Narcos

• USA Narcos
USA, (2015–2017), 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz (viac)

Životopisný príbeh neslávne známeho kolumbijského drogového dílera a teroristu Pabla Escobara... Narcos je skratkou španielskeho slova "narcotraficante", čo znamená pašovanie drog. Seriál sa chronologicky venuje pôsobeniu kolumbijského drogového kartelu v Medellíne, ktorý založil neslávne známy drogový díler Pablo Escobar. Je známy ako Medellínsky kartel. Nakoľko koncom 70. rokov až takmer osemdesiat percent z celkového importu narkotík do USA pochádzalo z tohoto kartelu, Spojené štáty americké nasadili na dolapenie Escobara agenta špeciálnej protidrogovej jednotky DEA, Stevena Murphyho, ktorý nás sprevádza celým dejom. Agent Javier Peña tvorí jeho kolumbijského partnera, ktorý mu pritom pomáha. (RTVS)

M.i.k.e

těsně před koncem první řady čiré nadšení...Netflix potvrzuje pozici seriálového krále a mě se Narcos dokonale trefil do toho co mám opravdu rád.Wagner Moura je ďábel a celé je to prostě naprosto výborné...100% ()

Garson

Definice spravedlnosti podle drogového krále Pabla Escobara zní:,,MŮŽETE PŘIJMOUT MOU NABÍDKU NEBO PŘIJMOUT NÁSLEDKY".První série mě velmi zaujala,druhá nic moc a třetí bez hlavní postavy mě vůbec nezajímá.Proč na konci druhé série Escobara zastřelí a jede se dál?Narcos bez Escobara je jako Dallas bez Džejára,pro mě nepřijatelné,ale scénáristé tohoto seriálu mají jiný názor a tak to natáhli,ale třetí sérii si radši nechám ujít.První série byla super,Pablo Escobar na vrcholu moci hned potom co založil se svými společníky Medellínský drogový kartel.Hlavní společníci Gatcha,bratři Ochové,bratranec Gustavo mu pomohli vytvořit dost velké impérium,aby po něm šla protidrogová organizace DEA s hlavními agenty Peňou a Murphym a celá kolumbijská policie s neohroženým velitelem plukovníkem Carrillou,kterého Escobar ve druhé sérii zastřelí.Po neúspěšných pokusech chytit nebo zabít tohoto drogového krále přistoupí prezident Gaviria kvůli veřejnému klidu na dohodu s Escobarem,tedy na domácí vězení a Escobar si sám pro sebe postaví luxusní věznici La Catedral ke které má policie zákaz vstupu na vzdálenost 3 kilometry.Z vězení Pablo časem uteče když má být pod lstivou záminkou převezen jinam.Druhá série mě vůbec nebavila.Escobar postupně přijde o všechno,o společníky,o peníze,jeho rodina se různě schovává a nakonec ten kdysi mocný drogový král zůstává jen se svým řidičem ve městě ve starém domě a žije skoro jako bezdomovec.Policie ho přes vysílačku vypátrá a na střeše domu ho zastřelí.Žalostný závěr druhé série i když je podle skutečnosti mi jen ukázal,že žádné imperium netrvá věčně i když zápis do historie ať kladně nebo záporně má svojí nesmrtelnost. ()

Havaj8

Měl jsem trochu obavy jestli mě seriál tohodle typu bude bavit, ale během prvních tří dílů prostě člověka zajímá, jak to bylo dál. Z Pabla Escobara se stal hodně rychle pojem, nejen v Kolumbii, ale brzy i v USA a zbytku světa. To jak se mu dařilo v byznysu se pak odráželo dál. To kam se to postupem vyhrotilo byl extrém. Ale nějak si ten respekt zjednat musel. Smrt a bombový útoky na nevinný lidi je to nejhorší. Ale i tak mě bavilo, jak byl vždycky o krok napřed díky svejm Sicarrios a DEA na něj byla krátká. Vždycky divák začne fandit tomu, kdo tahá za kratší konec a i tady tomu tak je. A přál jsem si aby utíkal ještě aspoň jednu sérii. Bohužel ta třetí o kartelu z Cali už byla slaboučká a stěží jsem jí dokoukal. Což sráží jednu hvězdu a nemůžu dát pět. I tak je to ale dokumentární skvost mezi seriálama. ()

