Deň čo deň

• Česko Den co den (viac)

Romantický príbeh o tom, aké to je keď sa každé ráno prebudíte v inom tele a každý deň žijete život niekoho iného. Snažíte sa vyhýbať tomu, aby si to niekto všimol, a preto sa radšej nepletiete do životov týchtu ľudí. Všetko je v poriadku, až do rána, keď sa prebudíte v tele Justina a zamilujete sa do jeho priateľky Rhiannon. Od toho okamžiku všetky pravidlá, podľa ktorých ste žili, prestávajú platiť. Konečne sa objavil niekto, s kým chcete byť Deň čo deň. (Forum Film SK)

slunicko2

Romantická teenagerovina s pár pěknými kluky a rozpačitým koncem. Pár pěkných kluků: 22letý Colin Ford (Xavier), 20letý Owen Teague (Alexander), 23letý Justice Smith (Justin), 18letý Lucas Jade Zumann (Nathan). ()

Aljak

Keďže som už predtým videl kórejský film Byooti insaideu s úplne rovnakým konceptom, tak sa už ten "waw efekt" akosi nekonal. Už som len dúfal, že aspoň dej prekročí tieň spomínaného kórejského predchodcu. Avšak ten nehorázne otravný romantický pátos aj v tomto prípade prekryl celý ten úžasný koncept plný premárneného potenciálu. Takže bohužiaľ, prekvapenie sa napokon nekonalo. Nehovorím, že by ma tento film výslovne nudil, ale pri tom pomyslení, čo všetko by sa dalo robiť s daným námetom a konceptom, tak som viacmenej sklamaný. Škoda toho... Tých zopár skvelých dialógov a zaujímavých situácií v deji ani zďaleka nestačili aspoň na priemerné naplnenie očakávaní. ()

Havaj8

Zvláštně zajímavý, probouzet se každej den v novým těle. Obsah jsem zapomněl, takže jsem byl zprvu dost mimo, co se to děje, ale když si to člověk pak srovná do souvislostí. Kupodivu to nebyla ani taková romantika, takže žádný citový vydírání. Nemělo to ani žádnej extra nepředvídanej zvrat. Těžko říct, jestli to takhle jednoduše je i v knížce. Dopadlo to fajn, a jsem rád za každý originální zpracování něčeho novýho. Lepší průměr. ()

Juto

Film má originálny príbeh, s skvelou zápletkou. Je pravda že film má nereálny dej, ale mne to vôbec nevadilo skôr naopak mám rád nie čo nové originálne čo som ešte nevidel. Najlepšia časť filmu je keď sa objaví vo filme Alexander a keď A' zostáva v ňom nijaký čas. Strhujúce je aj rozhovor Rhi a A' v Alexandrovom tele a dôvod prečo musí odísť z jeho tela. 6/10 ()

angel74

Poměrně originální námět mě dost zaujal, ale samotné zpracování už tak zajímavé nebylo. Přivítala bych větší využití té anomálie probouzení se každý den v jiném těle, třeba i na úkor romantické linky, v níž se až moc klišovitě tlačilo na pilu. Jinak jde o celkem milý film pro chvíle oddechu, který neurazí, ovšem ani příliš neoslní. ()

alisa.upir

OK, hlavní zápletka je fakt nerealistická (rodiče nehledaj děti, co nepřijdou cely den domu, nebo si jen tak vyrazí na víkend někam, ehm), ale jinak je film příjemným prekvapenim. Dialogy jsou z velké části velmi vyspělé, a hezky se na to proste jako na celek kouká. ()

viperDavid

Tak úplně pro mě tyto filmy nejsou, ale tohle bylo velmi zajímavé a docela i originální, což se v tomhle světě špatně hledá. Uprřímně, hodně to zachránila mladičká a kouzelná Angourie - a tohle jméno asi nikdy nevyslovím :) Vážně paráda ()

Lachtaan

Příjemná teen romance, kterou jsem si ale užil spíše zásluhou vlny, na kterou jsem naskočil před týdnem prostřednictvím Já, Simon. Film na mě zapůsobil již při uvedení do našich kin, pro velké plátno je ale poměrně zbytečnou záležitostí. Hlavní hrdinka je na svůj věk přesvědčivou herečkou a celý fantasy námět dýchá nesmírně sympaticky. Když ovšem už koukám na pochmurné romanťárny, očekávám pořádnou emotivní ždímačku. O tu mě tvůrci Every Day bohužel ochudili. ()

