Narcos - Season 1

(séria)
USA, 2015, 8 h 15 min (Minutáž: 44–57 min)

Wagner Moura, Boyd Holbrook, Pedro Pascal, Maurice Compte, André Mattos, Roberto Urbina, Diego Cataño, Jorge A. Jimenez, Paulina Gaitan, Paulina García (viac)

Drogový baron Pablo Escobar je čím dál mocnější a kolumbijská a americká policie se tak musí postavit protivníkovi, který pro udržení svého impéria udělá cokoliv. (Netflix)

Kushina

Naprosto skvělá první série o drogovém dealerovi, kterého zná celý svět. Byly zde scény, které braly dech, které nadchly i znechutily, ale hlavně zde byla naprosto dokonale vyobrazená chytrost a nebojácnost samotného Escobara. Nikdo by dle mého neměl takové koule jaké měl on a jak dokázal s klidem a bez respektu řešit veškeré situace. Zkrátka super. 95% ()

Itar

Už dlouho se mi nestalo, že by mě seriál v každé svoji epizodě bavil stejnou, a to naprosto vrchovatou, mírou. Narcos stírá rozdíly mezi televizní a filmovou tvorbou na naprosté minimum (naposledy si to v podobné míře pamatuji snad jen u Band of Brothers a první řady True Detective) a ve své syrovosti jde absolutně na dřeň. Plus bod navíc za autentičnost, která jde tak daleko, že v podstatě 70 % všech dialogů je ve španělštině a celý seriál je velmi vkusně prokládán dobovými záběry. Třikát hurá! ()

Necrotongue

První sezóna mě seznámila se zajímavě podaným seriálem (vypravěč je skvělý), u něhož jsem se velice dobře bavil a jako bonus jsem dostal množství zajímavých informací, které mě nutí k tomu, abych si je dodatečně ověřoval a abych si sháněl doplňková fakta. Vždy mě zajímá, zda se tvůrcům povedlo ve filmu nebo seriálu vytvořit správnou atmosféru, v Narcosu se tak stalo, od první epizody jsem se do ponořil do děje a jediné zklamání jsem zažil ve chvíli, kdy titulky uzavřely desátý díl. Na druhou stranu je faktem, že se mohu o to více těšit na druhou řadu. ()

joker.george

Správné zachování jazyků je v případě tohoto seriálu to nejmenší. V každém díle se toho stane tolik, že by děj šel roztáhnout i na dvě hodiny a stejně by neztratil svou kvalitu. To ale neznamená, že by bylo cokoli uspěchaného nebo by bylo nutné si dohledávat informace. I když je asi jasné, komu budete fandit, je dostatek prostotu věnován vykreslení všech stran i postav. A dokážu si představit i další série o slavných zločincích operujících v podsvětí... (Netflix) ()

P1tr

Narcos je především v první polovině série intenzivní a chytlavá honba za drogovým baronem, která staví na svižné režii a skvělých hercích. Svět drog a zbraní je zpracován pohlcujícím způsobem a první pětce epizod nelze nic vytknout. Ve druhé polovině bohužel již dojde k určité ohranosti tématu a myslím si, že kdyby byl počet epizod zkrácen na osm, či dokonce šest, bylo by to pro zdejší příběh vhodnější a lépe by to odsýpalo. I s výhradami je ale Narcos velmi solidní podívanou, která dobře zabaví, ale nelze se zbavit dojmu, že s určitými úpravami mohl zabavit ještě více. ()

• Novinářka Valerie (Stephanie Sigman) přijíždí do domu Pabla Escobara (Wagner Moura) vozem BMW 5 řady E39. Děj epizody se odehrává nedlouho před uvězněním Pabla do jeho vlastní věznice La Catedral, tj. v letech 1990-1991. První modely řady E39 se ale začaly prodávat na vybraných trzích až v roce 1995. (dickens)
  • Keď asi v polovici filmu vchádzajú postavy do džungle, je vidieť naľavo chlapa so zbraňou, no nemá v nej zásobník. (maramashi)
  • V epizodě se dovídáme, že ministr spravedlnosti Rodrigo Lara Bonilla se měl stát velvyslancem v Československu. Tato informace je pravdivá. (joker.george)