsou flashbacky a kdo, co, jak a s kým. Nakonec se mně to skládání kousků dohromady zamlouvalo, bylo to ponurý, drsný, nepříjemný.. film umí vyvolat emoce. Téhle dvojce poldů to navíc dobře sedí, ač jsou každej úplně jinej. Dvouhodinová stopáž je tady naprosto v pořádku, nenašel jsem hluchý místo, všechno tam má svůj důvod a účel. Za mě spokojenost a okřídlená věta, že "seveřani tenhle žánr umí", tady opět platí. ()

Tejkina

Pro mě asi nejemotivnější díl ze všech, dostalo mě procitnutí Carla, i to, co se stalo Assadovi. Jako poslední díl velmi důstojné zakončení, ale nemůžu se smířit s tím, že už je znovu neuvidím. Lepší kriminální sérii neznám :( .. ()

herr_carter

Na rovinu nejlepší díl (v pořadí čtvrtý) z oddělení Q. Nejlepší (a nejsložitěji) budovaný příběh s největším globálním dopadem a měřítkem a nejlepší prokreslení postav obou dvou detektivů, kdy například konečně i Carl Morck ukázal své nejhlubší lidské emoce - bravo klucí z Dánska, na Vaše kriminálky zbytek světa nedosahuje..!!.........................moje hodnocení = 9,5 z 10. ()

Soweek

Oddělení Q si drží svůj standart. Mnoho lidí považuje tento poslední díl za nejlepší, za mě se jedná o jasnou dvojku. V podstatě platí vše co platí pro zbytek dílů, takže nemá smysl se nijak moc rozepisovat. ()

Forsberg11

Štandardne dobrá severská krimi s dostatočne temnou atmosférou chladnej Kodane. Zápletka vyzerá byť na prvý pohľad veľmi zložitá, ale príbeh je koncipovaný tak, že je policajná práca skutočne prehľadná, logická a keď sa nepripletie do akčných scén, tak aj pomerne uveriteľná. Medzi duom vyšetrovateľov funguje potrebná chémia a podstatné je, že sú to reálni ľudia a nie žiadni superpolicajti z hollywoodskych trhákov. Výhrad mám pramálo, toto je presne tak dusná a atmosferická kriminálka, akú ocení každý milovník "škandinávie". 75 %!! ()

Maynard.

A máme tu čtvrtý kousek týhle severský skládačky.... Tuhle dvojici sem si zamiloval už před léty. Všecky tři dosavadní díly byly parádní, ale tak nějak mi v každým něco trošku chybělo. Ale tady nikoli. Tady už sem spokojenej jako to spící nemluvně (nechápu proč se tohle vůbec říká, když většina nemluvňat příliš v noci nespijou :o) ). Příběh absolutně vychytanej a promakanej. Tak trochu se v tom tápeš, páč je tady i celkem dost dějových a časových skoků, takže se musíš hodně soustředit na to, oč tu běží. Co je hodně vostrý, tak hlavní motif. Nebudu samozřejmě prozrazovat, ale konečná diskuze zhoubičkovanýho detektiva s vražedkyní, tak to nemělo vůbec žádnou chybu. Hodně netradiční příběh a skvělá atmoška. Jo, jen tak dál hoši! ()

Zemi11

40 minut času pro odporně nesymaptické detektivy v líně se táhnoucím smradu z Kodaně bylo až přespříliš. Das war eine gigantische scheiße! [Update: Nedalo mi to a dokoukal jsem. Zase tak špatné to nebylo :)] ()