joker.george

1. série Správné zachování jazyků je v případě tohoto seriálu to nejmenší. V každém díle se toho stane tolik, že by děj šel roztáhnout i na dvě hodiny a stejně by neztratil svou kvalitu. To ale neznamená, že by bylo cokoli uspěchaného nebo by bylo nutné si dohledávat informace. I když je asi jasné, komu budete fandit, je dostatek prostotu věnován vykreslení všech stran i postav. A dokážu si představit i další série o slavných zločincích operujících v podsvětí... (Netflix) --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 2.série I přes neuzavřený konec, jsem si nemyslel, že je nutné přijít s novou sezónou, ale tvůrci věděli, co dělají a moje obavy rázem spadly s příchodem známé znělky. A tak jsem opět ujížděl na kolotoči, který se nezastavuje, stále něco odhaluje, a tak jsem ho zase rád sledoval. A navíc se tvůrcům podařilo skočit lépe, než začali, což je v případě takto kvalitního seriálu prakticky nemožné. (Netflix) ()

Rocky88

Vynikající látka ke zpracování (tvůrci si nemuseli ani moc vymýšlet, protože i neuvěřitelnosti typu vlastního vězení se staly), vynikající zpracování (dokumentární vsuvky, účast skutečného Murphyho i Peňy na realizaci), vynikající herecký výkon Wagnera Moury, vynikající výprava (na ničem se nešetřilo, spousta záběrů bere dech) a vynikající atmosféra. Po dvou sériích nemám výhrad. Třetí série vzbuzovala z mé strany trochu obavy, a to kvůli chybějícím Mourovi a Holbrookovi, jejichž postavy byly tahouny prvních dvou sérií. Nicméně Pedro Pascal dokázal, že seriál utáhne, scénář nic ze svých kvalit neztratil a napětí je tu více než dost, navíc je postupně gradující. Třetí série opět bez chyb. ()

Amroth666

Po shlédnutí druhé série mohu říci, že mě ještě nikdy tak seriál v průběhu sledování nepřekvapoval a nepřesvědčoval o tom, že je bez jediné chyby! Naprostá pecka, která stojí za shlédnutí! ()

C0r0ner

Netflix dal celému Hollywoodu pěkně přes hubu, protože natočit něco tak neskutečně profesionálního je vážně paráda. Viděl jsem dvě série a na zbylé se nechystám, protože mě zajímal jenom Escobar a vývoj kartelu po jeho smrti už znát nepotřebuji. Pohled do Kolumbie to ale byl excelentní a zase jednou se mi fakt líbil nějaký seriál. 95% ()

dubinak

1. série: Narcos byl u mě podobný případ jako první série The Handmaid's Tale. První tři díly mě nezaujaly, tak jsem si od seriálu dala asi dvouměsíční pauzu a pak se k němu zase vrátila. Od čtvrtého dílu už to šlo ale letem světem a já první sérku zfoukla za bezmála týden. Neuvěřitelné, kolik jsem se toho dozvěděla z jihoamerické historie. To je taky jeden z plusů tohoto seriálu, dozvíte se něco, co se dříve ani vědět nemělo. Narcos má neskutečný dějový spád. Neříkám, že je v každém díle nějaká akce, ale čím dál víc vás zajímá, kam se Pablova prohnanost a nelidskost prokouše. Brutalita tady taky nezná mezí a s nějakou cenzurou se tvůrci fakt nezabývají. Tohle téma si zkrátka říkalo o seriál a schválně říkám seriál, abychom nepřišli ani o detail a mohli si vychutnat zvrácenou historii drogových kartelů do posledního gramu. 2. série: Pro mě byla v první sérii trochu větší sranda to, jak si Pablo dělal z každého prču a vysmíval se systému, zatímco si seděl ve "vězení" plném rulet, šampáňa a šlapek. Druhá série už míří do těch realističtějších vod, dramatičnost klepe na dveře a Pablo začíná chytat depku ze strachu, co bude dál. Samozřejmě byla i druhá série výtečná, nechybělo mi tam nic, jen jsem jí zkrátka nezfoukla tak rychle a natěšeně jako tu první, protože ta látka prostě zpomalila a každému bylo jasné, jak to skončí. Do třetí série se mi nějak nechce, ale asi to hecnu, protože špatné ohlasy rozhodně nemá, jen mě asi jako každého odrazuje absence Pabla. No, tak uvidíme. 3. série Asi jako každý, taky jsem se bála, že bez Escobara není Narcos. V podstatě je zase potřeba se dostat přes první tři díly, které byly protivné hlavně tím, že je tu milion nových postav, se kterými se musíte seznámit a zase se zahloubat do nového příběhu. Zpracování je vlastně kvalitativně stejné, jen tomu trochu chybí ty Pablovy kontroverzní morésy a nemá to už takový osobitý šmrnc. Jinak je třetí série ale dobrá, má pár pěkných twistů a asi i slušnou autentickou výpovědní hodnotu. Teď se zase dokopat k sérii čtvrté. ()

