Mars je vztahová romance o láskách, přátelstvích, nadějích a obavách, které sbíráme celý život na Zemi a pak si je odneseme na jinou planetu. Ale i tam nás stahují k zemi, tedy k Marsu. Gravitace prostě funguje všude, jak už všichni vědí, protože doba, kdy byla rudá planeta v módě, dávno minula. Marťanskou vědeckou stanici udržuje v nouzovém režimu zastaralý robot Bot, ponechaný kdysi na Marsu svému osudu. Přežil pět velkých prachových bouří, četl jen komiks o Indiánech a několikrát ho trefil blesk. Už nechce být sám. Ale místo náhradních dílů přiletí česká výprava. Turisty přivádí různé důvody, někteří se na Marsu chtějí oženit, jiní jsou přesvědčení, že se účastní dobrodružné reality show. Členové expedice jsou tak rozdílné osobnosti, že to mezi nimi brzy začne skřípat a robot Bot zatouží po době, kdy lety na Mars dávno vyšly z módy. (CinemArt)

Eraserhead

Pocit z tohohle filmu je asi takový, jako když vám v autě chvilku po nastartování chcípne motor, se setrvačnou klesající rychlostí ujede pár metrů a při zastavení vylezete s tím "co se, kurva, stalo, že se to nerozjelo?!". ()

Pavkan

Jak můžou Češi kolonizovat Mars? Hravě. V tomhle slově se skrývá klíč k odemčení tohoto báječného filmu. Já jsem na hru přistoupil a odměnou mi byl neskonale milý a originální zážitek, u kterého jsem se mimozemsky bavil.  Zarytá potřeba mluvit anglicky, i když to neumí ani velitel, lahodně pitomá Vendy, zamilovaný pár absolutních nekosmonautů a robot šířící rodokapsová moudra, to je jen pár z mnoha hravých atributů, na kterých Mars frčí. Je mi líto diváků, kterým film nesedl, a jsem rád, že k nim nepatřím. Naposledy jsem se takhle cítil na Nudě v Brně, kdy půlka sálu jela na vlně a druhá zoufale kroutila hlavou. Na marťanské vlně jsem se svezl moc rád. Koneckonců, je tam voda, ne? ()

mira007

Česká sci-fi (!!!) komedie o turistické expedici na Mars. Musím smeknout před odvahou tvůrců zabrousit do vod žánru, který tady slavil ojedinělé úspěchy naposledy před čtyřiceti lety a líbil se mi marsovský vizuál, který byl dokonalejší než bych v našich podmínkách čekal a obsazení taky nebylo úplně k zatracení a před shlédnutím jsem čekal, že dostanu porci absurdní komedie pro cílovou skupinu, do které bych se vešel.... jenže absurdní to bylo leda v tom smyslu, že tam nebylo lautr nic vtipného a já měl po patnácti minutách očekávání spíš permanentní pocit trapna a nudy. ()

petikacka

Já se tady bez skrupulí přiznám, že jsem to vlastně vůbec nepochopila. I když Svět pod hlavou byl geniální a další Tučkovic seroše a filmy taktéž, ale toto přesáhlo moje chápání. Strašně jsem to chtěla...fuckt....ale nešlo to...Za mě 30% ()

djfun

Tak tohle mě docela nadzvedlo... Né přímo film, který jsem zatím -možná bohudík- neviděl, ani trailer, který naznačuje nejen zoufalost doby, ale hlavně samotného snímku, nicméně, jak už zde nastínil Lima: tři fakt kámoši rejži nebo někoho z protagonistů (pokud to není dokonce přímo někdo z nich) pod uživatelskými jmény Elina1, Jo.nas a Oliver napíší v jeden den a stejný čas tři zcela shodné komentáře s hodnocením za pět hvězd!. Ubohé, a jestli má film tohle zapotřebí, tak bude zřejmě stejně tak ubohý a jediné pozitivum si asi odnáší štáb, že se zdarma mrknul do Utahu, kde se to natáčelo... ()

Mackoun

To je tak švihlý, že to snad ani nejde hanit. Pokud nemáte problém ustát jakoukoliv epizodu Výměny manželek, máte rádi sci-fi a nevadí vám absurdní sranda bez špetky humoru, tak litovat rozhodně nemůžete. ()

Fionor odpad!

Pokud nešlo o (neúspěšný) český pokus vytvořit lokální variantu filmu The Room, pak nevím, co tvůrci zamýšleli. Pro Festival otrlého diváka jasná volba - vedle Marsu vypadá i Americký ninja 5 jako dílo od Tarkovského. ()

hero_bk odpad!