sedm.1

Složka 64 je čtvrtým případem Oddělení Q a i když ho musím označit za jako doposud nejslabší, pořád si zaslouží neoddiskutovatelně nadprůměrné hodnocení, které ho řadí do naprosté špičky žánru. To, proč ho označuji za lehce slabší, oproti předchozím dílům, je každopádně fakt, že mi zde chyběla ta opravdu nervy drásající gradace, která tak vyčnívala v předešlých dílech, ovšem to je skutečně jen jediná výtka této podívané, neboť jinak se opět jedná o dech beroucí jízdu, kde postupně, spolu s vyšetřovateli z Oddělení Q, odhalujeme další nekompromisní případ, který jde zas až na dřeň, je drsný, nekompromisní, děsivý, s několika velmi povedenými zvraty, ale především přesvědčivě mrazivý a emočně neskutečně silný, což ostatně patří vůbec k těm nejvýraznějším dominantám všech dosavadních dílů, tedy včetně tohoto. Samozřejmě nemalý vliv na výsledný dojem pak má i ústřední dvojice poldů, kteří mi až neskutečně sedí, baví mě a i oni patří k tomu nejlepšímu, co filmy s podobnými dvojicemi detektivů vůbec nabízejí. K tomu všemu nemohu ale opomenout ani úžasnou atmosféru a zatraceně funkční syrový vizuál, čímž tu zkrátka máme další lahůdku z Dánska, která přináší fakt parádní, ale hlavně i znepokojivý filmový zážitek. ()

vitekpe

Ale jo. Docela slusne odsypajici detektivka s mirnym noir nadechem (chcete-li ho videt) a s rozumnym pribehem. Zadna trapna scenaristika. Samozrejme, ze je to mirne multikulturni, ale bez toho by to uz dneska asi neslo... :) Dobra zabava na pondelni vecer. Lze doporucit. ()

klukluka

Víc než solidně zvládnutá hra s divákem na naplněná očekávání. Všechno dopadne tak, jak bychom si byli přáli. Pohádka pro velký, multikulturalismu nakloněný děti. ()

Zagros

Dánské filmy mám rád, velmi se mi líbily Blikající světla, Adamova jablka i třeba nedávní Rytíři spravedlnosti. Všechno jsou to ovšem komedie, sice mnohdy hodně černé, ale komedie. Seversky drsných kriminálek jsem zatím moc neviděl a z řady Oddělení Q, původně od spisovatele Jussiho Adler-Olsena, prozatím nic. Složka 64 se mi zdála na start dobrá a rozhodně jsem se nezklamal. Celá řada je složena z nezávislých filmů a je jedno, kterým budete začínat. Tento příběh je o znovuotevření padesát let starého případu, když jsou náhodně objeveny už notně odleželé mrtvoly. Aktuální vyšetřování je prokládáno vzpomínkami na minulost, což může být zpočátku lehce zmatečné. Časem do sebe ale všechno zapadne a vyznění je o to silnější. Zvlášť, když se začíná ukazovat, kam až vyšetřování detektivy zavede… Příběh je napsán výborně. Po pomalém a atmosférickém rozjezdu mě dokonale vtáhl a na konci velmi napínal. Obsazení je rovněž výtečné - Nikolaj Lie Kaas to odehrál také skvěle, jako ostatně vždy, když jsem ho viděl. Jeho studený neempatický čumák se do filmu hodí perfektně. Drobná výtka může být uspěchaný závěr. Stále jde však o jeden z nejlepších filmů v rámci žánru. Všem doporučuji a sám někdy v budoucnu rád sáhnu po dalším případu Oddělení Q. ()

kolemjdouc

jako první jsem četla knihu takže jsem byla zvědavá jak se s Olsenem tvůrci vypořádají tentokrát.Nebyl to až takový zázrak jako ty předešlé ale jako vždy to Kaas,Fares a zrzka Schmidtová táhli.Musím vyzdvihnout čisté záběry bez filtrů na kameře.Poněkud nevýrazný dabing tomu moc nepřidal ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa

07.10.2018

ČSFD skvadra hororových geeků Filmmaniak, Goldbeater, POMO a RUSSELL (na horní fotce zleva doprava se zombie girls, odchycenými na slavném “Zombie Walk”) nás zdraví ze světového Nr. 1 festivalu… (viac)