Miss.Freak

Obrovské překvapení, láska na první shlédnutí, lekce španělštiny zdarma a pro mě seriál roku 2015. Doporučuju, kudy chodím. PLATA O PLOMO! ()

Flynn

1. serie naprosto famozní. Asi to bude pro potřeby natočení nějak poladěné, ale ikdyby byla čirá pravda jenom polovina z toho co se v seriálu děje, tak je to prostě sekec mazec. Skvěle zahrané, hlavní role prostě parádní. Hezky rozvrstveno do 10 napínavých dílů. Skvělé, všem doporučuji. Seriálová událost roku a možná i víceletí. ()

Wormboy

Prve dve serie dotykajuce sa zivota Pabla Escobara su skvele. Tazko si predstavit lepsi casting na titulne postavy, no Wagner Moura doslova dycha Escobarovymi ustami, cim vyrazne vycnieva nad ostatnmi a strhava na seba vsetku pozornost. Tretia seria venujuca sa boju proti "Calikartelu" vsak nezaostava a je rovnako kvalitna ako dve venujuce sa Escobarovi. Velka spokojnost. ()

necisty

Nevím kolik si tam toho tvůrci navymýšleli navíc nebo co změnili, ale poskládali to naprosto perfektně. Dlouho jsem nebyl tak napnutý. Opravdu skvělý seriál. ()

angel74

Třetí série pojednávající o kartelu z Cali je maličko slabší než první a druhá, které se zaměřují na život Pabla Escobara a jeho dopadení, ovšem jako celek to funguje na výbornou. Ke kvalitě seriálu velkou měrou přispívá plynulé prokládání děje dokumentárními záběry. Díky tomu jsem měla pocit, že se natočený příběh od skutečnosti příliš neodchýlil. Nemalou hodnotu má tohle ucelené dílo především v tom, že se divák neznalý poměrů v Kolumbii dozví, jaká zvěrstva tam dokázali určití egoističtí jedinci napáchat v zájmu moci, vlivu a bohactví. Z toho všeho, co nám tvůrci naservírovali na zlatém podnosu, se mi v hlavě uhnízdila dost děsivá myšlenka, jak snadno se dá zkorumpovat možná každý politický systém... ()

Splasher

Kto vám dodával narkotiká? Don Pablo přece ... Jsem v půlce a po výborném pilotu šla kvalita lehce dolů, i když se zkrátila stopáž a včeličky lítají o 106. ___ Imitace kolumbijského akcentu mně vážně nevadila, ale rozumím rodákům, že jim to trhá uši. ()

nineweh

Ano, je to super. Ale jako člověk sžitý s latinskoamerickou španělštinou mám dost problém s přízvuky herců v čele s Mourou, který, ač skvělý, prostě mluví divnou španělštinou s přízvukem. Stejně tak ostatní, co hrají Kolumbijce, ale nejsou. Chápu, že se to snaží o realističnost a běžný (nejen) americký divák rozdíl nepozná, a že to je lepší, než je nechat mluvit anglicky se špatným španělským akcentem, ale sorry, mně to ruší. (BTW, anglické titulky peprnou španělskou mluvu hrozně zjemňují, fakt o hodně přicházíte!) A ten blonďatý model v roli Murphyho taky nic moc nepředvádí. No ale dám jim ještě šanci. ()

kocik1

My tady dumáme, jak se zabezpečit na důchod a naše vláda vymýšlí asi tak 150. důchodovou reformu. Přitom je to tak jednoduché..... Ještě pořád nevíte jak se dostat do časopisu Forbes a stát se 7. nejbohatším mužem planety? Zkuste Narcos a Pablo Escobar vám to ukáže.:-) Seriál je zajímavý, natočený lehce dokumentární formou a druhá půle první série je lepší než první. Díky jeho sledování mi taky docvaklo, proč američané o výkupném nevyjednávají. Prozatím po první sérii lepší 4 hvězdy s náběhem na 5. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kariéra Pedra Pascala je rozhodně na vzestupu. Po Hře o trůny a Narcos se probojoval do druhých Kingsmanů, po nichž se objeví ve dvojce Equalizera, v akčňáku Triple Frontier od J. C. Chandora a v… (viac)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (viac)