Velký špatný. Vtipy založené na tom, že Češi neumí anglicky (haha, humor), recyklace extrémně zastaralých vtipů (Your eyes September, jako fakt?), neustálé střídání češtiny a angličtiny, absolutní absence děje. Nejhorší film letošních Varů, na kterém jsem vydržel do konce, a to asi jen proto, že jsme byli uprostřed řady... ()

seeba10

Kino Kotelna - Libčice nad Vltavou - 7.6.2019 s parádní besedou s Halkou Třešňákovou, Tomášem Jeřábkem, režisérem Benem Tučkem a kameramanem Davidem Čálkem. ()

migele odpad!

Tohle se fakt nepovedlo.. Trapné, že jsem to styděl i já za ten film. Jediné čemu bych dal hvězdičku bylo prostředí a základna a titulky... Na začátku jsem si fakt myslel, že mě čeká kvalitní film.. Ztráta času.. ale Palec nahoru za ty titulky !!! Kdokoliv za tím stojí, Dobrá práce ! ()

Alden_Larson

Chápu, proč se většině lidí tento film nelíbí, musím se ale přiznat, že mně velmi mile překvapil. Děj byl zajímavý, postavy byly slušně rozvinuté (i když žádná neměla nějakou tu archu) a měly mezi sebou dobrou dynamiku. Musím uznat, že velký zvrat na konci filmu mně trochu zmátl, ale spíše v dorbém slova smyslu, o tomto filmu se dá hodně přemýšlet, hlavně po opakovaném shlédnutí, které určtě někdy provedu. Herecké výkny byly dobré, prezentace byla fajn a hudba je, jako ve všech ostatních filmech Benjamína Tučka, naprosto perfektní. 8/10 ()

danio odpad!

Tak já nevím. Buď je na to IQ kolem 140 zoufale málo nebo to holt chce nějakou tu trávu před projekcí. Na nějaký smysl čekáte 30 minut, 60 minut, 84 minut... A... NIC. Snad jenom ta Vendy byla místy tak nějak roztomile blbá, ale jinak to vnímám jako filmovou katastrofu, kterou opravdu vícekrát vidět nemusím. I když to člověk uchopil jako parodii (kostýmy, prostředí vůbec), tak to prostě nezafungovalo a mě to donutilo se zoufale upnout na nádherné barevné exteriéry z Utahu, abych tu projekci nějak odseděla. Krása přírody ale bohužel film nezachrání a Mars se pro mne stává suverénně největším zklamáním KVIFF. Dialogům ve skafandrech místy vůbec nebylo rozumět, české dialogy jsem musela načítat z anglických titulků, takže pro ty, co anglicky neumí (viz moje mamka, která se docela těšila na Havelku a českou scifi komedii) to musí být totální pruda. Škoda, pod stručným popisem si šlo představit ledacos a mohl to být pěkný film. Takto ovšem never more, Whitney Houston. ()

mavin odpad!

Nikdy jsem nehodnotil pouze z ukázek na webech, ale tohle je otřesný dá se z nih vyvodit jak bude asi tato trapárna vypadat!! A podle zdejšíh hodnocení a komentářů jsem se nemýlil 👎🤔 ()

Slepejsek

Nemyslím si, že by to bylo bez děje a beze smyslu (základní osa mezilidských - nebo přesněji - mezipohlavních - styků je daná - i když bohužel málo využitá - což pak může evokovat pocit "ničeho" - viz robotův povzdech o nezdařeném párování, kterému ale žádné význačnější pokusy o párování nepředchází - a tak jakoby to bylo se vším v celém filmu). Místy to vypadá jako představení venkovského ochotnického spolku, který se rozhodl nebrat žádné ohledy na své publikum, místy jako slepenec scének lokálního souboru Na stojáka. Drží to jakž takž pohromadě, tak neřešme detaily a přesahy a nacpěme tam všechno, co nám přijde vtipné. To, co by v jiném prostředí (než film) mohlo fungovat, je na plátně zoufale málo - anebo potřebuje připraveného diváka... ()

endymion

"Z čeho evoluce vybírá, když není z čeho vybírat?" aneb "Whitney Houston, we have a problem!" - prostě Češi na Marsu. Hodně slabé 3*. Bohužel čekání na dobrý český sci-fi film 21. století pokračuje. ()

Ajfist odpad!

Katastrofa! Režisér musel být naprosto mimo.Zoufalé postavy,zoufalé dialogy,zoufalý děj. Normálně film dokoukám v křesle,ale tady jsem si klidně došel udělat kafe,došel si i na WC a když jsem se vrátil,tak jsem zjistil,že je to stále stejná hovadina a že jsem o nic nepřišel. To i Asylum točí proti tomuhle filmu naprosté pecky.Tohle prostě nešlo ohodnotit jinak než naprostý odpad České kinematografie. ()