Ryuuhei

Očekával jsem přihlouplý film pro dospívající holky, na než se taky běžně koukám a nevidím důvod činit jinak (myslím filmy, pedofil naštěstí nejsem). Konečného vysvětlení, co je „A“ vlastně zač, respektive kde se vzal a kde spočívá jeho původ, jsme se víceméně dočkali. I když jsem si představoval něco složitějšího, než fakt, že jde prostě jen o nešťastnou duši, jíž nenáleží žádné tělo a je odsouzena v každém náhodně zvoleném strávit jen 24 hodin. I možný nesmysl, že se vtěluje jen do lidí z určité oblasti, kde se naposledy nacházel před půlnocí, nakonec takovým nesmyslem nebyl, zkrátka měl svůj vlastní systém. Kdyby šlo o člověka v kómatu, či tragicky zemřelého, asi by se jednalo spíš o zatracené klišé, takhle vlastně nemohu říct proti ani popel. Vývoj děje byl jinak celkem typický, od srandy po morální uvědomění, že takhle to dál dělat nejde a je třeba se smířit s „nejhorším“. A i tak film naservíroval hřejivé finále a příjemné pocity posléze. A samozřejmě zvědavost během, kým se hrdina stane další den a jakému životu se bude muset přizpůsobit, aby byl zároveň nablízku své milované. Jsem spokojen - dostal jsem romantický fantasy film, který si sice pojal téma po svém, ale i přes mnoho otázek dokázal dávat smysl a příjemně, leč neúplně, vysvětlit skutečnosti skrývající se za vším tím „magickým“. ()

Johnny.ARN

Toto bolo tak presladené, dievčenské, romantické a nereálne hovno, že až. Len za tú neokukanú myšlienky, nie za podporu menšín. 1 z 5 ()

Pavlínka9

Neznám knihu. Viděla jsem jednou trailer a řekla jsem si - hej, super námět. Ze všeho nejvíc mě bavily poslední minuty filmu, kde bylo krásně vysvětleno, proč (pardon), to nebude hepáč :) Nejsem zastáncem happyendů, což tu u mě můžete číst případně hodně často :D A dávalo to smysl. Ten konec byl tak bravurní, že proto jsem s filmem spokojena. Nicméně mi to tam určitým způsobem kazil "americký patos", kdy bylo plno věcí tak "vyumělkovaných", že mi z toho bylo až zle...Je to lepší trojka, takže za mě úspěch. Kdyby si to vzal do parády někdo, kdo by měl větší rozpočet, další myšlenky - myslím si, že by to dovedly do dokonalosti :) ()

Bad Guy

Bohužel jsme odpočítávali konec filmu. Převratně nudný děj a hlavně bez jakéhokoliv finále/završení.. resp. to skončilo tak, jak to mohlo skončit třeba již v první půlce filmu. Zpočátku to vypadalo nadějně, ale ta domněnka brzy upadla. Prostě podtrženo, sečteno -> naprostá ztráta času. ()

Kurikmoon

No možno tento film mnohým sedieť nebude. Anti-romantici, pre Vás je toto veľký risk. Mne sa však páčil hodne celý koncept, postavy...a vlastne i herci. Veľmi veľa pekných situácií a momentov. Často len tak po povrchu... Ale za 24 hodín... ()

jefff

Zajímavý nápad utopený v klišé. Pár světlých momentů utopila plytká režie, nevýrazný scénář a nikterak oslnivé herecké výkony. Je to film, na který si těžko za pár týdnů vzpomenu. ()

sedm.1

Den co den je ojedinělým důkazem, že i v dnešní době se dá natočit opravdu originální romantický film, a ceněn by měl být o to víc, že se navíc jedná o podívanou o mladých, pro mladé. Upřímně bych až doposud totiž snad už ani nevěřil, že v tomto zaměření může něco tak netuctového a nápaditého ještě vůbec vzniknout, proto mě to tolik potěšilo, a to ani nemluvě, že Every Day není skvělý jen kvůli oné originalitě, ale že se mu povedlo mě oslovit i ve všech ostatních možných aspektech, ve kterých též dosahuje nadprůměrných hodnot. Každopádně tím hlavním pozitivem je tu skutečně zápletka, ze které jsem byl ze začátku tedy trochu zmatený a nebyl jsem si moc jistý, co to se mnou tvůrci vlastně hrají za podivnou hru, jenže záhy je vše uvedeno na pravou míru a právě v tom okamžiku přichází onen výrazný prvek překvapení, v podobě perfektního nápadu, jenž mě nadchl a nechal jsem se jím pak unášet až do úplného, emočně velmi silného závěru, který naštěstí nesklouzl k nějakému naivnímu, kýčovitému happy endu, ale naopak si zachoval svou působivou, důstojnou tvář. Celý vývoj pak sebou přináší i mnoho vydařených nápadů a překvapení, a rozhodně nelze hovořit ani o nějaké předvídatelné záležitosti, jelikož se to celé prostě mohlo ubírat jakýmkoliv směrem a opakuji, ten zvolený je prostě výborný. Krom zápletky nabízí film ale i velice působivé herecké výkony prakticky všech obsazených, jejichž postavy nelze též popsat jinak než výrazné a sympatické, na vysoké úrovni tu máme i emoce a dramatické scény, a chybné by bylo opomenout také fajn atmosféru, jenž tomu dodává takový poklidný a jemný pocit, jenž se v podobných filmech vyskytuje jen málokdy. Tato teen romantika je zkrátka zatraceně podmanivá a výrazná filmová záležitost, ze které jsem upřímně nadšený a která je bohužel dost opomíjeným snímkem, což si rozhodně nezaslouží. ()