Narcos - Season 2

(séria)
USA, 2016, 8 h 41 min (Minutáž: 46–57 min)

Wagner Moura, Boyd Holbrook, Pedro Pascal, Paulina Gaitan, Martina García, Eric Lange, Joanna Christie, Alberto Ammann, Diego Cataño, Jorge A. Jimenez (viac)

Escobarové se se snaží zvládnout život na útěku. Pablovi nepřátelé se proti němu spojili. Jeho pronásledovatelé z Bloque De Búsqueda se uchylují k taktikám na hraně zákona. (Netflix)

Kaceris

Druhá séria mi zbehla až moc rýchlo, až sa mi to nepáči. Prvá časť začína ihneď na klasickom narcos tempe, a hunt na Pabla sa mohol začať. Pablo ktorý mal zo začiatku všetko pod palcom, všetko začína strácať. Zo začiatku sa ešte drží, no ako sa do hry o Pablovu hlavu zapoja ešte aj Los Pepes, tak už Pablo padá. Až trochu pomalý ale decentný koniec je druhá séria Narcos lepšia ako prvá. Takže osud Pabla sa tu končí, a začína sa nám nová etapa kartelu Cali. ()

ghatos

Vyšponované pokračování do osmého dílu. Silné je to hlavně ve střední části. Poslední dva díly jsou klidnější rozlučkou. Už během děje pochopíte, že bez Pabla se svět drog v Kolumbii rozhodně nezbortí. Postupný rozklad - zcivilnění - zchudnutí jednoho z nejbohatších mužů na světě své doby poukazuje na jeho vlastní trest. V téhle sérii vstoupili do hry nový hráči a rozhodně nejsou nezajímavý. Hlavně fašističtí bratři mají potenciál. Narcos si udržel mimořádně vysokou kvalitu...stírání hranic dobra a zla aneb když zlo je dobro za 90%. ()

DJ_bart

"Vyřiď ostatním, že Pablo Escobar se má respektovat, ty parchante." ___________ Zatímco 1. série pojednávala o vzestupu Pabla 'madafakin' Escumbara na trůn drogového impéria, ta 2. zase sugestivně reflektuje onen pomyslný pád na absolutní dno. Divák tak sleduje jak se průběhem epizod oprátka okolo jeho krku nemilosrdně stahuje. Narozdíl od minula je sice důraz kladen na autenticitu a nepřikrášlený naturalismus, ale jinak to na mě pořád působí dojmem papundeklově natočený kriminální telenovely, která mě veskrze moc nebavila. Třetí série není nutná a pochybuju, že jí vůbec dám jakoukoliv šanci. ()

sharky

Velkolepý pád drogového krále opět v bezchybném podání Wagnera Moury. Tím že se Escobar ocitá v ještě větších problémech má šanci herecky zazářit ještě víc. Jeho igonorace u hereckých cen je dost tristní. Perfektní spád, každá epizoda odsýpá a všechno graduje k očekávanému konci. Je to dokonalá výpověď o jedné zemi a době. Myslel jsem že s Escobarem seriál skončí, a proto mě potěšil příslib do budoucna - "Agent Peña, how much do you know about the Cali cartel?" . ()

agentmiky

Druhá série nijak nepolevuje a pokračuje ve vysoko nastavené laťce. Zatímco v první sérii jsme mohli vidět Escobara pomalu ale jistě drásajícího se na vrchol, kde doopravdy neměl žádnou konkurenci, tak v druhém pokračování jsme svědky jeho pádu, kdy postupem času ztrácí jednoho svého věrného spolupracovníka za druhým, jeho nepřátelé nesmírně posilují a je jasné, jak tohle vše skončí. Nejvíce mě zaskočil návrat plukovníka Carilla, jeho postava byla jedna z nejlepších v první sérii, ale vůbec jsem neočekával její návrat. A samozřejmě, když se už vrátil, tak se zde nemohl ohřát (jeho smrt z rukou Escobara byla dost emotivním momentem obou řad). Ještě do této chvíle se Escobar držel docela nad vodou, ale poté se teprve rozjel pořádný kolotoč. Předposlední díl byl pro mnohé docela nudným a nicneříkajícím, ale to není pravda. Byla zde perfektně zachycena samotná osobnost Escobara, dále pak bylo úsměvné vidět díl, kde místo všelijakých intrik a přestřelek vidíte takového gangstera, jak pomáhá svému otci opravit plot a dělá samé věci, které mu do té doby nebyly asi moc nejbližší. Závěrečný díl špičkově vygradován, závěr to vše jen výrazně podtrhl. Seriál, který se mi uhnízdí dlouho v mé hlavě, protože ho stvořili opravdoví géniové. Za mě dávám 96 % ()

• Světlemodrý automobil, který vidíme na konci dílu, je Ford Fairlane 500 z roku 1967. (J.F.B.)
  • V úvodní znělce druhé série se v záběrech na televizi mění američtí prezidenti podle doby, ve které se daný díl odehrává. Jde o jediný záběr, který se průběžně mění. (AlfaNumerO)
  • Pri leteckom zábere mesta vidno moderné vozidlá z 21. storočia. (WalterIK7)